3 : 2
(1:0, 0:2, 2:0)
HC Košice
Naposledy zmenené pred rokom

Slovan v tretej tretine otočil zápas zásluhou Yogana, ktorý strelil jeden gól z hry, druhý z trestného strieľania. Slovan dnes víťazí 3:2 a do Košíc cestuje s mečbalom.

59:52

Strela Ihnačáka z prvej príklepom, Peters vyráža do rohu.

59:22

Zblízka zakončil Rogoň, Peters sa natlačil na pravú žŕdku a puk vytesnil.

Oddychový čas hostí.

59:02

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Breton – 2 min., hákovanie).

58:37

Riečický odkorčuľoval na striedačku, bránka Košíc je prázdna.

57:56

Slovan dobre bráni stredné pásmo a zachytáva útoky Košíc. Dopredu sa tak dostal Takáč, Košičania ho zastavili ešte pred zakončením.

56:46

Na druhej strane si Peters poradil so strelou Slováka.

56:26

Yogan išiel do kľučky, puk mu však skĺzol z čepele.

56:09

Slovan sa oslobodzuje za cenu zakázaného uvoľnenia.

55:30

McPherson mal dostatok priestoru, jeho strelu ale zblokoval Sersen.

55:05

Peters si po nastrelení od modrej čiary pripísal úspešný zákrok. Nasleduje reklamná prestávka.

54:52

Slovan Bratislava dal gól!
ANDREW YOGAN nedal Riečickému šancu, puk poslal po ľade popod ľavý betón. Slovan vyhráva 3:2.

54:52

Maier vysunul Yogana do úniku, fauloval ho Šedivý, je nariadné trestné strieľanie.

54:30

Hrá sa opatene na oboch stranách. Veľké šance nevidíme.

52:58

MacKenzieho strelu Riečický vyrážal, po ďalšej strele Ziga už schoval puk v lapačke.

52:17

Sersen posiela puk cez všetky čiary.

51:08

Takáč útočí spolu s Harrisom aj v oslabení.

50:41

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Valach – 2 min., krosček).

50:38

Dvaja proti jednému, Chovan chcel dopriať gól spoluhráčovi, no výborne sa vrátil Harris. Bude sa však vylučovať.

50:07

Riečický inkasoval puk do masky, po strele z veľkého uhla sa hra preniesla na zadný mantinel.

49:56

Za pukom sa hnal Zigo, ale nestihol to a píska sa icing.

49:17

Zrazená prihrávka Košíc, Klhůfek sa k puku v útočnom pásme nedostal.

48:00

Hra sa prelieva zo strany na stranu. Všetko je otvorené. Šachová partia.

46:25

V hale to ožilo, domáci sa snažia ohrozovať Riečického.

45:26

Slovan vyrovnáva. Zigo prešiel po pravej strane, počkal na vhodný moment a prihrávkou presne na palicu do jazdy našiel medzi kruhmi ANDREWA YOGANA, ktorý trafil nad lapačku Riečického.
Asistencie: Tomáš Zigo, Michal Sersen

45:04

Sersenovo nastrelenie tečoval ešte Matoušek.

43:14

Ofsajd na domácej strane. Harris sa uponáhľal.

42:25

Valach si sklepol ťažkú prihrávku a vystrelil z kruhu. Ožili aj jeho spoluhráči, strieľal Maier.

42:03

Vylúčenie v tíme HC Košice (Snuggerud – 2 min., držanie).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Matoušek – 2 min., držanie).

41:34

Jeden z havných rozhodcov sa dostal do kontaktu s hráčmi a spadol bolestivo na chrbát, bude však schopný pokračovať v hre.

40:29

Takáč vytvoril pozíciu Jääskeläinenovi, ten prestrelil bránu.

40:01

V druhej tretine Košice otočili skóre v priebehu 1 minúty a 39 sekúnd. Presadili sa Rogoň a Pereskokov.
Tretia tretina sa začne o 20:26.

40:00

39:20

Hostia vyviezli puk a držia ho v útočnom pásme pri mantineli.

38:24

Takáč pálil z prvej po prihrávke MacKenzieho, Riečický zrazil puk do rohu. O chvíľu veľmi podobná situácia, Riečický tentokrát puk udržal.

37:33

Jääskeläinen je pri chuti, Riečický ale presvedčivo zasiahol.

37:07

Vylúčenie v tíme HC Košice (Šedivý – 2 min., podrazenie).

37:00

Ofsajd odpískali rozhodcovia dvojici Rogoň Chovan.

36:15

Breton sa prekľučkoval a hľadal Rapuzziho, ten na puk nedočiahol a puk skončil vedľa pravej tyčky.

34:57

Lenže po chybe Košičanov sa puk dostal k Takáčovi, ktorý si to hodil na bekhend a prestrelil bránu.

34:09

Ďalšia výstraha pre Slovan. Peters zachránil svoj tím od ďalšieho inkasovaného gólu. Parshin bol sám pred bránou, jeho bekhendový blafák Peters vychytal pravým betónom.

33:26

Košice dali gól!
Gól platí, keďže puk bol celým objemom za čiarou. Slovanisti pustili VADIMA PERESKOKOVA zoči voči Petersovi a hosťujúci útočník si poradil na výbornú, puk poslal pod hornú žŕdku, ten následne vyletel z bránky von.
Asistencie: Adam Lapšanský, Eduard Šedivý

Košice dosiahli gól, no rozhodcovia sa ešte radia a idú aj volať videorozhodcovi.

32:50

Matoušek bol trochu zabudnutý, skúsil vystreliť, Riečický pozorný.

31:47

PATRIK ROGOŇ sa krásne uvoľnil na pravej strane, Maier a Zigo mu dovolili prejsť a Rogoň z veľkého uhla zavesil pod hornú žŕdku. Pekný moment, po ktorom je vyrovnanaé.
Asistencia: Denis Parshin

31:20

Košice sa zadarmo dostanú pred Petersa – zakázané uvoľnenie.

30:23

Sersen poslal puk za bránu, tam operoval Chalupa, skončil na ľade, ale jednalo sa o čistý zákrok košického hráča.

29:05

Haščák v prvej aj v druhej tretine odišiel do šatne, na ľade sa momentálne neobjavuje, priestor dostáva Lukošík.

29:02

Opäť sa hrá pred Riečickým, po tečovanej strele Ziga je hra prerušená.

27:40

Belluš nastrelil puk na mantinel, kde ho v súboji s Romančíkom vybojoval Bezák. Slovan si však šancu nevypracoval.

26:16

McPhersonovi odskočila ťažká prihrávka, odchádza striedať.

25:26

Sersenova snaha nájsť dlhou prihrávkou Yogana, puk sa odrazil od zadného mantinelu, korčuľujúci Rapuzzi si puk sklepol až za bránou.

24:36

Peters sa v druhej tretine nudí, zato Riečický musel likvidovať dve tutovky.

24:10

Ihnačákova spätná prihrávka našla domáce hokejky, no píska sa postavenie mimo hry domáceho tímu v snahe prejsť do útočnej tretiny.

23:10

Hneď nato sa košický gólman predviedol opäť, Yogan puk tečoval, no do brány neprešiel.

22:40

Riečický chytil čistý gól, Yogan získal puk na útočnej modrej, vytvoril pozíciu pre Rapuzziho, Riečický vytesnil puk pravým betónom.

21:41

Tvrdá strela z hokejky Klhůfka, Peters však zasahovať nemusel.

20:31

Sersen je už na ľade, Slovák mieri vedľa pravej tyčky.

20:01

Slovan vyhráva po prvej tretine nad Košicami 1:0. V 16. minúte sa v presilovej hre presadil Jääskeläinen.
Druhá tretina sa začne o 19:28.

20:00

19:41

Kytnár výborne napádal, potom Rapuzzi zastavil protihráča na modrej.

18:59

Volgin prihral Pereskokovovi na strelu z prvej, košický útočník minul bránu.

18:27

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Sersen – 2 min., podrazenie).

17:38

Snuggerud zlomil hokejku, Slovan tak získal puk a vyviezol ho do útočného pásma.

16:56

Yogan hľadal od mantinelu Kytnára, Riečický jeho pokus zblízka zneškodnil.

16:42

Deylovo nastrelenie po buly zrazili domáci na ochrannú sieť.

16:16

Košice sa snažia o odpoveď, Klhůfkovi strela nesadla, no potom od modrej strieľal Saucerman a jeho pokus bol dvakrát tečovaný. Peters má puk v moci.

15:40

Slovanisti ostreľovali košickú bránu, už strely Takáča a dorážka Yogana volali po góle, no z druhej strany prišiel JOONA JÄÄSKELÄINEN, Riečický toho už mal dosť a nestihol sa presunúť. Jääskeläinen trafil odkrytú bránu a posiela Slovan do vedenia.
Asistencie: Samuel Takáč, Andrew Yogan

14:59

Košice zbierajú sekundy v útočnom pásme, McPherson prenechal puk Chovanovi, ten skončil priľahnutý pri mantineli.

14:13

Takáč schoval strelu za brániaceho hráča, no Šedivý ju stihol nadvihnúť nad.

13:44

Jääskeläinenova veľmi nebezpečná strela, mieril do horného rohu, no Riečického lapačka vyletela.

13:01

Slovák dobre zapracoval a zblokoval Haščákovu krížnu prihrávku, ktorou hľadal Yogana.

12:24

Rapuzzi strieľal po prihrávke spoza brány z prvej, Riečický vyrazil pred seba a Košičania vyhodili.

11:39

Vylúčenie v tíme HC Košice (Milý – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

10:46

Yogan nabil na modú Valachovi, ten tvrdo vystrelil, Riečický vyráža.

09:54

Rapuzzi sa natláčal s pukom pred bránu, ale bol vytlačený, zakončiť nestihol.

08:57

MacKenzie zaviezol puk za bránu súpera, no neprihral, o puk prišiel.

08:02

Bezák prešiel pomedzi hráčov, obišiel bránu, chvíľu nato zakončil akciu opäť Valach strelou.

06:43

Rogoň sa presadil v súboji proti Bretonovi, jeho zakončenie Peters pokryl.

05:42

Valachova delovka narobila Riečickému problémy, puk prešiel za jeho chrbát, no kotúľal sa vedľa brány.

04:53

Dvaja na dvoch, Yogan strieľal z ľavej strany, jeho strelu zblokoval Saucerman a Riečický puk prikryl.

03:54

Košičania zachytili puk v strednom pásme, potom ale ich prihrávka nenašla adresáta. Podobne pochodil aj na druhej strane Haščák.

03:31

Gachulinec bol napádaný a prišiel o puk, Ihnačák ešte prihrával pred bránu, no puk neprešiel. Hra musela byť prerušená, pretože Gachulinec sa ťažko dvíhal z ľadu.

02:49

Romančík hľadal dlhou prihrávkou spoluhráča na útočnej modrej, no puku sa zmocnil Slovan.

01:12

Yogan si pýtal prihrávku, no do nebezpečného zakončenia sa dostal Harris, zakončil po ľade bekhendom, Riečický zasiahol pravým betónom.

00:41

Na druhej strane sa Harris k strele neprekľučkoval.

00:19

Romančík pálil od modrej nepresne.

00:01

Po dvoch dňoch voľna pokračuje semifinálové séria medzi Slovanom a Košicami. Stav je vyrovnaný, 2:2.

Bitka medzi odvekými rivalmi pokračuje dnes o 18:30 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Jedno je isté, po dnešku bude mať jeden tým mečbal. Bude znova platiť môj dom, môj hrad?

Slovan oba domáce zápasy zvládol na výbornú, Košice zdolal najprv 5:2, potom 6:2. V Košiciach to vyzeralo úplne inak. Dominovali Oceliari, ktorí oba duely pred vlastnými fanúšikmi dotiahli do víťazného konca a zvíťazili oba razy 3:1.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.