Majstrovstvá sveta do 18 rokov - I. divízia - Skupina A

(1:2, 3:0, 1:0)
Nórsko
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.

Nórsko síce po prvej tretine vyhrávalo, ale Slováci v prostrednej časti hry strelilo tri góly a prakticky rozhodlo o našej výhre. Zatiaľ máme teda na turnaji stopercentnú bilanciu.

59:41

Zakázané uvoľnenie Nórska.

59:24

Nórsko so záverečným tlakom, no jasné je, že dnes tento zápas vyhráme za tri body. Aj keby sme ešte inkasovali.

59:01

Začala sa posledná minúta zápasu.

58:43

Pomáha nám aj súper, prvýkrát po dlhej dobe sa prerušuje hra. Dôvodom je ofsajd pri rozbiehaní akciu nórskeho tímu.

58:04

Eliáš teraz síce nezasahoval, lenže tvrdá strela od modrej čiary išla iba o centimetre vedľa. Na druhej strane vyviezol puk Dvorský a trafil jedného z Nórov pred prázdnou bránkou.

57:12

Bakke Olsen poslal nebezpečnú prihrávku pred bránku, kde sa tlačil aj Wold. Po niekoľkých súbojoch sa nám podarilo dostať puk do bezpečia.

56:40

Obaja vylúčení hráči sa vrátili na ľad. Hra sa mení na formáte 6 proti 5.

56:21

Nórsko sa znova rozmiestnilo v útočnom pásme, ale zachytili sme prihrávku. Pokus o vyhodenie netrafil prázdnu bránku.

55:16

Hra 4 na 4 viac vyhovuje Nórsku a to hlavne preto, že už ide na riziko a odvolalo brankára. Bola z toho dobrá strela Kocha, Eliáš zasiahol.

54:40

Vylúčenie v tíme Nórsko (Sander Wold – 2 min., údery).
Vylúčenie v tíme Slovensko (Alex Čiernik – 2 min., údery).

53:57

Eliáš s ďalším jednoduchším, ale potrebným zákrokom, keď zakončoval Haugen. Slováci pokračujú v precíznej defenzíve počas tretej tretiny.

52:41

Nygard sa síce dostal cez modrú čiaru, avšak okamžite bol pri ňom Štrbák a puk mu čistým spôsobom v súboji odobral.

51:46

Eliáš síce musel zasahovať, ale Magnussen nemal puk ideálne na hokejke. Preto náš gólman predviedol jednoduchý zákrok lapačkou.

51:11

Nórsko sa nevie dostať do nášho pásma, Slováci to momentálne zvládajú veľmi dobre a držia puk, čo nám úplne stačí.

50:31

49:56

Dalen sa dostal k teču nahodenia od modrej čiary, ale Eliáš to mal pod kontrolou a dokázal zasiahnuť.

49:13

Rýchle rozuzlenie situácie a verdikt hlavného rozhodcu – je to gól!

49:13

Celý gól bude ešte preverovať videorozhodca, či z toho nebolo kopnutie alebo iné previnenie voči pravidlám.

49:13

Slovensko dalo gól!
Získali sme puk, využili striedanie obrancov Nórska a je z toho piaty presný zásah. Repčíkovu strelu ešte Stensrud zastavil betónom, no ako prvý bol pri puku SAMUEL HONZEK a poslal ho za čiaru.

48:41

Zakázané uvoľnenie Slovenska.

48:32

Oba tímy hrajú s piatimi hráčmi, zatiaľ čo sa v piešťanskej hale spustila Mexická vlna.

46:53

Sýkora získal puk pred bránkou súpera, ešte prihrával na Repčíka, ale ten nemal ideálnu streleckú pozíciu a nezakončil.

46:42

Nórsko hrá so štyrmi hráčmi, začína sa hra 4 proti 4.

46:32

Vylúčenie v tíme Slovensko (Markus Suchý – 2 min., krosček).
Vylúčenie v tíme Nórsko (Hans Ulvebne – 2 min., sekanie).

46:07

Molnár sa individuálne dostal do útočného pásma, ale proti presile o puk prišiel. Neevidujeme v tejto presilovke väčšiu šancu.

45:19

Adam Sýkora strieľal spomedzi kruhov, zároveň s tým ho dohral jeden z obrancov. Pokus presný nebol, slovenský útočník je v poriadku.

44:42

Vylúčenie v tíme Nórsko (Oskar Bakkevig – 2 min., faul kolenom).

44:17

Dvorský dostal prihrávku do Čiernika, v ťažkej pozícii bol okamžite atakovaný a preto sa mu nepodarilo zakončiť na Stensruda.

43:44

Repčík sa síce dostal po zisku puku do stredného pásma, neprešiel cez druhú modrú čiaru. Pokračujeme v opatrnom tempe.

42:28

42:04

Molnár sa neprekľučkoval v útočnom pásme k zakončeniu, stratil puk. Síce ho ešte získal Šotek, no od mantinelu nemieril presne.

41:04

Posledná tretina začína trochu vlažne. Určite to nebude tak otvorená ako druhé dejstvo, kedy sa hralo veľa hore-dole.

40:17

Slovensko je v plnom počte.

40:01

Prostredná časť hry priniesla skvelý hokej pre nezaujatého fanúšika a ešte lepší priebeh pre toho slovenského, keďže tromi gólmi v rozpätí necelých dvoch minút mladíci spod Tatier otočili výsledok na aktuálnych 4:2.

40:00

39:49

Magnussen sa krásne zvrtol na päte a mal veľkú šancu, z hranice bránkoviska to mieril k žrdi. Reflexívne zasiahol Eliáš.

39:09

Adam Sýkora získal puk a vyviezol ho do útočného pásma, kde po hite skončil na ľade. Bolo to čisté, no bránime sa dobre.

38:17

Vylúčenie v tíme Slovensko (Boris Žabka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

37:59

Nóri sa snažili aktívne a tvrdo napádať i dohrávať hráčov pri rozohrávke, zvládli sme to a môžeme ísť dopredu.

37:06

Čiernik sa na ľavom kruhu neulakomil, prihral cez os na pravý kruh a DALIBOR DVORSKÝ z prvej trafil medzi betóny Stensruda. Tretí gól za minútu a 58 sekúnd!

36:32

Nórom nevyšla kontra dvoch proti jednému, nám po zisku puku opätovná troch proti dvom. Hlavne druhá tretina sa hrá z oboch strán vo výbornom tempe, toto musí ľudí baviť.

36:10

Vylúčenie v tíme Nórsko (Patrik Dalen – 2 min., krosček).

36:10

Honzek nahodil puk od mantinelu do bránkoviska. Stensrud okamžite prerušil hru, no bol tam faul na nášho hráča. Verme, že to rozhodcom neušlo, teraz to riešia.

35:40

Fantázia, za 32 sekúnd je skóre otočené. Žabka získal puk na zadnom mantineli, založil kontru. Kopecký prihral na pravom kruhu do druhej vlny, odkiaľ to MARKUS SUCHÝ trafil ideálne nad vyrážačku Stensruda.

35:08

Tri sekundy pred koncom presilovky je vyrovnané, séria šancí na oboch stranách korunovaná zásahom Slovenska. Zaúradovala nitrianska úderka, pretože Šimon Nemec nahadzoval puk a ADAM SÝKORA ho tečoval do siete medzi betóny gólmana.

34:28

Čiernik sa rútil sám na Stensrunda, backhandový blafák nórsky gólman vystihol. Na opačnej strane sa blysol pri dobrej možnosti v oslabení aj Eliáš.

34:07

Slováci nehrajú presilovku zle, lenže asi tri dobré strely boli zrazené a zablokovaní obetavými hokejistami Nórska.

33:11

Vylúčenie v tíme Nórsko (Oskar Bakkevig – 2 min., napadnutie).

32:59

Repčík sa fantasticky dostal okolo dvoch obrancov, jednému nasadil aj „jasle“ a bol sám pri Stensrundovi. Pokus o blafák sa mu nepodaril.

32:36

31:49

Miestami máme naozaj veľký problém s nórskymi hráčmi, ktorí sú dnes ako osi a nebezpeční v útočnom pásme.

30:51

Brankár Eliáš spravil za našou bránkou veľkú chybu v rozohrávke, stratil puk. Ten Nygard prakticky okamžite chcel poslať do prázdnej bránky, no náš gólman sa fantasticky hodil do bránkoviska a hokejkou predviedol čarovný zákrok.

30:18

Moško sa dostal k puku po prihrávke Molnára, tvrdý pokus bol tečovaný obrancami Nórska na ochrannú sieť.

30:03

Po skončení oslabenia sa Nórsko dostalo do celkom dobrého tlaku v našom pásme. Síce z toho nebola šanca, avšak súper dokázal narobiť menší kolotoč.

28:41

Nórsko hrá v plnom počte.

28:10

Okamžite po buly sa Adam Sýkora natlačil do bránkoviska, ani pri dvoch dorážkach a snahe pretlačiť puk ho za čiaru nedostal.

28:05

Repčík prihral na pravý kruh, odkiaľ tvrdo strieľal Šotek. Znova nórsky tím podržal Stensrud.

27:33

Dlho sme sa zase v presilovke nevedeli dostať k strele, až jednu poslal Molnár z otočky. Stensrud podržal svoj tím a mal aj šťastie, že puk si nenašiel na dorážku voľný Repčík.

26:41

Vylúčenie v tíme Slovensko (Oskar Bakkevig – 2 min., držanie hokejky).

26:21

Žabka zablokoval strelu Nygarda, okamžite založil kontru. Dvorský bol pri puku až za bránkou, prihral a práve spomínaný obranca Žabka zakončil. Nepresne.

25:39

Chromiak nahadzoval puk od modrej čiary, tečovať ho chcel pred bránkou stojaci Repčík, čo sa mu nepodarilo a neohrozil Stensruda.

24:55

Posledná minúta priniesla niekoľko nepresností na oboch stranách. Nóri sa snažia niečo vymyslieť v našom pásme, všetko sa odvíja pri mantineloch.

23:53

23:41

Magnussen sa dostal individuálne medzi kruhy, poslal zakončenie na slovenskú bránku. Eliáš si našiel puk v lapačke.

23:22

Nórsko je v plnom počte.

22:56

Zase Nórsko poslalo puk až za bránku Eliáša, táto početná prevaha nám naozaj nevychádza.

22:19

Prvá minútka nebola z našej strany dobrá. Nezakončili sme a Nóri dvakrát po sebe vyhodili puk cez všetky čiary.

21:22

Vylúčenie v tíme Nórsko (Michael Nygard – 2 min., údery).

21:08

Dalibor Dvorský dostal prihrávku spoza bránky, bol v streleckej pozícii, no puk mu ušiel a nedokázal zakončiť.

20:40

20:01

Slovensko po úvodnom dejstve proti Nórsku v dôležitom zápase prehráva, ale stále je pred nami dosť času, takže verme, že naši mladíci dokážu tento duel dotiahnuť do víťazného konca.

20:00

19:55

Nórsko dalo gól!
Päť sekúnd pred koncom inkasujeme. Eliáš síce proti úvodnej strele predviedol zákrok, lenže puk si našiel MATS BAKKE OLSEN a zvnútra bránkovisko ho bez problémov poslal do prázdnej časti bránky.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:47

Slovensko hrá s piatimi hráčmi.

17:49

Ďalšie vyhodenie, prvú polovicu oslabenia sme zvládli veľmi dobre. Nóri nášho brankára Eliáša zatiaľ neohrozili.

17:09

Oslabenie začíname dobre, vyhadzujeme puk cez všetky čiary za bránku Nórska.

16:47

Vylúčenie v tíme Slovensko (Boris Žabka – 2 min., krosček).

16:46

Kopecký získal puk a unikol po krídle, odkiaľ ešte prihrával. Nenašiel však spoluhráčov na osi ihriska.

16:27

Suchý získal puk vo vlastnej tretine, postupne sme sa dostali dopredu, no po zlej prihrávke je z toho icing.

15:20

Molnár nebezpečne nahadzoval puk pred bránkovisko, kde sa snažil tečovať Dvorský. Nepodarilo sa mu to podľa predstáv. Sledujeme naozaj zaujímavý zápas.

14:49

Alex Čiernik bol na konci nášho rýchleho brejku, dobrú strelu z pravého kruhu mu gólman Nórska vytesnil mimo tri žrde.

14:09

Nemec spravil chybu, prihral pred našou bránkou priamo na hokejku jedného zo súperov. Našťastie sme z tejto situácie neinkasovali.

13:37

Chromiak nahadzoval puk pred bránku, ten si našiel v druhej vlne Eperješi a zakončením z dobrej pozície minul bránku.

13:12

Síce sme stratili puk v našom pásme, zakončenie Nórov od modrej čiary na našu bránku neprešlo.

12:24

Síce nás prenasledovali technické problémy, ale veríme, že všetko už bude v poriadku. Akurát sme sledovali veľkú šancu Kopeckého, ktorý minul odkrytú časť bránky.