3 : 2
(0:0, 2:1, 1:1)
HK Nitra
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Zápas medzi Košicami a Nitrou je na konci. Nitrianska víťazná šnúra sa končí, o čo sa starajú domáci oceliari. Tí zvíťazili pomerom 3:2.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera.

59:45

Nitra sa stále nedokáže usadiť pred Košarišťanom.

59:29

Hrá sa v strednom pásme, kam poslal puk Saucerman.

59:10

Posledných 50 sekúnd. O'Connor práve odchádza na striedačku.

58:49

Teraz sa ale hrá pri O'Connorovi, čo corgoňom vôbec nevyhovuje.

58:18

V neprospech Nitry hovorilo avizované postavenie mimo hry. Napriek tomu hostia hru ukončili pri prvej možnej príležitosti.

57:50

Oba tímy hrajú medzičasom v plnom počte.

57:40

Spomedzi kruhov chcel vypáliť Pereskokov. Nitrianska defenzíva bola mierne dezorientovaná, domáci však neskórovali.

55:49

V boxe časomeračov sedí hlavný arbiter poriadne dlho. Stále sa telefonuje a prezerá. Napokon, Nitre ide o veľa.

55:49

Antonín Stavjaňa si vyžiadal prezretie videozáznamu po tom, čo Krivošík pravdepodobne opečiatkoval konštrukciu Košarišťanovej svätyne.

55:49

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Filip Bajtek – 2 min., sekanie).

55:49

Vylúčenie v tíme HC Košice (Alexej Volgin – 2 min., krosček).

55:44

Nemec, Varga aj Buček. Všetci traja vedia vystreliť, pred Košarišťanom si však prihrávajú pridlho. Nitra sa stále drží v pásme.

55:43

Nitra dala gól!
Gól napokon platí, čaká nás tak ešte poriadne dramatický záver. Rana FILIPA KRIVOŠÍKA napokon predsa len skončila v sieti. Čo to znamená? Stav je 3:2 a čas sa vráti dozadu.

54:55

Vylúčenie v tíme HC Košice (Allan McPherson – 2 min., hákovanie).

54:25

Klhůfek sa snažil o rýchle vyvezenie puku pred nitriansku bránku. Do útočného pásma mu medzičasom vkorčuľoval Chovan, pískalo sa tak postavenie mimo hry.

52:44

Takto to však Krivošík urobiť rozhodne nechcel. Puk totiž poslal na zakázané uvoľnenie.

52:38

Nitra ešte zbrane rozhodne neskladá. Krivošík však potrebuje dostať puk čo najrýchlejšie od O'Connora.

51:57

Košice dali gól!
Oceliari prehrali súboj s Raisom, v pásme ale ostali. Po niekoľkých prihrávkach sa k puku dostal BRIAN IHNAČÁK, ktorý z hranice ľavého kruhu prepálil O'Connora. Asistencia: Vadim Pereskokov.

51:10

Hrnka nemal s kým kombinovať, preto puk aspoň nastrelil na zadný mantinel a vydal sa za ním sám. Neúspešne, s týmto si domáca defenzíva poradila.

50:12

Milého pokus bol zblokovaný do ochrannej siete. Nasleduje komerčná prestávka.

49:06

Švarný sa pokúsil vypáliť do horných partií košickej bránky, čo sa mu aj podarilo. Košarišťan si ale tento zákrok vychutnal a puk ukryl vo svojej lapačke.

48:27

Tvrdoň puk pre Nitru na malý moment získal, oceliari si však pred Košarišťanom všetko postrážili. Opäť sa strieda počas hry.

47:17

Po vyhodení Košíc sa zakázané uvoľnenie nepískalo, oba celky využili tento fakt na prestriedanie unavených hokejistov.

46:49

Varga kombinoval s Buncisom. Všetko to bolo len v rohovom priestore, kam dobre pristúpili košickí obrancovia. Zakončenie sme tak nevideli.

45:36

Pokračujeme v hre piatich proti piatim. Nasleduje komerčná prestávka.

44:48

Košičania sa dostali do prečíslenia troch proti dvom. Bartánus sa s nikým nedelil a všetko to zobral na svoje tričko. Zakončil len do nohy O'Connora.

44:30

Tí sa však opäť oslobodzujú.

44:18

Teraz sa už NItrania pred Košarišťanom usadili. Buček to posielal z ľavého kruhu priamo do hrude košického gólmana. Vhadzovať sa bude v pásme domácich.

43:40

Nemec vypálil nepresne a následne aj puk stratil. Nitra bude musieť začínať od O'Connora.

43:22

Vylúčenie v tíme HC Košice (Miroslav Novota – 2 min., napadnutie).

42:45

Zaujímavá šanca Tvrdoňa. Ten dorážal spred bredbránkového priestoru, ale zoči-voči Košarišťanovi neuspel.

42:16

V úvode tretej časti je to obojstranne mimoriadne opatrné. Ihnačák sa potreboval zbaviť súpera, preto puk poslal košickej defenzíve.

41:15

Zakázané uvoľnenie Nitry. Vhadzovať sa bude pred O'Connorom.

40:37

Bartánus to skúsil spoza obrancu, bránku však minul. Puk sa navyše odrazil až za bránku stráženú Košarišťanom, kam sa musia Košice vrátiť.

40:01

Druhá tretina zápasu medzi Košicami a Nitrou je na konci. Priniesla tri góly, dva na konte domácich a jeden nitriansky. Oceliari tak vedú 2:1.

Tretia tretina sa začne približne o 19:09.

40:00

39:02

Posledná minúta druhej tretiny. Nitrania sú zovretí pred O'Connorom, zatiaľ sa však bránia úspešne.

38:19

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Martin Bodák – 2 min., hrubosť).

37:47

Varga zahral dobre v defenzíve a následne sa presunul aj dopredu. Spomedzi kruhov nevypálil ideálne, Košarišťan tak mohol ostať pokojný.

37:06

Deyl hrá pred Holešinským, sú tu posledné tri minúty druhej tretiny.

36:15

Chovan to urobil technicky parádne, ale absolútne nezmyselne posielal puk spomedzi kruhov do strany. Oceliari boli blízko tretieho gólu, napokon ani nezakončili.

35:37

Klhůfek si veril a vydal sa do súboja s dvomi súpermi. Puk síce smerom na bránku O'Connora vyslal, ale nebolo to nič vážne.

34:12

Medzičasom pokračujeme v hre piatich proti piatim. Priestoru na ľade bude o čosi menej. Oceliari sa potrebujú upokojiť, naopak, Nitra by rada rýchlo vyrovnala.

33:40

Slovákovi strieľaná prihrávka nevyšla, pri puku sú hostia.

32:53

A oceliari pykajú. Z protiútoku totiž skóroval WILLIE RASKOB, ktorý zúročil dlhú prihrávku Tvrdoňa a strelou zápästím nedal šancu Košarišťanovi. Asistencia: Marek Tvrdoň.

32:46

Obrovská šanca Šedivého. Ten nezúročil kusisko práce Klhůfka, ktorý mu puk naservíroval priamo pred bránkovisko.

32:10

Vylúčenie v tíme HC Košice (Brian Ihnačák – 2 min., nedovolené bránenie).

32:10

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Samuel Buček – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

31:05

Buncis číhal na hranici útočnej tretiny veľmi dlho. O to nepochopiteľnejšie bolo nitrianske postavenie mimo hry. Nasleduje komerčná prestávka.

30:30

Medzitým začala plynúť druhá polovica riadnej hracej doby. Hrá sa v strednom pásme, oba celky potrebujú prestriedať.

29:40

Na ľade je aj Klhůfek. Corgoňom sa v ostatných minútach príliš nedarí, smerom dopredu nevymysleli nič ani počas presilovej hry.

28:42

Košičania sa nielen ubránili, ale dostali sa aj do šance. Slovák chcel puk naservírovať McPhersonovi, O'Connor to zvládol a zakročil betónom.

28:05

Rais je na ľade, Nitra hrá skrátenú presilovú hru.

27:35

Vylúčenie v tíme HC Košice (Pavel Klhůfek – 2 min., držanie).

27:20

Švarný to urobil skúsene a popri mantineli dostal puk veľmi ďaleko od bránky hosťujúceho celku. Ten sa pri tomto oslabení dobre bráni.

27:05

Volgin si vymenil puk s Pereskokovom. Druhý menovaný trafil nitrianskemu gólmanovi priamo do lapačky.

26:25

Pereskokov vypálil ako z dela do protipohybu O'Connora. Ten náročný zákrok zvládol, Nitrania puk následne dostali do stredného pásma.

26:02

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Matúš Rais – 2 min., podrazenie).

26:02

Nasleduje komerčná prestávka. Po nej poputuje Rais na trestnú lavicu.

25:19

O'Connor sa dostal ďaleko od bránkoviska, čo sa mu napokon vypomstilo. Prvý zákrok ešte zvládol, ale puk doklepol do odkrytej siete VADIM PERESKOKOV. Asistencia: Allan McPherson.

25:19

Obrovská šanca Košíc, ktoré sa tešia a oslavujú druhý gól. Nič však nie je jasné, k slovu sa dostane videozáznam.

24:50

Švarný neváhal a spoza kruhov vypálil príklepom. Košarišťan to očakával a puk podržal v náručí.

24:18

Oceliari sa dostávajú do vedenia. Po viacerých mikošanciach sa dostal do priestoru medzi kruhmi LUC SNUGGERUD a ten to poslal O'Connorovi nekompromisne do horných partií bránky. Asistencia: Marek Slovák.

24:03

Paršin prenechal puk Saucermanovi, ten neprepálil nitriansku defenzívu.

23:37

Mezei prebral puk na svoju čepeľ a spoza O'Connora to posielal bekhendom k nitrianskej striedačke. Puk opustil hraciu plochu, hrať sa bude v pásme hostí.

22:39

Novota nevystrelil, dopredu šla Nitra. Hrnka chcel páliť príklepom, zastavila ho však ofsajdová pozícia.

22:12

Zakončoval aj Pereskokov. Košice v úvode druhej časti výrazne ožili a prebrali iniciatívu na svoju stranu.

21:13

Rogoň nabral rýchlosť a aj keď sa k zakončeniu nedostal, udržal pásmo pre Košice. Po Saucermanovej strele od modrej šermoval vpredu hokejkou Rogoň, puk za O'Connora nepretlačil.

20:10

Úvodné buly zvládli lepšie domáci, ktorí s pukom zacúvali do obrannej tretiny. Tam sa niečo snažila vymyslieť Nitra, Buncis sa ale dostal do postavenia mimo hry.

20:01

Úvodná tretina zápasu medzi Košicami a Nitrou veľa dôvodov na radosť nepriniesla. Oba celky sa snažili pred bránkou súpera niečo vymyslieť, videli sme však minimum vyložených šancí. Aj preto platí stav 0:0.

Druhá tretina sa začne približne o 18:17.

20:00

19:17

Volgin sa dostal do uhla a za obrancov, napriek tomu skúsil vystreliť. Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:15

Individuálne to skúšali Slovák aj Tvrdoň. Hra sa len viackrát preliala zo strany na stranu, ale strelu sme nevideli. Košice sa bránia za cenu zakázaného uvoľnenia.

17:35

Vylúčenie v tíme HC Košice (Matúš Havrila – 2 min., hrubosť).

17:35

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Adrián Holešinský – 2 min., hrubosť).

17:30

Veľmi aktívne hral v defenzíve Saucerman, ale dostal sa medzi trojicu hostí. Puk im tak musel prenechať.

16:10

Na opačnej strane sa dostal do samostatného úniku Pereskokov. Ten si puk v rýchlosti prehodil na bekhend, ale bránku O'Connora minul. Zatiaľ najväčšia šanca Košíc v úvodnej časti.

15:57

Pred bránku Košíc smeroval Molnár, ktorý hľadal voľný puk na ľade. Všetko vyriešil včas Košarišťan.

15:03

Paršin bol rýchly. Dokonca až tak, že si sám neustrážil svoj pohyb s pukom na čepeli. Hrá sa v strednom pásme.

14:24

Bartánusova schovaná strela Nitranov vystrašila, O'Connor ju však vytlačil na ochrannú sieť. Vhadzovať sa bude pred svätyňou corgoňov.

13:37

Milý mal hokejku ďaleko od tela, napriek tomu puk Nitranom za O'Connorovou bránkou nevypichol. Domácim sa v posledných minútach absolútne nedarí.

12:54

Deyl dostáva hru do stredného pásma. Oba celky rýchlo striedajú.

12:15

Tvrdoň sa zbavil súpera a do jazdy prihrával Sýkorovi. Ten bol už príliš blízko Košarišťana. Stihol si to prehodiť len na bekhend, ale takto bránku minul.

11:19

Oceliari si na malý moment vydýchli a puk pretlačili do stredného pásma, ale ďalej sa s ním ani napriek aktivite Chovana nedostali. Nasleduje komerčná prestávka.

10:12

Nitrania sa usadili v útočnom pásme, čo chcel využiť Nemec. Od modrej čiary pálil privysoko, puk sa po odraze od plexiskla vrátil späť do hry.

09:10

Bodákov krátky švih k bližšej žrdi skončil na betónoch Košarišťana.

08:40

Vpredu bol Rockwood, nemal s kým kombinovať. Následne sa dostal do podobnej situácie aj košický kapitán Chovan. Príliš veľa hokejovej krásy zatiaľ nevidíme.

07:15

Nasleduje komerčná prestávka.

07:15

Prvá lepšia strela preverila aj Košarišťana. Raskob netrafil puk ideálne, košický gólman musel puk napriek tomu po tigriom skoku ukryť vo svojej lapačke.

06:39

Košarišťan chcel zahrať pred súporom, príliš mu to nevyšlo. Všetko vyriešila košická defenzíva.

05:47

Rais sa odrazil smerom v mantinelu, kde chcel spoluhráčom vypomôcť v osobnom súboji. Nitrania v ňom boli napokon úspešní.

05:08

Prvá zaujímavá šanca. Pereskokov sa dostal do pásma, kde zabrzdil a spätnou prihrávkou našiel svojho krajana Volgina. Následný švih skončil v lapačke O'Connora.

04:40

Deyl sa nikam neponáhľal, na Šedivého si počkal za Košarišťanom.

03:56

Rockwood musel pred modrou čiarou pribrzdiť, puk totiž nemal skrotený na čepeli. Keďže sa medzičasom jeho spoluhráči dostali do pásma, signalizovalo sa postavenie mimo hry.

03:20

Bartánus bol statický a dostal sa za Holešinského, preto na bránku nesmeroval ani tento puk.

02:49

Havrila si puk prebral v strednom pásme a okamžite ho posúval do strany. Oceliari odtiaľ na O'Connora len nahadzovali, napriek tomu si vybojovali buly v útočnom pásme.

02:02

Hrnkova žabka na Bodáka. Nebolo to ideálne, ale po Deylovom výpade musela Nitra reagovať rýchlo. Stále sa hrá zo strany na stranu.

01:09

Medzi kruhmi si vypýtal puk Varga. Košičania ho však zdvojili, ani z tohto preto zakončenie nebolo.

00:38

V úvodnej minúte je to z oboch strán opatrné. Volgin mal hlavu hore a snažil sa hru preniesť pred O'Connora, Nitrania sa pred vlastnou bránkou dobre zorientovali.

00:01

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Saucerman, Novota, Deyl, Jacko – Paršin, Slovák, Bartánus – Klhůfek, Chovan, Pereskokov – McPherson, Ihnačák, Rogoň – Jokeľ, Havrila, Milý
Trenér: Timo Saarikoski

HK Nitra: O'Connor (Honzík) – Mezei, Nemec, Švarný, Raskob, Vitáloš, Bodák, Rais – Buček, Buncis, Krivošík – Holešinský, Rockwood, Varga – Tvrdoň, Bajtek, Hrnka – Molnár, Sýkora, Pupák
Trenér: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Smrek, Snášel – Ordzovenský, Šoltés (všetci SVK).

Vážení športoví priatelia, vítam vás pri ďalšom pokračovaní Tipos extraligy. V košickej Steel aréne sa dnes pozrieme na súboj medzi HC Košice a HK Nitra.

Favoritom stretnutia budú hokejisti Nitry. Tí neprehrali posledných päť zápasov v rade a naďalej tak pomýšľajú na absolútne prvenstvo po základnej časti súťaže. Momentálne je Nitra tretia, a to so štvorbodovou stratou na druhý Slovan a sedembodovou stratou na vedúci Zvolen. Strelila vôbec najviac gólov spomedzi všetkých extraligistov – 169. Sama pritom inkasovala 123-krát.

HC Košice sa naďalej trápi a bojuje o to, aby sa play-off séria začala na ľade Steel arény. Zatiaľ sa mu to však dosiahnuť nedarí. Oceliari sú totiž piati, a to až s osembodovou stratou na štvrté Michalovce. Pred šiestou Banskou Bystricou zasa majú k dobru šesť bodov. Košičania si v ostatnom čase výrazne pohoršili aj z hľadiska skóre, v súčasnosti ho predstavuje pomer 134:118.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.