3 : 2
(0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
HC Košice
Naposledy zmenené pred rokom

Predĺženie sa skončilo veľmi rýchlo, už po 61 sekundách, víťazný gól strelil Zigo. Slovan tak postupuje do finále, kde už v piatok nastúpi proti Nitre. Slovan v sérii víťazí 4:3.

61:01

Slovan Bratislava dal gól!
Slovan išiel od úvodu predĺženia po góle a napokon sa mu ho aj podarilo streliť. Košičania nevyhodili puk z vlastnej tretiny, dostal sa k nemuTOMÁŠ ZIGO a zblízka prestrelil výborne chytajúceho Riečického.
Asistencia: Matthew MacKenzie

60:32

Jääskeläinen bol v dobrej pozícii na osi klziska, ale Riečický mu zmenšil strelecký uhol a strelu vyrazil.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Strely na bránu po tretej tretine: 41 – 22.

Košice zaznamenali v tretej tretine dva góly, ktoré strelili Deyl a Parshin a vyrovnali na 2:2. Tri tretiny o postupujúcom do finále nerozhodli, po prestávke nasleduje predĺženie. Hrať sa bude dovtedy, kým jeden z tímov nestrelí gól.
Predĺženie sa začne o 21:19.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:00

Slovan mal tlak, no gól sa mu streliť nepodarilo. Košice vyviezli puk.

57:53

Nasleduje buly v strednom pásme.

57:31

Aj Bretonov príklep Riečický vyráža.

56:35

Košice po dlhšej dobe v útočnom pásme, Ihnačákovu strelu z uhla Peters podvihol ramenom nad bránu.

55:20

Rogoň je už na ľade, tlak Slovana v útočnom pásme pokračuje.

54:56

Haščák si vybral Valacha, ten prihral napravo Yoganovi, jeho strelu Riečický udržal.

54:08

Slovan má tlak, aj niekoľkokrát zakončil, no Riečický všetko pochytal alebo puky lietali aj vedľa.

53:13

Vylúčenie v tíme HC Košice (Rogoň – 2 min., hákovanie).

52:41

Sersen v roli zakončovateľa, zakončil po ľade spoza brány, Riečický chytá.

Dnešné stretnutie sleduje 10 016 divákov – vypredané.

52:32

Útoky sa striedajú na oboch stranách, všetko je otvorené.

50:48

Po Valachovom nahodení Riečický vyrážal, Matoušek trafil z uhla bočnú sieť.

49:48

Ihnačák dostal prihrávku medzi kruhy, strieľal z prvej, trafil dvojicu Slovanistov, ktorí sa postavili ako hradba.

49:27

Slovan je pod tlakom, vyhadzuje na zakázané uvoľnenie.

48:37

Nádhernú kombináciu Košíc prekazil obetavý zákrok MacKenzieho, ktorý v poslednej chvíli zablokoval Klhůfka.

46:52

Košice dali gól!
Za 33 sekúnd prichádza Slovan o dvojgólové vedenie a je vyrovnané. DENIS PARSHIN zavesil pod hornú žŕdku po prihrávke Chovana spoza brány.
Asistencia: Michal Chovan

46:19

Nenápadná strela RADEKA DEYLA z ľavej strany na chvíľu umlčala bratislavské publikum. Puk Peters nezachytil. Košice znižujú na 1:2.
Asistencia: Brian Ihnačák, Allan McPherson

45:13

Rapuzzi strieľal spomedzi kruhov, nebol úspešný.

44:29

Jääskeläinen roztiahol hru na Takáča, ktorý nemieril do pripraveného Riečického.

44:15

Tvrdý pokus Šedivého tečoval Ihnačák na zadné plexisklo. Ďalšia strela Košičanov už mierila na Petersa, ktorý si poradil.

43:54

Druhýkrát v krátkom slede je z toho iba icing domácich.

43:18

Slovan poriadne prehusťuje stredné pásmo, Košice však nahodením na zadný mantinel získali útočnú tretinu.

42:18

Bartánus dostal prihrávku od Deyla, tiesnený vystrelil z uhla, Peters bol pri ľavej žŕdke pripravený.

41:45

Sersenovo nahodenie od modrej taktiež skončilo v moci košického gólmana.

41:30

Valach si vytvoril priestor na ľavom kruhu, no jeho strelu Riečický zrazil hruďou pred seba.

40:47

Hostia sa oslobodili.

40:30

Najprv po MacKenzieho prihrávke strieľal Harris, Riečický vyrazil. Potom strieľal aj samotný MacKenzie, jeho pokus košický gólman udržal vo výstroji.

40:01

Pomer striel na bránu po druhej tretine: 24 – 13.

Po druhej tretine sa do šatní ide za stavu 2:0 z pohľadu domácich. V 25. minúte skóroval Harris a v 39. minúte vo vlastnom oslabení Rapuzzi. Slovan navyše začne tretiu tretinu presilovkou pri vylúčení Deyla.
Tretia tretina sa začne o 20:22.

40:00

39:52

Vylúčenie v tíme HC Košice (Deyl – 2 min., hrubosť).

38:50

Košická presilovka dopadla katastrofálne, hostia pri nej inkasujú. WILLIAM RAPUZZI sa po prihrávke Valacha rútil sám na bránu a svoj samostatný nájazd chladnokrvne premenil a posiela Slovan do dvojgólového vedenia. Vymietol horný roh brány nad Riečického vyrážačkou.
Asistencie: Juraj Valach, Tomáš Matoušek

38:40

Snuggerud nabil na strelu z prvej Ihnačákovi, Peters chytá.

37:59

Domáci sa po druhýkrát oslobodzujú odpálením puku cez všetky čiary.

37:19

Hosťom na chvíľu ušiel puk do stredného pásma, hrozil brejk Takáča, no ten bol zastavený.

36:58

Sersen narazil McPhersona na mantinel, ktorý sa ťažšie zdvíhal z ľadu. Košice budú mať presilovku.

36:22

Slovan je momentálne výrazne aktívnejší, Košiciam veľa nedovoľuje.

34:53

Yogan bol úplne sám v strednom pásme, ale chrbtom k bráne, prihrávku si musel spracovávať a nemal rýchlosť. Takže do samostatného nájazdu sa nedostal.

34:07

Sersenovu nenápadnú strelu musel Riečický vytesniť pri žŕdke pravým betónom. Na druhej strane McPherson nezakončil cez brániaceho hráča domácich.

33:31

Takáč zobral Košičanom čistý puk, Harris ho poslal na bránu, kde Jääskeläinen niekoľkokrát dorážal, ale nepodarilo sa mu dostať puk cez Riečického a následne bol natlačený do bránkoviska.

32:20

Bezák získal puk pri striedačkách, okamžite zrýchlil a zakončil, Riečický skryl puk v lapačke.

31:52

Zigo si stiahol puk a schoval strelu za Volgina, priestor troch žrdí netrafil.

31:19

Saucerman iba nastrelil puk za bránku, odkiaľ Slovan rozohráva.

29:56

Košice teraz zamkli Slovan a ostreľujú bránu, belasí sa bránia.

29:10

Šedivý si vylepšoval pozíciu a snažil sa trafiť pravý horný roh brány, puk skončil mimo domácej svätyne.

28:30

Valachova bomba od modrej bola zrazená, následná Maierova strela tečovaná na zadné plexisklo.

27:27

Slovan to zahral na krásu, vykombinoval celú košickú defenzívu, Takáč mohol strieľať z dobrej pozície, no šperkoval akciu na Jääskeläinena, ktorému stačilo puk nadvihnúť ponad Riečického betón a trafiť odkrytú bránu, no nestalo sa tak!

26:48

Belasí mali veľa práce v defenzíve, ale vytláčali Košičanov k mantinelu.

26:15

Puk letel vysoko oblúčikom priamo do Petersovej lapačky, ktorý si po dlhšom čase siahol na puk a zákrok si vychutnal.

25:08

Slovan prečíslil Košice, išiel dopredu so štyrmi hráčmi, no MacKenzieho strelu zblokoval brániaci hráč hokejkou, číhajúci hráč pred bránou sa tesne k puku nedostal.

24:02

Slovan otvára skóre. Takáč strieľal z osi klziska, pred Riečickým puk tečoval BRANT HARRIS a puk sa zastavil až v bráne.
Asistencie: Samuel Takáč, Daniel Gachulinec

23:42

Bezák odviedol dobrú prácu za bránou, prihral na modrú Sersenovi, ktorého strelu sa snažil tečovať Lukošik, puk letel vedľa brány.

22:54

Strelu Volgina z osi klziska zblokoval brániaci hráč Slovana.

22:27

Domáci sa oslobodzujú za cenu zakázaného uvoľnenia.

21:41

Haščák ohrozil Riečického strelou z pravého kruhu, košický gólman vyrážal pred seba, ale dorážke čeliť nemusel.

20:01

Po prvej tretine je skóre bezgólové, oba tímy sú rovnako blízko aj ďaleko finále play-off.
Druhá tretina sa začne o 19:25.

20:00

19:15

Pereskokov nebezpečne prihrával pred bránu, tam Romančík puk netrafil.

18:55

MacKenzieho prienikovú prihrávku Matoušek nestihol, píska sa zakázané uvoľnenie.

18:06

Jääskeläinen získal puk v strednom pásme, sám si vytvoril streleckú pozíciu, keď si puk potiahol na os, Riečický zasiahol pravým betónom. Valach puk na dorážku minul.

17:25

Aj hra 4 proti 4 je veľmi opatrná, ani jeden tím sa nehrnie do bezhlavého útočenia.

16:41

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Breton – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Košice (Rogoň – 2 min., hrubosť).

16:28

Breton sa oprel do puku, strelu mu však obetavo spracoval brániaci hráč. Gachulinec minul bránu.

15:47

Slovanu ušiel puk pri rozohrávke, Bartánus hneď nastreľoval puk do bránkoviska. Slovan mal šťastie.

14:31

Chovan nabil na modrú Šedivému, jeho delovka letela vedľa brány.

14:14

Útočnú akciu Košíc zastavilo postavenie mimo hry. Zatiaľ sledujeme pomerne opatrný hokej.

12:56

Zigovi nedovolil spracovať prihrávku do jazdy Slovák.

12:15

Parshin sa na pravom krídle preštrikoval hlboko do útočnej tretiny, no na osi klziska prihrávkou spoluhráča nenašiel.

11:27

Štvrtý útok belasých drží puk pri mantineloch v útočnom pásme.

09:55

Rapuzzi sa natlačil do zakončenia, košickí beci ho natlačili na bránu, v hre sa pokračuje, hostia sa ubránili.

09:06

Strelu Parshina Peters vyrážal do rohu.

07:57

S Pereskokovom si za vlastnou bránou poradil čisto MacKenzie.

07:13

Dobré momenty zo strany domácich si vyslúžili potlesk publika.

06:52

Haščák vystrelil spoza hráča, ale Riečický bol na svojom mieste.

05:54

Harris prihrával bekhendom pred bránu, kde číhal Zigo, no puk sa k nemu nedostal.

05:02

Pred košickou bránou bolo husto, no Riečický si dobre počíhal na nastrelenie Valacha.

04:37

Po niekoľkokrát tečovanej strele z osi klziska zasiahol Peters hokejkou.

03:48

Chovanovi sa podarilo prejsť útočnou modrou aj prihrať Klhůfkovi, ktorého strela spomedzi kruhov bola poriadne nebezpečná. Peters však predviedol výborný a dôležitý zákrok.

03:01

Nastrelenie Maiera od mantinelu Riečický v pohode chytá a prerušuje hru.

02:25

Riečický si tiež už siahol na puk, hra sa teraz ale po zakázanom uvoľnení sťahuje pred Petersa.

01:19

Harris výborne vypomohol defenzíve, Slovan zakladá útok spoza vlastnej brány.

00:40

Košická strela na bránu od mantinelu, Peters zasiahol pravým betónom.

00:01

HC Slovan Bratislava: Peters (Hlavaj) – Breton, MacKenzie, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Golian – Haščák, Rapuzzi, Zigo – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Yogan, Kytnár, Matoušek – Lukošik, Bezák, Chalupa – Šotek

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Romančík, Deyl, Saucerman – Klhůfek, Chovan, Parshin – McPherson, Ihnačák, Bartánus – Pereskokov, Slovák, Rogoň – Mrázik, Havrila, Milý

Rozhodca: Stano, Štefik D. Konc ml., Durmis.

Dnes sa rozhodne medzi Slovanom a Košicami, dnes spozná Nitra svojho finálového súpera. Semifinálová séria Kaufland play-off Tipos Extraligy medzi odvekými rivalmi dospela do rozhodujúceho siedmeho zápasu. Výhodu domáceho prostredia má po základnej časti lepšie postavený tím, čiže Slovan Bratislava.

Doposiaľ platilo, môj dom, môj hrad. Či tomu tak bude aj dnes, uvidíme. Slovan mal do finále nakročené už v minulom zápase v Steel Aréne, keď po dvoch tretinách po góloch Harrisa a Ziga vyhrával 2:0. Košičania však nič nevzdali a štyrmi gólmi v záverečnej časti duel otočili. Postupne skórovali Rogoň, Slovák a McPherson dokonca dvakrát, pričom druhý jeho gól padol do prázdnej brány Slovana.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.