Majstrovstvá sveta do 18 rokov - I. divízia - Skupina A

1 : 3
(1:1, 0:0, 0:2)
Slovensko
Naposledy zmenené pred rokom

Slovenskí mladíci sú späť medzi elitou! Budúci šampionát hráčov do 18 rokov elitnej kategórie už nebude bez Slovenska. Rozhodli o tom zverenci Ivana Feneša dnešnou výhrou proti Dánsku 3:1, keď sa postupne presadili Honzek, Kopecký a Čiernik a tak aj naďalej sú Slováci na šampionáte bez prehry. Aj keď ich ešte v nedeľu čaká zápas proti Kazachstanu, už teraz je jasné, že postup bude patriť Slovákom.

59:27

Dáni už hrajú bez brankára.

59:00

Posledná minúta tretej tretiny.

58:07

Slovenskí mladíci majú duel naplno pod svojou kontrolou. Zborovo ich povzbudzuje piešťanská Easton aréna.

56:47

Vylúčenie v tíme Slovensko (Repčík – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Slovensko (Mišiak – 2 min., hrubosť).

56:47

Vylúčenie v tíme Dánsko (Als – 2 min., nedovolené bránenie).

56:23

Slovensko dalo gól! Toto víťazstvo nám už nesmie újsť. ALEX ČIERNIK využil ponuku od Dvorského a svojou utešenou strelou z ľavého kruhu nás posiela do dvojgólového vedenia. Asistencie: Dvorský.

54:57

Vylúčenie v tíme Dánsko (Thomsen – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

54:40

Slovensko dalo gól! Predsa to tam padlo. JAKUB KOPECKÝ šikovným tečom po strele Molnára posiela Slovensko do vedenia 2:1. Asistencie: Molnár, Čiernik.

54:01

Dáni sa oslobodujú. Potrebujeme sa dostať čo najskôr do útočného pásma.

53:23

Vylúčenie v tíme Dánsko (Marklund – 2 min., držanie).

52:20

Obrovský tlak našich. Druhá formácia s Čiernikom a Dvorským robí Dánom obrovské problémy.

50:47

Síce naši mladíci hrajú v útočnom pásme väčšinu času, stále je to bez nejakej otvorenej šance.

49:00

Aj keď už slovenská presilovka skončila, našim sa aj naďalej nedarí usadiť v útočnom pásme.

47:16

Repčík ukázal nádhernú kľučku a takmer prekonal Steinbergsa.

46:55

Slovenským mladíkom sa zatiaľ nedarí usadiť v útočnom pásme.

46:06

Vylúčenie v tíme Dánsko (Grossmann – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

44:44

Čiernik si dovolil nádhernú sťahovačku pred Steinbergsom, no gól z toho nie je ani teraz.

44:17

Slovenskí mladíci už hrajú v plnom počte.

43:25

Dánsky tlak sme dokázali zneškodniť a oslobodzujeme sa.

42:17

Vylúčenie v tíme Slovensko (Suchý – 2 min., krošček).

41:25

Molnárovi sa naskytla zaujímavá príležitosť, no na malú chvíľu stratil slovenský útočník puk z dohľadu.

40:31

Honzek si ťahal puk výborne až pred dánskeho gólmana, avšak v poslednej možnej chvíli mu ho vypichol jeden z obrancov severského mužstva.

40:05

Úvodné buly tretej tretiny vyhral náš súper.

40:01

Druhá tretina sa niesla v znamení slovenských hokejistov, no v jej druhej polovici sa do diania dostali aj Dáni. Tí dokázali viackrát výborne zaskočiť našu defenzívu, avšak Eliaš bol proti. Od tretej tretiny si určite sľubujeme veľa a pevne veríme, že na jej konci sa budeme radovať to štvrtého víťazstva našich hokejistov na šampionáte. Tretia tretina sa začne približne o 20:30.

40:00

39:01

Eperješi to dobre skúšal od modrej. Dánsky gólman ale nechce za svoj chrbát pustiť naozaj nič.

39:00

Posledná minúta druhej tretiny.

37:43

Puk bol stečovaný na tribúnu a pravdepodobne sa tak z neho už teší nejaký fanúšik v Piešťanoch.

36:42

Naši mali možnosť prečíslenia troch proti dvom, no Mišiak nedosiahol ideálne na puk.

35:56

Maxim Štrbák predviedol nádherný „strom“ v útočnom pásme, keď úplne odstavil jedného z Dánov.

35:04

Našim mladíkom sa nedarí usadiť v útočnom pásme. Náš súper nám robí s pribúdajúcim časom väčšie a väčšie problémy.

33:10

Dáni výborne korčuľujú a robia nám v týchto chvíľach problémy v defenzíve.

32:41

Dvorský inkasoval v útočnom pásme tvrdý hit. Našťastie je to bez zranenia.

31:00

Dáni sa po dlhom čase dostali do útočného pásma a ihneď z toho mohol byť ich vedúci gól. Našťastie nás podržal Eliaš.

30:07

Zápas už je vo svojej druhej polovici.

29:32

Dvorský bol počas svojho striedania všade. Pomohol ako ofenzíve, tak aj defenzíve.

28:15

Repčík to dobre skúšal z medzikružia, Steinbergs pozorný.

26:17

Dánov sme výborne zatlačili. Museli puk vyhodiť až cez všetky čiary a hra sa tak vráti opäť pred ich svätyňu.

25:11

Mišiak sa snažil presadiť v útoku individuálne. Jeho strela ale mierila len nad bránu.

24:04

Škoda, že to teraz našim nevyšlo. Molnár mal niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie.

22:56

Vylúčenie v tíme Dánsko (Grossmann – 2 min., sekanie).

22:47

Štrbák nabil Nátnemu, ktorý poriadne preveril dánskeho gólmana. Z dobrej pozície mohol ešte dorážať Čiernik, no opäť tomu výborne zabránil Steinbergs.

22:13

Dáni majú posledných šesť sekúnd presilovej hry. Dokonca sa po dobrej práci našich hokejistov vhadzuje v strednom pásme.

20:43

Náročný začiatok prostredného dejstva pre našich mladíkov. Oslabenie však zatiaľ zvládajú výborne.

20:19

Vylúčenie v tíme Slovensko (Žabka – 2 min., hrubosť).

20:01

Slovenskí mladíci hrajú po úvodnej tretine proti Dánom 1:1. Z oboch strán sme sledovali veľa chýb v defenzíve z čoho pramenili aj oba góly, ktoré sme sledovali. Do druhej tretiny budú musieť byť naši mladíci viac kompaktnejší a dravejší v ofenzíve. Bez toho z toho budú 3 body len veľmi ťažko. Druhá tretina sa začne približne o 19:45.

20:00

19:59

Tak teraz nám pomohla žrďka. Jeden z Dánov sa dostal k puku pred našou bránou, našťastie z toho nebol gól do šatne pre našich.

18:17

Naší mladíci už hrajú v plnom počte. Na ľade vidíme našu druhú formáciu na čele s Čiernikom.

16:54

Výborný Eliaš! Linde si mohol pripísať druhý gól v stretnutí, no famóznym spôsobom ho pri jeho dorážke zastavil slovenský gólman.

16:24

Našim sa zatiaľ nepodarilo vyhodiť puk.

15:54

Dáni vyhrali buly v útočnom pásme a ihneď sa rozložili do presilovkového tva­ru.

15:40

Vylúčenie v tíme Slovensko (Chromiak – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

15:19

Päť minút pred koncom prvej časti hry konštatujeme, že na naši sú určite lepším mužstvom, avšak Dánom niekedy zbytočne darujú puk a hrozí im tak nebezpečenstvo.

13:06

Dáni pritvrdili v súbojoch. Uvidíme ako na to budú reagovať slovenskí mladíci.

12:00

Dáni sa už dobré dve minúty nevedia dostať von z obranného pásma. Naši mladíci si za svoju aktivitu vyslúžili aj potlesk fanúšikov.

10:50

Ihneď po buly v útočnom pásme sa dostal ku strele od modrej obranca Chromiak. Nanešťastie pre našich z toho nie je vedúci gól.

10:37

Gabriel s Moškom sa výborne pretlačili až pred dánsku svätyňu. Steinbergs si nie je vôbec so svojimi zákrokmi istý.

09:14

Naši okamžite po tom čo prekonali Steibergsa ožili. Zvierajú teraz Dánov v útočnom pásme.

07:51

Slovensko dalo gól! Vedenie Dánov trvalo len chvíľu. Peter Repčík strieľanou prihrávkou hľadal na strede SAMUELA HONZEKA, ktorý výborným bekendom vyrovnáva stav stretnutia na 1:1. Asistencia: Repčík.

06:13

Dánsko dalo gól! Náš súper sa ujíma vedenia v zápase. ANTON LINDE sa po našej chybe v strednom pásme dostal k puku a z pravého krídla prekonal príklepom za jazdy Eliaša.

05:02

Vypredaný štadión v Piešťanoch naplno povzbudzuje našich mladíkov od úvodných sekúnd.

04:11

Nátny výborne preveril dánskeho gólmana. Ten nemal puk pod kontrolou a takmer si ho sám zrazil za bránkovú čiaru.

03:30

Na malú chvíľu sa usadil aj náš súper v útočnom pásme. Slovenskí mladíci to ale v defenzíve zvádli na výbornú.

02:27

Naši si takmer opäť zbytočne zavarili, našťastie Dáni to nedokázali využiť.

01:42

Zatiaľ je to bez strely. Najaktívnejším z našich sa zdal byť Molnár.

01:09

Naši chlapci už sú usadení v útočnom pásme a sužujú Dánov.

00:39

Jeden z Dánov sa veľmi dobre individuálen preštrikoval dopredu, Eliaš pozorný.

00:01

Oba celky sú už na ľade. Všetko je pripravené na úvodné buly.

Dánsko: Steinbergs (Petersen) – Als, Stenbakken, Villadsen, Just, Nielsen, Grossmann, Rasmussen – Moelgaard, Schioldan, Linde – Mondrup, Petersen, Olsson – Thomsen, Ebener, Marloth – Pedersen, Gade, Marklund
Trenér: Peter Gommesen

Slovensko: Eliaš (Jurčák) – Štrbák, Žabka, Moško, Nátny, Chromiak, Eperješi – Mišiak, Honzek, Repčík – Molnár, Dvorský, Čiernik – Kopecký, Šotek, Suchý – Gabriel, Jenčko, Križan
Trenér: Ivan Feneš

Rozhodca: Huber (AUT) – Fraley (GBR), Riecken (AUT).

PREVIEW PRED ZÁPASOM

Dánsko
Dánski mladíci určite nemôžu byť spokojní s výsledkami na tomto šampionáte. Po tom čo na úvod turnaja nestačili tesne na Francúzov a prehrali 3:4, síce prišla vysoká výhra nad Japoncami 6:1, no následne nestačili v dôležitom zápase na Kazachstan a prehrali po výsledku 2:4. Celok vedený hlavným trénerom Petrom Gommesenom je tak po 3 odohratých zápasoch v tabuľke až na 4. mieste s 3 bodmi so skóre 11:9.

Slovensko
Narozdiel od dánskych mladíkov, tí slovenskí nám robia na domácom ľade v Piešťanoch veľkú radosť. Po 3 odohratých zápasoch sú na čele tabuľky s 9 bodmi a so skóre 19:7. Zverenci Ivana Feneša na úvod turnaja porazili Japonsko vysoko 8:2, následne vo veľmi dôležitom zápase porazili Nórsko 5:2 a naposledy to boli Francúzi, ktorí nestačili na našich mladíkov a prehrali proti ním po výsledku 3:6.

Karty sú rozdané, Slovensko bude minimálne na papieri favoritom stretnutia. To či sa našej osemnástke podarí naplňiť papierové predpoklady sa dozvieme až na ľade v Piešťanoch v piatok o 19:00.

6. Japonsko | 3 zápasy – skóre 5:19 – 0 bodov

Piatok pred Veľkou nocou sa bude niesť okrem iného aj štvrtým zápasom našich mladíkov na domácom šampionáte hráčov do 18 rokov 1A divízie v Piešťanoch. V zápase s úvodným buly naplánovaným na 19:00 si zmerajú sily s rovesníkmi z Dánska.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.