6 : 5
(2:1, 2:3, 2:1)
HK Nitra
Naposledy zmenené pred rokom

Krásny ofenzívny infarktový zápas plný krásnych gólov končí tesným víťazstvom Zvolena. Okrem jedenástich gólov, čo v play off až tak často nebýva sme videli aj striedanie oboch brankárov. To tiež často v play off nebýva. Zvolen konečne našiel spôsob využiť presilovú hru a práve v nej Marek Viedenský strelil víťazný gól. Nitra mala tretiu tretinu v závere drvivý tlak, ale vyrovnať sa jej už nepodarilo. HKM vyrovnal sériu na 1:1. Pokračujeme v stredu a v štvrtok v Nitre. Pekný večer a Ďakujem za pozornosť.

Koniec zápasu.

59:58

Nitra rýchlo otočila hru do útočného pásma, ale v zápätí puk stráca. Saracino strieľa druhý pokus na prázdnu bránu a po druhý krát míňa.

59:48

Domáci vyhrali buly a Saracino strieľa na prázdnu bránu, ale míňa ju.

59:42

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Roy – 2 min., hrubosť).

59:35

Hrá sa stále iba pri mantineloch a tento súboj končí šarvátkou Bučeka a Roya.

59:08

O´Connor bol na skok v bráne, ale už je opäť preč. Ďalšie zakázané uvoľnenie Zvolena.

58:47

Nitriansky vabank. Prienikova prihrávka Nemca na modrú čiaru a napokon ofsajd hostí.

58:07

Zvolen opäť pod tlakom a opäť vyhadzuje na zakázané uvoľnenie. O ´Connor odchádza z brány.

57:46

Prihrávka hostí rukou a hra je opäť v strednom pásme.

57:25

Najprv stratil čistý puk Zuzin a následne aj hosťujúci Raskob. Nitra nepotrestala túto chybičku.

57:02

Buly na útočnej modrej čiare hostí.

56:35

Zvolen udržal opäť ďalší tlak Nitry a domáci tréner rýchlo strieda ďalšiu lajnu.

55:50

Veľký tlak Nitry, akoby hrala Nitra presilovku. Až teraz Puliš dostal puk do stredného pásma.

55:18

Zverenci Petra Oremusa pod tlakom len vyhadzujú puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie. Ďalšie buly v ich obrannom pásme.

54:52

Opäť Nitra v príležitosti. Krivošík nahodil puk na bránu, pred bránou Meliško nestačil na Bučeka. Buček puk tečoval, ale Trenčan tento teč chytá.

54:39

Nitra je teraz v tlaku. Nemec mal opäť príliš veľa času a priestoru. Mohol si celú situáciu premyslieť. Nahodil taký puk na teč a ten tesne minul ľavú tyčku.

54:10

Veľká šanca Nitry. Prečíslenie hostí a Tomáš Hrnka mal na hokejke pri pravej tyčke hetrik, poslal puk ale tesne vedľa.

53:55

Rockwood si sám nahodil puk na zadný mantinel, tam oň ale prišiel.

53:18

Zblokovaná strela útočníka hostí Baláža, vhadzovanie po ľavici Trenčana.

52:29

Domáce nedorozumenie, Buncis naznačil strelu ale vrátil puk Bučekovi medzi kruhy. Kanonier hostí, ale teraz neuspel.

52:03

Domáci v plnom počte.

51:58

Roy obranca domácich do tretice puk vyhodil.

51:39

A opäť Zvolen vyhodil.

51:24

Zvolen vyhadzuje puk cez všetky čiary.

Dnešné stretnutie sleduje 3418 divákov.

51:11

Nitra drží pásmo, výborne kombinuje. Menej ale strieľa a viac si hľadá pozície.

50:10

Po vyhranom buly sa pokúsil Krivošík z boku opäť natlačiť na Trenčana, zaúradovala ale domáca obrana.

50:03

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kotvan – 2 min., krosček).

49:52

Spomínaný rýchly protiútok nakoniec zakončil Török, ale jeho pokus švihom gólman Nitry vyráža.

49:41

Vitálošova strela a Trenčan vyrazil do rohu a do protiútoku smerujú domáci.

49:01

Veľmi nepresná Bodákova rozohrávka stredom pásma končí zakázaným uvoľnením.

48:29

Zuzinova strela spoza obrancu, O´Connor puk neudržal a vyrazil ho iba pred seba a spoluhráči puk rýchlo upratali.

48:07

Nahodenie Raskoba od modrej čiary, žiadny teč nitranov pred bránou neprišiel a tak puk Trenčan chytá.

47:32

Krieger hľadal spoluhráča niekde na modrej, tam ale nikoho nemal a domáci sa tak sami vyhodili z pásma.

47:05

Opäť menšia šarvátka v bránkovisku Nitry. Zvolen ale prišiel o útočné pásmo.

46:30

Zvolen dal gól!
Neskutočné, čo sa dnes deje vo Zvolene, videli sme už jedenásty gól. Roy udržal puk na modrej čiare, prihrávku si prevzal Osterberg a vedľa brány krásne našiel MAREKA VIEDENSKÉHO. Ten si položil O ´Connora a prekonáva ho popri tyčke. HKM opäť vedie, aktuálne 6:5.
Asistencie Kyle Osterberg, Jérémy Roy.

45:21

Nitra dala gól!
Zvolen nepochopiteľne pokašľal presilovku. Bajtek ušiel domácej obrane nabil pred bránu TOMÁŠOVI HRNKOVI, ktorý prestrelil Trenčana. Opäť máme vyrovnané – 5:5.
Asistoval Filip Bajtek.

45:00

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bodák – 2 min., sekanie).

44:49

Raskob sa vybral na výlet, zakončoval na lapačku z pravého krídla a výborný Trenčanov zákrok a následne ďalší.

44:18

Strela Mikúša na bránu a následne O´Connora ešte zrejme sekol. Hneď sa mu ale išiel ospravedlniť.

43:47

Bajtek posielal puk na Bučeka vedľa brány a ten na slepo na Baláža. Na toho ale už puk neprešiel.

43:37

Ďalšie domáce zakázané uvoľnenie.

43:16

Rozohrávka zvolenských obrancov skončila zakázaným uvoľnením. Nasleduje buly pred Trenčanom.

42:55

Pekná kľučka Csányiho pomedzi nohy protihráča, ale domáci z toho napokon nič nevyťažili.

41:59

Zvolen využíva po veľmi dlhom čase presilovú hru. Leskinen vrátil puk JÉRÉMY ROYOVI na modrú. Ten nevedel čo s pukom a tak vystrelil a prestrelil O´Connora – 5:4.
Asistencia Ville Leskinen.

41:15

Strela Zuzina na vyrážačku, ale O´Connor pekne vyráža.

40:40

Mikúš neudržal puk na palici proti Bajtekovi a hostia následne puk zašlapili pri mantineli.

40:24

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Nemec – 2 min., vyhodenie puku).

40:02

Úvodné buly tretej tretiny vyhrali hostia.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina bola teda poriadne divoká. Videli sme v nej päť gólov, čo nepadá niekedy aj v celom zápase. Poďme ale pekne po poriadku. Dvoma zlepenými gólmi Krivošíka a Hrnku najprv Nitra preklopila zápas na svoju stranu a viedla v 26.minúte 2:3. Následne rovnako v priebehu jednej minúty Török s Marcinekom zase otočili skóre v prospech Zvolena. Posledné slovo v tretine mal však Buček, ktorý v nájazde vyrovnal na 4:4 a tak je to vo Zvolene pred treťou tretinou všetko otvorené.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:45

Pár sekúnd pred koncom druhej tretiny sa už obe mužstvá strážia a k žiadnej šanci sa už ani jedno mužstvo nedostane.

38:20

V závere tretiny tlak Zvolena. Mikúšova strela ale O´Connor puk vyráža.

37:22

Raskobove nahodenie od modrej čiary. Puk zaletel až k Trenčanovi. Ten si nebol istý svojim zákrokom, ale nakoniec puk má niekde pod telom.

35:58

Striedanie v tíme HKM Zvolen: z ihriska odchádza Rahm, prichádza Trenčan.

35:58

Vynikajúce napádanie Nitry, Roy stratil puk. Krivošík vysla do úniku SAMUELA BUČEKA. Ten si položil Rahma na ľad a vyrovnáva na 4:4.
Asistencia: Filip Krivošík.

34:19

Striedanie v tíme HK Nitra: z ihriska odchádza Honzík, prichádza O´Connor.

34:19

Do brány hostí prichádza Matthew O´Connor.

34:19

Neuveriteľné zvraty dnes vo Zvolene. Štvrtý domáci útok otáča zápas. Csányi z pravého krídla vystrelil, Honzík puk iba vyrazil vedľa seba a PATRIK MARCINEK ho bekhendom upratal do siete. Zvolen opäť vedie, tentokrát – 4:3
Asistencie: Karol Csányi, Kirill Diakov.

33:38

Domácim teraz vyšla pekná kombinácia po osi Marcinek a TOMÁŠ TÖRÖK. Posledne menovaný pekne tečoval prihravku pred bránu, kde zostal úplne nikým nepokrytý – 3:3.
Asistencie Patrik Marcinek.

33:32

Vyhrané domáce buly, následne strela domáceho Kubku. Prestrelil pred sebou hradbu tiel, ale Honzík puk teraz chytá niekde na telo.

33:11

Veľmi zlá presilovka v podaní Zvolena. Domácim proste presilovky v play off nevychádzajú.

32:25

Hosťujúce mužstvo HK Nitra v obrovskej šanci. Jozef Baláž unikol v oslabení. Smeroval sám na Rahma z ľavej strany, ale pri zakončení miesto strely nakoniec spadol.

32:02

Zvolen kombinoval v útočnej tretine, ale nepresnom prihrávkou sa vyhodil z pásma.

31:23

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Švarný – 2 min.).

31:23

Zvolen v tlaku, Török si telom pokryl puk a Švarný ho fauloval.

30:21

Nitra mohla opäť skórovať. Hrnka sa na drzovku s pukom natlačil na bránu a pred Rahmom to opäť horelo.

30:16

Hostia v plnom počte.

29:45

Zvolenu presilovka opäť nevychádza, nevedia sa usadiť v pásme.

28:52

Obrovská smola pre domácich. Peter Zuzin triafa ľavú tyčku!

28:16

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Buček – 2 min.).

28:00

Strela Krivošíka a Rahm inkasoval puk do prilby, ale pokračuje sa ďalej.

27:37

Oddychový čas domácich.

27:09

Otrasený Zvolen takmer inkasoval ďalší gól. Rockwood hľadal Sýkoru, ale ten poslal puk mimo.

25:45

Kotvan za vlastnou bránkou stratil puk, Tvrdoň poslal puk na TOMÁŠA HRNKU pred bránou a ten prestrelil Rahma – 2:3. Pred chvíľou presne rovnakú šancu Marcinek nedal.
Asistencie: Marek Tvrdoň a Adrián Holešinský.

25:22

Zvolen katastrofálne prestriedal. Odrazený puk si vzal FILIP KRIVOŠÍK, smeroval sám na Rahma a prekonáva ho strelou po ľade – 2:2.
Asistencie: Martin Bodák, David Honzík.

24:19

Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Raskob za bránou stratil puk, Török mu mu ho vzal a poslal pred bránu voľnému Marcinekovi. Ten ale v obrovskej šanci nedal. Fantastický hosťujúci gólman David Honzík.

23:52

Aktuálne na strely 18:9.

23:41

23:40

Zuzin si pekne nakorčuľoval a vystrelil tvrdo švihom spoza Mezeia, Honzík krásne vyráža.

22:50

Leskinenova strela a Stupkova dorážka, prvé šance domácich v presilovke.

22:25

Nitry vyhrala buly a Bodák opäť vyhadzuje.

22:21

Druhý ofsajd Zvolena v presilovke.

21:45

Prvý trest Bajteka uplynul a práve vtedy delovka Mikúša bez prípravy, ale mieri iba do Honzíka.

20:45

Domáci si zle prevzali puk pri mantinely a Vitáloš puk vyhadzuje.

20:03

Úvodné buly druhej tretiny vyhral opäť Buncis.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:28.

Prvú tretinu druhého semifinále opäť začali lepšie hostia. Rovnako tak ako včera využili úvodnú presilovku Nemcom. Potom sa ale scenár už začal meniť oproti včerajšku. Juraj Mikúš totiž so šťastím vyrovnal a po závare pred Honzíkom Meliško poslal bombou Zvolen prvýkrát v sérii do vedenia. HKM má teraz k dispozícii 4-minútovú presilovku. Uvidíme ako s ňou naloží.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:40

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bajtek – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

19:40

Jeden z najväčších zákerákov v lige Bajtek sa opäť predviedol. Po jeho zákroku…ak som teda dobre videl, prišiel Kubka o nejaký zub.

19:26

Konečne to má grády. Strela domácich Honzík neudržal, domáci mu vyrazil puk spod tela a následne ho vlastným telom zakryl Mezei. Potom ďalšia menšia šarvátka.

18:45

Viedenský posielal puk na Meliška pred bránou a Tvrdoň si ho tečom takmer vrazil sám do siete…

17:50

Tvrdý zákrok Buncisa na Barcíka, ale vylučovať sa nebude a hráme ďalej.

16:50

Osterberg zle vyhodil a Nitra ihneď mohla trestať ale Varga pri tyčke neuspel.

16:23

16:01

Tvrdoň sa dostal k dorážke vedľa brány, ale zle trafil puk.

15:25

Nemcove nahodenie, ale nepresné.

15:00

Chyba hostí a sami sa teraz nepresnou prihrávkou vyhodili z pásma.

14:23

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kotvan – 2 min., hrubosť).

14:23

Viedenský sa teraz teda riadne pomýlil, spoza vlastnej brány prihral rovno naholkejku drábekovi, ale ten v stopercentnej šanci triafa iba Rahma. Fantastický zákrok domáceho švédskeho gólmana Robina Rahma. Následne opäť šarvátka.

13:31

Laxná domáca rozohrávka, pomalá a akcia tak končí ofsajdom. Domáci majú veľkú streleckú prevahu, teda aspoň štatisticky. Aktuálne na strely 13:4, na buly 9:6.

12:44

Výborný hokej. Na domácej strane Leskinenova strela z uhla a následne hneď prečíslenie hostí. V akcii ale hosťujúci útočník spadol a zobral so sebou aj Rahma s bránou.

12:14

Obrovský závar pred bránou Nitry končí gólom. Najprv hostia dvakrát situáciu so šťastím zvládli, ale na Pulišovu prihrávku spoza brány na JAKUBA MELIŠKU už nestačili a domáci obranca podobne ako Nemec prestrelil všetko, čo mal v ceste. Zvolen prvý krát v sérii vedie – 2:1.
Asistovali Radovan Puliš a Marek Viedenský.

11:17

Ďalšia domáca šanca. Stupka sa natlačil z ľavej strany na Honzíka, ale blafák mu už veľmi nevyšiel.

10:52

JURAJ MIKÚŠ, hneď ako opustil trestnú sa zapojil do útoku a potrestal Bodákovu chybu. Dostal sa do úniku, vystrelil a puk pomaličky predsalen docupital do siete – 1:1.

10:44

Hostia aj domáci v plnom počte.

10:18

Viedenský po sekere prišiel o hokejku, avizuje to rozhodcom, tí však nič nedovolené nevideli.

09:46

Dve nepresné Pulišove prihrávky zastavili domáci útok a dopredu smerujú Nitrania.

09:04

Krieger teraz dlho manévroval s pukom až ho Mezei poslal k ľadu.

08:44

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (J. Mikúš – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Holešinský – 2 min., hrubosť).

08:44

Šarvátka za bránou Nitry. Takmer šiesti hráči sa klbčili. Počkáme si na tresty.

08:31

Prečíslenie Nitry. Tvrdoň posielal puk na Bodáka, ale ten puk nestihol tečovať.

07:51

Zvolen pridal…Törökovu strelu pred bránou jemne tečoval Marcinek, ale Honzík puk vyráža.

07:19

Roy teraz poslal prihrávku vzduchom na Viedenského pred bránou. Ten si ju chcel sklepnúť rukou, no netrafil puk a Honzík takmer inkasoval.

06:40

Pokračuje rýchly hokej, no kombinácia hostí teraz končí ofsajdom.

05:42

Nitra využíva vylúčenie Mikúša. Rockwood na seba natiahol domácu obranu, z uhla ešte vyzval na strelu ŠIMONA NEMCA. Ten vypálil z prvej a prestrelil Rahma z medzikružia – 0:1.
Asistencie Adam Rockwood a Samuel Buček.

05:15

Buček stratil puk a Viedenský ho vyhodil.

04:57

Aktuálne na strely 4:0, na buly 2:2.

04:57

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (J. Mikúš – 2 min., podrazenie).

04:40

Kubkovu strelu od modrej nechcene tečoval Krieger a riadne pomýlil Honzíka.

04:20

03:57

03:44

Zuzin si to namieril do štvorice protihráčov, dokázal vystreliť a vôbec nie zle.

02:59

V hre štyroch proti štyrom mala najprv tlak Nitra, ale v protiútoku naopak zakončil bekhendom domáci Saracino.

02:20

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Roy – 2 min., sekanie).

01:57

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bodák – 2 min., nedovolené bránenie).

01:38

Domáci sú aktívnejší. Mikúšov príklep po ľade Honzík vyráža do rohu.

00:54

Sýkora predviedol pekný signál a poslal puk na hybridný iceing na Rockwooda a ten ešte v rýchlosti dokázal zakončiť.

00:10

Domáci Krieger buly vyhral a Leskinen vyslal prvú strelu na bránu.

00:07

Po zakázanom uvoľnení Nitry vhadzovanie pred Honzíkom.

00:02

Úvodné buly stretnutia vyhral hosťujúci Buncis.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia…

Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Meliško, Kubka (A), Barcík – Zuzin (A), Viedenský, Puliš © – Leskinen, Krieger, Osterberg – Stupka, J. Mikúš, Saracino – Csányi, Marcinek, Török – Babeliak
Trenér: P. Oremus

HK Nitra: Honzík (O´Connor) – Mezei ©, Nemec, Švarný (A), Raskob, Vitáloš, Bodák, Pupák (A), Múčka – Buček, Buncis, Krivošík – Sýkora, Rockwood, R. Varga – Tvrdoň, Hrnka, Holešinský – Bajtek, Baláž, Drábek
Trenér: A. Stavjaňa

Rozhodca: V. Snášel ml., Korba – Gegáň, Bogdaň (video – Martinko).

Príjemný podvečer zo Zvolena…

Vážení športoví priatelia, dnes je na programe druhý súboj semifinále Kaufland Play off Tipos extraligy a my vás srdečne vítame pri sledovaní stretnutia HKM Zvolen – HK Nitra. Zo stretnutia pod Pustým hradom vám opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému vám určite neunikne nič podstatné. Z miesta komentátora vás ako vždy z modrej čiary zdraví Števo Lasab.

Zvolen nezvládol prvý zápas a prehral ho 2:3. Prvá polka zápasu patrila Nitre a v 27.minúte bolo 0:3. HKM ale nezložil zbrane a dokázal zápas ešte zdramatizovať. Zvolenu však nešli presilovky, ostatne ako aj celé play off. Ďalšia vec, ktorú musia brať Zvolenčania vážne, boli smrtiace Nitrianske protiútoky, z ktorých padli dva góly. Na čom však Rytieri môžu stavať, je ukážkové pokrytie najlepšieho kanoniera súťaže. Až na pár momentov si včera Buček ani neťukol. Očakávam tvrdší zápas s vyšším nasadením Zvolena.

Nitra zvládla prvý zápas na jednotku. Vyhrala 3:2 a uchmatla si pre seba hneď prvý duel vonku. Krivošík využil presilovú hru, Rockwood rýchly protiútok a Nemec samostatný nájazd. Ťažko hľadať okamih zápasu, ale dosť podstatné bolo, že Corgoni dali v play off tak dôležitý úvodný gól. Zbytočne sa nevybíjali tvrdými zákrokmi, či faulami a veľmi dobre zachytal brankár Honzík. Pokiaľ výkon z prvého zápasu zopakujú, môžu byť vo Zvolene opäť úspešní.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.