3 : 0
(1:0, 1:0, 1:0)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Čechy čeká ve čtvrtfinále paralympijského turnaje odveta s domácí Čínou, druhou dvojici vytvoří Itálie a Jižní Korea. Přímý postup do semifinále si zajistily oba favorizované zámořské výběry.
Děkuji za pozornost, hezký zbytek dne!

Po třech výsledkově shodných třetinách si čeští parahokejisté zajistili druhé místo v základní skupině B, naopak pro Slováky porážkou 0:3 turnaj končí posledním sedmým místem. Zápas byl celkem jednoznačný od počátku do konce, řadu šancí čeští hráči zahodili nebo je vychytal výborný Lepáček. Naopak Slovensko si za celý zápas vyloženou příležitost nevypracovalo.

Střely na bránu 19:7
Vyloučení 2:4, bez využití.

Konec zápasu.

44:00

Začíná poslední minuta zápasu a můžeme napsat, že i slovenského účinkování na turnaji.

41:58

Slovensko v plném počtu.

41:28

Z protiútoku zavezl kotouč do slovenského pásma Geier.

41:03

Vápenkovi clonil Fojtík a český brankář vytasil semafor proti Joppově křížné střele.

40:55

Ferenčíkovu střílenou přihrávku vyráží Vápenka přímo do přilby Stašáka, kterého možná brní hlava, ale neměl by být vyřazen ze hry.

39:58

Vyloučení v týmu Česka (Václav Hečko – 2 min, nedovolené bránění).

39:19

Česko právě vstřelilo branku!
Krásnou Doležalovu zadovku využívá pár vteřin po předchozí neproměnění příležitosti Sedláčka MICHAL GEIER, který zametl kotouč k zadní tyči a o vítězi už je patrně rozhodnuto.
Asistence: Pavel Doležal, Patrik Sedláček.

38:58

Zakázané uvolnění posouvá hru do českého obranného pásma.

38:43

Slovákům je pískána přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:56

Marián Ligda vyzkoušel poprvé ve třetí třetině Michala Vápenku rovnou z buly.

36:39

Veselý se prosmýkl v rychlostním souboji a po objetí brány zkoušel zasunout k tyčce. Lepáček však prostor spolehlivě pokryl.

36:07

Wágner nechtěně trefil do žeber Večerka, rozhodčí přerušuje hru, aby mohl slovenský hokejista odjet na střídačku.

35:37

Z pokračujícího tlaku přece jen přichází šance. Geier z rohu kluziště přihrál před bránu Novotnému, který z bezprostřední blízkosti trefuje tyčku a održený kotouč čapl Lepáček.

35:25

Přibývá další do řady promarněných českých přesilovek. Ani náznak šance, ani jediná střela. Slovensko je v plném počtu.

33:25

Vyloučení v týmu Slovensko (Peter Kaščák – 2 min, hrubost).

33:25

Slovenští hokejisté se ze všech stran sesypali na Paláta, který zblízka dorážel na brankáře.

31:56

Geier si hezky objel slovenskou bránu a hledal zpětnou přihrávkou spoluhráče, rána však přehuštěným prostorem neprošla.

31:35

Český pobyt v útočném pásmu nevyústil ve střelu na bránu, bílomodří vyhazují.

30:01

Začala třetí třetina.

Druhá třetina byla rozkouskovanější, ale příliš se od té první nelišila, co se týče jasné převahy českých parahokejistů. Ti si sice nevypracovali tolik úplně vyložených šancí, ale opět dostali zásluhou Kubeše jednou puk za Lepáčkova záda. Slovenské hráče dělí jedna třetina od předčasného konce na paralympijském turnaji.

Střely na bránu 10:3
Vyloučení 1:3, bez využití.

30:00

Druhá třetina skončila.

28:57

Znovu přichází úspěšný zákrok slovenského brankáře proti Háblově polovysoké ráně z blízkosti modré čáry.

28:41

Tak to přišlo těsně po návratu vyloučeného Fojtíka na led. Lepáček chytá Krupičkovu trvrdou střelu do lapačky.

28:38

Další česká přesilovka bez jediné střely je u konce.

27:55

Michal Geier objížděl bránu, ale jeho nepříliš přesnou zpětnou přihrávku Zdeněk Hábl na modré čáře nezachytil.

26:38

Vyloučení v týmu Slovensko (Erik Fojtík – 2 min, nedovolené bránění).

25:13

Rychlý útok Slováků vedli Joppa s Kormanem, první těžší zákrok musel předvést velezkušený Vápenka.

25:00

Z krásné kombinace dává uklidňující trefu nad ruku slovenského brankáře u bližší tyčky PAVEL KUBEŠ. Asistence: David Palát, Alex Ohar.

24:35

Hábl hledal Geiera před odkrytou bránou, dříve byl u kotouče slovenský obránce Ferenčík.

24:16

Po špatné rozehrávce brankáře Vápenky střílí z pravého kruhu nepřesně Večerek.

24:04

Češi jsou v plném počtu.

22:46

V oslabení ujížděl sám na bránu Hečko, položil si kličkou Lepáčka, ale místo zakončení z úhlu ještě hledal za sebou Veselého. Toho však zpětná přihrávka minula.

22:04

Vyloučení v týmu Česko (Alex Ohar – 2 min, Téčko).

21:40

Slovensko je v plném počtu. V oslabení nečelilo ani jediné střele.

21:36

Zdeněk Krupička si za bránou nenašel Palátovu přihrávku.

20:36

Útok přerušuje upísknutí čárových, za které se pak hlavní sudí Webinger omlouvá u české střídačky.

20:25

V oslabení mohli zahrozit slovenští parahokejisté, jenže křížná přihrávka mířila unikajícímu Joppovi za záda.

19:40

Vyloučení v týmu Slovenska (Erik Fojtík – 2 min, držení).

19:20

Filip Veselý si pěkně přehodil protihráče, v dobré pozici však střílí přímo do brankáře.

18:46

Zpětná přihrávka Miloše Večerka nenašela adresáta a puk při ojedinělé protiakci Slováků opouští útočné pásmo.

17:26

Po kombinaci Geiera se Sedláčkem klouže střílená přihrávka prvně jmenovaného za slovenskou bránu vedle levé tyče.

16:51

Geierově střele před brankovištěm překážel Novotný, s odraženým pukem se znovu snaží kličkovat a nápor Čechů pokračuje.

15:01

Začala druhá třetina.

Havířovský brankář Eduard Lepáček ve slovenské bráně vychytal několik vyložených šancí, při drtivé převaze českých parahokejistů je stav 1:0 především jeho zásluhou.

15:00

První třetina skončila.

14:02

Kubeše odstavil tvrdým zákrokem Hlinka,čímž se česká útočná akce rozbila.

13:31

Hečko pálí zpoza protihráče příklepem těsně vedle slovenské klece.

12:23

Michal Geier si v rychlosti najel za slovenskou obranu, přehodil si kotouč na levačku, ale jeho zakončení tečuje Eduard Lapáček za bránu.

10:37

Vápenka vyráží Turicův pokus z dálky.

10:02

Slovensko je v plném počtu.

10:00

V závěru přesilovky minul bránu z úhlu po průniku levým křídlem Veselý.

9:29

Protiútok v oslabení podnikli bílomodří. Joppa přes tvrdý náraz udržel kotouč a přihrává Stašákovi. Parahokejista Olomouce pálí tvrdě vedle české brány.

8:57

Wágner nabídl šanci Raulovi, kterému však kotouč odskakuje od hole a Slovensko vyhazuje.

8:02

Vyloučení v týmu Slovenska (David Korman – 2 min, nedovolené bránění).

7:57

Vápenka musel poprvé zasahovat proti Kormanově střele.

6:50

Další promarněná příležitost Čechů, kteří najížděli tři na jednoho. Ohar střílel z pravého křídla vedle odkryté brány.

6:25

Čeští parahokejisté mají zatím jasnou převahu, soupeře téměř nepůjčují ke kotouči.

4:48

Češi jeli dva sami na brankáře, Lepáček teď podržel Slováky, když vytěsnil blafák po ledě.

3:37

Po Geierově přihrávce byl ve velké šanci Veselý, zakončil ale po ledě slabě a Lepáček vyškrabuje.

3:22

Veselý rozehrál po mantinelu na Geiera, kterého zablokoval Stašák.

1:23

Slováci měli kotouč ve své moci, při rozehrávce ho ale ztrácejí. Zatímco se všichni zaměřili na Sedláčka, najel si před odkrytou část brány ZDENĚK KRUPIČKA a jeho střela po ledě prošla pod padajícím Lepáčkem.
Asistence: Patrik Sedláček, Michal Geier.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Česko: Vápenka (Kudela) – Wágner, Kubeš ©, Doležal, Zelinka – Novotný, Geier, Hábl, Ohar, Hečko (A), Veselý, Raul, Palát, Sedláček, Krupička, Frolík
Trenér: Novotný

Slovensko: Lepáček (Pastucha) – Hlinka, Štít, Kaščák, Ferenčík, Kardoš – Ligda ©, Fojtík, Turic, Večerek, Stašák, Joppa (A), Korman
Trenér: Bielečka.

Slovensko postoupilo na paralympijský turnaj z kvalifikace v Berlíně a na úvod utrpělo drtivou porážku 0:7 od domácí Číny. S Itálií pak získalo bod za prohru 1:2 na nájezdy. Situace Slováků, kteří až na jednu výjimku působí v české parahokejové lize, je tedy složitější, nicméně stále ne beznadějná. K postupu musejí bezpodmínečně zvítězit v základní hrací době a zároveň musí Itálie jakkoli prohrát s Čínou.

České a slovenské parahokejisty čeká závěrečný souboj ve skupině B o postup do čtvrtfinále.
Lepší pozici mají Češi, kteří na úvod turnaje převálcovali Itálii 5:0, poté však podlehli nevyzpytatelné domácí Číně 2:5, když na vině byl nezachycený nástup do druhé třetiny se čtyřmi inkasovanými góly během šesti minut. Vítězství i po prodloužení posune Česko na druhé místo, které bude s největší pravděpodobností znamenat čtvrtfinálový souboj s Jižní Koreou. I porážka za jeden bod by mohla stačit, pokud zatím stoprocentní Čína obere alespoň o bod Itálii.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:05.