2 : 1
(2:1, 0:0, 0:0)
HKM Zvolen
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Poznáme meno prvého extraligového finalistu. Stali sa ním hokejisti spod Zobora, keď dnes zdolali na svojom ľade Zvolen 2:1. Víťazný gól Corgoňov zaznamenal Filip Krivošík. Nitrania tak budú po 3 rokoch svedkami finále. O ich súperovi sa rozhodne zajtra v siedmom zápase medzi Slovanom a Košicami.

59:33

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 5 min., sekanie + osobný trest do konca zápasu, sekanie).

59:33

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Krieger – 2 min., hrubosť).

59:33

Hra je na dlhšiu chvíľu prerušená. Dokonca sa ide telefonovať. Podľa prvotného verdiktu dostal Branislav Mezei trest do konca zápasu za seknutie.

59:14

Puk je zaseknutý niekde za bránou Nitry, toto vyhovuje domácim.

58:43

Mikúš mal dobrú pozíciu na strelu, no puk mu „utiekol“.

58:32

Bajtek tesne minul odkrytú bránu rytierov, píska sa pochopiteľne icing.

58:12

Hostia už s prázdnou svätyňou.

57:53

Oddychový čas hostí po tom, čo sa píska zakázané uvoľnenie domácich.

57:40

Zvolenčania už musia začať hrať do plných, inak to nepôjde.

57:07

Buncis bol zasiahnutý do tváre a okamžite odišiel na striedačku s bolestivou grimasou. Faul sa však nepíska.

56:47

Nitrania sa oslobodzujú.

56:18

Nitra hrá výborne. Zvolenčanom sa pomaly, ale isto, čas kráti.

55:32

Ani strela Diakova z ľavého kruhu sa neujala.

55:23

Viedenského nastrelenie chytá O'Connor a prerušuje hru.

54:49

Mikúš poslal puk spoza brány v útoku do predbránkového priestora, no tam sa nenašiel nikto z hostí.

54:00

Niekoľko dobrých šancí pre druhú formáciu Zvolena na čele s Osterbergom.

53:38

Zakázané uvoľnenie domácich, Roy bol teraz rýchlejší ako Buček.

53:08

Zuzin prišiel o puk. Znova to bola famózna práca hokejkou od Tomáša Hrnku.

52:42

Výborná práca Baláža, ktorý teraz získal niekoľko cenných sekúnd pre Nitru.

52:18

Osterberg pálil len z ostrého uhla, toto jednoducho nemôže byť gól.

51:32

Hrnka vypichol puk pri prihrávke rytierov a domáci sa oslobodzujú.

51:12

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Buncis – 2 min., sekanie).

50:46

Výborný Rahm! Holešinský sa v neskutočnej rýchlosti natlačil pred bránu Zvolena, kde sa následne ešte dostal ku dorážke Buncis, no ani toto nie je gól.

50:00

Stupková strela od modrej a aj následná dorážka Meliška boli zblokované.

49:45

Meliško aj Saracino mohli vyrovnať! O'Connor nemal do poslednej možnej chvíle puk vo svojej moci, dobre sa ho tam snažili doraziť hostia, avšak gól z tohto nebude.

49:11

Buncis strieľal veľmi nepríjemne, Rahm s úspešným zákrokom.

48:38

Marcinek prišiel dvakrát v priebehu pár sekúnd o hokejku. Zvolenčania bojujú zo všetkých síl.

48:02

Holešinský pálil počas jazdy z prvej. Puk, ktorý sa pomaly kĺzal ku Rahmovi si nik nenašiel.

47:42

Rytieri sa oslobodzujú a môžu prestriedať.

47:14

Nitra už zviera svojho súpera.

47:02

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Osterberg – 2 min., sekanie).

46:46

Už vyše 3 minúty sa hrá bez prerušenia, toto vyhovuje najviac domácim.

45:46

Kotvan skúsil pozornosť O'Connora strelou cez všetky čiary.

45:00

Nemec zaváhal v súboji vo vlastnom obrannom pásme a majú ho poľahky v moci hostia.

44:20

Viedenskému sa dobre v jazde ukazoval Diakov, no puk sa k ruskému obrancovi nedostal.

43:20

Nitrania výborne napadli rozohrávku Zvolena a mohli sa tak usadiť v útočnom pásme.

43:03

Hosťom nevyšla rozohrávka, píska sa zakázané uvoľnenie.

42:50

Varga nahodil na zadný mantinel a odišiel striedať.

42:05

Saracino sa indivudálne nepredral útočným pásmom.

41:24

Oba tímy rýchlo prestriedali.

40:52

Buček nabral rýchlosť, aj keď bol vytláčaný Kotvanom, dokázal vystreliť. Rahm však chytá.

40:24

Hybridný icing Zvolenčanom vyšiel, pretože prvý pri puku bol Leskinen.

40:03

Úvodne buly tretej tretiny pre hostí.

40:01

Druhá tretina už toľko vzruchu ako tá prvá nepriniesla. Diváci vo vypredanej Nitra aréne nevideli ani jeden gól a aj keď síce Nitra vyhráva pred záverečnou tretinou riadneho hracieho času 2:1, všetko je stále otvorené. Hostia sa nám však zdali v ofenzíve bezmocní. Na opačnej strane dobré ofenzívne snaženie zväčša ukončil Rahm. Od tretej tretiny si tak určite sľubujeme veľa. Tá sa začne približne o 19:49.

40:00

39:57

Nič vážnejšie už neuvidíme.

39:23

Holešinský sa dravo prebil na malom priestore a dáva svojim spoluhráčom šancu na nebezpečnú akciu v útočnom pásme.

39:01

Leskinen sa otočil okolo nitrianskej svätyne, no puk za gólmana nezasunul.

38:21

Zdá sa, že už ani jeden z tímov sa nikam neponáhľa.

37:58

Nemec sa dostal do výbornej palebnej pozície, no trafil to len presne do Rahma.

37:13

Nitrania sú usadní v pásme. Zvolenčania sú v týchto chvíľach v ofenzíve bezmocní.

36:18

Meliško spravil chybu na modrej a dopredu sa tlačil Tvrdoň, no žiadne nebezpečie pre hostí nehrozí.

35:30

Buncis zaviezol puk do pásma a odišiel striedať. Nič vážnejšie nevidíme.

34:30

Buček nedokázal vybojovať puk v útoku pri napádani a držia ho tak hostia.

33:53

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bodák – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Osterberg – 2 min., hrubosť).

33:26

Baláž si vypýtal puk len na päty, puk tak získavjú hostia.

32:02

Török sa ihneď po návrate z trestnej lavice zapojil do útočnej aktivity a aj nebezpečne ohrozil nitrianského brankára.

31:31

Zuzin otočil hru v útočnom pásme, Mikúš ale páli len do ochrannej siete.

30:35

Zvolenčania si to rozhodili do prázdnej brány, no Osterberg netrafil puk vôbec ideálne.

29:57

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bajtek – 2 min., držanie hokejky).

29:37

Krieger vyskúšal strelu z uhla, O'Connor pozorný.

29:14

Uvidíme komu viac sadne hra štyroch proti štyrom.

29:05

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Török – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Tvrdoň – 2 min., hrubosť).

28:15

Buček výborne zabral v útočnom pásme a je to puk pre Nitru.

27:16

Po prihrávke rukou hráčov Zvolena sa píska.

27:07

Po vyše dvoch minútach sa píska. Mikúšova strela končí zblokovaná na ochrannej sieti.

25:54

Török na poslednú chvíľu zblokoval prihrávku na úplne voľného Rockwooda.

24:44

Škoda, že to teraz nevyšlo lepšie na strelu pre Osterberga, ktorý mohol páliť z medzikružia po prihrávke Kriegera.

24:33

Krivošík pálil zápästím po prihrávke od Nemca. Jeho pokus končí v lapačke Rahma.

23:54

Hrnkov pokus od modrej chytá poľahky Rahm.

23:15

Holešinský vyzvrtal Viedenského, no ďalej sa nedostal.

22:57

Píska sa zakázané uvoľnenie hostí.

22:30

Brankárovi domácich puk po strele od modrej a Meliško mohol strieľať na odkrytú bránu, no nestihol to urobiť tak rýchlo ako by mal.

22:22

Strela Leskinena len do hrude O'Connora.

21:53

Roy premrhal ideálnu príležitosť na strelu a puk získavajú domáci.

21:10

Aj Rockwood sa až veľmi poľahky presadil v útočnom pásme. Zvolenskí obrancovia si musia dávať väčší pozor.

20:29

Nádherna akcia Bučeka, ktorý sa teraz sám kľučkami svetovej triedy predral útočným pásmom, no následne mu puk ušiel.

20:20

Nitre nevyšla rozohrávka a píska sa zakázané uvoľnenie.

20:04

Nitra úspešná na buly.

20:01

Nitra vyhráva na domácom ľade šiesteho semifinále po prvom dejstve nad Zvolenom 2:1. Aj keď rytieri išli do vedenia už v 3. minúte zásluhou Kotvana, domáci dokázali v rozmedzi štyroch minút medzi 11. a 15. minútou skóre otočiť v ich prospech, keď sa presadili Hrnka a Krivošík. Od druhej a tretej tretiny si sľubujeme ešte určite veľa a práve prostredná tretina sa začne približne o 18:55.

Pár sekúnd pred koncom prvej časti veľmi nepekným spôsobom atakoval Hraško mladého Nemca pri mantineli, ktorý bol bez puku. Arbitri ale trest neudelili.

20:00

19:05

Rockwood dostal domácich do útočného pásma.

18:27

Oba tímy v plnom počte.

17:30

Roy operuje na modrej čiare, avšak nedokáže nič vymyslieť.

16:50

Švarný dal svojim faulom ideálnu príležitosť rytierom na nakopnutie, no Nitrania výborne bránia.

16:26

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Švaný – 2 min., podrazenie).

16:10

Hrašková strela od modrej končí len v moci O'Connora.

15:18

Nitrania sú teraz jednoznačne lepší, Zvolenčania sa nevedia dostať von z obranného pásma.

14:23

Nitra dala gól!
Domáci už na domácom ľade vedú. Šimon Nemec nahodil puk na Rahma od modrej. Švédsky gólman si puk nenašiel, práve naopak do svojej moci ho zobral, nikým nekrýtý, FILIP KRIVOŠÍK, ktorý so zakončením do prázdnej brány hostí nemal žiadne problémy. Asistencie: Nemec, Buček.

14:10

Rahm mal teraz problémy s pukom, ktorý sa niekoľko sekúnd pohyboval v jeho blízkosti.

12:55

Neuveriteľný O'Connor! Tak brankári na oboch stranách dnes hviezdia. Kanadský gólman dokázal výborne vychytať blafák Zuzina a takisto aj následnú dorážku Viedenského.

12:15

Obidva tímy prepli ešte na vyššie obrátky. Videli sme niekoľko dobrých šancí na oboch stranách.

10:59

Domáci vyrovnávajú. Tvrdoň našiel TOMÁŠA HRNKU takmer na úrovni bránkovej čiary vedľa brány, no aj odtiaľ dokázal Hrnka prepasírovať puk aj s poriadnou dávkou šťastia pomedzi betóny Rahma. Asistencie: Tvrdoň, Raskob.

10:12

Bučekova strela bola zblokovaná a Zvolenčania sa oslobodzujú.

09:15

Znova výborný Rahm! Rockwood nevyzrel, z obdobnej situácie ako Buček pred malou chvíľou, na švédskeho gólmana.

09:08

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kubka – 2 min., podrazenie).

08:42

Hostia dobre blokujú strely. Len veľmi málo pukov prejde až na Rahma.

08:06

Nitrania si pýtali faul, no zatiaľ sa nepíska.

07:30

Drábek sa v obrannom pásme pošmykol a dal možnosť Zvolenčanom ohroziť domácu svätyňu.

07:06

Saracino sa osamotený v útočnom pásme nedokázal presadiť.

06:00

Famózny Rahm! Čo to teraz vychytal zvolenský gólman? Krivošík to nádherne „načapoval“ pred bránu na úplne voľného Samuela Bučeka, ktorého strela ale skončila len v lapačke švédskeho brankára v službách rytierov.

05:54

Krivošík teraz poriadne povyzvrtal domácich obrancov, následne zakončil bekendom len do Rahma.

05:42

Ofsajd Zvolena.

05:27

Výborný forček hostí pri rozohrávke Nitry. Domáci s tým majú veľké problémy.

04:47

Už vyše 120 sekúnd sa hrá v Nitre bez prerušenia. Zdá sa, že v týchto chvíľach to vyhovuje domácim.

04:17

Nitra sa snaží hrať aktívnejšie po inkasovanom góle, no Zvolen je dnes od úvodu pri chuti.

02:39

Zvolen dal gól!
Skóre zápasu je otvorené. Csányi výborne zapracoval v útočnom pásme, kde získal puk, ktorý nasledne posielal na modrú čiaru. Tam si ho našiel OLDRICH KOTVAN, ktorý príklepom od modrej nedal O'Connori v bráne Nitry žiadnu šancu. Asistencie: Csányi, Marcinek.

01:59

O'Connor už po druhykrát v zápase veľmi dobre rozohral akciu Nitry prihrávkou spoza brány.

00:40

Šimon Nemec dobre vyviezo puk a takmer donútil zvolenského obrancu ku chybe. Tak sa ale nedeje.

00:27

Zvolenčania ihneď v útočnom pásme tlačia Nitru. Aktívny bol Krieger, ktorý sa snažil viackrát o ohrozenie domácej brány.

00:05

Úvodné buly patrilo hosťom. Na ľade vidíme druhú formáciu rytierov.

00:01

V Nitra aréne, ktorá je aj dnes zaplnená do posledného miesta, je už všetko pripravené na úvodné buly. Oba celky v týchto chvíľach vstupujú na ľadovú plochu.

HK Nitra: O'Connor (Honzík) – Mezei, Nemec, Švarný, Raskob, Vitaloš, Bodák, Pupák, Múčka – Buček, Buncis, Krivošík – Holešinský, Rockwood, Sýkora – Tvrdoň, Hrnka, Bajtek – Drábek, Baláž, Varga
Trenér: Antonín Stavjaňa

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Meliško, Diakov, Roy, Hraško, Kubka, Barcík – Zuzin, Viedenský, Puliš – Leskinen, Krieger, Osterberg – Stupka, Mikúš, Saracino – Csányi, Marcinek, Török
Trenér: Peter Oremus

Rozhodca: Korba M., Snášel V. – Kacej L., Šoltés Ľ. – Beniač D.

V šiestom semifinálovom stretnutí Kaufland Play off Tipos extraligy sa v Nitra aréne predstavia hráči HKM Zvolen. Nitra má po sobotnej výhre 5:2 na ľade Zvolena finálový postupový mečbal. Kameň víťazstva položili Corgoni v úvode druhej tretiny, kedy po góloch Krivošíka a premenenom trestnom strieľaní Bučeka, vyhrávala Nitra už 4:0. Zvolen po dvoch góloch Saracina znížil, avšak pri hre bez brankára strelil piaty gól Corgoňov Buncis. Opäť sa potvrdilo, že ani jedno mužstvo v tejto sérii nevyhralo dva zápasy po sebe. V sobotu sa zrušila aj séria Zvolena, v ktorej vždy keď strelil gól Saracino, Zvolenčania zápas zakaždým doviedli do víťazného konca. Či sa potvrdí séria, v ktorej obe mužstvá striedajú semifinálové výhry ako na hojdačke alebo Nitra vyhrá dva zápasy po sebe a postúpi do finále, sa dozviete aj z nášho prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.