4 : 6
(0:1, 3:3, 1:2)
HK Nitra
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

V divokej prestrelke bola dnes úspešnejšia Nitra, ktorá vyhrala nad Popradom 6:4. V sérii sa Nitrania ujali vedenia 2:1. Ďalší zápas je na programe zajtra o 18:00.

59:32

Po buly a peknej kombinácii mal šancu Mlynarovič, ale nebol úspešný.

Oddychový čas domácich.

59:27

Zakázané uvoľnenie Nitra, ale to by musel Poprad streliť ešte dva góly za 33 sekúnd, aby sa predlžovalo.

59:06

Novajovský vypálil príklepom, nikomu zo spoluhráčov sa nepodarilo puk tečovať do brány.

58:03

Nemec žabkou poslal puk cez celé klzisko k Brejčákovi.

57:23

Krivošík si potiahol puk po krídle a chcel už triafať prázdnu bránu, no zablokoval ho jeden z domácich.

56:19

Poprad ide hrať vabank. Todykov zostáva na striedačke.

54:30

Nitra dala gól!
Nitra sa priblížila k víťazstvu v dnešnom zápase. Rymsha prepadol v súboji pri mantineli, vzniklo z toho mini prečíslenie, Krivošík posunul puk pred odkrytú bránu SAMUELOVI BUČEKOVI a ten strieľa svoj druhý gól v zápase.
Asistencia: Filip Krivošík

52:38

Krivošík nespracoval Bučekovu prihrávku pred bránou, Popradčania sa potom oslobodili.

51:49

Holešinský prechádzal veľmi ľahko, Bajtek ale prešiel skôr modrú čiaru, píska sa ofsajd.

51:13

Rockwood vystrelil z ľavého kruhu, Todykov pripravený a vyráža mimo nebezpečný priestor.

50:41

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Bondra – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

50:41

Rymsha prihral o mantinel Arnielovi, ten posielal puk pred bránu, ale hra je pre faul Bondru prerušená.

49:16

Bjalončík prenikol, strieľal z osi klziska, Švarný jeho strelu zrazil vedľa brány.

48:50

Arniel cez prehustené stredné pásmo nastrelil puk na O´Connora.

48:05

Nitrania ešte udržali útočné pásmo, Buček šikovne puk posunul Raskobovi, ktorého tvrdá strela sa od hornej žŕdky odrazila na ochrannú sieť.

46:40

Nitra ide opäť do vedenia, posiela ju tam jej kapitán BRANISLAV MEZEI. Najskôr zakončil Holešinský bekhendom, puk sa v skrumáži odrazil medzi kruhy k Mezeiovi, ktorému strela nesadla ideálne, no Todykov taktiež nemôže byť spokojný so svojím zákrokom. Život mu ešte znepríjemnňovali Sýkora s Rockwoodom.

45:49

Zadovka pre Bučeka, ten triafa po ľade protiľahlú tyčku.

45:06

Bajtek prenechal puk Balážovi, ten okamžite strieľal aj od mantinelu, Todykov kryje.

44:39

Baláž neperešel cez modrú čiaru, šanca pre Mlynaroviča, ale aj ten bol zbavený puku.

43:40

Aj nasledujúce striedanie išli domáci do gólu, tentoraz už takí úspešní neboli. Hra musí byť prerušená, keďže sa posunula nitrianska brána.

42:59

Poprad dal gól!
Vyžitá presilová hra Popradu znamená vyrovnanie na 4:4. ADAM DRGOŇ vypálil z pravého kruhu z prvej po prihrávke Skokana spoza brány a puk sa zmestil medzi O´Connorov betón a tyčku.
Asistencie: Dávid Skokan, Patrik Svitana

42:32

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 2 min., podrazenie).

42:23

Nitrania čakajú na svojho súpera v strednom pásme.

41:27

Skokan prihral napravo Livingstonovi, ten nahadzoval puk na bránu, O´Connor puk vyrazil pred seba, ale Skokan sa k dorážke nedostal.

40:12

Arniel hneď v dobrej pozícii, ale zakončil nepresne.

40:01

V druhej tretine nastrieľali oba tímy po tri góly, je sa na čo pozerať. Nitra vyhráva 4:3.
Tretia tretina sa začne o 20:21.

40:00

39:08

Nitra sa ihneď nasťahovala pred Todykova, SAMUEL BUČEK si dlho vylepšoval streleckú pozíciu a stálo to zato. Z medzikružia zavesil do ľavého horného rohu.
Asistencia: Ivan Švarný

38:15

JAMES ARNIEL to urobil nádherne. Prešiel cez Bodáka, natlačil sa pred bránu a forhendom zakončil k bližšej žŕdke. Vyrovnáva na 3:3.
Asistencia: Dávid Bondra

37:34

Raskob postupoval vpred spolu so Sýkorom, zakončoval sám, strieľal nebezpečne, Todykov sa zapotil. Poprad mohol ísť do protiútoku, ale Skokan so Svitanom si neprihrali presne.

36:47

Nemcova strela z prvej nepresná. Pred bránou je Holešinský, snaží sa pretlačiť puk za čiaru. Neúspešne.

35:51

Tvrdoňovu prihrávku zachytil Bondra a posiela puk cez všetky čiary.

35:17

Pekná kombinácia a koncovka Vargu, Nitra tlačí.

34:50

Raskobova tvrdá strela z prvej mierila mimo troch žrdí.

34:34

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Svitana – 2 min., držanie). Nitra si zahrá prvú presilovku v zápase.

34:14

Svitanova strela švihom bola zrazená, Popradčania ostávajú v útočnej tretine.

33:14

Taktiež spoza brány prihrával Drábek, Baláž zakončil bekhendom do brankára.

32:15

Mešár vystrelil z uhla po prihrávke Vandasa spoza brány, O´Connor sa natlačil na ľavú žrď a prerušil hru.

31:49

Holešinský manévroval s pukom, obkorčuľoval bránu, cez množstvo tiel neprihral do predbránkového priestoru.

31:13

Krivošík to skúsil od mantinelu, to bola malina pre Todykova, ktorý si zákrok lapačkou vychutnal.

30:12

Hra sa poriadne otvorila, je to hokej zo strany na stranu.

28:37

Poprad veľmi rýchlo strieľa kontaktný gól. Mešár výborne roztiahol hru na pravú stranu, odkiaľ strieľal Rymsha, na odraz puku od betónov si počkal DÁVID BONDRA a bekhendom zasunul puk za chrbát O´Connora.
Asistencie: River Rymsha, Filip Mešár

28:14

Buček získal puk pri mantineli, vyškolil troch brániacich hráčov, cez ktorých sa predral, potom cez štvrtého prihral po ľade FILIPOVI KRIVOŠÍKOVI, ktorý doklepol puk do siete.
Asistencia: Samuel Buček

27:29

Skokan mal lepšiu pozíciu, no nestrieľal, prihral Livingstonovi, ktorý len ťažko mohol prestrelliť O´Connora z veľkého uhla.

26:52

Drgoň páli príklepom do pred ním stojaceho Bajteka.

25:52

Nitra skóruje v oslabení! JOZEF BALÁŽ sa zmocnil puku vo vlastnej tretine, o mantinel si obhodil Drgoňa a postupoval sám na bránu. Z ľavej strany prestrelil Todykova.

25:34

Mešár bol zahákovaný pre bránou. Na trestnú lavicu smeruje Varga.

24:42

Novajovský poslal puk na bránu, Livingston dorážal, O´Connor si dôkladne strážil svoju pravú žŕdku.

23:45

Krivošík z pravého kruhu pálil nepresne, vysoko prestrelil a vyháňa svoj tím z pásma.

22:59

Tamova strela švihom doputovala do lapačky O´Connora. Ten prerušil hru a už sa medzi hráčmi iskrí. Všetko v rámci fair play.

22:20

Takže gól platí, na 1:1 vyrovnáva FILIP MEŠÁR.
Asistencie: Peter Bjalončík, Michael Vandas

22:20

Poprad sa dostal do prečíslenia dvoch proti jednému, Bjalončík výborne naservíroval puk pred bránu voľnému Mešárovi, ktorý ho korčuľou dopravil do siete. V tom momente sa brána posunula. Bude sa telefonovať, či Mešár hral korčuľou úmyselne alebo nie.

20:54

Dlhá prihrávka Ullyho na Svitanu, ten ešte hľadal pred bránou Skokana, do prihrávky vložil hokejku Raskob.

20:18

Buček išiel dopredu, vystrelil spoza Rymshu, ale cieľ minul.

20:01

Prvá tretina skončila, jediný gól strelil Buncis v 3. minúte, Nitra vyhráva nad Popradom 1:0.
Druhá tetina sa začne o 19:26.

20:00

19:02

Nitra poriadne pritlačila, Popradčania nemali kedy striedať, podarilo sa im ubrániť.

17:56

Holešinskému sa ukazoval Sýkora, výborne ale zapracoval Novajovský pred vlastným gólmanom.

17:16

Hrnka vystrelil presne do lapačky Todykova.

16:29

Prvý útok Nitry roztočil kolotoč v útočnom pásme, Nemec prudko nastreľoval puk do bránkoviska, Krivošík ho netečoval a puk sa dostal do stredného pásma.

15:59

O´Connor si poradil aj s pokusom Mešára do jeho betónov.

15:19

Balážova nedôrazná strela takmer naštartovala brejk domácich, ale výborne ho hneď zastavil jeden z hostí.

14:44

Arniel videl na pravej strane voľného Ullyho, O´Connor sa presunul a jeho strelu zneškodnil.

14:23

Poprad je poriadne aktívny, Brejčák podporil útok, vystrelil však iba do lapačky O´Connora.

13:31

Skokan si položil brániaceho hráča, potom zakončil po ľade do ležiaceho O´Connora. Ten následne posunul bránu.

13:11

Svitana dostal prihrávku medzi kruhy, odkiaľ strieľal z prvej, ale O´Connor mal úplne odkrytý výhľad a nemal problém puk udržať.

12:10

Ullymu sa otvoril priestor, prešiel s pukom do útočnej tretiny, kde ale Raskob jeho strelu zrazil na ochrannú sieť.

11:23

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Hrnka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Petráš – 2 min., krosček).

10:56

Tvrdoň vydoloval puk pri mantineli, poslal puk Mezeiovi na modrú, Todykov zasahuje po jeho tečovanej strele.

09:33

Todykov sa musel mať na pozore, Raskob ho preveril z ostrého uhla.

09:06

Drgoňova strela zasiahla O´Connora do masky, hra je prerušená.

08:10

Bondra prihral Ullymu, ten neprekvapil O´Connora. Na druhej strane sa strelou prezentoval Sýkora.

07:02

Už je v útoku Nitra, hráči sa však točia pri mantineli. DOmáci ale vyhodili iba na zakázané uvoľnenie.

06:02

Popradčania si rýchlo prihrávali, Svitana nahral Drgoňovi, jeho strelu od modrej O´Connor zachytil.

05:31

Skokan obdržal prihrávku a vystrelil, jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť.

04:59

Kamzíci už prvú polovicu presilovky prehajdákali. Teraz rozohrávajú spoza vlastnej brány.

04:09

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rockwood – 2 min., podrazenie).

04:02

Situácia dvoch proti jednému, prihrávka smerovala na Vandasa, ktorý však bol zahnaný a nezakončil. Obišiel bránu a vypýtal si faul.

02:51

Veľké zaváhanie Popradu na obrannej modrej, využil to FILIPS BUNCIS, ktorý prečítal krížnu Ullyho prihrávku, ocitol sa sám pred Todykovom, ktorý si na Buncisovu strelu siahol, no puk sa dokĺzal za bránkovú čiaru.

02:02

Baláž sa predral dopredu, Kundrík mu znemožnil lepšie zakončenie, puk tak išiel vedľa brány.

00:55

Zápas začal vo veľkom tempe, O´Connor už musel zasahovať.

00:01

HK Poprad: Todykov (Tomek) – Drgoň, Brejčák, Rymsha, Tam, Novajovský, Ulrych, Demo – Svitana, Skokan, Livingston -Ully, Arniel, Bondra – Mešár, Bjalončík, Vandas – Petráš, Mlynarovič, Kundrík

HK Nitra: O´Connor (Honzík) – Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Bodák, Vitaloš, Múčka, Pupák – Krivošík, Buncis, Buček – Holešinský, Rockwood, Sýkora – Varga, Hrnka, Tvrdoň – Drábek, Baláž, Bajtek

Rozhodca: Novák, Krajčík – Valo, Ordzovenský.

Dnes od 18:30 je na programe v poradí tretí zápas štvrťfinálovej série medzi Popradom a Nitrou. Stav série je po úvodnom dvojzápase v Nitre vyrovnaný 1:1.

V úvodnom zápase Poprad dokonale zaskočil Nitru, nedovolil jej streliť ani gól a sám jej nasúkal štyri. Postupne skórovali Brejčák, Skokan, Bjalončík a Vandas.

Druhý duel bol úplne iný. Nitra o svojom víťazstve rozhodla už v prvej tretine, ktorú vyhrala 6:0. Prvé dva góly strelila už v prvej minúte. V úvode druhej tretiny už bolo 7:0. Poprad korigoval skóre v záverečnom dejstve, keď čisté konto Honzíkovi prekazil Petráš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.