Majstrovstvá sveta do 18 rokov - I. divízia - Skupina A

6 : 3
(1:0, 3:3, 2:0)
Francúzsko
Naposledy zmenené pred rokom

Francúzi utrpeli na turnaji prvú prehru, našim hokejistom podľahli 3:6. Hattrick zaznamenal Emil Tavernier. My sme sa výrazne priblížili A-kategórii.

59:02

Slovensko dalo gól!
Molnár posunul puk na malom priestore Čiernikovi, ten mal šancu zaknihovať hattrick, no ešte prihral DALIBOROVI DVORSKÉMU, ktorý zblízka trafil do prázdnej brány.
Asistencie: Alex Čiernik, Ondrej Molnár

58:39

Francúzi si zobrali timeout a budú hrať bez brankára.

58:02

Molnár sa z ľavého krídla snažil prepracovať do koncovky, v poslednej chvíli mu Francúzi puk vypichli.

57:14

Zakázané uvoľnenie Francúzska.

56:44

Traja proti trom, strieľal Molnár, Neckar sa blysol bleskovou lapačkou.

55:57

Po góle prišli ďalšie naše šance, no Neckar drží svoj tím nad vodou.

54:49

Výborne sme zakombinovali, Molnár preniesol hru na Dvorského, ktorý chrbtom k bráne posunul puk ALEXOVI ČIERNIKOVI a ten sa spomedzi kruhov trafil pod brvno.
Asistencie: Dalibor Dvorský, Ondrej Molnár

54:33

Žabka zariskoval a nevyšlo mu to, Francúzi nás nepotrestali.

53:47

Puk z našich hokejok smeroval do prebránkového priestoru, tam ho ale Neckar prikryl, nemohli sme strieľať.

52:54

Mišiak prihral Repčíkovi, ten strelou švihom trafil Neckara.

52:18

Dvorský si vylepšil pozíciu na kruhu, ale tesne minul priestor troch žrdí.

51:15

Honzek naservíroval puk spoza brány Šotekovi, ten strieľal bez prípravy, strela mu nesadla ideálne a Neckar zasiahol.

50:42

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Chauvin – 2 min., podrazenie).

50:41

Dvorský sa dostal do šance, korčuľoval sám na bránu, vymiešal s pukom, no ani tak nedokázal prekonať výborného Neckara!

49:48

Francúzi boli pred našou bránou. Chauvin našiel Eliášovu lapačku.

49:13

Kombinujeme v útočnej tretine, máme tlak. Žabka ohrozil Neckara strelou na ľavý betón.

48:05

Šotek prihral Repčíkovi, tomu skĺzol puk z čepele.

47:21

Štrbákova strela švihom od modrej bola tečovaná, ale iba ponad bránu súpera.

46:34

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Grossetete – 2 min., sekanie).

46:32

Kopecký dostal prihrávku do jazdy na ľavé krídlo, zrýchlil, puk tečoval francúzsky hráč do hrude vlastného gólmana.

45:47

Francúzov púšťame do šancí, nevieme upratať puk, Nogarettovu strelu našťastie Eliáš chytil.

44:45

Opäť už po niekoľkýkrát nás Francúzi prečíslili. Grossetete dokázal neuveriteľne zrýchliť a jeho bekhend zastavila horná žŕdka. Obrovská výstraha pre našich.

43:07

Čiernik zadovkou nenašiel spoluhráča na modrej, nabil Francúzom ktorí zakončili vedľa našej brány.

42:27

Čiernik získal puk, vyštartoval dopredu., Mal proti sebe dvoch protihráčov, ktorí ho do zakončenia nepustili.

41:43

Chauvinova strela iba do korčule Eperješiho, následne Honzek vyhodil puk a zaútočil Mišiak. Jeho strela bola zrazená na ochrannú sieť.

40:53

Zastavili sme Francúzov na modrej čiare a opäť posielame puk cez všetky čiary.

40:25

Vylúčenie v tíme Slovensko (Štrbák – 2 min., krosček).

40:01

Druhá tretina priniesla šesťgólovú porciu. Nad Francúzmi vyhrávame o jeden gól, 4:3.
Tretia tretina sa začne o 20:38.

40:00

39:39

Žabkovo nahodenie bolo zblokované.

39:15

Francúzi nám robia až neočakávané problémy. Stále sú na dostrel a sú nebezpeční.

37:44

Dvorský dostal do šance Molnára, ktorý bol zoči voči Neckarovi, francúzsky gólman zneškodnil Molnárovu priamu strelu.

36:52

Francúzsko dalo gól!
Tentokrát to už hattrick EMILA TAVERNIERA bude. Spracoval si prihrávku od Baillarda, počkal, vylepšil si pozíciu, zamieril a z vrcholu kruhu trafil nechytateľne tesne nad ľadom k ľavej žŕdke.
Asistencie: Victor Baillard, Philéas Perrenoud

36:20

Hneď v úvode presilovky strieľal Grossetete, podarilo sa nám vyhodiť puk cez všetky čiary,

36:17

Vylúčenie v tíme Slovensko (Kopecký – 2 min., podrazenie).

35:09

Francúzi pozabudli na ALEXA ČIERNIKA, ktorý si stiahol puk k sebe, dostal sa pred bránu a po ľade poza Neckara dostal puk do siete.
Asistencie: Ondrej Molnár, Dalibor Dvorský

33:58

Nátny nahadzoval puk na bránu, pred ktorou bolo veľmi husto. Neckar nemusel zasahovať.

33:10

Gabriel zastavil svoj pohyb, prihral späť za kruhy, kde bol v dobrej pozícii Križan, no tesne minul pravú žŕdku.

32:38

Francúzi nás dostali pod tlak, ale ich strelu sme zblokovali.

32:07

Gól to nie je.

32:07

Dosiahol Tavernier hattrick? Pravdepodobne zvonila iba vonkajšia konštrukcia brány. Hlavný rozhodca diskutuje s videorozhodcom.

31:32

Na druhej strane sa do koncovky natlačil Molnár, chcel puk dostať pomedzi Neckarove betóny, ten ich sklepol.

31:19

Grossetete sa dostal pred nášho hráča a natlačil sa do zakončenia. Výborne Eliáš, ktorý nás podržal.

30:47

Mišiakov teč gólový nebol. Držíme Francúzov pred ich bránou.

29:57

Štrbák to vzal ma seba vystrelil od modrej, Neckar všetko videl a pohodlne strelu vyrazil.

29:10

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Grossetete – 2 min., vrazenie na mantinel).

28:50

Puk smeroval na modrú čiaru, odkiaľ strieľal Štrbák, Neckar puk neudržal a dôsledný JAKUB KOPECKÝ ho doťukol za bránkovú čiaru. Strieľame gól v oslabení.
Asistencie: Maxim Štrbák, Alex Čiernik

28:35

Vylúčenie v tíme Francúzsko (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade).

27:57

Francúzi opäť vyrovnávajú. EMILOVI TAVERNIEROVI sme dopriali veľa priestoru. Francúzsky mladík si puk potiahol z kruhu na os a trafil do hornej časti našej brány.

27:10

Žabka prehodil puk pre bránu Repčíkovi, ten tentokrát trafil do Neckara.

26:38

Po prihrávke Mišiaka Repčík preloboval francúzsku bránu. Slušná šanca.

25:31

SAMUEL HONZEK sa dostal do samostatného nájazdu a Neckara si vychutnal. Puk si prehodil na bekhend a zavesil pod hornú žŕdku. Vyhrávame 2:1.
Asistencia: Boris Žabka

25:04

Gabriel nenašiel spätnou prihrávkou pred bránou Jenčka.

23:43

Francúzok stúplo sebavedomie, začal nás napádať a dostali sa k niekoľkým polostrelám z predbránkového priestoru.

22:50

Francúzi sú v prechode do útoku veľmi rýchli, výborne ich však zastavil Nátny.

22:08

Jenčko vytiahol puk od zadného mantinelu pred bránku, z jeho práce ťažil Križan, ale ani on skórovať nedokázal.

20:50

V úvode druhej tretiny Francúzi vyrovnávajú! Grossetete prihral z pravého kruhu do medzikružia EMILOVI TAVERNIEROVI, ktorý spoza nášho hráča trafil nad lapačku Eliáša.
Asistencia: Valentin Grossetete

20:28

Štrbák nabil Čiernikovi, ten to mal z uhla, jeho strelu z prvej Neckar kryl.

20:01

Po prvej tretine vyhrávame nad Francúzmi 1:0. Vzhľadom na našu hernú aj streleckú prevahu sa nám to môže máliť.

20:00

19:22

Z ľavého kruhu presne do lapačky strieľal Eperješi.

18:40

Prišli sme o puk v útočnom pásme, bolo z toho prečíslenie Francúzov, tí si však nedokázali presne prihrať a k zakončeniu neprišlo.

17:34

Tournierova strela stála za to. Francúzi nestrieľajú veľa, no každá ich strela je nebezpečná.

16:38

Repčík bekhendom prihrával pred bránu, kde mal Chromiaka, puk sa však zastavil na konštrukcii brány a Neckar prerušil hru.

15:30

Na druhej strane dostal Dvorský veľmi veľa priestoru, ale neuspel.

15:16

Francúzom sa podarilo prečísliť nás, po prihrávke zakončoval Raveaud, Eliáš vytiahol úspešný zákrok.

14:37

Eperješi pálil bez prípravy, Neckar vyrazil a pokryl aj dorážku po ľade z uhla.

14:02

Aj Honzekovu strelu spoza hráča francúzsky gólman zlikvidoval. Máme enormnú streleckú prevahu, no zatiaľ nám tam padol iba jeden gól.

13:20

Moškov tvrdý príklep od modrej po vyhranom buly, Neckarovi puk vypadol z lapačky, no potom ho rýchlo prikryl.

12:56

So strelou Štrbáka od modrej mal Neckar problémy, puk iba vyrazil, čím dal možnosť našim na ďalšie ohrozenie brány., Strieľal Gabriel.

11:58

Krásna akcia našich. Chromiak prihral krížne Eperješimu, ten iba vyprášil Neckarove betóny.

10:48

Perfektná spätná prihrávka Čiernika na Dvorského, ktorý spomedzi kruhov minul bránu!

10:00

Grossetete z ľavého kruhu iba do Eliáša, ktorý sa natlačil na svoju bližšiu pravú tyčku.

09:49

Francúzi vystrelili, Eliáš musel vyrážať betónmi.

09:10

Mišiak udržal puk v točnom pásme, následná prihrávka mu ale nevyšla.

08:20

Kopeckého pokus z otočky Francúzi zblokovali. Smerom dopredu nič nevymysleli a my rýchlo otáčame hru.

07:13

Mišiak posunul puk PETROVI REPČÍKOVI a ten namieril k vzdialenejšej pravej žŕdke. Spoza hráča nechytateľne zavesil a my vyhrávame 1:0.
Asistencie: Martin Mišiak, Jakub Chromiak

06:26

Príležitosť pre našich. Žabka nechal vyniknúť francúzskeho brankára.

05:14

Grossetete najprv prihrával, potom sa snažil zakončiť z otočky, ale odzbrojili sme ho.

04:42

Šotek hľadal spoluhráča na osi klziska, prihrávka presná nebola. Podnikáme však útok za útokom.

03:50

Ešte Moško strieľal z ľavej strany, priestor troch žrdí netrafil.

03:13

Prihrávka popred bránu, Francúzi však dokázali eliminovať Šoteka.

02:35

Poriadne sme to roztočili pred francúzskou bránkou. Repčík strieľal dvakrát, Neckar zakročil betónmi.

01:52

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Eyre – 2 min., podrazenie).

01:39

Mali sme veľkú príležitosť. Šotek zobral puk rozohrávajúcemu hráčovi, zo strany sa rútil sám na bránu, ale Neckara neprestrelil!

00:38

Repčík v súboji 1 na 1 neprešiel.

00:01

Slovensko: Eliáš (Jurčák) – Žabka, Štrbák, Nátny, Moško, Eperješi, Chromiak – Repčík, Honzek, Mišiak – Čiernik, Dvorský Molnár – Suchý, Šotek, Kopecký – Križan, Jenčko, Gabriel

Francúzsko: Neckar (Keller) – Tournier, Villard, Goncalves Nivelais, Chauvin, Nicoud, Eyre, Faure – Tavernier, Perrenoud, Grossetete – Bussat, Nogaretto, Guidoux – Raveaud, Chauvel, Baillard – Simond, Chapuis, Serres.

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov odohrá dnes na MS I. divízie svoj tretí zápas. O 19:00 nastúpi v Piešťanoch proti Francúzsku.

Slováci sú favoritom celých MS, zatiaľ nezaváhali. V úvodnom vystúpení zdolali Japoncov vysoko 8:2, Dvorský zaznamenal 4 body za dva góly a dve asistencie. S Nórmi sme po prvej tretine prehrávali 1:2, no v prostrednej časti hry sme troma rýchlymi gólmi v rozpätí jednej minúty a 58 sekúnd skóre otočili. V tretej tretine pridal ešte jeden presný zásah Repčík, celkovo sme zvíťazili 5:2.

Francúzi sú okrem nás jediným tímom, ktorý ešte nestratil body. Dánov zdolali 4:3, s Kazachstanom si poradili výsledkom 4:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.