Švajčiarsko
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Najlepší hráč Švajčiarska: Enzo Corvi
Najlepší hráč Slovenska: Filip Mešár

Už dávno si nepamätáme tak vysokú výhru nad Švajčiarskom. Dnes vyhrávame 7:1. Najbližšie sa na Nemeckom pohári predstavíme v sobotu, kedy si od 18:00 zmeriame sily s Olympijským výberom Ruska.

59:53

Slovensko dalo gól!
Krásna naša biliardová akcia so sériou prihrávok na jeden dotyk, na jej konci bol PATRIK HREHORČÁK. Švajčiarsko zdolávame vysoko 7:1.
Asistencie: Dávid Gríger, Dávid Mudrák

59:13

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (2 min.).

59:13

Kňažkova strela po buly cez Fazziniho, Wüthrich zasiahol.

58:42

Neuveriteľné, ďalší náš gól. Dvaja Švajčiari sa zrazili, naši sa dostali do prečíslenia, Krištof sa neulakomil, naservíroval puk pred bránu SAMUELOVI TAKÁČOVI a ten strieľa prvý gól v reprezentácii.

58:15

Švajčiari to opäť skúšali bez brankára a inkasujú ďalší gól. DÁVID GRÍGER trafil prázdnu bránu zo stredového kruhu a zaznamenal hetrik! 5:1.

57:49

Po góle ADRIÁNA HOLEŠINSKÉHO je už jasné, že dnes Švajčiarov zdoláme. Holešinský si zasekol brániaceho hráča a trafil prázdnu bránu.
Asistencia: Pavol Regenda

56:48

Po oddychovom čase Švajčiarska zostáva ich brána prázdna. Powerplay.

Oddychový čas hostí.

56:07

Nedávame Švajčiarom šancu na záverečný tlak, hráme veľmi dobre takticky a neustále sa snažíme ohrozovať bránu.

54:36

Na druhej strane Gríger neprešiel v súboji jedna na jedna cez Webera.

53:46

Švajčiari iba nastrelili puk na zadný mantinel, kde ho získal Gachulinec.

53:03

Ale Švajčiari odpovedali podobným tlakom, všetko však vyriešil Tomek, ktorý nedovolil dorážky.

52:20

Ďalší náš dlhší pobyt v útočnom pásme aj s početnou streľbou.

50:58

Čerešňák prihral Regendovi, ten to skúsil z uhla, Wüthrichovi puk vypadol z lapačky, Regenda išiel po dorážke, no neuspel.

50:27

Frick sa natláčal do zakončenia, Mudrák korčuľami zblokoval jeho strelu po ľade.

49:58

Koch puk v točnom pásme neudržal, bol napádaný dvoma Švajčiarmi.

48:14

Takáč založil protiútok, zakončoval Krištof z veľkého uhla, mieril do bočnej siete.

47:45

Andrighetto dostal prihrávku do obrovskej šance, zblízka netrafil bránu!

46:11

Využívame presilovú hru a nad Švajčiarskom vyhrávame 3:1! Vybojovali sme puk v súboji na zadnom mantineli, následne ho Takáč naservíroval voľnému MICHALOVI KRIŠTOFOVI a ten sa trafil ponad Wüthrichov betón.
Asistencia: Samuel Takáč

45:12

Roman sa výborne zvrtol s pukom prihral spoluhráčovi na strelu, no puk skončil vedľa brány.

44:49

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Ambühl – 2 min.).

44:09

Corvi neprešiel popri mantineli cez Takáča, puk je ďaleko od našej bránky.

43:46

Regenda dobre zapracoval hokejkou na obrannej modrej a vyhodil puk.

43:35

Eggenbergerova strela hneď po buly do hrude Tomeka, ktorý mu zmenšil strelecký uhol.

43:32

Vylúčenie v tíme Slovensko (Mudrák – 2 min., držanie).

42:48

Zakázané uvoľnenie našich, vhadzuje sa pred Tomekom.

42:15

Napriek tomuto zaváhaniu sme aktívnejší a držíme Švajčiarov v ich obrannej tretine.

41:09

Prečíslenie dvoch proti jednému zakončil po prihrávke Ambühl, Tomek nemusel zasahovať.

40:27

Kňažko si počkal a potom vystrelil, jeho puk však skončil priamo v lapačke švajčiarskeho brankára.

40:01

V druhej tretine sme strelili vedúci gól, o ten sa v 30. minúte postaral opäť Dávid Gríger. Švajčiarov sme takmer do ničoho nepustili, naopak my sme boli aktívnejší.
Tretia tretina sa začne o 18:00.

40:00

39:45

Wüthrich opäť zasahuje, tentokrát po ľahkom nahodení na jeho bránu. Ešte jedno buly.

39:20

Fantastická kľučka Mešára, keď prešiel cez brániaceho hráča Alatala, škoda, že puk sa mu postavil a zoči voči Wüthrichovi prestrelil bránu!

37:41

Švajčiarska obrana zabudla na Grígera, ktorého našiel dlhou prihrávkou Rosandič, no Gríger zatiaľ hetrik nestrelil, vychytal ho Wüthrich.

37:12

Švajčiari sa ale veľmi dobre bránia, k ničomu nás nepúšťajú a teraz držia puk v našom obrannom pásme.

36:53

Mešár z uhla prihrával pred bránu, Frick puk vytečoval na ochrannú sieť.

36:01

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Ambühl – 2 min., podrazenie).

35:46

Čerešňák pálil Regenda bol pred bránou faulovaný.

35:17

Zakončenie Untersandera bolo nepresné, môžeme zaútočiť.

34:24

Vytvorili sme si tlak na bránu, Mudrákovu strelu tečoval Mešár, Wüthrich vyrazil. Následne Švajčiari vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

33:41

Pekná švajčiarska akcia, mali sme aj šťastie, že Alatalo zblízka nedostal puk za bránkovú čiaru.

32:25

Naša tretia formácia napádala v útočnom pásme, zdržali sme Švajčiarov, ale bránu sme neohrozili.

31:53

Strely v priebehu druhej tretiny: 8 – 2.

29:32

Hrehorčák dobre napádal, v predbránkovom priestore sa k puku dostal DÁVID GRÍGER a z veľkého uhla ho dostal za bránkovú čiaru.
Asistencia: Juraj Šiška

26:16

Päťminútovú presilovú hru sme nevyužili, Švajčiarsko je v plnom počte.

25:21

Hrali sme príliš staticky a nestrieľali sme, napokon to na seba zobral Čerešňák, no strele chýbala presnosť.

24:09

Roman manévroval s pukom v útočnom pásme, no potom jeho prihrávka Vitalošovi na modrú bola nepresná a musíme opustiť útočné pásmo.

23:16

Hrehorčák zakončil z pravej strany, Wüthrich vyrážal, dvojica našich pred bránou sa k dorážke nedostala.

22:53

Gachulinec vystrelil príklepom, jeho strela bola zrazená do rohu.

22:01

Bránu sme zatiaľ neohrozili, Krištof nestrieľal. Začíname zase spoza našej brány.

21:15

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Thürkauf – 5 min. + DKZ napadnutie hlavy a krku).

20:31

Švajčiarsko sa veľmi dobre bráni, my sme sa v snahe dostať do útočného pásma vystavili ofsajdu. A už je aj o našej presilovke.

20:01

Prvá tretina je za nami. Skóre otvoril už v tretej minúte Gríger, v 13. minúte Corvi vyrovnal.
Druhá tretina sa začne o 17:08.

20:00

19:28

Švajčiari nám robia problémy pri rozohrávke, dokonca získali puk za našou bránou.

18:53

Mešár vystrelil z veľkého uhla na bližšiu žŕdku, ešte dorážal aj Takáč, no Švajčiari sa ubránili a vyhodili puk.

18:38

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Fazzini – 2 min., hákovanie).

18:23

Zaútočili sme, Takáč vyslal strelu z ľavého kruhu, puk skončil pri opačnej žŕdke presne v lapačke švajčiarskeho gólmana.

17:43

Tomek si znova zachytal, tentokrát vyriešil strelu Webera z pravého kruhu.

16:57

Prihrávka na päty Hrehorčákovi, po icingu sa hra sťahuje pred našu bránu.

16:43

Tomek chytil puk do lapačky o strele Fricka od modrej čiary a prerušil hru.

16:29

V uplynulých minútach začali byť Švajčiari aktívnejší a rýchlejší, dostávajú sa do šancí.

15:04

Čerešňák strieľal z prvej, Romanovi sa podarilo puk tečovať pred gólmanom Švajčiarska.

13:40

Švajčiari sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, rozhodli sa prihrávať, Martschinimu však v rozhodujúcom momente puk preskočil hokejku.

12:31

Švajčiarsko dalo gól!
Obrovská chyba v našej rozohrávke, Kňažko si nechal zobrať puk, ENZO CORVI sa dostal do nájazdu na nášho brankára, ktorého vymiešal a zasunul mu puk pomedzi betóny. 1:1.
Asistencia: S. Moser

12:02

Mešár výborne prenikol, Takáč zakončoval bekhendom, Mešár sa už k dorážke nedostal.

10:58

Zostali sme v útočnom pásme a aj zakončili, strelu od modrej však Wüthrich kryl betónom.

10:12

Moserovu strelu zrazil Rosandič na ochrannú sieť.

09:37

Vytvorili sme si ďalšiu príležitosť, strela nášho hráča Wüthrichovi vypadla z lapačky, Takáč dorážal bekhendom, no Wüthrich si dal pozor a úspešne zasiahol.

09:07

Po strele Martschiniho z pravej strany musel Tomek zasahovať, bez problémov si pokryl bližšiu žŕdku.

08:44

Hrá sa plynulo, zo strany na stranu. Vyhrávame o jeden gól.

06:53

Fazzini nebezpečne posielal puk pred bránu, Pestonimu sa našťastie pre nás nepodarilo strieľanú prihrávku tečovať.

06:07

Strela Schlumpfa nebola razantná, skončila na hráčoch pred bránou.

05:20

Výborná spolupráca Mešára s Gachulincom. Náš mladý útočník zatiahol puk do útočnej tretiny a prihral na modrú Gachulincovi, jeho strela skončila na pravom betóne Wüthricha.

03:58

Urobili sme však chybu pri rozohrávke, Romanovi sa podarilo zblokovať strelu Fazziniho.

03:00

Výborný štart do dnešného zápasu! Ubránili sme oslabenie a chvíľu nato otvárame skóre. Úspech slávila akcia Krištofa, ktorý prihráva z ľavého kruhu pred bránku, tam Holešinský ešte puk za bránkovú čiaru nedostal, no DÁVID GRÍGER zastavil svoj pohyb pred švajčiarskou bránkou, dosledova odrazený puk a poslal ho pomedzi betóny brankára Wüthricha!
Asistencia: Michal Krištof

02:13

Švajčiari rozostavení v útočnom pásme, po spätnej prihrávke pálil z prvej Untersander, ale nepresne.

01:16

Strela z ľavého kruhu na našu bránku nemierila.

00:53

Dobre zapracoval Roman, podarilo sa mu vyhodiť puk cez všetky čiary.

00:38

Vylúčenie v tíme Slovensko (Krištof – 2 min., podrazenie).

00:38

Pri signalizovanom vylü4en9 sa Corvi natláčal pred Tomeka.

00:01

Slovensko: Tomek – Kňažko, Čerešňák ©, Rosandič (A), Gachulinec, Koch, Vitaloš, Mudrák – Takáč, Krištof (A), Mešár – Regenda, Roman, Holešinský – Gríger, Šiška, Hrehorčák

Švajčiarsko: Wüthrich – Alatalo, Untersander, Müller, Weber, Riva, Schlumpf, Frick, Karrer – Andrighetto, Corvi, Moser – Vermin, Ambühl, Martschini – Pestoni, Thürkauf, Fazzini – Bertaggia, Schmid, Moy – Eggenberger.

Slovenská hokejová reprezentácia sa v dňoch 11. – 14. novembra zúčastní tradičného turnaja s názvom Nemecký pohár. Naši hokejisti sa postupne stretnú so Švajčiarskom, Olympijským výberom Ruska a domácim Nemeckom.

Dnes o 16:15 odohráme náš prvý zápas proti reprezentácii Švajčiarska.

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na Nemecký pohár v Krefelde (11. – 14. 11.)

Brankári: Filip Belányi (HC 05 Banská Bystrica, štarty v reprezentácii: 0/góly: 0), Matej Tomek (HC Kometa Brno, 1/0)

Obrancovia: Mislav Rosandič (HC Bílí Tygři Liberec/ČR, 32/0), Peter Čerešňák (HC Plzeň/ČR, 83/8), Daniel Gachulinec (HC Slovan Bratislava, 15/0), Michal Ivan (Bílí Tygři Liberec/ČR, 4/0), Samuel Kňažko (TPS Turku/Fín., 19/0), Patrik Koch (HC Vítkovice Ridera/ČR, 33/0), Dávid Mudrák (HK Dukla Ingema Michalovce, 0/0), Martin Vitaloš (HK Nitra, 3/0)

Útočníci: Samuel Buček (HK Nitra, 11/3), Marko Daňo (HC Oceláři Třinec/ČR, 39/6), Dávid Gríger (HC Bílí Tygři Liberec/ČR, 8/1), Adrián Holešinský (HK Nitra, 11/2), Miloš Kelemen (BK Mladá Boleslav/ČR, 7/1), Patrik Hrehorčák (HC Oceláři Třinec/ČR, 4/0), Michal Krištof (HC Kometa Brno/ČR, 45/6), Filip Krivošík (HK Nitra, 7/3), Filip Mešár (HK Poprad, 0/0), Pavol Regenda (HK Dukla Ingema Michalovce, 4/0), Miloš Roman (HC Oceláři Třinec/ČR, 13/3), Samuel Takáč (HC Slovan Bratislava, 0/0)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.