3 : 2
(0:0, 1:2, 2:0)
HC Nové Zámky
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Dnes sa dlho vo Zvolene rodilo prekvapenie kola, ale nakoniec sa nič také nekoná. Domáci v tretej tretine otočili skóre. Najprv využili presilovku 5:3 a o minútu aj 5:4. Zvolen teda otočil z 0:2 na 3:2 a tri body tak zostávajú doma. Hostí mi je aj trošku ľúto. Hlúpymi vylúčeniami dnes prišli o tri body. Inak sa mi ale ich výkon veľmi páčil. Rovnako tak aj debut gólmana Dana Bakalu. Ďakujem za pozornosť a pekný zbytok večera.

59:57

Viedenský ukážkovo zblokoval prihrávku, vyviezol puk z vlastnej tretiny a domáci to už zvládnu.

59:41

Bakala odvolaný z brány, hostia idú po vyrovnaní v šestici.

59:15

Domáce prečíslenie dvoch na jedného zakončoval Leskinen, ale iba do Bakalu.

58:58

Holenda vystrelil z medzikružia a teda poriadne natiahol Rahma.

58:13

Hostia v plnom počte.

58:07

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Pierog – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Ferenyi – 2 min., hrubosť).

58:07

Ferenyi krosčekoval Kriegera pri mantineli, čo rozhodca nevidel a okamžite ho prišiel pomstiť Pierog. Následne sa vytvorili dve dvojičky a uvidíme koho vlastne budeme vylučovať.

57:50

Krieger s obľúbenej pravej strany triafa Bakalu do prilby.

57:31

Roy ukážkovo zaviezol puk do pásma a následne aj preveril Bakalu.

56:56

Domáci v plnom počte.

56:13

Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Tóth – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

56:13

Domáci atakovali gólmana Bakalu v rozohrávke a vyplatilo sa. Bakala totiž rozohral puk pred striedačku a hostia sa razom na ľade vyskytli šiesti.

55:31

Marcinek v oslabení vyzvŕtal trojicu hostí a získal aspoň 10 sekúnd.

55:05

Domáci už so štyrmi hráčmi.

54:55

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Csányi – 2 min., podrazenie).

54:20

Hosťujúce mužstvo HC Mikron Nové Zámky v obrovskej šanci. Ondrušek na hranici ofsajdu prevzal puk na modrej čiare a mieril sám na Rahma, triafa však puk iba do neho.

53:47

Chris Langkow kazí prihrávku a hostia sa sami vyhodili z pásma.

53:05

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Marcinek – 2 min., napadnutie).

53:05

Na ľade pribudlo nervozity a videli sme hneď dva tvrdé zákroky.

52:20

Ďalšia domáca šanca, Krieger s Pierogom mali prečíslenie, ale strelu zblízka Bakala kryje.

51:38

Viedenský poslal ako na podnose gól Jedličkovi, ten ale nepochopiteľne na prázdnu bránu ani nevystrelil a sám sa dostal mimo uhla.

50:23

Stupka si teraz nevyrátal dobre dráhu a zobral so sebou bránu hostí.

50:12

Domáci sú v laufe. Marcinek vyhral súboj pri ľavom mantineli. Preniesol hru na opačnú stranu, kde sa k puku dostal Csányi. Strieľaný pokus ale Bakala chytá na telo.

49:28

Ondrušek v dobrej šanci, strieľal z pravého kruhu, ale puk na Rahma neprešiel, výborný blok Kubku.

48:51

Zvolen dal gól!
Zvolen otáča skóre v presilovke 5:4. PETER ZUZIN síce najprv dosť krkolomne vyviezol puk. Následne sa ale rozbehol na modrej urobil krásnu kľučku, dostal sa do zakončenia a strieľa vedúci gól Zvolena – 3:2.
Asistoval brankár Robin Rahm.

47:58

Domáci rýchlo využívajú presilovku o dvoch hráčov. Krieger najprv vyhral buly, následne prihral medzi kruhy JÉRÉMY ROYOVI a ten pomedzi nohy tieniaceho Saracina vyrovnáva – 2:2.
Asistovali Peter Krieger a Ville Leskinen.

47:46

Po Hatalovej sekere bude hrať HKM 82 sekundovú presilovku o dvoch hráčov.

47:46

Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Hatala – 2 min., sekanie).

47:08

Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Fereta – 2 min., nedovolené bránenie).

47:08

Pierog hľadal pred bránkou Kriegera, ten bol ale v zápätí faulovaný. Dokážu domáci v presilovke vyrovnať?

46:40

Barcík, ktorý nahradil po zranení Diakova na modrej stratil puk a Klempa vysunul do dobrej pozície Langowa, ale ten si zle spracoval puk a dostal sa mimo zakončenia.

45:30

Stupka prihrával do ohňa, kde aj našiel hokejku Mikúša, ale Bakala refelxívne vyráža.

44:25

Aktuálne hostia už vyše minúty držia útočné pásmo a sú na puku a presne toto potrebujú, to im stačí.

43:30

Domáci hráči oproti druhej tretine pridali, je to aj vidieť na ľade. Je to logické veď prehrávajú a oni musia hrať.

42:23

Pekná kombinácia domácich a na modrej sa dostal k puku Stupka, potiahol si puk a zakončil pekne od pravého kruhu, ale rovno iba do Bakalovej lapačky.

41:54

Veľmi nepresná domáca rozohrávka, zakázané uvoľnenie.

40:56

Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Zuzin šiel sám na Bakalu, aj zakončoval ale v poslednej chvíli sa Holenda hodil na ľad a dal mu do strely hokejku a Zuzin následne minul bránu.

40:35

Domáci útok končí na modrej čiare, ofsajd.

40:02

Úvodné buly tretej tretiny vyhral domáci Krieger.

Oslabenia: 0–0

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:42.

Druhá tretina priniesla už oveľa zaujímavejší hokej, než tá úvodná. Domáci boli aktívnejší, po faule na Diakova mali príležitosť hrať päťminútovú presilovku. Tú prehajdákali a hneď na to v ničoho ničo otvoril Hatala skóre. Neskôr pridal druhý gól Novozámčanov v presilovke kanaďan Langkow a z domácimi to vtedy vôbec nevyzeralo dobre. Navyše gólman Bakala bol neprekonateľný. Jeho čaro ale predsalen odklial Marcinek, ktorý tečom v závere znížil na 1:2. Nebyť tohoto gól, bolo by to zo Zvolenom dosť zlé. Uvidíme, čo prinesie tretia tretina.

40:00

39:45

Krieger sa spoza brány dostal na ľavý kruh, ale mieril poriadne vedľa, možno aj meter.

39:25

38:50

Asi tretia strela obrancu Hulla, ale aj túto Rahm vyráža.

37:57

Jackson pálil z pravého kruhu, ale strela končí zblokovaná mimo brány.

37:25

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Leskinen – 2 min., podrazenie).

37:25

Zbytočný útočný faul Leskinena, ale bol to faul v zápale boja.

36:43

Aj domácim sa predsalen napokon podarilo streliť gól. Hain od modrej nahodil puk na bránu a pred bránou puk do siete tečoval PATRIK MARCINEK – 1:2.
Asistovali Samuel Hain a Oldrich Kotvan.

35:21

Domáci sú trošku otrasení, ale pravdou je, že zatiaľ si lámu zuby na gólmanovi Bakalovi.

34:03

HC Nové Zámky dali gól!
Hostia za päť sekúnd dokázali využiť presilovku a akým krásnym nacvičeným signálom na jeden dotyk. Zo stredu kruhu príklepom z prvej zakončoval CHRIS LANGKOW po prihrávke Klempu a hostia vedú už 0:2.
Asistovali Martin Klempa Christian Bull.

33:57

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Roy – 2 min., hrubosť).

33:57

Šarvátka Ferenyiho s Leskinenom, rozdávali si krosčeky…a rozhodcovia budú vylučovať.

32:29

Tak a všetko je inak. Napokon sú to hostia, ktorí otvárajú dnešné skóre. ANDREJ HATALA sa dostal k puku pri mantineli a iba jednoducho puk nahodil na bránu. Rahm zrejme veľa nevidel, lebo puk končí v sieti – 0:1.
Asistovali Martin Mišiak a Christian Bull.

32:12

32:04

HKM dosť nemohúci v presilovke, prešustrovali ju a po pravde ani veľa šancí nemali.

31:35

Fetkovič za hostí puk opäť vyhadzuje.

31:14

Hostia mohli udrieť v oslabení. Ondrušek ušiel po ľavom krídle, zakončoval švihom z kruhu, ale tiež iba do gólmana Rahma.

30:31

Obranca Roy strieľa, ale Jackson sa hodil do strely a blokuje ju.

30:18

Zvolen skúša všetko možné aj nemožné, ale Zámky stále odolávajú.

29:31

Hostia opäť puk vyhadzujú.

28:58

Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Viedenský spoza brány našiel pred bránkou Stupku, ale ani ten gól nedal. Fantastický hosťujúci gólman Dan Bakala.

27:45

Obrovská šanca Zvolena, puk doslova tancoval na čiare, ale rozhodca stojaci najbližšie k akcii rozpažuje.

27:28

Leskinen páli po krížnej prihrávke Kriegera, ale opäť len do Bakalu.

27:12

Takže Števuliak mieri pod sprchy a domáci majú veľkú možnosť otvoriť dnešné skóre v päťminútovej presilovke.

27:12

Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Števuliak – 5 min., vrazenie na mantinel + osobný trest do konca zápasu, vrazenie na mantinel).

27:12

Diakov síce odišiel za pomoci spoluhráčov, ale drží sa za koleno a už sa na ľade rozcvičuje domáci siedmy obranca Barcík.

27:12

Na ľade zostáva ležať Diakov po tvrdom zákroku Števuliaka. Určite sa bude vylučovať. Ruský obranca sa nedvíha a na ľad prichádza aj lekár.

26:43

Zuzin zadovkou našiel Jedličku, ten vystrelil. Bakala puk neudržal, ale Zuzin v dorážke neuspel.

25:41

Jackson vošiel do pásma a po kľučke okamžite skúšal strieľať, ale minul bránu.

24:21

Hostia v tlaku, Hatala nahadzoval puk na bránu a konečne sme videli strelu na bránu.

23:20

Obrovské súboje o puk v útočnom pásme Zvolena, jeden za druhým, v zápätí tretí…stále sa len bojuje.

22:42

21:48

Pekná kombinácia Zvolena po osi Viedenský-Zuzin-Jedlička, no posledne menovaný mieril iba do gólmana hostí.

20:59

20:42

Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Bakala – 2 min., nedovolené bránenie).

20:26

Delovka Holendu od modrej, Rahm veľa nevidel, ale puk vyráža.

20:02

Úvodné buly druhej tretiny vyhrali hostia a pokračujú v presilovke.

20:01

Štatistiky po prvej tretine:
Strely na bránu: 9–9
Vhadzovania: 11–8
Vylúčenia: 1–1
Presilovky: 0–0

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:51.

Prvá tretina veľa vzruchu nepriniesla, inak povedané miestami som sa aj trochu nudil. Snáď sa to poriadne rozbehne v druhej tretine.

20:00

19:31

Obranca Christian Bull pálil po vyšachovaní domácich hráčov, ale švihom prestrelil puk nad bránu.

19:01

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Jedlička – 2 min., podrazenie).

18:16

Šanca Zvolena, hneď po buly obrane hostí ušiel Jedlička, no aj jeho zakončenie bekhendom Bakala vyráža.

17:46

Čas plynie, ale šancí vidíme skutočne ako šafránu. Tempo zaostáva za mojimi očakávaniami.

16:05

Konečne niečo zaujímavé. Juraj Mikúš dobre našiel pri pravej tyčke Saracina, ale ten už nedokázal zakončiť.

14:35

Druhá domáca formácia má aktuálne riadny tlak, ale hostia to nakoniec ustáli. Ich gólman Bakala na mňa pôsobí veľmi pokojný a dobrým dojmom.

13:50

Veľa zaujímavého aktuálne nevidíme, zatiaľ sa poriadny hokej ešte nerozbehol.

13:10

Po nepresnej rozohrávke Novozámčanov sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Dana Bakalu.

12:33

Menšia potýčka Ferenyiho a Saracina, pokračujeme bez vylúčení.

12:01

Hostia opäť zachytili domácu rozohrávku a chceli udrieť, Roman nebezpečne nahadzoval od modrej, Rahm vykokol a puk vyráža.

11:32

Krieger sa na drzovku spoza brány natlačil pred bránu a popri ľavej tyčke chcel prekvapiť Bakalu. Nevyšlo mu to ale, pozorný Bakala.

11:13

Leskinen hľadal od pravého mantinela Pieroga pred bránou, následne ale hlavný rozhodca hru prerušil z dôvodu posunutej brány Bakalu.

10:19

Aktuálne tlak hostí, ale k ničomu neviedol.

09:53

Polovica prvej tretiny sa blíži a zatiaľ je to vyrovnané. Na strely aktuálne 5:6.

09:08

Stupka v Ďalšej domácej šanci, ale Kanaďan Dan Bakala v bráne hostí zatiaľ výrazne drží hostí nad vodou a predviedol ďalší výborný zákrok.

08:01

Pierog dokorčuľoval nahodený puk, z uhla aj vystrelil, Bakala puk iba vyrazil pred seba a Krieger mohol vsietiť úvodný gól. Bakala však vyráža aj jeho strelu.

07:27

Rahm zle rozohral a Števuliak opäť pálil od mantinelu, ale Rahm zistil, že pochybil a trielil rýchlo do brány a strelu Števuliaka vyráža.

07:07

Rýchly protiútok hostí, zakončenie Števuliaka a Rahmovi pribudol ďalší úspešný zákrok.

06:51

Domáci v tlaku a Stupka na modrej sa dostal do zakončenia, ale puk minul bránu.

06:05

Rodilo sa prečíslenie hostí troch na dvoch, ale Šiška za modrou zabrzdil akciu.

05:43

Hostia sa v úvode snažia zakončovať z každej pozície. Presne tak to teraz predviedol Kurbatov. Rahm však puk chytá do lapačky.

04:45

Neprehľadná situácia v bránkovisku hostí, Bakala už ležal na ľade, ale domácim sa ho prekonať nakoniec nepodarilo.

04:10

Ligas nahodil puk na bránu od modrej čiary a puk došiel cez spleť tiel až na Rahma a ten ho vyrazil.

03:17

03:10

Juraj Šiška v druhej šanci, tentokrát v oslabení, ale mieri iba do Rahmových betónov.

02:40

Kotvan na modrej pokazil prihrávku a hostia puk dostali do stredného pásma.

01:57

Zvolen rozohral kombináciu a Pierog pred bránkou pri dorážke sa mohol v prvých dotykoch stať aj strelcom gólu.

01:17

Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Klempa – 2 min., zovretie puku).

00:55

Zvolenčania si pri rozohrávke nerozumeli a pískané bolo zakázané uvoľnenie.

00:30

Šiška sa hneď v úvode dostal do zakončenia, ale pri ľavej tyčke minul bránu.

00:02

Úvodné buly stretnutia vyhral domáci Viedenský.

00:01

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia…

HKM Zvolen: Rahm (Martin Halama) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Hraško (A), Kubka (A), S. Barcík – Zuzin ©, Viedenský, Jedlička – Leskinen, Krieger, Pierog – Stupka, J. Mikúš, Saracino – Csányi, Marcinek, Török – Chlepčok
Trenér: P. Oremus

HC Nové Zámky: Bakala (Mičík) – Bull, Hatala, Holenda, Fereta, Mich. Roman, Ligas – Jackson, Šiška, Mišiak – Klempa, Langkow, Števuliak – Ondrušek, Fetkovič, T. Varga – Kurbatov, Ferenyi, Tóth – Hrabčak
Trenér: G. Majoross

Rozhodca: T. Orolin, Fridrich – M. Orolin, Kacej (video – Martinko).

Príjemný podvečer zo Zvolena. Podarilo sa, som priamo na Zvolenskom zimnom štadióne a ako tradične sa Vám od modrej čiary pokúsim zachytiť všetko podstatné. Vitajte na prenose. Najprv si predstavíme obe zostavy…

Vážení športoví priatelia, dnes je na programe 20.kolo Tipos extraligy a my vás srdečne vítame pri sledovaní stretnutia HKM Zvolen – HC Nové Zámky. Zo stretnutia pod Pustým hradom vám opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému vám určite neunikne nič podstatné. Z miesta komentátora vás ako vždy z modrej čiary zdraví Števo Lasab.

Zvolen má 36 bodov a v tabuľke je aktuálne tretí. V utorkovom kole nastúpil v Poprade a opäť sa zrodil divoký výsledok. Prvý zápas sezóny vyhral Zvolen doma 7:6 po predĺžení, teraz zápas Poprad doma otočil a vyhral 6:5. Zvolen v tomto zápase prišiel o kapitána Puliša, ale cez týždeň avizoval, že sa mu podarilo do tímu pritiahnuť kanadského útočníka Nicka Pieroga. O 28-ročného silového forwarda sa HKM zaujímal už v lete, ale Pierog vtedy dal prednosť ponuke z AHL. Od včera je ale všetko inak a Pierog je vo Zvolene a možno sa v útoku stretne aj so svojim spoluhráčom Kriegerom, s ktorým spolu nastupovali minulú sezónu v tíme Indy Fuel v ECHL. Ktovie či ho uvidíme už v dnešnej zostave.

Nové Zámky sú aktuálne predposledné so 16 bodmi, ale majú jeden zápas k dobru. V utorok s Košicami totiž nehrali. V poslednom zápase prekvapili na ľade Trenčína a porazili Duklu 2:1. Aj v tomto zápase sa presadil Juraj Šiška, ktorý má na konte 11 gólov, čo je spolu s Klhufkom, Bučekom a Vargom najviac v lige. Pravidelne bodujú aj Jackson či najnovšie aj Langkow. Uvidíme, ako sa Zeleným Býkom bude dariť vo Zvolene.