2 : 4
(1:1, 1:2, 0:1)
HC Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Zápas nám končí a Slovan Bratislava napokon poráža nováčika z Prešova výsledkom 4:2.
Slovanisti boli počas väčšiny zápasu lepším tímom, ale bola tu aj pasáž hry, kedy vyhrávali práve domáci Prešovčania. Belasí ale vývoj zápasu otočili v druhej tretine dvomi gólmi strelenými v krátkom slede a poslednú bodku za zápasom dal dve minúty pred koncom Michal Sersen.
Slovan si tak upevní v tabuľke tretiu priečku a Prešov ostáva naďalej posledný.
Odo mňa je to tak všetko a pekný nedeľný večer praje Martin Kožiak.

59:30

Hráči Slovanu vyhodili puk z obranného pásma a vyzerá to tak, že v zápase sa už nič nestane.

58:35

Jeden z Prešovčanov vypálil od modrej čiary ale jeho strela neprešla cez hradbu tiel pred Gudlevskisom.

57:46

Prešovský tréner sa rozhodol na posledné dve minúty odvolať brankára a skúsiť tak záverečnú presilovku.

57:29

Slovan Bratislava dal gól!

Pár sekúnd po návrate Rajnohu na ľad strieľa celkovo šiesty gól dnešného duelu MICHAL SERSEN a pravdepodobne rozhoduje o osude tohto zápasu.
Asistencia: Daniel Gachulinec

56:35

Asi prvú presilovkovú strelu vyslal na Bespalova Matoušek.
Ruský gólman ale nezaváhal a tento pokus zlikvidoval.

56:10

Slovan je ale v tejto početnej výhode veľmi pasívny a vyzerá to tak, že im ide iba o postupné ukrajovanie z časomiery.

55:26

Faulu sa necelých päť minút pred koncom dopúšťa Rajnoha a Slovan si tak bude môcť vytvoriť už pravdepodobne rozhodujúci náskok.

54:50

Hráči Prešova sa dopustili zakázaného uvoľnenia a hra sa tak opäť presunie pred Bespalova.

54:26

Po Harisovej prihrávke od modrej napriahol Takáč ale jeho načasovanie nebolo vôbec dobré a puk tak prekĺzol do stredného pásma.

53:43

Vyzerá to, že sa vyskytli problémy s časomierou a hra je tak na chvíľu prerušená.

52:20

Nebezpečné nahodenie Raisa bolo stečované ale bohužiaľ pre domácich puk končí iba tesne vedľa pravej žrďky.

51:33

Na dve minúty oslabí svoj tím Matoušek a Prešov tak bude môcť vyrovnať v presilovke.

49:50

Na Bespalova vypálil od modrej Golian ale puk skončil iba na plexiskle.

48:30

Ďalšia Šimunova koncovka končí tesne vedľa ľavej tyčky lotyšského gólmana.

46:45

Prešovčania sú teraz v útoku veľmi aktívny a po individuálnej akcii Sýkoru strieľal z prvej strieľal Šimun.
Gudlevskis je ale naďalej v tretej tretine bezchybný a vyrovnanie nedopúšťa.

46:10

Tentokrát sa to zaobišlo bez vylúčenia a pokračuje sa tak v plnom počte.

45:30

Po ďalšej strele na Gudlevskisa sa znovu rozpútala šarvátka a uvidíme, či sa bude vylučovať aj tentoraz.

44:55

Do obrovskej šance sa z ničoho nič dostali Prešovčania.
Po zadovke na Turana sa ale opäť vyznamenal Gudlevskis a k vyrovnaniu tak nedochádza.

43:48

Rovnaký trest platí aj pre Maiera a bude sa tak hrať v štyroch na oboch stranách.

43:48

Po zákroku hosťujúceho brankára sa rozpútala mierna šarvátka a Čacho odchádza na trestnú lavicu za hrubosť.

43:20

Do dobrej príležitosti sa dostal Čacho ale Gudlevskis pohotovo zakročil a hra je tak prerušená.

42:50

Bratislavčania sa dostali do útoku ale Lukošík stratil hokejku a v akcii tak nemohli pokračovať.

42:10

V úvode tretieho dejstva je hra mierne rozbitá a hrá sa prevažne pri mantineloch.

41:17

Hostia v plnom počte.

40:25

Prešovu sa nedarí po prestávke dostať do presilovkového tlaku, keď Sersen vyhadzuje puk cez všetky čiary.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:43.

V druhej tretine sme boli svedkami viacerých zvratov, keď najprv išli do vedenia domáci po využití početnej výhody o dvoch mužov.
Potom ale v priebehu dvoch minút strhli Bratislavčania vedenie na svoju stranu a odvtedy sa už nikomu skórovať nepodarilo.
Do tretej tretiny tak budú v lepšej nálade vstupovať hostia zo Slovanu.

40:00

39:17

Nepríjemného faulu sa pred koncom druhého dejstva dopustil Gachulinec a Prešov si tak zahrá presilovku.

39:01

Jeden z hráčov Prešova vysielal dobrú prihrávku pred bránu Slovana ale Zagrapan sa k zakončeniu nedostal.
Puk tak iba preletel naprieč osou ihriska.

38:10

Vo veľkej šanci sa ocitol Golian. Po prihrávke do medzikružia ale nevystrelil presne a k zvýšeniu náskoku belasých tak zatiaľ neprichádza.

37:00

Hra sa nám teraz na chvíľu spomalila a ani jeden z tímov sa nedostáva do žiadnej väčšej príležitosti na skórovanie.

34:45

Yogan nastreľoval z veľkého uhla a Bespalov si nakoniec poradil aj s nasledujúcimi dorážkami.

33:40

MacKenzieho strela bola zrazená tesne vedľa ľavej tyčky Bespalova.
Slovan sa ale naďalej snaží vyťažiť z tejto hernej prevahy čo najviac,

32:05

Hra sa nám teraz otočila o 180 stupňov.
Slovanisti, ktorý boli ešte pred pár minútami zakríknutý sú teraz na koni a útočia, zatiaľ čo Prešovčania pôsobia veľmi rozpačito a v defenzíve sa im vytvárajú rôzne diery.

31:12

Po nedôraznom vyhodení domácich sa k puku dostal Sukeľ a po jeho prihrávke skóruje WILLIAM RAPUZZI.
Asistencia: Jakub Sukeľ

29:09

Slovan Bratislava dal gól! Gól strelil MACKENZIE. Asistencie MacKenzie, Harris.

28:58

Teraz ale tá šanca môže prísť, keďže domáci Sýkora sa dopúšťa pomerne zbytočného faulu v útočnom pásme.

28:10

Prešovčania hrajú momentálne s veľkým sebavedomím a Slovan má veľký problém s vypracovaním si nejakej príležitosti na vyrovnanie.

27:01

Harris pálil na domáceho brankára Bespalova, no jeho strela bola zrazená na ochrannú sieť.

26:21

24:40

Tím Grotto Prešov dal gól!
Prešov vyvinul na bránku Slovana obrovský tlak a brankár Gudlevskis tak kapituluje po druhý krát.
Šikovným tečom sa prezentoval VILIAM ČACHO.
Asistencie: Ján Sýkora, Matúš Rais

24:21

Slovan teraz zle striedal a Prešov si tak bude môcť zahrať krátku presilovku o dvoch 5na3.

23:22

Po dobrej strele Charbonneaua sa puk odrazil od Gudlevskisa ale Šimun sa k dorážke nedostal.

22:40

Samuel Takáč sa ale na klzisku dlho neohrial. Len 3 sekundy po tom, čo naskočil na ľad fauluje opäť a musí sa tak vrátiť na trestnú lavicu.

22:37

22:30

Po dobrej prihrávke vypálil bez prípravy Klíma ale jeho strela sa neujala.

21:20

Prešov nakoniec po zblokovanej hre prichádza o pásmo a hra sa nakoniec presunie do stredného pásma.

21:00

Sýkora sa po dlhom držaní puku nakoniec rozhodol pre strelu ale s jeho pokusom nemal Gudlevskis žiadny problém.

20:37

Po faule strelca prvého gólu Takáča si Prešov zahrá svoju prvú presilovku.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:53

V prvej tretine súboja medzi Slovanom Bratislava a Prešovom sme videli dva góly. Slovanisti išli po rýchlom zásahu Takáča do vedenia, no náskok nedokázali v neskoršom priebehu tretiny zveľadiť.
Prešovčania zas vyťažili z minima maximum a v ojedinelej šanci sa Charbonneau nemýlil a vyrovnal na 1:1.
Zápas je tak otvorený a môžeme sa tešiť, čo prinesie druhá tretina.

20:00

18:30

Čacho stratil za vlastnou bránou rovnováhu a puku sa zmocnil jeden z hráčov Slovana.
Obrana Prešova sa ale dokázala zmobilizovať a šancu belasých odvrátila.

17:20

Slovan je hneď po vyrovnaní aktívny ale Bespalov kryje jeho útočnú snahu,

16:13

V obrannom pásme Slovana sa k puku dopracoval Čacho a on nakoniec vyslal pred bránu parádnu prihrávku pre JONATHANA CHARBONNEAU, ktorý využil odkrytú bránu a vyrovnal na 1:1.
Asistencie: Viliam Čacho, Martin Krasničan

14:20

Vylučovať sa nakoniec nebude a Prešov už hrá v plnom počte

13:40

Po nastrelení puku na Bespalova sa pred ruským brankárom rozpútala šarvátka.
Uvidíme, ako situáciu vyriešia rozhodcovia.

Pomer striel na bránu je momentálne 4:9.

13:30

Po dlhej dobe sa Prešovu podarilo vyhodiť a tlak Slovana je tak prerušený.
V zápätí sa pri pokuse o znovuzískanie útočného pásma ocitol v ofsajde Zigo a hra sa tak presunie do stredného pásma.

13:10

Bratislavčania vyvíjajú na domácich veľký tlak. Prešov ale zatiaľ odoláva a hra je momentálne prerušená.

12:20

Po zlom striedaní Prešova, keď mali na klzisku až šiestich hráčov, bude nasledovať prvá presilovka Slovana.

11:45

Z ničoho nič sa do protiútoku dostali dvaja hráči Prešova.
Backhandové zakončenie Žilku ale Gudlevskis pokryl a Prešov tak zatiaľ nevyrovnáva.

10:50

Hra s menším počtom hráčom na klzisku očividne lepšie svedčí Slovanu.
Domáci sú totiž zatlačení vo vlastnej tretine a zatiaľ sa nedostali ani za polku.

09:59

Súčasne je ale vylúčený aj na strane hostí Matoušek.
Uvidíme tak hru štyroch proti štyrom.

09:59

Prvým vylúčeným hráčom dnešného zápasu je Ružička.
Trest si odsedí za sekanie.

08:20

Krasničan sa po prihrávke kapitána Čacha snažil pretlačiť puk cez lotyšského brankára. Gudlevskis ale nezaváhal a šancu domácich pokryl.

07:48

Strelou z veľkého uhla sa prezentoval jeden z útočníkov domácich. Pre Gudlevskisa to ale nebol žiadny problém a puk vyrazil do bezpečia.

07:10

Takáčova strieľaná prihrávka nenašla žiadneho príjemcu a nakoniec ani nesmerovala na bránku.
Bespalovovi teda nehrozí z tejto situácie žiadne nebezpečenstvo.

05:56

Obrovskú chybu v rozohrávke hostí na poslednú chvíľu zachránil brankár Gudlevskis.
Jeden z hráčov Prešova totiž mohol ísť do samostatného nájazdu.

05:20

Pri útočnej akcii domácich došlo k porušeniu bránky a nakoniec preto musí byť hra pozastavená.

04:20

Bratislavčania majú aj po vstrelenom góle zápas pevne v rukách.
Domácich ešte nepustili do žiadnej väčšej príležitosti.

03:10

Po rýchlej akcii Slovanistov dostal prihrávku pred odkrytú bránu SAMUEL TAKÁČ a puk nakoniec dopravil do brány.
Asistencia: Matt MacKenzie.

02:10

Gachulinec vypálil od modrej tvrdú strelu ale Bespalov jeho pokus pokryl.
Puk mu ale z lapačky vypadol a hra tak prerušená nebude.

00:45

Takáčova strela bola zrazená na ochrannú sieť a hra sa tak presunie pred domáceho brankára Bespalova.

00:10

Útočnú akciu Slovanistov zastavilo postavenie mimo hry.

00:01

Hráči už nastupujú na ľadovú plochu a zápas o malú chvíľu začne.

HC GROTTO Prešov: Bespalov (Petrík) – Rais, Bakala, Ružička, F. Fekiač, Turan, Jendroľ, Masarik, Miškuf – Charbonneau, Čacho, Krasničan, Jokinen, Klima, Žilka, Šimun, V. Fekiač, Sýkora, Magdolen, Halama

HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (Hlavaj) – Golian, MacKenzie, Maier, Valach, Sersen, Gachulinec, Beno – Takáč, Harris, Zigo, Yogan, Rapuzzi, Matoušek, Sukeľ, Kytnár, Kluciar, Danišovský, Preisinger, Lukošík

Rozhodca: T. Hronský, M. Krajčík.

HC SLOVAN BRATISLAVA
Slovan je síce v tabuľke tretí, ale jeho posledné výkony určite nie sú na takej úrovni, ako by ich fanúšikovia očakávali.
V posledných piatich zápasoch si totižto pripísali iba jedinú výhru na predposledným Liptovským Mikulášom. V Lige majstrov im potom Třinec uštedril dve jasné prehry a body stratili aj proti Michalovciam a Bystrici.
Obzvlášť zápas proti tímu z východu môže belasých mrzieť, pretože v ňom viedli už 3:1.
Posledný Prešov tak môže byť ideálnym súperom pre Slovan, aby konečne zapísal do tabuľky tri body a nabral sebavedomie pred dôležitým zápasom s Popradom.

HC PREŠOV
Nováčikovi najvyššej slovenskej súťaže sa zatiaľ vôbec nedarí. Za úvodných zápasov si pripísali len 2 výhry, z toho od tej poslednej už uplynuli dva týždne. Východniari momentálne ťahajú sériu troch prehier, keď po tesných porážkach od Košíc a Zvolena utrpeli v piatok debakel od Nitry 3:8.
Na tímy pred nimi ale Prešovčania nestrácajú mnoho a budú sa tak určite snažiť, aby proti favoritovi nazbierali nejaké cenné body.

Všetkým hokejovým fanúšikom prajem príjemný nedeľný večer a vítam Vás pri našom online prenose z deviateho kola Slovenskej extraligy medzi Prešovom a Slovanom Bratislava.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.