2 : 1
(2:1, 0:0, 1:0)
HK Poprad
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Dá sa povedať, že Slovan bol dnes o ten jeden gól lepší, Poprad poráža 2:1 a pripisuje si do tabuľky tri body. Všetky góly padli už v prvej tretine.

60:00

Takáč išiel sám na prázdnu bránu, no kým zakončil, zaznela už aj siréna. Síce puk skončil v sieti, ale po konečnom verdikte gól nie je uznaný. Zrejme išlo o stotiny.

59:59

Slovan Bratislava dal gól!
Gól strelil TAKÁČ.

59:30

Kytnár vyhodil puk na opačnú stranu klziska, icing to nie je.

58:58

Čiliak sa už pobral na striedačku, powerplay hostí.

58:45

Kytnár získal puk a poslal ho Harrisovi. Hrá sa ďaleko od brány Slovana.

Oddychový čas hostí.

57:34

Na druhej strane sa vyznamenal Gudlevskis, ktorý zlikvidoval obrovskú šancu popradského hráča!

57:05

Harris vypracoval situáciu pre Takáča, ktorý nebezpečne zakončoval, no Čiliak podržal svoj tím.

56:37

Po súboji o puk pri mantineli za popradskou bránou je hra prerušená.

56:11

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Rymsha – 2 min., nedovolené bránenie).

55:45

Svitanova strela skončila presne u Gudlevskisa, Poprad však začína poriadne tlačiť.

53:58

Beňova prihrávka na Rapuzziho v strednom pásme nebola presná, oba tímy striedajú.

53:02

Svitanova strela z pravej strany cieľ minula. Hra sa prelieva zo strany na stranu.

51:58

Sersen poslal puk iba do územia nikoho, zobral si ho Brejčák, Poprad sa usadil v útočnom pásme.

50:07

Gudlevskis prikryl puk na ľade, nasleduje reklamná prestávka.

49:13

Slovan len nastrelil puk na zadný mantinel, kde sa ho zmocnil Dalhuisen.

47:58

Ulrych strieľal, pred bránou clonil Bortňák, ale Gudlevskis vyrazil puk betónmi.

47:25

Drgoňovu prihrávku vystihol Harris, no puk mu odskočil a dostal sa až k Čiliakovi.

46:48

Hra sa začala kúskovať, druhé zakázané uvoľnenie Slovana v priebehu minúty.

45:45

Drgoň to zobral na seba a vystrelil z ľavej strany, Gudlevskis si povyskočil a skryl puk v lapačke.

44:47

Maier strieľal, Čiliak vyrazil puk pred seba. Sukeľ sa už k dorážke nedostal.

43:27

Sersen na útočnom výlete, dostal sa až za bránu súpera, no odtiaľ sa mu už nepodarilo prihrať na hokejku spoluhráča.

42:51

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Takáč – 2 min., držanie).

42:47

Nebezpečná strela Yogana, no Čiliak si vykorčuľoval z brány a zasiahol betónom.

42:28

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Bortňák – 2 min., sekanie).

42:22

Domáci sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, Harris s Takáčom si niekoľkokrát vymenili puk, no finálna prihrávka nedopadla podľa predstáv a nikto nezakončil.

41:13

Hostia v útočnej tretine, no prihrávka pred bránu adresáta nenašla. Útočný výlet si na druhej strane urobil Gachulinec, no stihol sa vrátiť Dalhuisen.

40:01

Je po druhej tretine, gól sme v nej nevideli, Slovan stále vyhráva nad Popradom 2:1.
Tretia tretina sa začne o 19:44.

40:00

39:13

Gudlevskis musel zasahovať, ale nebolo to po gólovej strele Dalhuisena, skôr sa jednalo o strelu na dorážku.

38:36

Harris vysunul dopredu Takáča, ten už mohol zakončovať, no trochu zbytočne hľadal spoluhráča za sebou, Slovan sa sám pripravil o šancu.

37:19

Dlhá prihrávka na Handlovského, ktorému sa nepodarilo spracovať ťažký puk a prejsť cez protihráča.

36:30

Šišovský prihral na modrú Rymshovi, ten okamžite strieľal, strela to ale nebola nebezpečná.

36:00

Prihrávka na Svitanu, jeho prudká strela z osi klziska mierila však vedľa domácej svätyne.

35:29

Strely na bránu: 19 – 14.

34:51

Novajovský pálil z prvej, Gudlevskis vyráža. Medzitým Bezák naskakuje na ľad z trestnej lavice.

34:06

Dokonca zakázané uvoľnenie Popradu, hra sa sťahuje pred Čiliaka.

33:45

Opäť Matoušek vyhadzuje, domáci sa veľmi dobre bránia.

33:07

Slovan vyhral buly a Matoušek vyhodil puk cez všetky čiary.

32:59

Drgoň nabil na os klziska Novajovskému, jeho strelu chytá pozorný Gudlevskis.

32:50

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Bezák – 2 min., hákovanie).

31:40

Šišovský strieľal od modrej, Mešárovi sa nepodarilo dostať puk do bránky.

31:04

Maier zakončil z ľavej strany, popradský gólman prerušil hru.

30:28

Pred hosťujúcou bránou to horí, Valach sa dostal do sľubnej šance, no pri strele zlomil hokejku.

29:25

Poprad sa to snaží zmeniť, Drgoň pálil z medzikružia príklepom, jeho pokus bol zblokovaný.

28:49

Klučiarova strela preletela tesne vedľa pravej žŕdky, Slovan je teraz určite aktívnejším tímom.

27:51

Vzápätí Yogana vychytal Čiliak, fantasticky zasiahol lapačkou.

27:22

Chyba Popradu pri rozohrávke, Harris prihral lepšie postavenému Sukeľovi medzi kruhy, tomu sa skórovať nepodarilo.

26:42

Paločko to urobil veľmi dobre, prekorčuľoval s pukom poza bránu a z kruhu potom zakončil, Gudlevskis však jeho strelu čakal a bez problémov zlikvidoval.

25:42

Handlovského pokus z veľkého uhla, Gudlevskis puk vyrazil do strany.

24:48

Ulrychovo nahodenie skončilo vedľa brány, Sersen puk dostal do stredného pásma.

24:13

Bjalončík puk netečoval, čo znamená zakázané uvoľnenie Popradu, ktorý sa len veľmi ťažko dostáva z obranného pásma.

23:51

Domáci v útočnom pásme, ale do šance sa nedostali.

22:47

Slovanisti boli vytlačení k mantinelu, kde veľmi dlho bojovali o puk, no napokon ho vydoloval Ulrych.

21:44

Bjalončíkovi sa otvoril priestor, jeho strela skončila v lapačke Gudlevskisa. Poprad vstúpil do druhej tretiny aktívne.

20:43

Veľká príležitosť Svitanu, ktorý sa ocitol zoči voči Gudlevskisovi, no úspešnejší v minisúboji bol domáci brankár!

20:01

Dlho sa hra rozbiehala, no záver tretiny stál zato. Skóre otváral Sukeľ, potom sa presadil Yogan, Takáč následne nastrelil žŕdku a hneď nato skóroval hosťujúci Brejčák. Slovan vyhráva nad Popradom 2:1.
Druhá tretina sa začne o 18:54.

20:00

19:37

Poprad dal gól!
Poprad odpovedá tesne pred koncom prvej tretiny a strieľa kontaktný gól! Po prihrávke Mešára vystrelil od modrej DANIEL BREJČÁK, strela to nebola vôbec prudká, no Gudlevskis mal úplne zakrytý výhľad a puk skončil v jeho bránke.
Asistencia: Filip Mešár

19:27

Po strele Takáča zblízka zvonila ľavá žŕdka Čiliakovej bránky!

19:04

Harris vytiahol brániacu štvoricu vyššie, prihral Takáčovi, ktorý z prvej poslal krížnu prihrávku ANDREWOVI YOGANOVI a ten už bez problémov z prvej zavesil do odkrytej brány pod hornú žŕdku. Belasí vedú 2:0.
Asistencie: Samuel Takáč, Brant Harris

18:52

Yoganova strela z ľavej strany Čiliakovi vypadla, no potom si Popradčania poradili.

18:39

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Šišovský – 2 min., sekanie).

18:32

Rapuzziho výborná individuálna akcia, prešiel cez niekoľkých hráčov a aj vystrelil. Ešte bo pri tom aj faulovaný.

17:10

Valigura z protiútoku potiahol puk za bránu, odkiaľ šikovnou zadovkou našiel Jevoša, ten pri bližšej žŕdke nedostal puk za čiaru.

16:31

Nenápadná strela spoza hráča v podaní Handlovského, po ktorej mal Gudlevskis prácu.

16:19

Skackajúci puk od Kytnára sa všelijako poodrážal až k Čiliakovi, ktorý ho skryl vo výstroji.

16:00

Golian vystihol prihrávku a upokojuje hru, Beňo rozohráva spoza vlastnej brány.

14:58

Popradčania sa nasťahovali do útočného pásma, dlho hrali pri mantineloch, no Dzivjakovi sa napokon podarilo dostať do koncovky, zblízka trafil Gudlevskisa.

13:56

Slovan ide do vedenia v 14. minúte! Yogan potiahol akciu ešte z obranného pásma, puk prenechal Rapuzzimu, ktorý ho poslal na kruh JAKUBOVI SUKEĽOVI a ten strelou na lapačku prestrelil Čiliaka.
Asistencie: William Rapuzzi, Andrew Yogan

13:42

Šotek číhal pred bránkou, no k odrazenému puku sa nedostal.

12:38

Mešár bol v dobrej pozícii no ešte chcel prihrať spoluhráčovi, jeho prihrávku po ľade obetavo zblokoval brániaci hráč.

11:46

Gudlevskis výborne čítal hru a zahral hokejkou pred útočiacim hráčom Popradu.

11:26

Čiliak musel zasahovať po strele Kundríka spomedzi kruhov.

11:09

Zatiaľ sme videli veľmi málo šancí, žiadnu gólovú. Je to opatrný hokej. Hrá sa dlho bez prerušenia.

10:04

Yogan obišiel bránu a prihral, z veľkého uhla to potom skúšal Rapuzzi, no Čiliak bol nasťahovaný pri svojej bližšej žŕdke.

09:31

Lukošíkovi sa nepodarilo prejsť popri mantineli do útočného pásma, o puk prišiel.

08:36

Dalhuisen urobil kľučku na brániaceho hráča a švihom vystrelil, jeho strela až na bránu neprešla, bola zrazená.

07:48

Slovanisti veľmi vysoko napádajú popradskú rozohrávku, hostia sa veľmi dlho nevedeli dostať z obranného pásma.

06:39

Domáci vyhrali buly v útočnom pásme a MacKenzie hneď strieľal, Čiliak pripravený, po úspešnom zákroku prerušil hru.

06:07

Šotek nahrával pred bránu, no prihrávka na spoluhráča bola nepresná, zachytil ju brániaci hráč Slovana.

05:16

Hostia sa snažia aj útočiť, Paločko si však puk spracovával v ofsajde.

04:20

Bjalončík teraz dobre zapracoval a vyhodil puk vez všetky čiary.

03:51

Domáci sa usadili v pásme hneď, Sersen nahadzoval, dvaja hráči boli pred bránkou, no netečovali puk medzi tri žrde.

03:33

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Valigura – 2 min., podrazenie).

02:50

Slovan zaútočil v trojici, Harrisov bekhend však Čiliak zneškodnil hokejkou.

02:05

Tvrdá strela príklepom od Novajovského, Gudlevskis bez problémov puk vyrazil a Slovan opäť vyhadzuje.

01:35

Prvú minútu sa Slovanisti bránili veľmi dobre, nedovolili hosťom usadiť sa v útočnom pásme.

00:55

Slovanu sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary, s rozohrávkou pomáha aj brankár Čiliak.

00:35

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Matoušek – 2 min., hákovanie).

00:01

HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (Hlavaj) – MacKenzie, Sersen, Valach, Maier, Gachulinec, Golian, Beňo – Matoušek, Harris, Takáč – Sukeľ, Rapuzzi, Yogan – Klučiar, Kytnár, Bezák – Lukošík, Preisinger, Kundrík

HK Poprad: Čiliak (Valluš) – Brejčák, Drgoň, Rymsha, Dalhuisen, Novajovský, Ulrych, Demo – Handlovský, Bortňák, Livingston – Šišovský, Bjalončík, Mešár – Dzivjak, Paločko, Valigura – Šotek, Jevoš, Sokoli

Rozhodca: Hronský, Novák – Jedlička, Šefčík.

Dnes má Tipos Extraliga na programe jeden zápas 10. kola, v ktorom HC Slovan Bratislava hostí HK Poprad. Úvodné buly sa vhodí o 18:00.

Slovan sa nachádza na treťom mieste, na konte má po deviatich odohraných zápasoch 19 bodov. Strieda výhry s prehrami, v minulom kole zdolal Prešov 4:2, predtým podľahol Banskej Bystrici 2:3 po samostatných nájazdoch.

Poprad je štvrtý, doposiaľ v desiatich stretnutiach nazbieral 16 bodov. Posledné zápasy nemá ideálnu formu, z piatich prehral štyri a ťahá trojzápasovú šnúru bez víťazstva. Naposledy podľahol Dukle Trenčín 2:3.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.