0 : 2
(0:0, 0:2, 0:0)
HC Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred rokom

HC Slovan Bratislava je prvým semifinalistom TIPOS Extraligy v sezóne 2021/2022. Belasí porazili Prešov jednoznačne 4:0 na zápasy. V rozhodujúcom stretnutí sa o góly postarali Zigo s Harrisom.

Bratislavčania si na meno svojho súpera ešte počkajú, pre Šarišanov sa nováčikovský ročník skončil.

59:30

Už so šiestimi korčuliarmi a za potlesku prešovských fanúšikov sa domáci ešte snažia o malý hokejový zázrak.

59:00

Oddychový čas domácich.

58:43

V tejto chvíli sa pokračuje v hre bez jediného prerušenia už päť minút. Prešovčania potrebujú čo najskôr získať útočné pásmo.

58:00

Do konca riadneho hracieho času zostávajú dve minúty.

56:59

Slovanisti maximálne pozorní, na ataky súpera čakajú s piatimi hráčmi v strednom pásme. Toto je náročné prekonať.

55:45

Hrá sa dve minúty bez prerušenia, sekundy pomaly nabiehajú. Prešov štyri minúty od ukončenia sezóny.

53:43

Zakázané uvoľnenie Bratislavčanov.

53:17

Ljalka sa hneď po vhadzovaní ocitol v šanci, Windsor zase pozorný.

52:53

Hostia v plnom počte.

52:38

Petrík odmieta tretí gól vo svojej sieti. Vo vlastnom oslabení vychytal po Takáčovi aj Rapuzziho!

51:36

Východniari pokračujú v tlaku, dnes však asi neskórujú, ani ak by mal zápas sto minút…

51:01

Veľká príležitosť Sýkoru, Windsor drží čisté konto! Bravúrny zákrok lapačkou.

50:53

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Tomáš Matoušek – 2 min., napadnutie).

50:24

Růžička sa natlačil pred bránu, jeho pokus bol však zrazený.

49:50

Ešte horšie pre Šarišanov je, že sa hrá bez prerušenia. Hostia profesorsky dohrávajú štvrtý duel série.

47:55

Prešovčania majú veľké problémy prejsť stredným pásmom. Ak sa nestane niečo nepredvídateľné, tak je Slovan prvým semifinalistom.

46:24

Belasí držia puk na svojich hokejkách za vlastnou bránou, nikam sa neponáhľajú.

45:43

45:41

Sersen vysunul Takáča do samostatného úniku, krídelník druhej formácie nedáva bodku za štvrťfinálovou sériou!

45:32

Ljalkova delovka končí iba na Windsorovi. Náprah z ľavého kruhu bol vôbec prvým zakončením v presilovke.

45:06

Puk zase raz odpálený až k Petríkovi.

44:38

Hrá sa však ďaleko od Windsora, toto nejde podľa predstáv.

43:59

Prešovčania sa konečne odhodlali k tlaku, ktorým im priniesol druhú presilovku dňa.

43:43

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Juraj Valach – 2 min., sekanie).

42:00

Domáci v plnom počte.

41:34

Haščákova rana z prvej neletela do priestoru brány.

41:09

Takmer z toho bol brejk Prešovčanov, domáci hráč sa k puku nedostal.

40:46

Záverečné dejstvo odštartovali Bratislavčania presilovkou.

40:01

Slovan svoj tlak pretavil do dvoch gólov a je blízko ukončeniu štvrťfinálovej série.

Tretia tretina sa začne približne o 19:49.

40:00

40:00

Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Ján Sýkora – 2 min., podrazenie).

37:46

Slovan Bratislava dal gól!
Moje slová rýchlo naplnené, v chaose pred bránkoviskom sa najlepšie zorientoval BRANT HARRIS.

Asistencie: Michal Sersen, Samuel Takáč.

37:31

Krušné chvíle pred prešovskou svätyňou. Druhý gól visí vo vzduchu.

36:55

Bezák s Chalupom zatlačili na súpera, Petrík hru prerušuje.

34:34

Po skončení presilovky si zachytal aj Petrík, ktorého lapačka včas vystrelila nahor.

34:10

33:59

Tragická power-play nováčika je podčiarknutá zakázaným uvoľnením.

33:14

Zapojiť sa môže opäť, minúta z početnej výhody je fuč.

32:51

Slovanisti vyhadzujú puk až ku Petríkovi, ktorý sa zapája do rozohrávky.

32:10

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Maier – 2 min., podrazenie).

31:33

Aj po reklamnej prestávke sa dianie odohráva v tretine Šarišanov.

30:05

Na zemi pred Petríkom zostal ležať jeden z domácich borcov. Za toto sa vylučovať nebude.

28:51

Prešovčania nevyužili kontru štyroch proti dvom a sami pykajú! Brejkom odpovedal TOMÁŠ ZIGO, ktorý sa dostal do útoku po ľavej strane, napriahol a puk sa už trepoce v sieti!

Asistencie: Milan Kytnár, Daniel Gachulinec.

28:04

Windsora preveril od modrej Bakala.

26:58

26:41

Nepresná prihrávka Harrisa vyháňa hostí z útočného pásma, je po presilovke.

26:10

Petríka teraz zachránila ľavá tyčka po pokuse Valacha!

25:57

Rýchly prechod stredným pásmom, Jääskeläinen vypálil švihom a opečiatkoval hornú žŕdku!

25:42

Aj táto presilovka sa podobá na tú predošlú, Slovan sa trápi.

24:58

Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Frederik Fekiač – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

24:30

24:18

Valach smolne triafa Rapuzziho, ktorý bol následne prichytený v ofsajde, keďže sa presúval na striedačku len veľmi pomaly.

23:52

Prešovčania vyhadzujú puk cez všetky čiary.

23:13

Slovan síce pri puku, nedarí sa mu však vypracovať si čistú šancu.

22:30

Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Viktor Fekiač – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

21:26

Michnáč s Čachom míňajú z bezprostrednej blízkosti, Windsor mohol byť prekonaný ako prvý.

20:01

Prešov odolával tlaku Slovana, ktorý bol viackrát blízko gólu. Ak to takto bude pokračovať ďalej, tak dnes spoznáme prvého postupujúceho.

Druhá tretina sa začne približne o 18:53.

20:00

19:54

Valach ukončil dvadsať minút hry ofenzívnym výpadom, až získal buly po pravici Petríka.

19:01

Začala sa posledná minúta prvého dejstva.

18:06

Sýkorova formácia dvihla divákov zo sedadiel, k dorážke sa nedostal ani Valent, ani Šimun.

17:02

Musíme oceniť blok Čacha, ktorý sa nebojácne hodil do delovky Harrisa.

16:21

Neistota domácich pri rozohrávke zostáva nepotrestaná.

15:38

Po dlhšom čase miešali pukom v útoku Prešovčania, ale až na šancu Michnáča sú východniari bezzubí.

14:45

Prešov si od tlaku môže znovu vydýchnuť. Po zakázanom uvoľnení zasiahol Petrík, pred nami reklamná prestávka.

13:14

Harris nabil Jääskeläinenovi, Petrík v bránkovisku Prešova zakročiť nemusel.

11:49

Striedanie v tíme HC GROTTO Prešov: z ihriska odchádza Kristián Adamko, prichádza Roman Petrík.

11:40

Ubehla ďalšia minúta a hoci Slovan je v útoku, výrazne neprikúril východniarom.

10:33

Hráme už viac ako tri minúty bez prerušenia, Petrík márne čaká na svoj návrat medzi tri žrde.

10:12

Golian trafil žŕdku, na dorážku včas reagoval Adamko!

09:55

Sýkora s Blaškom vypálili tesne po sebe, druhý menovaný nešťastne zlomil hokejku.

08:36

Domáci poslali puk za Windsora, odišli však striedať.

08:05

Slovan zatvoril Prešov v útočnom pásme, chce tak využiť nerozchytaného Adamka v bráne.

07:32

Striedanie v tíme HC GROTTO Prešov: z ihriska odchádza Roman Petrík, prichádza Kristián Adamko.

Dlhšie sa nehrá, dôvodom sú problémy Petríka s výstrojom, konkrétne s lapačkou.

07:18

Matoušek sa dostal do šance, ani on z uhla ale neotvoril skóre.

06:35

Hostia nahadzujú puk do útočného pásma, Šarišania majú problém prejsť do útočného pásma.

05:44

Rapuzzi s Yoganom v zakončení, pochváliť musíme aj Petríka v domácej bráne.

04:52

Ako včera, tak aj dnes mohol skóre otvoriť Michnáč. Windsor predviedol efektívny zákrok.

04:13

Prvý náznak vážnejšieho ataku Prešovčanov, na opačnej strane po koncovke Goliana končí puk na ochrannej sieti.

02:49

02:31

Až teraz sa Bratislavčania usadili v útoku, do konca presilovky veľa nechýba.

02:00

Slovan zatiaľ nezvláda úvodnú presilovku, Prešovčania sa pohodlne dvakrát po sebe oslobodili a dokonca aj vybojovali buly pred Windsorom.

00:49

Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Viliam Čacho – 2 min., podrazenie).

00:01

HC GROTTO Prešov: Petrík (Adamko) – Glazkov, Růžička, Rajnoha, F. Fekiač, Jendroľ, Turan, Bakala – Michnáč, Čacho, Welychka – Ljalka, Vas, A. Nauš – Sýkora, Valent, Šimun – Žilka, V. Fekiač, Ľalík

HC Slovan Bratislava: Windsor (Peters) – Golian, Breton, Sersen, Gachulinec, Maier, Valach, Šotek – Yogan, Rapuzzi, Haščák – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Zigo, Kytnár, Matoušek – Belluš, Bezák, Chalupa.

Prešovčania sa snažili, blízko k výhre boli v druhom zápase na ľade súpera, ešte viac ale včera na domácom štadióne. Hokejisti zo Šariša poslali duel do predĺženia, v ňom však uspel Slovan po góle Matouška.

Belasí majú k dobru tri mečbaly, v stredu večer môžu ako prvý tím v najkratšom možnom čase postúpiť do semifinále play-off. Podarí sa im to, alebo sa séria vráti do metropoly Slovenska?

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo štvrtého zápasu štvrťfinálovej série TIPOS Extraligy medzi HC GROTTO Prešov a HC Slovan Bratislava.

Stretnutie sa začne o 18:00.