5 : 2
(0:0, 1:2, 4:0)
HC 05 Banská Bystrica
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Famózna tretia tretina Nových Zámkov. Býci prv vyrovnali zásluhou Jacksona, po vyhratom buly ich poslal do vedenia Klempa a bol to Langkow, ktorý zavŕšením hetriku potvrdil tri body pre domáci mančaft.

Banskej Bystrici zostanú iba oči pre plač – gól na 2:2 prišiel v oslabení, štvrtý inkasovaný zase počas ich vlastnej presilovky.

V tabuľke Novozámčania predskočili Liptovský Mikuláš a sú na jedenástom mieste s 19 bodmi, iba o skóre za Spišskou Novou Vsou (tá však má tri duely k dobru). Barani zostávajú na deviatej priečke, k 22 bodom dnes nepridali nič.

Koniec zápasu.

59:06

HC Nové Zámky dali gól!
Dnes tu máme dokonca hetrik! CHRISTOPHER LANGKOW poistil dvomi gólmi triumf domáceho tímu. Zásah do prázdnej brány, Barani si to dnes pokazili v poslednej tretine.

Asistencie: Michal Roman, Andrej Hatala.

58:42

Už pri plnom počte hráčov na ľade musel Bakala reagovať. Kontaktný gól neprichádza a to je z pohľadu Býkov najpodstatnejšie.

58:37

Domáci v plnom počte.

58:27

Puk iba za bránou Bakalu, odtiaľ gól padnúť nemôže.

58:11

Teraz už ale Rabčan na striedačke a hostia to skúsia v šestici proti štyrom.

57:44

Rabčan síce v bráne zostal, ale takto si to nepredstavoval. Shcherbak opäť zazmätkoval, stratil puk už pri vlastnej bráne a dôraz CHRISTOPHERA LANGKOWA znamená gól na 4:2!

Asistencia: Tomáš Klempa.

57:26

Oddychový čas hostí.

57:26

Fossierova delovka takmer od modrej neprekvapila Bakalu. Ten na všetko videl a hravo puk schoval v lapačke.

57:05

Zase výborný Šiška vyhadzuje puk cez všetky čiary.

56:44

Shcherbak po buly robí chybu, Šiška mu puk vypichuje do stredného pásma.

56:37

Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Nicolas Ferenyi – 2 min., sekanie).

56:26

Fossier si nerozumel s kolegami z partie. Napätie sa stupňuje.

55:31

Sú to však domáci, ktorí majú väčšie príležitosti. Hostia vo veľkých problémoch prejsť dopredu.

54:20

Bakala pokryl nie dvakrát razantnú koncovku, za jeho bránkou sa okamžite strhla šarvátka.

54:04

Holenda s Feretom na ofenzívnom výlete neuspeli, puk skončil na ochrannej sieti. A keďže sa dlhšie neprerušovalo, reklamná prestávka prichádza až teraz.

52:41

Razom musí tvoriť Banská Bystrica. Barani majú na mále, podarí sa im reagovať?

51:05

Novozámčania otáčajú zápas. Vyhraté buly, dve rýchle prihrávky a TOMÁŠ KLEMPA rozradostnil domácu striedačku!

Asistencie: Andrej Hatala, Patrik Števuliak.

50:01

Jackson zatiaľ druhý gól nepridá, jeho pokus nebol dostatočne presný.

49:34

Holenda s Fetkovičom za bránou Rabčana. Bol tam náznak faulu, arbitri ale zostali potichu.

49:10

Hybridný icing zrušený, Shcherbak dokorčuľoval vyhodený puk.

48:59

Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.

48:54

Skvelý Rabčan, keď zneškodnil koncovku Klempovi! Langkow zase ukázal geniálny finálny pas.

48:36

Fereta vyviezol puk, našiel Langkowa, ktorý ešte chcel nájsť svojich spoluhráčov. Myšlienka nepochopená.

48:03

Klempa od modrej náprahom, bol tam aj teč, avšak puk na šťastie hostí skončil na zadnom mantineli.

47:21

47:08

Na opačnej strane zachránil Baranov pred skazou Rabčan.

46:51

Tyčka zvonila za domácim gólmanom, Breton sa tešil predčasne!

46:18

Bakala teraz dokonca vyhlavičkoval puk na ochrannú sieť.

46:01

Cadwellova strela, Bakala veľa nevidel, napriek tomu zasiahol.

45:21

Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Andrej Hatala – 2 min., podrazenie).

44:40

Presilovka využitá! ROBERT LOCKWOOD JACKSON mal dostatok priestoru na ľavej strane po presnej krížnej prihrávke Juraja Šišku. Presne trafené do rohu brány, Rabčan bezmocný.

Asistencie: Juraj Šiška.

44:30

Holendovo nahodenie od modrej tečované nebolo, skončilo na brankárovi HC 05.

44:04

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Alex Tamáši – 2 min., hákovanie).

42:08

Znovu podobná situácia. Barani prehrali buly, rana a Rabčan ukryl puk v lapačke.

42:02

Rabčan po buly musel okamžite zasahovať, dnes chytá veľmi dobre.

41:03

Zakázané uvoľnenie Býkov, ktorí nevstúpili po prestávke na ľad ideálnym spôsobom.

40:41

Hostia v plnom počte.

40:31

Novozámčanom sa však nedarí usadiť sa v útoku, skrátenú časť presilovky tak na gól nevyužijú.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Prvé dve tretiny zápasu, ale aj aktuálnej presilovky Novozámčanom nevyšli. Šancu napraviť to budú mať po prestávke. Banskobystričania vyhrávajú 2:1 a pokojne to mohlo byť aj viac, ale domácich drží nad vodou Bakala.

Tretia tretina sa začne približne o 19:43.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:07

Vašaš vyštartoval s pukom z tretiny, Gabor sa mu ponúkal pred Rabčanom, finálny pas však bol nepresný.

38:57

Rabčan riešil zakončenie z ľavej strany, úradovala jeho lapačka.

38:46

Končia sa vylúčenia Klempu a Bretona, nasleduje takmer dvojminútová presilovka Nových Zámkov.

38:41

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Ivan Ďatelinka – 2 min., držanie).

38:41

Ivan Ďatelinka pôjde na trestnú lavicu za držanie. Kapitán hostí hlasne protestuje, zbehli sa pri ňom až traja arbitri.

38:32

Bull nastrelil puk do rohu klziska, nemá však s kým kombinovať.

38:11

Pri hre štyroch na štyroch očividne lepší hostia.

37:46

Fossier so Shcherbakom v útočnom pásme, prvý menovaný opečiatkoval iba zadný mantinel.

37:23

Vašaš dobýjal do Bakalu, ten ale umne reagoval betónmi.

37:00

Keďže to boli vylúčenia za rozličné previnenia, sledujeme hru štyroch proti štyrom. Sme zvedaví, komu to bude vyhovovať viac.

36:46

Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Tomáš Klempa – 2 min., vrazenie na mantinel).
Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Alex Breton – 2 min., hrubosť).

36:45

Klempa mal ruky vysoko, Breton odpláca zákrok a útočí na Langkowa. Banskobystričania mali ísť pôvodne do výhody, ale ako to bude po ataku hosťujúceho obrancu?

36:12

Zase ale druhá formácia Nových Zámkov robí menšiu šarapatu v útočnom pásme.

35:39

Breton pod tlakom Langkowa, puk ušiel až Feretovi.

34:33

Trochu zbytočný ofsajd Jendroľa, ktorý si nepostrážil svoj pohyb.

34:00

Langkow sa s Klempom natlačil pred Rabčana, ktorý musel hru prerušiť. Máme za sebou naozaj krušné tri minúty.

33:41

Zase Bubela a zase z toho nie je gól! Odrazený puk po zákroku Bakalu, Banská Bystrica ale neodskakuje na rozdiel dvoch gólov.

33:01

Shcherbakov pas na Bubelu, center druhej formácie sa ocitol sám pred Bakalom, ale nestačil puk usmerniť do siete!

32:30

Teč Ondrušeka pred bránou Rabčana. Gólman hostí sa musí obracať.

31:41

Vašaš potreboval striedať, tak iba vypálil do Bulla.

31:18

Po dlhom čase Býci v útoku, ktorý vedie Jackson a Mišiak.

30:24

30:14

Jendroľ drží puk a Holendu na svojom chrbte. Je to však v miestach, odkiaľ nehrozí priame nebezpečenstvo.

29:49

Nové Zámky môžu prestriedať, ešte viac ako polminúta do konca trestu Bulla.

29:35

Tá prišla od Bubelu z ľavého kruhu, puk skončil na zadnom mantineli.

29:20

Barani držia súpera v šachu, pýta si to koncovku.

28:56

Ani Shcherbak, ani Fossier nepretlačili puk do brány. Veľký chaos pred Bakalom.

28:24

Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Christian Bull – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

28:19

Zrazený puk na ochrannú sieť Nových Zámkov. Domáci sa rýchlo oklepali po inkasovanom góle, no prakticky vzápätí po vyrovnaní musel Bakala ťahať puk zo siete znovu.

26:58

Banská Bystrica dala gól!
MITCHELL DANIEL FOSSIER premieňa trestné strieľanie. Skúsene si podržal puk na hokejke, až napokon vystrelil spred bránkoviska. Bakala čakal najskôr ešte kľučku, tá ale neprišla.

26:58

Roman si musel pomôcť sekaním pri nájazde Vašaša. Nie sú z toho dve minúty, ale trestné strieľanie!

Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Michal Roman – trestné strieľanie, sekanie).

25:24

Presilovka využitá aj na domácej strane! Klempa pálil z ľavého kruhu, Rabčan nemal puk pod kontrolou, ktorý skackal v bránkovisku. Najdôraznejší bol v tejto oblasti CHRISTOPHER LANGKOW, ktorý vyrovnáva na 1:1.

Asistencia: Tibor Varga, Tomáš Klempa.

25:06

Nepochopenie pri prechode do útoku, Nové Zámky s icingom na konte.

24:43

Jackson zaviezol puk do útočnej tretiny, len aby následne poslal Ondrušeka do stredného pásma.

24:24

Banskobystričania po necelej polminúte vyhadzujú puk cez všetky čiary.

23:57

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Nikita Shcherbak.

23:28

Veríme, že otvárací gól nám prinesie naštartovanie tempa. Galbavý z uhla mieril viac ako dobre, Bakala musel vyrážať.

22:03

Učebnicová kombinácia hostí pri presilovkovom góle! MITCHELL DANIEL FOSSIER stál na konci akcie a už iba posunul puk do opustenej brány. Skvelá vízia od dvojice Melcher – Shcherbak.

Asistencie: Nikita Shcherbak, Peter Melcher.

21:45

Shcherbak sa nedočkal prihrávky na pravom krídle.

21:24

Novozámčania po ďalšej prečkanej koncovke posielajú puk aspoň do stredného pásma.

21:11

Toto je podstatne lepšia presilovka od Baranov ako v prvom dejstve.

20:44

Bakala strelu súpera chytil a vyhodil puk až k Rabčanovi. Pekný pozdrav od brankára pre brankára.

20:16

Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Christian Bull – 2 min., držanie).

20:01

Začala sa druhá tretina.

V Nových Zámkoch sme za dvadsať minút nevideli jednu veľkú šancu. Bezgólový stav teda totálne reflektuje dianie na hracej ploche.

Druhá tretina sa začne o 18:51.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:40

Bakala radšej na istotu prerušil hru, okolo jeho bránkoviska sa zbiehalo hneď niekoľko súperov.

19:23

Tamáši pálil iba do Bulla. Okamžite sme tu mali kontru, lenže ani Varga neuspel. Dôvodom bol ofsajd.

19:03

Pokus Boldižára od modrej kryje Bakala, ktorý veľa práce v ostatných minútach nemal.

18:49

Jackson nedokázal trafiť skákajúci puk pred Rabčanom.

18:33

Výborná práca Sojku, ktorý zastavil rozbiehajúci sa útok domáceho celku.

18:07

Ofsajd Nových Zámkov. Prestávka by zápasu mohla pomôcť, hráči sa navzájom nevedia prekvapiť. Nové taktické pokyny by boli na mieste.

17:33

Nepresnosť na strane Banskobystričanov, icing z toho ale nie je.

16:11

Úspešne sme z tejto miešanice vyšli, po troch dotykoch však puk končí na striedačke.

15:59

Už asi desať sekúnd bojuje štvorica hráčov na zadnom mantineli Nových Zámkov o puk.

15:25

Fereta drží puk na hokejke a zakladá postupný atak.

14:36

Števuliak v kontakte s Rabčanom, hosťujúci gólman je v poriadku. Bolo to po strele, ktorú Rabčan pohotovo chytil.

13:51

Veľmi opatrná prvá tretina, dnes sa nikto nechce dopustiť zbytočnej chyby, hoci pár sme ich už videli.

13:30

12:26

Ďalšia chyba Býkov, ktorí majú veľký problém usadiť sa v útoku.

12:11

Domácim ušiel puk, Bakala ho zastavil za vlastnou svätyňou.

11:49

Prekvapivý icing v presilovke od Nových Zámkov.

11:30

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Miloš Bubela – 2 min., podrazenie).

11:30

Langkow vystrelil priamo do náručia Rabčana, k vylúčeniu príde až teraz.

11:16

Bubela pôjde na trestnú lavicu, domáci ale môžu hrať.

10:43

Fetkovič schoval zakončenie za obrancu, hosťujúci gólman pozorný.

10:21

Jackson nabral rýchlosť, prešiel do útočnej tretiny, avšak z ľavého kruhu trafil iba bočný mantinel.

09:32

Dostali sme sa aj pred bránu Rabčana, márne však čakáme na prvú čistú šancu.

07:49

Bubela sa dostal až do predbránkového priestoru, Bakala zahral šikovne hokejkou.

06:56

Nebola to ideálna presilovka od Banskobystričanov. Bakala prerušuje hru po tom, čo ukryl puk v lapačke.

06:31

06:08

Galbavý pálil náprahom z pravého kruhu, Bakala betónom vyrazil puk do rohu klziska.

05:29

Nepodarilo sa im to ani teraz, puk zastavuje až Rabčan.

05:12

Barani sa nedokážu usadiť v útočnom pásme.

04:31

Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Daniel Henry Bakala – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku). Trest odpyká Martin Mišiak.

03:37

Bull pri svojom pokuse trafil iba Galbavého, ten nezvládol brejk Banskobystričanov.

03:13

Tóth sa dostal k puku, ale pridlho váhal, čo s ním urobí. Aj preto sme naďalej bez vážnejšej strely.

02:42

Ondrušek sa zbavil Ďatelinku, spätný pas na Ferenyiho však bol už v strednom pásme.

02:04

Kabáč s Gaborom na zadnom mantineli za Bakaľom veľa nevymysleli.

01:35

Hostia sa oslobodili spod zovretia a môžu ísť dopredu.

01:16

Langkow sa obtáča okolo súpera, avšak je to iba platonický tlak Nových Zámkov.

00:34

Fair-play od Šišku, ktorý mal byť podľa rozhodcu podrazený. Banskobystričania si nezahrajú v oslabení, za nás veľký potlesk pre centra prvého útoku.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Nové Zámky: Bakala (Mičík) – Bull, Hatala, Holenda, Fereta, Roman, Ligas, Hrabčák, Knižka – Mišiak, Šiška, Jackson – Števuliak, Langkow, Klempa – Varga, Fetkovič, Ondrušek – Tóth, Ferenyi, Kurbatov
Trenér: Gergely Majoross

HC 05 Banská Bystrica: Rabčan (Belányi) – Boldižár, Breton, Ganz, Cardwell, Ďatelinka, Hřebíček, Španko – Fossier, Tamáši, Shcherbak – Vašaš, Bubela, Melcher – Jednroľ, Gabor, Kabáč – Galbavý, Sojka, Hojo
Trenér: Tuukka Poikonen

Rozhodca: Baluška, Žák – Junek, Jurčiak – Beniač.

Ťažko povedať, koho dohrávka zastihla v lepšej forme, oba celky totiž z posledných šiestich zápasov vyhrali iba raz.

Nové Zámky sú na poslednej dvanástej priečke so 16 bodmi z 19 duelov. Býci v stredu ťahali za kratší koniec povrazu vo Zvolene, s druhým mužstvom tabuľky prehrali tesne 2:3.

Banská Bystrica včera ukončila negatívnu sériu, keď uspela v Liptovskom Mikuláši po výsledku 3:1. Barani napriek tomu zostali na deviatej pozícii s 22 bodmi zo 17 stretnutí.

Vážení diváci, vitajte pri sledovaní textového online prenosu zo zápasu 14. kola TIPOS Extraligy medzi HC Nové Zámky a HC 05 Banská Bystrica.

Stretnutie sa začne o 18:00.