Štvrťfinálové derby košického kraja je minulosťou. Košičania zlomili michalovský ospor a postúpili do semifinále. Pre líšky zo Zemplína sa tak sezóna končí.

74:49

Košice dali gól!
MICHAL CHOVAN ukončil dnešný súboj aj celú štvrťfinálovú sériu. Veľká radosť Košičanov a zároveň veľký smútok Michalovčanov. Je koniec.

74:23

Košičania sú usadení pred Williamsom. Michalovce sú prakticky dve minúty bez vúžnejšieho kontaktu s pukom.

73:15

Colton Saucerman vyslal počas tohto striedania azda päť striel. Jeho aktivita mu však na vytúžený gól nestačila.

72:38

Puk opustil hraciu plochu. Ďalšie buly v strednom pásme.

72:07

Počas predĺženia je to skutočne najmä o zabezpečenej defenzívnej činnosti. Nečudo, že sa často prerušuje. Tentokrát po michalovskom postavení mimo hry.

71:52

Na opačnej strane zrazená rana Ihnačáka.

71:17

Cameranesi vykorčuľoval s pukom od matinelu až medzi kruhy. Tam volil strelu švihom. Ak by to bol trafil lepšie, mohol byť koniec.

70:56

Mudrák zacúval, Paršin to chcel využiť na skrytú strelu. S týmto však nemohol mať Williams najmenší problém.

70:05

Plynie 71. minúta psychicky aj fyzicky mimoriadne náročného zápasu. Uvidíme, dokedy budeme v Steel aréne čakať na zlatý gól.

69:16

Saucerman zasa poslal puk cez všetky čiary nedovoleným spôsobom.

69:10

Žitný na modrej čiare mierne spomalil, s čím jeho spoluhráči nepočítali. Znamená to michalovské postavenie mimo hry.

68:37

Macejko je na ľade. Košice presilovú hru nevyužili.

68:33

Výborný Galamboš. Ten nielen nazbieral cenné sekundy, ale aj ohrozil Košarišťana, ktorý bol dlhšie bez práce.

68:02

Klhůfek to chcel vyšperkovať zbytočne, namiesto prihrávky pred poloprázdnu bránku mohol voliť strelu. Našťastie pre líšky tak neurobil.

67:28

Mihalik s Kukučom sa nemali kam ponáhľať, získali niekoľko cenných sekúnd v strednom a následne aj v útočnom pásme.

67:09

Williams diskutuje s hlavným arbitrom, michalovský gólman opäť vykopol bránku zo svojho postavenia. Zrejme je problém s jej ukotvením v ľade.

66:56

Najskôr strieľal Snuggerud, zakročil Williams. Následná rana McPhersona skončila v ochrannej sieti. Pokračujeme v hre piatich proti štyrom.

Oddychový čas domácich.

66:37

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Miroslav Macejko – 2 min., krosček).

66:21

Snuggerudova rana. Williams bol prakticky prekonaný, ale puk napokon priestor troch žrdí minul.

66:02

Oceliari už hrajú skrátenú presilovku.

65:27

Macejko pomasíroval Paršina. Košice sa chcú usadiť v pásme, Mrázik už nervózne čaká, kedy ho pustia na ľad.

64:47

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Nicholas Ross – 2 min., podrazenie).

64:25

Košice sa opäť oslobodzujú. Cameranesi začína spoza Williamsa.

64:06

Michalovce sa v pásme usadili, ale nestrieľali. Deyl navyše posiela puk ďaleko od Košarišťana.

63:35

Oddychový čas hostí.

63:35

Vylúčenie v tíme HC Košice (Michal Mrázik – 2 min., napadnutie).

63:18

Klhůfek si zlepšil palebnú pozíciu a poslal to Williamsovi do protipohybu. Výborný zákrok hosťujúceho gólmana.

62:36

A platilo to aj pri zakončení Kukuču.

62:04

Dohertyho nahodenie na bránu by počas riadnej hracej doby možno veľa neznamenalo, teraz však musel byť Košarišťan mimoriadne opatrný.

61:20

Z oboch strán je to mimoriadne opatrné. Mudrák sa do ničoho nepúšťal, Volgin zasa počkal na spoluhráčov za Košarišťanom.

60:06

Prvú útočnú akciu predĺženia predviedli Košice. Williams však vykopol bránku z jej tradičného postavenia.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Šesťdesiat minút na určenie víťaza nestačilo. Nasledovať bude predĺženie. Posledná šanca pre Michalovce udržať sa v sérii.

Predĺženie sa začne približne o 21:23.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:15

Po Chovanovej strele sa bude vhadzovať v obrannej tretine hostí.

58:48

Elitná michalovská formácia sa s pukom ďaleko nedostala. Pri mantineli oň prišla a ďalšiu útočnú akciu tak musí zakladať spoza Williamsa.

58:04

Medzičasom začali plynúť posledné dve minúty riadnej hracej doby.

57:57

Regendov nenápadný pokus z pravej strany. Košarišťan bol postavený pri bližšej žrdi a zasiahol bez väčších problémov.

57:15

Mihalik si zabudol hokejku pod korčuľami McPhersona, udialo sa tak už po prerušení. Košice sa dostali do postavenia mimo hry.

56:23

Snuggerudov pokus z uhla trafil len bočnú sieť Williamsovej brány.

55:42

Volgin hľadal krížnou prihrávkou Paršina. Bolo to však príliš silné a príliš nepresné. Zakázané uvoľnenie.

55:19

Nasleduje komerčná prestávka.

55:10

Deyl potreboval rýchlo rozohrať smerom dozadu, poslal to na Košarišťana. Oba celky striedajú počas hry.

54:40

Obrovská šanca Košíc. McPherson našiel milimetrovou prihrávkou Bartánusa, ten nechal vyniknúť lapačku fantastického Williamsa.

53:20

Po dlhšom čase sa o slovo prihlásil aj michalovský mladík Regenda. Tentokrát len nedôraznou strelou, ale aj napriek tomu musel byť Košarišťan koncentrovaný.

52:20

Pereskokov je pri chuti, tentokrát však bola jeho rana zrazená.

51:42

Pereskokovove rýchle prenesenie hry na Mrázika, ten prinútil Williamsa hru prerušiť. Nasleduje komerčná prestávka.

50:50

Michalovce sa s týmto výsledkom v žiadnom prípade neuspokoja. Potvrdiť to chcel Kukuča, ten trafil Košarišťana do ruky.

50:17

Obrovská radosť v podaní VADIMA PERESKOKOVA, ktorý dostáva oceliarov späť do zápasu. Rana od modrej čiary skončila až vo Williamsovej sieti. Asistencia: Alexej Volgin.

48:51

Skončilo sa to napomenutím. Pokračujeme v hre piatich proti piatim.

48:51

Ďalšia šarvátka, tentokrát priamo v michalovskom bránkovisku. Hosťom sa nepáčilo, že tam Košice dobiedzali po úspešnom zákroku Williamsa. Uvidíme, čo na to arbitri.

48:10

Snuggerud o preteky s pukom. MIchalovčanom sa ho podarilo dostať do stredného a následne aj útočného pásma.

47:12

Na opačnej strane musel riešiť Košarišťan Galambošovu ranu švihom.

46:49

Buc nemal dostatok síl, preto puk jednoducho vyhodil do stredného pásma a odišiel striedať. Nasledovali ho aj jeho spoluhráči.

45:37

Košičanom sa podarilo vystupňovať tlak. Všetko ukončil strelou z medzikružia Bartánus. Williams je dnes prvou hviezdou michalovského tímu.

44:30

Paršin povyzvŕtal súperov a prihral Šedivému. Ten na nič nečakal a puk nahadzoval od modrej čiary. Gólman s tým počítal.

43:20

Volginov zrazený pokus bránu netrafil.

42:49

Michalovčania sa zoskúpili pred Williamsom, vhadzovalo sa tam. Aj túto situáciu zvládli lepšie hostia.

42:18

Košarišťan je otrasený, jeden z hostí ho trafil do hlavy. Našťastie to nebude nič vážne.

41:40

Aj v úvode tretej časti je aktívnejší celok ten michalovský. Pálili Pavlin aj Cameranesi. Strela ani jedného legionára však gólové parametre nemala.

40:31

Mudrák je medzičasom na ľade. Pokračujeme v hre piatich proti piatim. Snuggerud zbiera puk za bránkou Košarišťana.

40:01

V druhej tretine sme videli jediný presný zásah – presadil sa Regenda, preto Michalovce vedú 1:0.

Tretia tretina sa začne približne o 20:24.

40:00

39:07

Počas košickej presilovky začala plynúť posledná minúta druhej tretiny.

38:24

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Dávid Mudrák – 2 min., nedovolené bránenie).

38:20

Chovan získal puk a na niekoľko sekúnd ho udržal na čepeli.

37:40

Platilo to prakticky počas celej prvej minúty ich presilovej hry. Williams pristavuje puk spoluhráčom v bezpečnej zóne.

37:20

Saucerman nastreľuje za Williamsa. Micholovce sa nevedia dostať do pásma.

36:47

Klhůfek to počas oslabenia vie. Potvrdiť to chcel aj v tejto chvíli, keď v obrane získal puk, zrýchlil s ním a vystrelil. Williams s úspešným zákrokom.

36:40

Vylúčenie v tíme HC Košice (Andrej Košarišťan – 2 min., sekanie).

35:44

Cameranesi nahadzoval puk dopredu, príliš to hosťom nevyšlo. Ako prví pri ňom totiž boli košickí obrancovia. Tých následne zastavilo postavenie mimo hry.

34:55

Paršin hľadal spoluhráča, nenašiel ho. Šedivý musel korčuľovať do stredného pásma.

33:48

Pokus o sťahovačku pomedzi dvoch obrancov v podaní Slováka. Aj sa zdalo, že sa mu podarí, ale napokon to tak nebolo. Williams mohol ostať pokojný.

32:43

Oceliarom sa absolútne nedarí. Pereskokov posúval puk za seba, Paršinov zúfalý pokus o zakončenie bol veľmi nepresný.

31:55

Galambošov prienik po pravej strane musel byť zbrzdený, mal proti sebe dvoch obrancov. Následná prihrávka adresáta nenašla.

30:19

Vylúčenie v tíme HC Košice (Ladislav Romančík – 2 min., podrazenie).

30:13

Medzičasom začala plynúť druhá polovica riadnej hracej doby. Puk si pýtal Ross, nedostal ho. Hra sa prelieva zo strany na stranu.

29:40

Štvrtá košická formácia sa do pásma dostala, nič tam však nevymyslela.

28:55

Pálil aj Cameranesi. Jeho krížny pokus ale priestor troch žrdí nezasiahol. Našťastie pre košických oceliarov.

27:30

Galambošova strela spoza kruhov veľa neznamenala. Košarišťan puk sklepol priamo na čepele svojich spoluhráčov.

26:05

Výborná strela Žitného. Košarišťan po nej musel zasiahnuť svojím ramenom, pričom puk vyrazil do hry. Tam si ho našla košická defenzíva.

25:20

Michalovčania hrajú presilovú hru a hrajú ju pred Košarišťanom. Ten je v plnej permanencii.

24:05

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Dávid Mudrák – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Peter Galamboš – 2 min., hrubosť).

24:05

Vylúčenie v tíme HC Košice (Ladislav Romančík – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Košice (Radek Deyl – 2 min., krosček + 2 min., hrubosť).

24:05

Veľmi dlho sa diskutuje. Zrejme sa bude vylučovať na oboch stranách, po góle prišlo k miernej šarvátke za bránkou Košarišťana.

24:05

Dukla Michalovce dala gól!
Gól napokon predsa len padol. PAVOL REGENDA si nakorčuľoval do strely spoza bránky a prekonal presúvajúceho sa Košarišťana. Asistencia: Nicholas Ross.

24:05

Na všetko sa ešte pozrie videorozhodca.

24:05

Obrovské šance Michaloviec. Tie sa dostali do prečíslenia troch proti dvom. Zakončoval Regenda, trafil žrď Košarišťanovej bránky. Domáci gólman následne s viacerými dobrými zákrokmi.

23:22

Mrázik naservíroval puk Paršinovi, ktorý si ho ešte pred Williamsom mierne stiahol. Gólman šiel na ľad, napriek tomu v zákroku uspel.

23:04

Aktívny Suja naháňal Snuggeruda, ten sa pred ním musel skryť za Košarišťanom.

22:30

Doherty prerušil dlhú aktivitu domácich pred Williamsom. Puk jednoducho posunul do stredného pásma a umožnil tak spoluhráčom prestriedať.

21:25

McPherson sa dostal do zakončenia z ľavej strany. Pavlin to nevyriešiel, Williams áno. Vhadzovať budeme v pásme hostí.

20:42

Ihnačák je na ľade, pokračujeme v hre piatich proti piatim.

20:15

Hostia ešte dohrávajú svoju presilovú hru, ale Košice hru rýchlo vytlačili k Williamsovi.

20:01

Úvodná tretina zápasu medzi Košicami a Michalovcami góly nepriniesla. Uvidíme, čo tá druhá.

Druhá tretina sa začne približne o 19:24.

20:00

19:22

Už to neplatí. Suja dostal puk do jazdy, bol sám pred Košarišťanom. Puk však len zodvihol priamo do jeho náručia.

19:10

Michalovčania sa zatiaľ prakticky ani len nedostali do pásma. Hrá sa pri Williamsovi.

18:42

Vylúčenie v tíme HC Košice (Brian Ihnačák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

18:16

Plynú posledné dve minúty prvej tretiny.

17:41

Po Pereskokovom zákroku sa Faith drží za rameno a odchádza do kabíny. To nevyzerá vôbec dobre. Veríme, že sa ešte košický mladík v michalovskom drese do diania na ľade zapojí.

17:15

Chovan skúšal puk zdvihnúť ponad Williamsove ľavé rameno, michalovský gólman ho však výborne vytlačil späť do hry. Vhadzovať budeme v pásme hostí.

16:27

Snuggerud šiel za vlastnú bránu, čaká na prestriedanie Košíc. Striedajú aj Michalovce.

15:29

Regenda sa natlačil do zakončenia bekhendom, ale Košarišťan to čakal a dal si dostatočný pozor.

14:57

Ross to chcel poslať rýchlo dopredu, čo sa neukázalo ako správna cesta. Michalovčania o puk prišli, v moci ho majú hráči Košíc.

13:16

Snuggerudov pokus bol zblokovaný. Dnes sledujeme obzvlášť veľa zrazených striel, bez toho to v play-off nejde.

12:20

Paviln sa nenechal vystrašiť napádajúcim súperom a na svojich spoluhráčov počkal za Williamsom.

11:01

Dobre to urobil Paršin. Ten si puk od modrej čiary potiahol medzi kruhy, jeho strelu odtiaľ musela blokovať michalovská defenzíva.

10:33

Košičanom sa absolútne nedarí. V ostatných minútach sa len bránia, teraz navyše aj za cenu zakázaných uvoľnení.

10:10

09:52

Snuggerud bol unavený, napriek tomu sa hodil pod nohy súperovho hráča. Ten puk pre hostí udržal.

08:49

Pavlin mal hlavu hore. Videl, že jeho spoluhráči striedajú, preto sa spoza michalovskej bránky príliš neponáhľal.

07:58

Michalovčania sa usadili na celú minútu pred bránkou súpera. Bolo z toho minimum striel. O jednu sa pokúšal Suja, ale domáci ju včas zblokovali.

06:30

Oveľa zaujímavejšie to bolo v podaní Kukuču. Ten si vytvoril priestor a zlepšil si strelecký uhol. Napokon to však sám prekombinoval a nevypálil.

05:55

Od modrej čiary to púšťal Mudrák. Puk ešte zmenil smer, ale pre Košarišťana to výrazné nebezpečenstvo nepredstavovalo.

05:20

Aktívny Suja, tentokrát mu však chýbala výraznejšia podpora zo strany spoluhráčov. Košičania si preto voľný puk za Košarišťana pokryli.

04:10

Pokračujeme v hre piatich proti piatim.

03:56

Saucerman do obrancu. Michalovce budú o chvíľu v plnom počte.

03:25

Už sú domáci pred Williamsom. McPherson dostával puk medzi kruhy a pálil bez prípravy. V každom prípade to hostí neohrozilo.

02:45

Oceliari sa síce v úvode presilovky v pásme udržali, ale nestrieľali. Michalovce sa následne dvakrát oslobodili.

02:09

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

01:45

Opäť máme prerušené. Zdá sa, že dnešný zápas bude poriadne nervózny. Už v druhej minúte poskytol Havrilovi masáž Buc. Samozrejme, chýbať tam nemohol ani Doherty.

01:35

Bokroš si potreboval niečo vysvetliť s Mrázikom, ten predtým prinútil Williamsa puk podržať vo svojej lapačke.

01:11

Košarišťan už takto raz v sérii prekonaný bol, Mráz to skúšal opäť. Bezprostredne po buly si však dal košický gólman dostatočný pozor.

01:08

V úvode zápasu sa prerušuje veľmi často. Domáci celok zastavilo tentokrát zakázané uvoľnenie.

00:58

Chovan si preberal puk do jazdy. Nasledovala kľučka pred modrou čiarou, ktorá znamenala postavenie mimo hry.

00:30

Úvodná snaha v podaní Košičanov. Puk nahadzoval ako prvý do pásma Bartánus, ale za vlastnou bránkou ho dokorčuľovali len michalovskí obrancovia.

00:01

HC Košice: Košarišťan (Jurčák) – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Saucerman, Deyl, Romančík, Jacko – Klhůfek, Chovan, Pereskokov – McPherson, Ihnačák, Bartánus – Paršin, Slovák, Mrázik – Rogoň, Havrila, Milý

HK Dukla Ingema Michalovce: Williams (Vošvrda) – Pavlin, Ross, Doherty, Macejko, Mudrák, Bokroš, Mihalik – Suja, Camenaresi, Žitný – Regenda, Galamboš, Faith – Mráz, Buc, Kukuča – Galbavý, Mašlonka, Przygodzki

Rozhodca: Orolin, Goga – D. Konc ml., Synek.

Vážení športoví priatelia, vitajte pri priamom prenose zo 6. štvrťfinálového zápasu Kaufland play-off Tipos extraligy medzi HC Košice a HK Dukla Ingema Michalovce. V sérii hranej na štyri víťazstvá vedú Košice 3:2, a tak ju budú chcieť dnes nepochybne ukončiť. Proti ale budú húževnatí Michalovčania, tí vyhrali ostatné dva zápasy v rade.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.