1 : 4
(0:2, 1:0, 0:2)
HC Košice
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Košičania víťazia v prvom štvrťfinálovom stretnutí play-off proti Michalovciam 4:1. Oceliari ťažili z dvoch gólov v prvej tretine a z minimálnej nedisciplinova­nosti.

Druhý duel je na programe zajtra o 18:00 zhodne na Zemplíne.

Vznikli ďalšie menšie šarvátky, čo sa nepáči najmä košickému koučovi. Zbytočné obrázky, ale aj také je hokejové play-off.

59:59

Už na konci stretnutia sa do seba pustili Snuggerud a Kukuča. Férový boj oboch borcov skôr nemá víťaza.

59:40

Duel sa dohráva v pásme Michaloviec, ktoré prehrávajú úvodný súboj série.

58:52

Ešte mierna nervozita v podaní Buca a Mihalika, s výsledkom to však už nič nezmení.

58:28

Košice dali gól!
Je definitívne rozhodnuté. Vošvrda znovu na striedačke, jeho spoluhráči si však tlak nevytvorili. Hostia jednoducho vykorčuľovali z vlastnej tretiny, aby na tri prihrávky skóroval z dvoch metrov do prázdnej brány. ALLAN MCPHERSON.

Asistencie: Marek Bartánus, Luc James Snuggerud.

58:05

Šedivý nešetril krokom, napádal Regendu, ktorý puk stratil. Zmocnil sa ho ALEXEJ VOLGIN, ktorý cez celé klzisko zvyšuje na 3:1!

57:55

Vošvrda sa už po buly do brány nevrátil, šiesti korčuliari Michaloviec na ľade!

57:50

Deje sa tak až po icingu Košíc. Time out pre Michalovce.

57:28

Mení sa to až teraz, Košarišťan pozorný pri nahodení zo strednej vzdialenosti. Oddychový čas ešte neprichádza.

57:10

Sekunda po sekunde, za nami je ďalšia minúta. Michalovce sa nevedia dostať k puku na dlhší čas.

56:18

McPherson vybojoval buly pred Vošvrdom. Každá sekunda je v tomto prípade cenná.

55:54

Tretia dobrá strelecká pozícia pre Galbavého v stretnutí, ani z tohto vyrovnanie nie je!

55:16

Mráz nenašiel Mihálika, defenzívne zahral na jednotku Slovák.

54:23

Hostia sa s tým už nepárajú. Nahadzujú puky na zadný mantinel súpera a rýchlo striedajú.

53:47

Z ničoho nič sa puk dostal ku Klhufkovi pred bránkoviskom Vošvrdu, Košiciam sa nedarí pridať poisťovací gól!

52:38

Regenda v dvoch tvrdých súbojoch, nevylučovalo sa od 26. minúty. Držiteľ olympijskej medaily následne hľadal spoluhráča pred bránou, jeho myšlienka zostala nepochopená.

52:02

Hnev na tvári Cameranesiho, ktorý sa snažil dokorčuľovať puk, avšak rozhodcovia odpískali icing.

51:30

Po dvoch minútach môžeme pokračovať. Veríme, že usporiadateľ je a bude v poriadku.

51:13

Uf, to sú nepríjemné pohľady. Vyzerá to tak, že jednému z usporiadateľov prišlo nevoľno. Po avizovaní striedačiek je hra prerušená.

50:47

Sledujeme boj o každý centimeter ľadu. Dnes to bude ešte tesné.

49:22

Ihnačák so Saucermanom zabojovali za vlastnou bránou, čím zmarili šancu protivníka.

47:59

Hra sa kúskuje, ofsajd hostí.

47:46

Icing prichádza aj z hokejok domácich borcov.

47:32

Zakázané uvoľnenie Košíc.

46:43

Cameranesi so zakončením, hoci ešte mohol počkať. Košarišťan na dvakrát posiela puk do bezpečia.

46:16

Na druhej strane sa neboja aj zaútočiť, Saucermanovo nahodenie ale efektívne nebolo.

45:50

Sledujeme veľkú taktickú bitku, akú prináša play-off. Košičania poctivo čakajú pred vlastnou modrou a odrážajú ataky súpera.

44:21

Ihnačák sa hnevá, bol však v ofsajde.

43:44

Puk opustil hraciu plochu, pred nami reklamná prestávka.

42:57

Košice sa dostávajú aspoň do stredného pásma, hoci nemajú puk pod kontrolou.

42:36

Konštrukcia brány zachránila Košice! Mudrák z uhla prekonal gólmana, ale domáci nie a nie skórovať.

41:42

Posunutá brána Michaloviec – tá istá, po ktorej posunutí bol vylúčený Košarišťan.

41:04

Sľubne mieril Faith, mladík ale nevyrovnáva na 2:2. Zatiaľ.

40:01

Michalovce sa vrátili do duelu gólom Mašlonku a pred záverečnou časťou prehrávajú len o jeden zásah.

Tretia tretina sa začne približne o 19:48.

40:00

39:28

Puk sa ocitol mimo hracej plochy, rozhodcovia nariadili buly pred michalovskou modrou čiarou.

39:06

Klhufek sa predral do útoku po ľavej strane, urobil si miesto, avšak pálil len vedľa.

38:39

Doherty nahodil puk do priestoru troch žrdí, vhadzovanie po ľavici Košarišťana.

38:20

Košarišťanovi sa podarilo zachytiť puk za bránou, čím výrazne pomohol spoluhráčom pri rozohrávke.

37:57

Hrá sa ďalej, rozhodcovia prestávajú avizovať icing domácich.

37:18

Ale pozor, Vošvrda drží svoj tím nad vodou, keď Milý neskóroval ani na dvakrát po chybe pri pravej žŕdke!

36:09

Emócie začínajú lomcovať aktérmi na trávniku. Domáci jednoznačne lepší v ostatných troch minútach.

35:57

V šanci aj Galbavý, ten si však musí počkať na prvý gól v drese Michaloviec.

35:50

Štvrtá formácia Michaloviec blízko vyrovnaniu, Bucovi skazil radosť Košarišťan!

35:19

Odpovedať chcel skúsený Bartánus, ktorý ešte minulú sezónu pôsobil práve na Zemplíne. Vošvrda pohodlne zasiahol.

34:54

Dukla Michalovce dala gól!
Zemplínčania chybu už konečne potrestali! Nikto z Košičanov nebránili vstup do vlastnej tretiny z ľavej strany, nasledovala strieľaná prihrávka do bránkoviska a hoci to nebolo hneď, tak MAREK MAŠLONKA z dorážky bekhendom znižuje na 1:2.

Asistencie: Martin Przygodzki, Nick Ross.

33:54

Hosťujúci gólman zahral na nervy trénerom, spoluhráčom i fanúšikom. Košarišťanovi vypadol puk po strele až skončil na žŕdke, košická jednotka svoju chybu rýchlo napravila.

33:48

Chaos a bitky pred košickou svätyňou, Michalovce prišli konečne s väčším atakom a chuťou za gólom. Napriek tomu sa skóre nemení.

33:05

Výborná robota Košarišťana hokejkou! Videli sme prakticky prečíslenie traja na nikoho, Cameranesi s Kukučom vychytaní.

32:41

Galbavý a spol. toho mali dosť, aj preto puk iba poslali na Košarišťana.

32:00

Až teraz môžu Zemplínčania aspoň na malý moment upokojiť hru.

31:06

Celok z metropoly východu drží Michalovce v útočnom pásme, Košice vyše minúty mali puk na hokejkách.

30:30

Keränen zablokoval pokus súpera od modrej čiary.

29:33

29:17

Pýtalo si to prihrávku na Slováka v podaní Pereskokova, HC finálna fáza nevyšla.

28:35

Košice síce už minútu s piatimi hráčmi na ľade, napriek tomu sa nevedia dostať ďalej ako po modrú čiaru.

27:23

Hostia v plnom počte.

27:10

Pavlin už neudržal puk na modrej čiare, Dukla početnú výhodu nevyužije.

26:51

Puk za bránou Košarišťana, Košičania prvý raz pod dlhším tlakom.

26:18

Michalovčania sa trápia pri založení útokov aj myšlienok pri presilovke.

25:23

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Andrej Košarišťan – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).

23:55

Prienik od Kukuču, zase zakončenie z väčšej diaľky. Košarišťan zakročil bez problémov.

22:53

Oceliari sa jednoducho oslobodili a odchádzajú striedať.

22:35

Galambošova strela z väčšej vzdialenosti neputovala do priestorov brány.

22:13

Tentokrát sa hosťom nepodarilo nahodiť puk do útočného pásma. Zakázané uvoľnenie.

21:40

Tretia presilovka zatiaľ využitá nie je, Košice ale môžu pokračovať v útočnom snažení.

20:56

Domáci v plnom počte.

20:01

Košičania vyhrávajú v Michalovciach 2:0 po dvoch využitých presilovkách v podaní Slováka a Ihnačáka.

Druhá tretina sa začne približne o 18:54.

20:00

19:29

Dobre naštartovaná power-play, delovku od modrej Vošvrda len vyrazil.

18:56

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Pavol Regenda – 2 min., hákovanie).

18:32

Avizovaný ďalší trest pre Michalovce!

18:05

Oceliari v dvojgólovom vedení! Smolná pozícia pre Vošvrdu, ktorému zostal puk medzi korčuľou a žŕdkou. Český gólman už nedokázal reagovať na dorážku BRIANA IHNAČÁKA.

Asistencie: Allan McPherson.

16:45

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Andrej Kukuča – 2 min., krosček).

16:00

Vylučovať sa pre náznak bitky nevylučovalo. Rozhodcovia zatiaľ šetria aktérov na hracej ploche.

15:06

Pokus Dohertyho končí v náručí Košarišťana, obranca Michaloviec sa okamžite púšťa do šarvátky.

14:21

Trochu hluchá fáza stretnutia na zimnom štadióne Michaloviec.

13:36

Viacero nepresností na oboch stranách, icing aj od Zemplínčanov.

12:42

12:00

Chovan servíroval finálnu prihrávku Klhufkovi na ľavý kruh, skvele sa defenzívne činil Bokroš.

11:04

Ross so zakončením z možno piatich metrov. Prvý obranca Michaloviec preveril pozornosť Košarišťana.

10:01

Saucerman pálil od modrej, tlak Košíc pokračuje. Za nami je úvodná desaťminútovka.

09:17

Trápenie sa pri rozohrávke, nepotrestal to Juraj Milý spred bránkoviska!

08:46

Vošvrda nebude riskovať a puk necháva pod svojou lapačkou.

07:33

Presilovka Košičanov akoby pokračovala, domáci majú problém vyjsť z vlastnej tretiny.

07:12

Druhá presilovka využitá! MAREK SLOVÁK sa dostal k puku z uhlu, mienil ešte prihrávať pred bránu, ale aj vďaka teču obrancu súpera prekonal Vošvrdu.

Asistencie: Denis Paršin, Alexej Volgin.

06:43

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Dávid Mudrák – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Košice (Patrik Rogoň – 2 min., hrubosť).

06:43

Chovan zostal ležať na ľade po narazení na mantinel, prišiel pri tom o prilbu.

06:13

Vyhrané buly Dukly, okamžitá strela a Košarišťan ukrýva puk vo svojom výstroji. Reklamná prestávka.

06:10

Rovnaká minca aj na opačnej strane, nepresne rozohrával Slovák.

05:44

Przygodzki si puk nahodil, ale už ho nedokorčuľoval­. Icing.

05:13

Náznak aktivity aj od Michalovčanov, atak po pravej strane však úspešný nebol.

04:46

Saucerman sa ocitol v medzikruží, jeho rana do protipohybu sa v bráne neskončila!

03:55

03:33

Košičania naďalej s problémami roztočiť presilovkový kolotoč.

02:59

Hosťom sa nedarí usadiť v útočnom pásme, minúta z presilovky je len tak fuč.

01:55

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Roman Faith – 2 min., podrazenie).

01:12

Ofsajdové postavenie košického tímu.

00:01

HK Dukla Ingema Michalovce: Vošvrda (Vojvoda) – Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihalik, Bokroš, Mudrák – Erkinjuntti, Cameranesi, Regenda – Faith, Galamboš, Keränen – Mašlonka, Mráz, Galbavý – Przygodzki, Buc, Kukuča
Trenér: Tomasz Valtonen

HC Košice: Košarišťan (Balogáč) – Šedivý, Volgin, Saucerman, Snuggerud, Romančík, Deyl, Jacko – Klhufek, Chovan, Rogoň – McPherson, Ihnačák, Bartánus – Paršin, Slovák, Pereskokov – Jokeľ, Mrázik, Milý
Trenér: Daniel Michael Ceman

Rozhodca: Novák, Hronský – Durmis, Crman – Ország.

04.02.2022 – Michalovce 1:4 Košice

Čaká nás papierovo najvyrovnanejšia séria, proti sebe sa postavia štvrtý a piaty celok po 50-zápasovej základnej časti.

Štvrté Michalovce ju ukončili s 88 bodmi na konte a prekvapivo negatívnym skóre 136:140. Zemplínčania nemali ideálny finiš, z ostatných piatich stretnutí dve prehrali po riadnom hracom čase, z triumfu sa tešili trikrát. V ich prospech bude hrať domáce prostredie na úvod štvrťfinále – niekedy to však môže byť prílišná ťarcha. Navyše, derby favorita nepozná.

Košice idú do štvrťfinále z piateho miesta s 82 bodmi a skóre 155:132. Základnú časť ukončili štyrmi triumfmi po sebe, avšak aj v ich prípade platí, že naposledy hrali ešte 13. marca. Oceliari by radi prelomili prekliatie play-off, naposledy sa do semifinále pozreli ešte v ročníku 2015/16.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose z prvého zápasu štvrťfinálovej série TIPOS Extraligy medzi HK Dukla Ingema Michalovce a HC Košice.

Stretnutie sa začne o 18:00.