2 : 1
(1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
HK Dukla Ingema Michalovce
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Košičania teda zvládli predĺženie a sú jednou nohou v semifinále. Vedú v sérii 3:0 a majú tri mečbaly. Prvý už zajtra. Doteraz sa trojzápasové vedenie súpera podarilo na Slovensku otočiť len dvakrát Dukle Trenčín, jej menovkyňa z Michaloviec sa o to bude teda pokúšať tiež.

64:20

Košice dali gól!
Je rozhodnuté. Strelcom víťazného gólu je BRIAN IHNAČÁK, ktorý podporil McPhersona v prečíslení, nakorčuľoval si na prihrávku, potom počkal na správny moment a z pravého kruhu trafil medzi nohy brankára Willliamsa.
Asistencia: Allan McPherson, Denis Paršin

63:47

Snuggerud poslal puk pred bránku, ale Klhůfek sa k vyrazenému puku nedostal.

63:40

Erkinjuntti sa nepreháčkoval cez Šedivého na modrej čiare.

62:40

Erkinjunttiho strela z ľavého krídla nebola presná.

62:00

Williams v permanencii, od modrej pálil Saucerman, brankár hostí vyrazil puk, ešte sa dostal k strele Ihnačák z pravého kruhu, ale aj jeho projektil brankár Líšiek chytil.

61:25

McPhersonov pokus z ľavého krídla, ale Williams neinkasoval, napriek tomu, že pred ním bolo husto.

60:35

Chovan skúsil strelu spoza obrancu, ale bola zblokovaná.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Tri tretiny dnešného súboja víťaza nepriniesli, čaká nás teda predĺženie, pri streleckej úspešnosti oboch tímov to môže byť ešte dlhý večer.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:45

Rogoň nastrelil puk od modrej, ale nik z jeho spoluhráčov sa k dorážke nedostal.

58:43

Buc sa opäť preháčkoval po pravej strane, prihrával pred bránku Keränenovi, ale Slovák sa dobre vrátil a v poslednej chvíli akciu hosťom pokazil.

57:59

Košičania konečne pochopili, že samo sa to nevyhrá a vidíme ich zvýšenú útočnú akvititu.

57:39

Po buly vystrelil Rogoň, Williams cítil, že puk má vo výstroji, ale istý si nebol.

57:33

Prvý zákrok Williamsa po dlhej dobe, vyhadzoval puk spoza bránky po mantineli, ale zastavil ho Chovan a hneď ho od mantinelu poslal na bránu, ale Williams sa stihol vrátiť.

55:47

V tretej tretine strely na bránku 0:11, využijú Michalovce prevahu a strhnú vedenie na svoju stranu?

55:01

Faith s Mudrákom sa dostali do prečíslenia, ale Faith to nevyriešil dobre, nakoniec ani nevystrelil, ani neprihral.

54:13

Hostia v tlaku, strela Rossa od modrej narobila problémy brankárovi Košíc, ale puk dokázal vyraziť do bezpečia a tak sa následne skonsolidoval, tak mohol pokryť strelu Regendu od modrej.

53:43

Galamboš sa dostal k puku medzi kruhmi, vystrelil po otočke, ale Košarišťan bol pripravený.

51:59

V závere presilovky dobrá kombinácia Oceliarov, ale zakončenie Bartánusa spred bránky bolo zblokované. Košičania nepridali teda žiadnu strelu na bránku a v 52.minúte ich majú len 12!

51:16

Košičanom moc nefunguje kombinácia, zatiaľ Williams nemusel zasahovať v oslabení.

50:36

Chovan nabil Klhůfkovi, ale tomu nesadol dobre puk pri snahe o príklep.

49:52

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Buc – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

49:52

Buc teraz v snahe prehodiť si hokejku v súboji trafil nešťastne do hlavy Slováka a oslabuje svoj tím. Presilovka pre Oceliarov.

49:29

Po nastrelení Regendu prerušil Košarišťan hru, následne Doherty vletel do brankára Košíc a samozrejme následne inkasoval od obrancov. Snaha rozhodiť Košarišťana je zrejmá.

49:10

Bokrošovo nahodenie z väčšej vzdialenosti sa obtrelo o hornú žrdku košickej brány.

48:32

Šedivý zahral dobre pri mantineli, zastavil puk, ktorý mieril z pásma, oklamal telom napádajúceho hráča a snažil sa vystreliť na bránu, ale trafil len brániaceho hráča.

48:01

Doherty s pukom obkorčuĺoval bránu a snažil sa zasunúť puk, no Košarišťan si dal pozor pri žrdke. Následne tam vleteli viacerí hráči a vznikla z toho riadna kopa tiel.

47:02

Tlak Košíc, Ihnačák veľmi vtipnou prihrávkou pred odkrytú bránu hľadal McPhersona, tomu kúsok chýbal, aby trafil letiaci puk.

46:30

Snuggerud dvakrát v krátkom slede vystrelil spoza kruhov, ale oba pokusy boli tečované a Williams nemusel zasahovať.

45:48

Dukla Michalovce dala gól!
Oslabenie Košičania ubránili, ale potom im ušiel po pravom krídle Buc, Volgin bránil veľmi lajdácky, okolo neho Buc prihral pred bránku, kde doklepol puk do siete PAVOL REGENDA.
Asistencia: Dávid Buc

45:14

Cameranesi trafil spoza kruhov len brániaceho hráča. Presilovka Michaloviec lepšia ako tá predchádzajúca, ale aj tentoraz asi bez úspechu.

44:28

Galamboš prihral pred bránkovisko Kukučovi, jeho teč mieril len do pripraveného brankára.

43:58

Jedovka Faitha z pravého kruhu narobila brankárovi problémy, ale vyrazený puk odpratali obrancovia.

43:42

Vylúčenie v tíme HC Košice (Snuggerud – 2 min., hákovanie).

43:36

Prvá formácia Michaloviec zavrela Košice a bol z toho závar pred bránou, nahodenie Bokroša od modrej neudržal Košarišťan, ale dorážky Regendu ani Erkinjunttiho neboli dôrazné.

42:00

Tak presilovka vôbec Líškam nevyšla, ani nevystrelili na bránku domáceho tímu.

41:28

Kukučovi sa prienik do tretiny nevydaril a presilovka sa pomaly končí.

40:50

Kombinácie Michalovčanom nefungujú a opäť strácajú puk a následne pásmo.

40:12

Rogoň vyhadzuje puk cez všetky čiary, hostia musia začínať od Williamsa.

40:01

Dvadsať minút delí Košičanov od stavu 3:0 v sérii a Michalovce teda potrebujú zabrať. Budú mať na to ideálnu možnosť hneď v úvode tretej časti, presilovka na čistom ľade by im mohla pomôcť.

40:00

39:59

Vylúčenie v tíme HC Košice (Klhůfek – 2 min., napadnutie oblasti hlavy a krku).

39:59

Klhůfek s Pavlinom v súboji pri zadnom mantineli, rozhodca bol blízk a videl lakeť Klhůfka v hlave Pavlina. Tretiu tretinu začnú hostia v presilovke.

37:55

Strela Erkinjunttiho z ľavého kruhu neprekvapila brankára domáceho tímu, ten vyrážačko poslal puk k mantinelu.

37:34

V závere presilovky pokus Klhůfka z pravého kruhu, Williams ho dobre vytesnil do bezpečia.

36:41

Paršinov krížny pas prečítal Buc a puk stečoval do hľadiska.

36:10

40 sekúnd premárnili Košičania v presilovke, až potom sa konečne usadili v tretine hostí.

35:32

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Regenda – 2 min., sekanie).

35:20

Bartánusov late hit na Dohertyho, rozhodcovia to pustili, môže sa im to vykmnúť spod kontroly.

35:01

Michalovčania ale potrebujú gól ako soľ, momentálne im rozkúskovaná a nervózna hra nepomôže.

34:38

Emócie sa stupňujú, ďaľšia šarvátka, dokonca v prerušenej hre počas reklamnej prestávky. Rozpútal to hráč Michaloviec, ktorý bol zrejme poslaný rozhodiť brankára Košarišťana v pauze.

34:32

Michal Chovan sa dostal k bránke a dostal sa do kontaktu s brankárom, po Chovanovi okamžite vyštartovali hráči Michaloviec, vznikla z toho roztržka viacerých hráčov. Kontakt Chovana s brankárom bol mimo bránkoviska, takže vylučovať sa nebude. Tréner Valtonen sa hnevá, snáď nerozbije dvierka aj v Košiciach.

33:52

Kukuča potiahol akciu po ľavej strane, jeho bekhend Košarišťan neudržal v lapačke, puk získal Ross, prihral Bucovi na kruh, no ten netrafil priestor brány.

33:31

Pereskokov je našťastie v poriadku a vrátil sa do hry, so spoluhráčmi v útoku teraz urobili trochu vietor v pásme súpera.

32:28

Galbavý to skúsil spoza obrancu, jeho prízemnú strelu vyrazil Košarišťan na ochrannú sieť.

32:07

Vylúčený Deyl už naskočil na ľad, spoluhráč mu chcel adresovať prihrávku do úniku, ale na to bol pripravený Cameranesi a puk zachytil.

31:37

Rossovu strelu od modrej domáci gólman dobre videl a puk vyrazil.

31:11

A Košice vyhrali buly. Poslali puk ďaleko od svojej brány.

30:58

Regenda nastrelil puk z ľavého kruhu, po prerušení hry buly v pásme domáceho tímu.

30:44

Dvakrát po sebe Košičania vyhodili puk z vlastného pásma.

30:19

Mrázova strela bola príliš vysoká a tak Košarišťan len kontroloval puk.

30:00

Vylúčenie v tíme HC Košice (Deyl – 2 min., krosček).

30:00

Videli sme teraz veľa súbojov v krátkom čase, Deylov krosček ale už bol príliš a Michalovce si zahrajú presilovku.

28:49

Výborný protiútok hostí, Galamboš sa nedostal cez obrancu, ale počkal si na Rossa, ktorý nakorčuľoval z druhej vlny, prihral mu a strela Rossa z ľavého kruhu mala dobré parametre, Košarišťanov výborný reflexívny zákrok zachránil domácich.

27:33

Rossovu strelu od modrej domáci brankár moc nevidel, dokázal ale puk vyraziť.

27:01

Vylúčenie v tíme HC Košice (Jokeľ – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Pavlin – 2 min., hrubosť).

27:01

Emócie sa stupňujú, Jokeľ a Pavlin sa do seba pustili za bránkou po tom, ako brankár hostí prerušil hru zachytením Mrázikovej strely. Okolo nich aj klbko ďaľších hráčov, teraz už sa bude vylučovať.

26:52

Hostia v plnom počte.

25:47

Nevylučovalo sa, keďže Mudrák hral hráča s pukom a rozhodcovia usúdili, že faul to nebol.

25:47

Mudrák tvrdo dohral Pereskokova, následne menšia šarvátka, Pereskokov si drží koleno a odchádza na striedačku len za pomoci. Nevyzerá to s ním dobre. Mieri priamo do šatne.

25:10

Pereskokov nevystrelil v dobrej pozícii, ešte hľadal spoluhráča medzi kruhmi, ale prihrávku pokazil.

24:42

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (lavička – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

24:02

Regenda podržal puk v útočnom pásme, potom ho prenechal Rossovi, ten však spoza pravého kruhu netrafil bránku domácich.

23:27

Kukuča nabil Galambošovi, ktorý spoza kruhov vypálil pohotovo, ale len do pripraveného Košarišťana.

22:47

Paršin sa snažil preháčkovať s pukom až pred bránku, ale bolo tam príliš husto, takže stratil po ataku rovnováhu.

21:20

Galbavý síce prekorčuľoval Snuggeruda a získal puk v útočnom pásme, no nedokázal ho prihrať spoluhráčom.

20:47

Domáci v plnom počte.

20:30

Michalovce dohrávajú presilovku z prvej tretiny. Ale nedarí sa im zatiaľ usadiť sa v útočnom pásme.

20:01

20:00

19:48

Kukučov pokus zblízka Košarišťan pokryl, k strele od modrej sa ešte dostal Ross, ale netrafil podľa predstáv.

19:16

Cameranesi hľadal pred bránkou Keränena, ten však netrafil prihrávku ideálne.

18:46

Vylúčenie v tíme HC Košice (Klhůfek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

18:46

Erkinjuntti sa po buly snažil dostať medzi dvoch hráčov, Klhůfek ho trafil do tváre a uvidíme prvé vylúčenie.

18:20

Bartánus zasekol puk na stred a vystrelil, dobrý postreh Williamsa.

17:39

Michalovčania sú aktívnejší v posledných minútach, ale chýba im nejaké prekvapujúce riešenie situácie. Strela Rossa od modrej skončila na brániacom hráčovi.

15:32

Regendov pokus spoza kruhov začal útok hostí, ktorí sa následne dostali k šanci, Erkinjunttiho strelu spomedzi kruhov vyrazil brankár na stranu, kde bol Mráz a rýchlo chcel poslať puk do odkrytej brány, Košarišťan sa ale bleskovo presunul k žŕdke.

13:15

Regenda teraz mimo hry trafil lakťom do hlavy Chovana pred bránkou Košíc, bronzový medailista z Pekingu teraz ušiel vyššiemu trestu, keďže rozhodcovia jeho zákrok nevideli. Nevideli ani tesne predtým hákovanie obrancu Košíc práve na prenikajúceho Regendu, takže ten následný faul mohol plynúť aj z toho. Rozhodcovská dvojica snáď má aspoň kúpené lístky, pretože inak robí divákov zadarmo.

12:30

Michalovce sa usadili v pásme Košíc, od pravého mantinelu prudko vypálil Kukuča, Košarišťan len vyrazil puk na kruh, kde sa k dorážke dostal Buc, no pri jeho dorážke sa už košický brankár stihol presunúť k žrdke.

11:17

Saucerman dostal prihrávku od Ihnačáka, potiahol si puk medzi kruhy do dobrej pozície, no následnú strelu mu Williams zlikvidoval.

10:19

Hostia sa po buly udržali v tretine súpera, Pavlin zakončoval od modrej, ale nastrelil len betóny brankára Košíc.

09:32

Kukuča bol aktívny v útočnom pásme, najprv vybojoval puk a poslal takú strieľanú prihrávku pred bránu, ktorú tečoval Buc, ale bez úspechu. Kukuča sa ešte následne dostal k puku, vystrelil z otočky z ľavého kruhu, no nenašiel medzeru v postavení Košarišťana.

08:56

Mudrák použil ruky v súboji s prenikajúcim Deylom, ale rozhodcovia to tentoraz obrancovi hostí odpustili.

07:46

Hostia sa snažia o aktivitu, aby otupili momentum na strane Košíc, ktoré domáci získali po góle.

06:58

Slovák schoval strelu za brániaceho hráča, ale netrafil podľa predstáv.

06:11

Michalovčania boli statickí v obrannom pásme, Pereskokov potiahol puk poza bránu, prihral na pravý kruh ALLANOVI MCPHERSONOVI a ten pohotovou strelou otvoril skóre.
Asistencia: Vadim Pereskokov

05:24

Klhůfek dostal puk do útočnej tretiny, no keďže bol pred modrou atakovaný, mierne prechod zbrzdil a spoluhráči mu do pásma prebehli skôr – postavenie mimo hry.

03:46

Pri Kukučovom nahodení z diaľky mal domáci brankár dobrý výhľad a tak puk vytesnil do bezpečia.

03:24

Ani dnes zrejme v tomto dueli neuvidíme strelecké preteky, obrany si zatiaľ dávajú veľký pozor.

02:05

Ross nahadzoval puk od modrej, Galbavý sa ešte snažil pred Košarišťanom tečovať puk, no nepodarilo sa mu to.

01:16

Kukuča pred modrou urobil jednu kľučku navyše, jeho spoluhráč mu vbehol do pásma a bol z toho ofsajd.

00:17

Chovan zabrzdil s pukom po prechode modrou, počkal si na spoluhráčov a nahodil puk na bránku, Klhůfek ale nedokázal pred bránkou tečovať. Prvý úspešný zákrok Williamsa.

00:01

Košičania dnes obliekli čierne dresy, v ich bránke uvidíme Andreja Košarišťana. Jednotka tímu odchytala v sezóne zatiaľ 37 zápasov, dva skončili vychytanou nulou, úspešnosť zákrokov 92,14%.
Michalovce dnes v bielom, v bránke sa predstaví Devin Williams. V 23 zápasoch tejto sezóny mal úspešnosť zákrokov 91,32%, ani raz sa mu nepodarilo zaznamenať shutout.

HC Košice: Košarišťan, Jurčák – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Saucerman, Deyl, Romančík, Vaculík, Jacko – Klhůfek, Michal Chovan, Rogoň – McPherson, Ihnačák, Bartánus – Paršin, Slovák, Pereskokov – Jokeľ, Mrázik, Milý
Trenér: D.Ceman

HK Dukla Ingema Michalovce: Vojvoda, Williams – Doherty, Ross, Pavlin, Macejko, Mudrák, Mihálik, T.Bokroš – Mráz, Cameranesi, Regenda – Faith, Erkinjuntti, Keränen – Galamboš, Buc, Kukuča – Przygodski, Mašlonka, Galbavý
Trenér: T.Valtonen

Rozhodca: Stano, Snášel – Kacej, D.Konc ml..

Vážení športoví priatelia, vítam vás pri treťom zápas štvrťfinálovej série Kaufland play-off Tipos extraligy, v ktorom si sily budú merať HC Košice a HK Dukla Ingema Michalovce.

Štvrťfinálová séria odštartovala v stredu na Zemplíne. Vyrovnaný úvodný zápas zvládli lepšie napokon Košičania, ktorí si po výhre v pomere 4:1 pripísali prvú výhru. Prakticky identický priebeh priniesla aj štvrtková odveta, avšak s jedným rozdielom. Oceliari zvíťazili už „len“ 3:1. Košice tak po prvom dvojzápase a priebežnom skóre 7:2 vedú 2:0 na zápasy a dobrú formu budú chcieť potvrdiť aj v domovskej Steel aréne.

Najlepším strelcom série je zatiaľ s tromi gólmi Košičan Pavel Klhůfek. Ten je zároveň, spolu so spoluhráčom McPhersonom, na delenom prvom mieste najproduktívnej­šieho hráča série. Z druhej priečky ich prinasleduje ďalšia dvojica Košičanov – Ihnačák a Volgin. Ak budú chcieť Michalovčania v Košiciach uspieť, pozor si budú musieť dávať najmä na vylúčenia. Zatiaľ majú na svojom konte 8 dvojminútových trestov, teda dvojnásobný počet v porovnaní s domácimi. Líšky zo Zemplína však pridali aj 25-minútový trest po nešetrnom zákroku Mašlonku na Snuggeruda.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.