3 : 1
(1:0, 0:0, 2:1)
HC Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Slovan v tretej tretine stupňoval svoj tlak, Jääskeläinen vyrovnal, no Košice sa pozviechali a predviedli úspešný záver. Nad Slovanom víťazia 3:1, séria sa za vyrovnaného stavu 2:2 sťahuje späť do Bratislavy, kde sa bude hrať v piatok.

59:53

Košice dali gól!
Košičania pridávajú ešte gól do prázdnej brány a podčiarkujú dnešné víťazstvo. Autorom presného zásahu je BRIAN IHNAČÁK, ktorému z rohu klziska prihrával Allan McPherson.
Asistencie: Allan McPherson, Eduard Šedivý

59:40

Strelu Haščáka Riečický nevyrazil, nasleduje buly po jeho pravici.

59:36

Peters je na striedačke, Slovan hrá powerplay.

Oddychový čas hostí.

59:06

Košičania úplne rozobrali defenzívu Slovana, predviedli nádhernú kombináciu na jeden dotyk a rozjasali tribúny. Pereskokov si vylepšoval pozíciu na streľbu, napokon ale zvolil prihrávku k žŕdke Chovanovi, ten sa neuponáhľal so zakončením a lepšie puk ani DENISOVI PARSHINOVI naservírovať nemohol. Parshin sa trafil z prvej zblízka z predbránkového priestoru.
Asistencie: Michal Chovan, Vadim Pereskokov

58:20

Rapuzzi tečoval strelu od obrancu, Riečický zasiahol betónmi, Takáč už netrafil dorážku. Slovan je nebezpečný aj v oslabení.

57:21

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Gachulinec – 2 min., hákovanie).

57:19

Gachulinec vyvážal puk spoza brány, po kontakte s McPhersonovou hokejkou spadol na ľad, čo využil Ihnačák, no zoči voči Petersa neprekonal! Gachulinec ho však fauloval.

56:22

Košičania zamkli svojho súpera, po ľade strieľal Romančík, Peters vyrazil pravým betónom.

55:20

Oba tímy prehusťujú stredné pásmo.

54:14

Po strele Saucermana Peters nevedel, kde má puk, vyrazil ho nad seba, všetko pre Slovan dobre dopadlo.

52:32

Volgin prihral po modrej Šedivému, jeho strela bola zrazená v predbránkovom priestore. Košice sa na nejakú dobu usadili v útočnom pásme.

51:23

Tentokrát sa zakázaným uvoľnením previnili hostia, hra sa presťahuje pred Petersa, ktorý nemá v tretej tretine veľa práce.

50:13

Slovan Bratislava dal gól!
Košice sa už príliš stiahli a Slovan to využil. JOONA JÄÄSKELÄINEN si potiahol puk na pravý kruh a spoza hráča, ktorý puk zrejme ešte jemne tečoval, prestrelil Riečického.
Asistencie: Brant Harris, Alex Breton

49:39

Šanca Lapšanského, v lepšom zakončení mu zabránil Rapuzzi.

48:17

Začína to byť hra na jednu bránu, Slovan sa pochopiteľne čoraz viac tlačí do útoku.

47:29

Gachulinec strieľal, Harris strelu tečoval na ochrannú sieť.

46:55

Chovan sa výborne vrátil a rybičkou zastavil finálnu prihrávku na Rapuzziho.

46:11

Belasí v prečíslení, Belluš riešil situáciu sám strelu mu Riečický vyrazil lapačkou do bezpečia.

45:26

Harris vyzvŕtal za bránou Slováka, prihrával pred bránu, ale vzduchom a Jääskeläinen puk netrafil.

44:44

Ihnačák s McPhersonom sa rútili na bránu, prihrávku výborne zastavil Sersen. Na druhej strane hneď nato neuspel Haščák.

44:15

Harrisova strela na lapačku Riečickému vypadla, puk poskakoval na bránkovej čiare, napokon ho domáci gólman prikryl na druhý pokus lapačkou!

43:55

Slovanu sa ani v presilovke vyrovnať nepodarilo. Košice sa s rozohrávkou neponáhľajú.

42:43

Breton v poslednej chvíli na ľade hokejkou zablokoval finálnu prihrávku na McPhersona.

42:10

Yogan vracal nahrávku späť Haščákovi pred bránu, pred ním však Riečický zasiahol ľavým betónom.

41:41

Na MacKenzieho strelu si Riečický povyskočil a puk vyrazil.

41:15

Vylúčenie v tíme HC Košice (Lapšanský – 2 min., hákovanie).

40:36

Prihrávka McPhersonovi do jazdy presná nebola, domáci útočník následne v páde zbúral bránu.

40:01

V druhej tretine gól nepadol, stále tak platí, že Košice vyhrávajú nad Slovanom tesne 1:0.
Tretia tretina sa začne o 20:19.

40:00

39:26

McPherson korčuľoval proti Maierovi, nemal podporu, tak zakončil spoza Maiera, Peters puk zrazil hokejkou za bránu.

38:49

Jääskeläinen strieľal aj dorážal, Harrisova strela bola potom zrazená.

37:10

Haščák nešiel do kľučky, zvolil strelu, ale Riečického neprekonal!

37:10

Valach sa dostal do šance, zbavil sa obrancu na kruhu, pred bránou bol hákovaný Šedivým, je nariadené trestné strieľanie!

36:35

Prečíslenie Košíc dvoch proti jednému, Pereskokov však posielal veľmi ťažkú prihrávku vzduchom McPhersonovi, ktorý puk netrafil.

35:54

Valach vystrelil po ľade od modrej, Rogoň puk jemne tečoval a ten skončil v rohu.

35:00

Takáč prešiel cez Saucermana, mieril na vzdialenejší horný roh, no tesne minul.

34:14

V druhej tretine je to o veľkej bojovnosti, hokej sa prelieva zo strany na stranu. Najbližší gól bude veľmi dôležitý.

32:36

Košičania podržali puk v pásme, Saucerman ho nastrelil na Petersa, ten puk ukryl v lapačke.

32:03

Jääskeläinen strieľal spoza Deyla nepresne.

31:17

Opäť kombinácia na malom priestore, strieľal Chovan z prvej, Peters išiel do rozkľaku a úspešne zasiahol.

30:46

Chovan ešte cez bránkovisko hľadal Ihnačáka, puk sa však k nemu nedostal a Slovan sa oslobodzuje.

29:44

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Belluš – 2 min., hrubosť).

28:41

Haščák trafil Deylove korčule, Košice rýchlo prešli do útoku a plachtiaca strela od modrej skončila v Petersovej lapačke.

28:15

Maier vystrelil na betón Riečického, Takáč chcel dorážať, ale Slovák stihol upratať puk do rohu.

26:57

Košičania odpálili puk cez všetky čiary, Slovan počas presilovky ani nevystrelil na bránu.

26:35

Yogan išiel do kľučky, skúšal sa sám dostať až pred bránu, no nepresadil sa.

25:48

Zadovka Rapuzziho presná nebola a vyháňa Slovan z útočného pásma.

25:31

Chovan získal puk v útočnom pásme v rohu klziska a zamestnal defenzívu belasých.

24:59

Vylúčenie v tíme HC Košice (Romančík – 2 min., podrazenie).

24:43

Zigo predviedol rýchle šikovné ruky, no puk nastreľoval bekhendom, Fominykh sa pred Riečickým už k dorážke nedostal.

23:40

Teraz ale prihrávka na Haščáka nebola presná, po icingu sa hra sťahuje pred Petersa. Hra je poriadne kúskovaná.

22:48

Takáč posunul puk Bretonovi, ktorý strieľal z ľavého kruhu. Následne akcia Slovana pokračovala, hostia sú trochu aktívnejší.

21:43

Haščák zakončil príklepom z prvej, nebola to ideálna strela, ale zamestnala Riečického.

21:07

Košice sú naďalej nebezpečné, Ihnačák prihral Šedivému, po jeho strele dokonca zvonila konštrukcia brány za Petersom!

20:01

Košice mali výborný vstup do stretnutia, už v 2. minúte otvoril skóre Rogoň. Slovan aj zvyšok tretiny ťahal za kratší koniec, obaja brankári sú však oporami svojich tímov.
Druhá tretina sa začne o 19:23.

20:00

19:18

Možnosť pre Rapuzziho z ostrého uhla, Riečický sa nenechal prekvapiť a natlačil sa k ľavej žŕdke.

18:58

Takáč chcel nájsť parťáka z útoku, no neuspel, puk sa však dostal k Sersenovi a ten to skúsil strelou aj od mantinelu. Riečický zasiahol, jeho spoluhráči vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

17:59

Rogoň strieľal, Volgin dosledoval puk a išiel do dorážky, Peters drží svoj tím.

17:17

Haščák usmerňoval Yoganovu strelu, no priestor troch žrdí minul.

15:50

Košice držia puk snažia sa rozohrať, Slovan dobre pokrýva a prehusťuje stredné pásmo.

13:55

Slovan mal zaujímavú šancu, konkrétne Haščák, ale Riečický predviedol výborný zákrok a podržal svoj tím.

13:09

Slovanisti si nerozumeli pri rozohrávke, dopustili sa zakázaného uvoľnenia.

12:48

Strela Ihnačáka od mantinelu zamestnala Petersa, ten zasiahol a prerušil hru.

11:12

Valach vystrelil po ľade, ale puk mu nesadol.

10:33

Pereskokov pálil od mantinelu, bola to zrazená strela na plexisklo.

09:11

Klhůfek si prebral dlhú prihrávku, už sa ale nedostal cez pozorného MacKenzieho.

08:34

Košice tlačia. Možnosť na odrážku mal Jokeľ, Slovanisti ho v poslednej chvíli vytlačili.

07:22

Z protiútoku strieľal Pereskokov, vynútil si zákrok hosťujúceho gólmana.

07:11

Matoušek dostal prihrávku na päty a mal proti sebe hráča, tak iba nastrelil puk na zadný mantinel.

05:33

Hostia v útočnom pásme, ale stretnutie nezačali dobre a zatiaľ ani nie sú nebezpeční.

04:29

Slovák sa preštrikoval až do zakončenia a vystrelil po ľade, ďalší Petersov zákrok.

04:03

Volgin nabil na strelu z prvej Šedivému, jeho tvrdý príklep Peters zlikvidoval.

03:40

Košická kontra, zakončil ju Ihnačák, opečiatkoval zadný mantinel.

02:43

Tentokrát už bol Breton presnejší a ohrozil Riečického. Belasí dlhšie kombinovali v útočnom pásme.

02:20

Breton strieľal nepresne, nikto ani jeho strelu netečoval.

01:27

Domáci idú veľmi rýchlo do vedenia! Odrazený puk od mantinelu si zobral Volgin, prihral na ľavý kruh, kde zostal úplne voľný PATRIK ROGOŇ. Najprv chcel strieľať príklepom, no netrafil puk, no jeho následná strela švihom bola nádherná a skončila v ľavom hornom rohu brány.
Asistencie: Alexey Volgin, Eduard Šedivý

01:19

Strela Šedivého príklepom bola zrazená k mantinelu.

00:26

Harris strieľal, jeho strela presná nebola, Riečický pohľadom kontroloval situáciu.

00:01

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Romančík, Deyl, Saucerman – Klhůfek, Chovan, Parshin – McPherson, Ihnačák, Rogoň – Pereskokov, Slovák, Lapšanský – Jokeľ, Havrila, Milý

HC Slovan Bratislava: Peters (Hlavaj) – Breton, MacKenzie, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Fominykh, Zigo, Matoušek – Belluš, Kytnár, Chalupa

Rozhodca: J. Konc ml., Stano – Gegáň, Jedlička.

Vážení hokejoví priaznivci, vitajte pri sledovaní štvrtého semifinálového zápasu play-off Tipos Extraligy medzi HC Košice a HC Slovan Bratislava. Úvodné buly je v Steel Aréne naplánované na 18:30.

Aktuálny stav v sérii je 1:2 z pohľadu Košíc. Práve včera na domácom ľade zaznamenali Oceliari prvú výhru, čím sa celá séria zamotala. Košice išli do vedenia v 25. minúte zásluhou Lapšanského. V 29. minúte vyrovnal Haščák, aby v 31. minúte poslal svoj tím opäť do vedenia Ihnačák. Definitívnu bodku za strretnutím dal v 59. minúte gólom do prázdnej brány Rogoň.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.