1 : 2
(1:1, 0:1, 0:0)
HKM Zvolen
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Síce si dnes možno zaslúžili vyhrať barani, aj toto je hokej. Domáci išli už po 67 sekundách zápasu do vedenia zásluhou Bergera, no to bolo od nich všetko. Rahm zatiahol roletu a viac už za svoj chrbát nepustil. Naopak Weningerovi na opačnej strane prešli za chrbát dva puky. Jeden od Kriegera a druhý od Osterberga. Aj preto Zvolenčania vedú po dnešku v sérii 2:1. S týmto konštatovaním sa s vami od klávesnice lúči Adam Pančák.

59:49

Ďalšie zakázané uvoľnenie Zvolena. Posledná nádej pre baranov v dnešnom dueli.

59:12

Hrá sa pri mantineloch. Toto rytierom vyhovuje. Medzitým sa píska ďalšie zakázané uvoľnenie hostí.

58:52

Cardwell páli príklepom tesne mimo Rahmovej brány.

58:24

Roy oslobodzuje Zvolen. Píska sa zakázané uvoľnenie.

57:43

Barani hrajú už úplny vabank. Weninger na striedačke.

57:30

Tlak baranov naďalej neúspešný.

56:57

Ihneď po buly v útočnom pásme páli Urbánek. Presne na Rahma.

56:33

Kabáč sa vyhol v útoku hitu Meliška a zakončil na zvolenskú bránu. Rahm v úplnom pokoji chytá.

55:28

Hra prerušená. Zakročil Rahm.

54:35

Zuzin ihneď po buly v obrannom pásme vyštartoval dopredu, no tam len zaviezol puk. Barani ho majú opäť v moci a vyrážajú dopredu.

53:55

Zvolenčania s pukom na hokejkách, no barani už vkladjú všetko do ofenzívy, veď nič iné im ani neostáva.

52:27

Rahm poriadne zavaril svojim. Puk nemal komu poslať pri rozohrávke a posunul ho na Haina, ktorý však bol obsadený. Fossier získal puk, no našťastie pre švédskeho gólmana to legiónár v drese baranov nevyužil.

51:16

Nádherne si to teraz rozhodil hostia. Leskinen poúval puk Osterbergovi a ten ho hádzal Kriegerovi na teč pred bránu, Weninger pozorný.

50:51

Barani sa oslobodzujú spod tlaku Zvolenčanov.

49:46

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Kabáč – 2 min., podrazenie).

49:23

Výhonský spálil obrovskú tutovku! Pred bránou bol takmer úplne osamotený, no aj napriek tomu neumiestnil puk za Rahma.

48:58

Zvolenčania v útočnom pásme, Kotvan výborne podporil ofenzívu.

47:28

Bez prerušenia sa hrá už vyše 3 minúty a toto baranom už veru začína liezť poriadne na nervy.

45:58

Fossier dobre pálil, avšak barani sa k dorážkam nedostali. Zvolenčania sa oslobodzujú.

44:28

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Osterberg – 2 min., podrazenie).

44:14

Bubela sa natlačil spoza brány pred Rahma a toto mohol byť pokojne aj vyrovnávajúci gól. Znova sa však zaskvel Robin Rahm v bráne Zvolena.

42:53

Sledujeme veľký taktický boj. Na baranoch je ale vidieť každou jednou pribúdajúcou minútou väčšiu nervozitu.

41:52

Krieger sa opäť výborne prebíjal pred Weningera. Ten však teraz podržal svojich.

40:51

Hostia v útočnom pásme, no v tejto chvíli sa barani oslobodzujú a nebude z toho ani zakázané uvoľnenie.

40:08

Zakázané uvoľnenie Zvolenčanov.

40:01

Pod Urpínom boli v druhej tretine jednoznačne lepší domáci barani, no aj napriek tomu nedokázali skórovať. To sa ale podarilo Zvolenčanom, ktorých poslal do vedenia 2:1 zo samostatného úniku legionár Osterberg. Určite všetci veríme, že nás čaká v tretej tretine ešte veľký boj o tretí štvrťfinálový bod v tejto sérii.

40:00

39:33

Zvolenčania naplno betónujú svoje obranné pásmo, barani vrhajú všetky sily do útoku.

39:00

Minúta do konca druhej tretiny.

37:47

Saracino nabral rýchlosť, po ľavej strane ihriska prenikol dopredu a nebezpečne ohrozil bránu Weningera.

36:36

Domácim táto presilová hra nevychádza vôbec podľa predstáv. Až teraz sa dokázali barani usadiť v útočnom pásme Zvolena.

35:33

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Rahm – 2 min., podrazenie). Trest odpyká Saracino.

35:33

Gabor sa veľkolepým spôsobom pretlačil cez pravú stranu ihriska až pred Rahma, ktorý útočníka baranov v poslednej možnej chvíli podrazil a domáci si zahrajú presilovku.

34:18

Jedlička teraz veru nasadil poriadnu jedličku Bačikovi na strede ihriska.

33:26

Ofsajd baranov.

32:24

Výhonského strela letí tesne mimo bránu.

31:57

Barani sú vo veľkom tlaku v útočnom pásme. Chase Berger, ktorý priam ani nezchádza z ľadu pálil teraz z prvej. Robin Rahm ostáva ale aj naďalej neprekonaný v druhej tretine.

31:02

Berger spred brány Rahma zakončoval bekendom tesne mimo zvolenskej svätyne. Zahodené tutovky domácich sa nám len kopia a kopia.

30:11

Zvolenčania sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, našťastie pre baranov teraz Jedličkovi preskočil puk čepeľ hokejky.

29:52

Tamáši v obdobnej šanci ako Berger pred malou chvíľou. No aj Tamášiho strela letí len ponad zvolenskú svätyňu.

29:06

Berger mal veľkú šancu na vyrovnanie. Spomedzi kruhov páli ale len nad bránu Rahma.

26:50

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Hain – 2 min., napadnutie).
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Jedlička – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Cardwell – 2 min., hrubosť).

25:55

Zvolen dal gól!
Rytieri idú do jednogólvého vedenia. KYLE OSTERBERG dostal výbornú prihrávku z obrany až na útočnú modrú a so samostatným nájazdom proti Weningerovi si poradil na výbornú. Presne pomedzi chrániče gólmana Baranov. Asistencie: Meliško, Krieger.

24:31

Famózne sa teraz bránia barani. Zvolen do ničoho nepúšťajú.

23:24

Síce majú Zvolenčania presilovú hru, no zatiaľ sa nedostali ani len do útočného pásma.

22:42

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Lamper – 2 min., podrazenie).

22:13

Ďalšia spálená tutovka Michauda! Tak teraz si môže Westin Michaud spytovať svedomie. Mal pred sebou len odkrytú bránu, no Rahm aj tak stihol puk chytiť.

21:33

Čo si teraz dovolil Michaud! Famózna práca od legionára v drese baranov, no Rahm výborne kryje svoju svätyňu.

21:06

Hra je po prvykrát v prostrednej tretine prerušená. Weninger prerušil zvolenský tlak.

20:18

Zvolen sa dostal okamžite do útočného pásma, výbornu robotu v ofenzíve predviedol Kyle Osterberg.

20:01

V prvej tretine 3. štvrťfinále medzi Banskou Bystricou a Zvolenom sa nám už nič neudeje. Pod Urpínom sme sledovali úvod zápasu ako hrom. Domáci išli do vedenia už po 67 sekundách, keď pred bránou úspešne dorazil puk Berger. O 3 minúty na to prišlo ale vyrovnanie Kriegera. Po zvyšok prvého dejstva sa nám už skóre nemenilo a tak si od ďalšieho priebehu zápasu sľubujeme s určitosťou veľa. Prostredná tretina sa začne približne o 18:56.

20:00

19:47

Bačik chcel nebezpečne ohroziť Rahma, no z bekendu netrafil bránu.

18:31

Blížime sa ku záverečnej minúte prvej tretiny. Sledujeme výborný hokej, hrá sa zo strany na stranu, no v posledných minútach bez väčších šancí.

17:35

Mikúšova strela z ľavého krídla končí len v lapačke Weningera.

16:15

Zvolenčania si dali takmer vlastný gól. Pred bránu to výborne hádzal Michaud a puk napokon skončil tesne nad bránou Rahma, ktorý ani len netušil kde sa puk nachádza.

15:37

Bubela sa chcel predrať bojovne dopredu, no to sa mu nepodarilo.

15:14

Barani sa oslobodili.

14:05

Barani nevyužili tutovku! Prečíslenie dvoch proti jednému síce výborne zvládol Björkung, keď nahrával Bergerovi, no ten v samostatnom nájazde na Rahma zaváhal.

13:34

Rahm poľahky kryje strelu Urbánka.

13:18

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (tímový trest – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

13:04

Diakov mohol nebezpečne ohroziť bránu domácich, no výborne zablokoval strelu na poslednú chvíľu Crevier-Morin.

12:36

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Leskinen – 2 min., napadnutie).

11:53

Zvolenčanom ušiel puk za modrú čiaru, a tak sa musia hostia vysťahovať z útočného pásma.

11:12

Krátka presilovka hostí 5 na 3 je už minulosťou. Lamper je na ľade.

11:00

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Kabáč – 2 min., držanie).

09:58

Berger veľmi nebezpečne takmer až od modrej čiary bekendom ohrozil Rahma.

09:48

Zakázané uvoľnenie hostí.

9:10

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Lamper – 2 min., sekanie).

08:25

Barani majú ideálnu možnosť na prinavrátenie vedenia, no zatiaľ Zvolenčania výborne bránia.

8:10

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Marcinek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

07:10

Kotvan nerozohral ideálne a môže byť rád, že barani v tom istom momente striedali.

05:38

Výhonský teraz nebezpečne zakončoval na Rahma. Následne sme videli dorážky Cardwella. Zvolenčania si zatiaľ nevedia ustrážiť dobiedzajúcich baranov.

05:16

Kabáč nevošiel do útočného pásma podľa pravidiel. Píska sa ofsajd baranov.

04:31

Pod Uprínom sledujeme úvod ako hrom. Nedáš, dostaneš platilo teraz doslova. Barani nevyužili veľké množstvo tutoviek, následne puk získali Zvolenčania a išli do protiútoku dvoch proti jednému. Leskinen výborne nahral PETROVI KRIEGEROVI a ten so zakončením proti Weningerovi nemal žiaden problém. Asistencie: Leskinen.

03:38

Aj keď zákrok na Westina Michauda pri mantineli vyzeral všelijako, arbitri zatiaľ navylučujú.

02:39

Zvolenčania musia jednoznačne zvýšiť svoju aktivitu o čo sa aj snažia. Barani vleteli do zápasu vo veľkom štýle.

01:07

Banská Bystrica dala gól!
Hra nebola ani len prerušená a domáci idú do vedenia. CHASE BERGER sa dokázal presadiť v predbránkovom priestore, keď dorazil puk po strele Urbánka. Asistencie: Urbánek, Melcher.

00:14

Barani sa dostali ihneď po úvodnom buly do útočného pásma. Dvakrát nebezpečne zakončoval obranca Björkung.

00:01

Pod Urpínom je všetko pripravené na úvodné buly.

HC 05 Banská Bystrica: Weninger (Belányi) – Bačik, Cardwell, Crevier-Morin, Björkung, Bača, Ďatelinka, Jendroľ – Melcher, Berger, Urbánek – Michaud, Bubela, Fossier – Kabáč, Tamáši, Výhonský – Gabor, Sojka, Lamper
Trenér: Antti Karhula

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Meliško, Kubka. Sládok – Zuzin, Viedenský, Puliš – Leskinen, Krieger, Osterberg – Jedlička, Mikúš, Saracino – Csányi, Marcinek, Török
Trenér: Peter Oremus

Rozhodca: Korba M., Konc J. – Synek Š., Bogdaň A. – Jonák P..

Tretí zápas štvrťfinálovej série pohronského derby je tu! Stav série 1:1 hovorí za všetko. Aj dnes od 18:00 sa máme na čo tešiť.

HC 05 Banská Bystrica
Aj keď barani prvý štvrťfinálový zápas prehrali na ľade Zvolena vysoko 1:5, do druhého nastúpili ako vymenení a po dvoch góloch Michauda dokázali vyrovnať stav série na 1:1, keď vyhrali 2:1. Séria sa teraz presúva do ich domáceho stánku pod Urpínom a sľubujeme si tak opäť zápasy plné emócií.

HKM Zvolen
Obhajcom titulu z minulej sezóny vyšiel vstup do play-off ako z veľkej knihy. Vysoké víťazstvo 1:5 a k tomu na domácom ľade. Síce to bryndziarom už v druhom zápase tak dobre nevyšlo a prehrali, tak to bola len veľmi tesná prehra 1:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.