5 : 2
(0:1, 3:1, 2:0)
HC Košice
Naposledy zmenené pred rokom

Slovan úvodný domáci duel zvládol a nad Košicami zvíťazil 5:2. Zajtra sa hrá znova, tentokrát so začiatkom o 18:30.

59:00

Puk tečovaný Milým skončil v rohu klziska.

58:17

Sersen nastreľoval puk z vlastnej polovice, hra sa po zakázanom uvoľnení sťahuje pred Petersa.

57:11

Peters vychytal Pereskokova. Košiciam už zostáva veľmi málo času na vyrovnanie.

56:56

Slovan bez problémov stráži záver zápasu a kontroluje hru.

55:38

Saucerman strieľal, Peters nemal puk pod kontrolou, Klhůfkovi nechýbalo veľa, aby puk dotlačil za bránkovú čiaru.

55:08

Rapuzzi vystrelil z prvej z kruhu, Košarišťan úspešne zasiahol. Nasleduje reklamná prestávka.

54:22

Slovan mal kvôli napádaniu Košičanov obrovský problém rozohrať, napokon ale dostal puk až za súperovu bránu a nazbieral čas.

Dnešné stretnutie sleduje 5 327 divákov.

53:44

Slovan neprestáva napádať košickú rozohrávku, hostia však nastrelili puk do tretiny a bojujú oň pri mantineli.

52:50

Belluš to skúsil, jeho strela bola tečovaná na ochrannú sieť.

52:15

Slovan Bratislava dal gól!
WILLIAM RAPUZZI to urobil výborne, drzo sa z pravej strany natlačil do zakončenia, popri tom sa zbavil brániaceho hráča a v páde zasunul puk po ľade za bezmocného Košarišťana.
Asistencia: Andrew Yogan

52:04

Strely na bránu: 28–20.

51:28

Individuálna akcia Chovana, ten prešiel cez obrancu, obišiel bránu a snažil sa prekvapiť Petersa. Ten zakročil s chladnou hlavou.

50:41

Deylova strela prešla cez niekoľkých hráčov pred bránou, ale minula ľavú žŕdku.

49:54

Slovan opäť vyhráva o dva góly. SAMUEL TAKÁČ dostal obrovský čas aj priestor, zamieril a trafil do pravej hornej časti brány nad Košarišťanovu vyrážačku.
Asistencia: Joona Jääskeläinen

49:35

Chovan roztiahol hru na krídlo na Parshina, ale z tejto akcie Košice nič nevyťažili.

48:20

Rapuzzi dostal prihrávku pred bránu, no puk si musel spracovávať, z otočky vystrelil po ľade, puk neprekĺzol pomedzi Košarišťanove betóny.

47:23

Jääskeläinen posielal puk po ľade na teč, ten ale skončil na zadnom mantineli.

46:02

Košice napádali až troma hráčmi, Slovan dosal puk na druhú stranu ihriska.

44:24

Hrá sa dlho bez prerušenia, no nevidíme žiadne vyložené šance. Skôr opatrný hokej.

42:58

Kytnár zložil za bránou Pereskokova a Valach rozohral.

42:23

Chalupa prihrával naslepo pred bránu, no tam nemal žiadneho spoluhráča.

40:41

Breton zbytočne stratil čistý puk, následná prihrávka košického hráča našla McPhersona, ktorý sa ocitol v sľubnej šanci, Petersa však neprekonal.

40:17

Nastrelenie z uhla bolo pred Košarišťanom ešte tečované, košický gólman má ale puk vo svojej moci.

40:01

Slovan v druhej tretine otočil skóre na 3:1, mal obrovskú šancu na ďalší gól, no Košiciam sa podarilo z protiútoku znížiť na 2:3.
Tretia tretina sa začne o 19:07.

40:00

39:20

Košice dali gól!
Nedáš dostaneš. Košice udreli z následného protiútoku. Gól strelil ALLAN MCHERSON.
Asistencie: Michal Chovan, Pavel Klhůfek

39:12

Do ďalšiho samostatného úniku sa dostal Matoušek, Košarišťan si ľahol na ľad, diváci už dvíhali ruky, no Matoušek nastrelil iba pravú žŕdku!

38:37

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odsedí Chalupa.

37:45

Košice momentálne márne naháňajú puk, Slovan je na koni.

35:27

25 sekúnd stačilo Slovanu, aby navýšil svoje vedenie na rozdiel dvoch gólov. Prihrávka Haščáka pred bránu smerovala presne na hokejku ANDREWA YOGANA, ktorý zasunul puk bekhendom medzi Košarišťanove betóny.
Asistencia: Marcel Haščák

35:02

Slovan otáča zápas! Výborne za bránou zabojoval Takáč, ktorý naservíroval puk slabo bránenému JOONOVI JÄÄSEKLÄINENOVI a ten nechytateľne zavesil do pravého horného rohu brány.
Asistencie: Samuel Takáč, Juraj Valach

34:11

Prihrávka krížom cez pásmo k Milému už nedoputovala, puk skončil mimo hracej plochy.

33:24

Breton zakončil spoza brány, puk sa odrazil ku Kytnárovi, ten nastrelil protihráča.

32:46

Štvrtý útok Slovana držal puk v útočnom pásme, následná strela Gachulinca od modrej na bránu nemierila.

32:06

Z uhla to skúsil aj Rapuzzi, nebola to však gólová strela. Vhodí sa pred košickým gólmanom.

31:20

Golian zachytil puk v strednom pásme, vydal sa na útočný výlet, no na strelu bekhendom po ľade mu už nezostal veľa síl. Košarišťan nemal problém zasiahnuť.

30:10

Slovanisti napádali rozohrávku súpera, McPherson síce dostal prihrávku do jazdy, no uviazol v pavučine na útočnej modrej.

29:16

Zobudili sa aj diváci a Slovan útočí. Strela Valacha skončila na plexiskle.

27:56

Slovan predviedol rýchlu akciu po osi ihriska, z ktorej sa mu podarilo vyrovnať na 1:1. Haščák vysunul do samostatného nájazdu ANDREWA YOGANA a ten sa nemýlil, Košarišťana prekonal strelou na vyrážačku.

26:35

Strela Jokeľa síce preletela vedľa žŕdky, no Slovan sa dostal pod obrovský tlak Košíc.

25:30

Slovan v presilovke nič nevymyslel, no snaží sa hrať aktívne.

24:39

Slovanisti si to pekne rozhodili v tretine, no nakoniec ani nezakončili a Košice dostali puk do útočného pásma.

22:56

Vylúčenie v tíme HC Košice (Mrázik – 2 min., podrazenie).

22:48

Yoganovi chýbal kúsok, aby dočiahol na puk medzi kruhmi, nestalo sa však.

21:43

Harris nevydoloval puk v útočnom pásme pri mantineli.

20:45

Pereskokov sa dostal z uhla pre Petersa, ale neprestrelil ho.

20:01

Prvá tretina je na konci, od 7. minúty vyhrávajú Košice 1:0 zásluhou gólu Klhůfka.
Druhá tretina sa začne o 18:11.

20:00

19:23

Golianov nastrelený puk od mantinelu od modrej skončil v lapačke hosťujúceho brankára.

18:55

Šedivý nahadzoval puk už zo stredného pásma – ofsajd hostí.

17:41

Hra sa ku koncu tretiny kúskuje, po icingu Košíc sa vhadzuje pred Košarišťanom.

17:08

Rapuzzi našliapol na pravom krídle, rozhodol sa zakončovať sám, Košarišťana z uhla neprestrelil.

16:47

Havrila v snahe získať pásmo nastreľoval puk, no to bola malina pre Petersa a jeho lapačku.

16:02

Belasí sa dobre bránia, Maier však nevyhodil čistý puk.

15:14

Košice hrajú presilovku 5 na 4, zatiaľ sa do útočného pásma nedostali.

14:34

Vylúčenie v tíme HC Košice (Jokeľ – 2 min., nedovolené bránenie).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Valach – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Belluš – 2 min., hákovanie).

14:34

Pri avizovanom faule Slovana hra pokračovala, po ďalšom zákroku sa niekoľko hráčov do seba pustilo. Čakáme na tresty.

14:19

Valach poriadnou delovkou zostrelil Haščáka, Slovanu sa potom podarilo zakončiť, Košarišťan ale puk udržal vo svojej moci.

13:04

Zigo sa natláčal do koncovky, ale skončil na ľade. Bretonov bekhend skončil vedľa brány. Slovan ale dokázal dlhšie podržať puk v útočnej tretine.

11:37

Valach strieľal hneď po vyhranom buly, Košarišťan skryl puk v lapačke.

11:07

Yogan prihral pred bránu Haščákovi, jeho bekhendová koncovka trafila Košarišťana.

10:05

Rogoň hľadal jemnou prihrávkou Mrázika pred bránou, následne strieľal sám, Petersa neprestrelil.

09:28

Bartánus clonil pred bránou, nepodarilo sa mu však puk tečovať medzi tri žrde.

08:49

Košice poriadne ožili, Chovan však minul horný roh brány.

07:53

Prečíslenie Košíc dva na jedna, Slovák si položil na ľad Bretona, vystrelil, Petersa neprekonal zo strely ani následnej dorážky.

07:18

Košice zatiaľ vyťažili z minima maximum, potrestali chybu Slovana, ktorý teraz musí doháňať jednogólové manko.

06:34

Sersen stratil puk pri rozohrávke, Kytnár ho už nezachytil, PAVEL KLHŮFEK dostal prihrávku, ocitol sa sám pred bránou, Petersa prekonal exhibičným spôsobom.
Asistencie: Michal Chovan, Denis Parshin

06:04

Peters iba vyrážal ľahkú strelu na plexisklo. Zatiaľ sme gólové šance nevideli, oba tímy sa navzájom strážia.

04:56

Rogoň svojou dravosťou získal puk a z uhla ohrozil Petersa, ten zasiahol pri svojej ľavej žŕdke.

04:32

Gachulinec nastreľoval puk spomedzi kruhov, Košarišťan pozorný.

03:30

Peters si pripísal úspešný zákrok po strele Parshina.

02:38

Havrila nahral Romančíkovi, Peters veľa nevidel, no Romančík strieľal vedľa brány.

02:09

Strelu Maiera od modrej už hosťujúci gólman úspešne kryl a prerušil hru.

01:25

Gachulincova strela od modrej narobila Košarišťanovi problémy, puk skonči na zadnom mantineli.

00:47

Slovan získal puk v útočnom pásme, no šanca z toho nebola. Košice prešli do protiútoku.

00:01

HC Slovan Bratislava: Peters (Windsor) – Breton, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Matoušek, Kytnár, Zigo – Belluš, Bezák, Chalupa

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Saucerman, Deyl, Romančík, Jacko – Klhůfek, Chovan, Parshin – Pereskokov, McPherson, Bartánus – Rogoň, Slovák, Mrázik – Jokeľ, Havrila, Milý

Rozhodca: Stano, Novák – Stanzel, Šoltés.

Vážení hokejoví fanúšikovia, vitajte pri sledovaní online textového prenosu z 1. zápasu semifinálovej série Kaufland play-off Tipos extraligy 2021/22. Už o 17:00 štartuje súboj medzi odvekými rivalmi. HC Slovan Bratislava hostí na svojom ľade HC Košice.

Slovan sa s Košicami stretáva v play-off po desiatich rokoch. Naposledy tieto dva tímy na seba narazili v roku 2012 vo finále, belasí zvíťazili 4:3 na zápasy.

Cesta Slovana do semifinále bola na prvý pohľad hladká. V štvrťfinále belasí vyradili Prešov jednoznačne 4:0 na zápasy (vyhrali 6:2, 2:1, 3:2 a 2:0). Košičania narazili vo východniarskom derby na Michalovce. V sérii vyhrávali už 3:0, no potom dvakrát zaváhali, siedmy zápas o všetko však už nepripustili a vyradili Michalovčanov pomerom 4:2 na zápasy.

Čo sa vzájomných zápasov týka, v tejto sezóne sa Slovan a Košice stretli štyrikrát, vo všetkých dueloch sa z víťazstva tešili hráči s orlom na hrudi. Zvíťazili 6:3, 3:2, 3:0 a 5:3.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.