2 : 1
(0:1, 2:0, 0:0)
HC GROTTO Prešov
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

V tretej tretine gól nepadol, Slovan tesne zdolal Prešov 2:1 a v sérii vyhráva 2:0. V utorok sa pokračuje v Prešove.

59:35

Petrík je preč z bránky.

58:56

Maier sa z vlastnej tretiny dostal s pukom až pred Petríka, ktorý zlikvidoval jeho strelu z bezprostrednej blízkosti.

58:23

Harris tentokrát z pravej strany, Petrík vyrazil.

57:58

Harrisova strela z ľavého kruhu bola zrazená na ochrannú sieť. V tomto zápase vidíme množstvo zblokovaných striel.

57:08

Po strele Goliana sa puk obtrel o hornú žŕdku.

56:07

Růžička sa uvoľnil a vystrelil na Petersa, ten úspešne zasiahol.

54:15

Petrík vystrčil svoj pravý betón a zastavil strelu Yogana.

53:58

Teraz sa hra prelieva zo strany na stranu, obrany sú pozorné.

52:45

Lialka naďalej hýri aktivitou, jeho strela ale bola zblokovaná, Peters nemusel zasahovať.

51:08

V. Fekiač od mantinelu z nulového uhla buď prihrával alebo rovno strieľal na Petersa, ale ten bol pripravený.

50:17

Takáč prihral Haščákovi, ten mal obrovskú šancu, no Petrík dáva svojmu tímu šancu na dobrý výsledok.

49:42

Jääskeläinen nabil Zigovi na modrú, ten trafil iba do Lalíka.

48:37

Hostia nevyhodili čistý puk, Sersenovo nahodenie skončilo na brániacom hráčovi.

47:25

Ešte sa pozeralo video, gól uznaný nebol.

Slovan Bratislava dal gól!

47:25

Jääskeläinen vypálil po prihrávke spoza brány spomedzi kruhov z prvej, Petrík zasiahol, no puk mu vypadol a zostal tesne pred bránkovou čiarou. Petrík ležiac na chrbte prikryl puk lapačkou, prišiel Šotek, šťuchol do lapačky a puk skončil za bránkovou čiarou.

46:30

Preisinger nabral rýchlosť na ľavom krídle, no nedokázal nájsť spoluhráča. Slovan sa drží v útočnom pásme.

44:59

Šimun strieľal, ale domáci hráč opäť vložil hokejku do jeho strely. Bol to MacKenzie. Puk skončil na ochrannej sieti.

44:38

Valent dal do jazdy Lalíkovi, ten zakončil bekhendom do Petersa a dostal aj možnosť dorážať.

43:50

Welychka kľučkoval s pukom na osi klziska, ale vypomôcť belasej defenzíve prišiel v pravý čas Preisinger.

42:49

Prešovčania išli do brejku, Vas ale trafil iba do protihráčov, ktorí mu vystavili dobrý blok.

41:49

Rapuzzi si nakorčuľoval pred bránku, dostal prihrávku, trafil iba do Petríka.

41:18

Yogan trafil iba Růžičku, potom Breton strieľal na bránu a Petrík skryl puk vo výstroji.

41:07

Slovan opäť dostal darček v podobe presilovky, keď hostia veľmi zle rozohrávali a Šimun už iba hasil.

40:29

Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Šimun – 2 min., podrazenie).

40:01

V druhej tretine Slovan otočil zápas zásluhou gólov Valacha a Ziga a vyhráva 2:1.
Tretia tretina sa začne o 20:20.

40:00

39:28

Prešovčania nemajú ani kedy striedať a už nevládzu, Slovan toči hru pred ich bránou.

38:20

Haščák prihral Maierovi na modrú, jeho strela na bránu neprešla a Slovan aj stratil pásmo.

37:03

Výborná pozícia pre Růžičku, ktorý zostal voľný medzi kruhmi, no Peters sa nenechal prekonať a skryl strelu v lapačke.

36:08

Šimun vystrelil od mantinelu, brániaci hráč puk zrazil na ochrannú sieť. Navyše Peters bol pripravený a mal odkrytý výhľad.

34:19

Slovan v posledných minútach zvýšil aktivitu a odmenou mu je vedúci gól. Rapuzzi strieľal o ľade na betón Petríka, na dorážku si počíhal TOMÁŠ ZIGO a poslal puk do horného rohu brány.
Asistencie: William Rapuzzi, Joona Jääskeläinen

33:05

Yogan dal do druhej vlny Haščákovi, Petrík vyšiel ďaleko z brány, zmenšil strelecký uhol a puk zachytil.

32:08

MacKenzieho strela po ľade sa dostala až k Petríkovi, nikto ju netečoval, no pred bránou vznikol závar.

31:41

Zigo prihral Harrisovi, ten ho potom hľadal medzi kruhmi, Zigo prihrávku netrafil.

31:19

Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Valent – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

31:15

Valach prihral Matouškovi, ten vystrelil do lapačky Petríka.

30:02

Glazkov nabil Takáčovi na kruh na strelu z prvej, opäť výborný Petrík.

29:31

Chyba Prešova pri rozohrávke, Rapuzzi následne pálil do Petríkovho betónu.

28:40

Valach vyšiel spoza brány a sám aj zakončil, Petrík bol pripravený a jeho strelu zblízka vyrazil.

27:53

Sýkora sa dostal k strele cez Sersena, bránu netrafil.

27:28

Slovan akoby nechával Prešovčanov hrať, vôbec nediktuje tempo hry.

26:20

Po Jendroľovom nahodení si po puk prišli domáci hokejisti, lenže vyhodili ho na icing.

25:06

Belluš vystrelil z bránkovej čiary, Petrík mal s jeho zakončením problémy, ale aj za pomoci spoluhráčov udržal puk pod sebou.

24:13

Valachova strela skončila na zadnom mantineli, Matoušek ani Yogan ju nedokázali tečovať.

22:46

V ďalšej šanci sa ocitol Zigo, Petrík zabránil vedeniu Slovana, jeho lapačka rýchlo vystrelila do vzduchu.

22:20

JURAJ VALACH si dobrú formu zo základnej časti preniesol aj do play-off. Dostal prihrávku ešte v strednom pásme, prešiel do útočného a z vrcholu kruhu príklepom prestrelil Petríka.
Asistencie: Martin Belluš, Alex Breton

21:11

Rajnoha pod tlakom Haščáka prišiel o puk, Haščák hľadal prihrávkou naslepo Takáča pred bránou, ale neuspel.

20:50

Naušov bekhend zachytil Peters a prerušil hru.

20:01

Po prvej tretine vyhráva Prešov nad Slovanom 1:0. Presilovú hru využil v 17. minúte Sýkora.
Druhá tretina sa začne o 19:28.

20:00

19:33

Zigo prihrával na malom priestore pred bránu, hostia ale puk poslali preč.

19:17

Domáci váhali so streľbou, krížna prihrávka Haščáka bola vytečovaná mimo ihriska.

18:05

V. Fekiač mal hokejku pod korčuľami domáceho hráča, faul sa nepíska, hostia vyhadzujú.

17:44

Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Vas – 2 min., podrazenie).

17:06

Po štipľavej strele z kruhu sa puku ešte dotkol Rapuzzi, puk skončil nad hornou žŕdkou.

16:29

Tím Grotto Prešov dal gól! JÁN SÝKORA po ôsmich sekundách využíva presilovú hru. Prešov vyhral buly, nasledovala prihrávka Nauša po modrej na Růžičku, ten strieľal z prvej a Sýkora sa presadil z dorážky.
Asistencie: Aurel Nauš, David Růžička

16:22

Prešov bude hrať presilovku 5 na 4.

16:22

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Belluš – 2 min., sekanie).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Preisinger – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Lalík – 2 min., hrubosť).

15:44

Opäť Yogan s vyhratým súbojom, vyslúžil si potlesk tribún.

15:18

Yogan sa preštrikoval blízko k bráne, puk z jeho hokejky však skončil na hradbe tiel.

14:00

Lialka získal puk v rohu, prihrávkou pred bránou hľadal Nauša, ale nebol presný.

12:56

Rapuzzi v individuálnej akcii, stroskotal na výbornom Petríkovi, ten puk zachytil betónmi.

12:41

Breton strieľal po ľade na teč, ten sa podaril Preisingerovi.

12:09

Slovanu sa dlho nedarilo vyhodiť puk, bol pod veľkým tlakom, hosťom chýbalo aj šťastie, že im tam nič nepadlo.

11:27

Veľký tlak hostí, Růžičkovu strelu tečoval Nauš, Peters vyrazil betónmi do strany.

10:50

Vas si vymieňal puk s Růžičkom, potom strieľal , Nauš puk nedorazil do brány.

10:29

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Rapuzzi – 2 min., držanie).

10:09

Gachulinec prešiel do útočného pásma a skúsil strelu, Petrík povyskočil a tečoval puk na ochrannú sieť.

09:02

Už druhý nájazd Prešova v úvodnej tretine, tentokrát išiel sám na bránu Šimun, ale zabudol puk za sebou.

08:04

Nahodene od modrej tečoval Rapuzzi, hostia mali šťastie, že puk smeroval vedľa tyčky.

07:35

Petrík zachytil strelu, ale nevedel, kde má puk, ten zostal voľný medzi betónmi, niekoľko hráčov Slovana sa natlačilo do brány, hlavný rozhodca prerušil hru.

07:18

Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Welychka – 2 min., faul kolenom).

06:37

Petrík vyráža aj po Yoganovej strele, stihol sa presunúť k ľavej žŕdke.

06:10

Haščák strieľal zblízka do betónov, k dorážke ho už protihráči nepustili.

04:55

Glazkov si komplikuje situáciu, hráč Slovana ale nebol v stave okamžite zakončovať.

04:09

Petrík opäť bez problémov po nahodení Maiera od modrej. Stále má odkrytý výhľad.

03:16

Haščák strieľa po buly, Petrík na puk videl a puk udržal v lapačke.

03:02

Rapuzzi sa snažil prejsť sám s pukom, zrámoval Vasa, ktorý chvíľu ostal ležať na ľade, ale sám s pozbieral.

02:22

Toto môže Slovan naštartovať. Prešov vyhadzuje iba na zakázané uvoľnenie.

01:26

Sýkora je síce špecialista na trestné strieľania, no tentokrát mu puk ušiel, kĺzal sa medzi betóny Petersa, ten ich sklepol a drží bezgólový stav.

01:25

Slovan zle rozohral, Sýkora išiel sám na bránu, bol faulovaný, je nariadené trestné strieľanie.

00:01

HC Slovan Bratislava: Peters (Hlavaj) – MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Breton, Maier – Jääskeläinen, Rapuzzi, Zigo – Haščák, Harris, Takáč – Yogan, Kytnár, Matoušek – Belluš, Preisinger, Šotek

HC GROTTO Prešov: Petrík (Adamko) – Růžička, Glazkov, F. Fekiač, Rajnoha, Turan, Jendroľ, Bakala – Welychka, Čacho, Michnáč – Nauš, Vas, Lialka – Šimun, Valent, Sýkora – Lalík, V. Fekiač, Žilka

Rozhodca: Korba, J. Konc ml. – Janiga, Hajnik.

V základnej časti sa Slovan s Prešovom stretli štyrikrát, všetky duely vyhral Slovan. Východniarom sa nepodarilo zvíťaziť ani v úvodnom dueli štvrťfinálovej série play-off, prehrali vysoko 2:6. V poradí druhý zápas je na programe dnes od 18:30, opäť na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Slovan začal napĺňať rolu favorita hneď od úvodu a po prvej tretine viedol 2:0. Svoje vedenie v priebehu druhej časti ešte navýšil, no Prešov sa dostal do zápasu dvoma strelenými gólmi v rozpätí iba 42 sekúnd. Belasí však vyrovnanie nepripustili a svojmu súperovi nasúkali v záverečnej časti hry ďalšie tri kúsky.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.