4 : 3
(1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
HC Košice
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Tak napokon Poprad v tomto zápase zvíťazil a asi si to možno aj trochu viac zaslúžil. Prvé dve tretiny bol jednoznačne lepším tímom, Košice vstali síce z popola, no v predĺžení inkasovali veľmi rýchlo a určite musia byť veľmi vďační za jeden bod.

60:37

Poprad dal gól!
Rozuzlenie zápasu prichádza v predĺžení veľmi rýchlo. Dalhuisen strieľal spomedzi kruhov, Košarišťan zostal dezorientovaný, Svitana sa neulakomil a ešte naservíroval ako na podnose pre DÁVIDA SKOKANA, pred ktorým už ostala iba odkrytá prázdna brána.
Asistencie: Patrik Svitana, Mike Dalhuisen.

60:16

Skokan vyhral úvodné buly v predĺžení, Poprad je na puku.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Skokan síce začal tretiu tretinu výborne, zvýšil na 3:0, no potom domáci Popradčania jednoznačne podcenili situáciu. Klhůfek a Milý znížili na 3:2 a v záverečnej hre bez brankára vyrovnával na 3:3 druhým gólom v zápase Klhůfek. O jasne vyzerajúce tri body prišli Popradčania vcelku veľmi rýchlo. Zápas putuje do predĺženia.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:32

Košice dali gól!
Oceliari uspeli v powerplay a vyrovnávajú skóre duelu. Napriek počiatočným problémom so ziskom útočného pásma sa to hosťom podarilo. PAVEL KLHUFEK dostal prihrávku medzi kruhy, kde ostal nechránený a strelou k žrdi prekonal Čiliaka.
Asistencie: Allan McPherson, Marek Slovák.

58:58

Skokan zvíťazil na buly a bezpečne posielal puk preč.

58:53

Dalhuisenova žabka cez celé klzisko znamená zakázané uvoľnenie.

58:39

Košičania začínajú spoza vlastnej brány.

58:27

Skokan vyhral buly, Svitana vyviezol puk do stredného pásma.

58:21

Zblokovaný puk skončil na ochrannej sieti, tréner Kaskinen si berie oddychový čas.

58:13

Košarišťan odchádza z brány.

57:46

Deyl bekhendom jednoduchým spôsobom poslal puk na zadný mantinel a jeho spoluhráči za ním korčuľovali.

57:05

Belluš neskrotil nahodený puk, Popradčania sa znovu oslobodili.

56:24

McPherson otočil hru, ukázal sa mu na pravom kruhu Lapšanský, prihrávku však nespracoval a domáci sa oslobodili.

55:51

McPherson posielal strieľanú prízemnu prihrávku popred bránkovisko, puk bol tečovaný, ale letel mimo.

55:11

Tak toto bolo naozaj zbytočné od Lukáša Handlovského. Košice si zahrajú presilovku, dve minúty za nedovolené bránenie pre Handlovského.

54:52

Livingston cez Tanseyho v individuálnom výpade neprešiel, aj po jeho práci však Poprad získal nakrátko útočné pásmo.

54:16

Oddychový čas pre Poprad.

54:16

Oceliari znižujú už len na rozdiel jedného gólu a už to bude poriadna dráma. Po vyhratom buly v útočnom pásme strieľal z modrej čiary Wehrs. Čiliak vyrážal pred seba, bol tam JURAJ MILÝ a uspel v dorážkovej príležitosti.
Asistencie: Kevin Wehrs, Matúš Havrila.

54:10

Vandas to urobil z obranného pásma až príliš jednoducho a zavinil zakázané uvoľnenie.

53:35

Livingston pretečoval Skokanovu prihrávku do útočného pásma a domáci striedajú. Čerstvé sily na ľad posielajú aj oceliari, rozohrávajú spoza Košarišťana.

53:08

Patrik Svitana sa rozhodol pre priamu strelu na bránku, triafal však len do Košarišťanovej lapačky. Nájazd je teda nevyužitý.

53:08

Michael Vandas naskočil na ľad z trestnej lavice, ihneď si prebral puk a vyšiel sám na Košarišťana. Bol však faulovaný a je nariadené trestné strieľanie!

52:34

Tansey nahadzoval puk od modrej čiary, Čiliak bezpečne vyrazil. Zatiaľ nie sú Košičania veľmi úspešní v tejto presilovke. Poprad sa dobre bráni a vyhadzuje veľa pukov.

51:41

Saucerman sa jemne zrazil so Svitanom a vnikol skôr do pásma než puk. Je z toho ofsajd.

51:01

Michael Vandas zbytočne dával hokejku do McPhersonových korčulí a je teda vylúčený za podrazenie.

50:42

McPherson prenechával na modrej čiare Wehrsovi, ktorý to nahadzoval na bránku. Čiliak si bránku postrážil a Bartánusovi už dorážať nedovolil.

49:56

Pred Danielom Brejčákom sa na pravom krídle otvoril priestor. Popradský obranca vyrazil dopredu a napriahol na pravom kruhu. Triafal však vysoko nad.

48:56

Wehrs prestrčil puk na Jokeľa, ktorý to chcel dávať pred bránku Havrilovi, no tento košický útočník nemal hokejku na ľade.

48:00

Pereskokovi nevyšla finálna prihrávka, Popradčania sa rýchlo zorganizovali v defenzíve a nedovolil teraz súperovi vystreliť.

46:55

Košický gól napokon videorozhodca odobril. Nahodený puk z ľavého kruhu mieril na Čiliaka a po dotyku PAVLA KLHUFEKA sa dostal regulérne do bránky.
Asistencia: Colton Saucerman.

46:55

Košický ďalší strelený gól, no opäť hlavný rozhodca avizuje, že si nechá poradiť s videorozhodcom.

46:17

Cibákovi nesadol puk na strelu spoza ľavého kruhu, Havrila sa však následne dostal k odrazenému puku, no triafal mimo.

45:05

Dávid Skokan sa dostal k Livingstonovej prihrávke, uvoľnil sa po osi ihriska a pokračoval sám na bránu. Košarišťana však bekhendovou strelou neprekvapil.

44:52

Klhůfekovu prihrávku v strednom pásme Svitana zastavil.

44:18

Čiliak čelil strele Saucermana od modrej čiary. Zámorský obranca Košíc to namieril priamo do lapačky popradského brankára.

44:06

Rogoň si vylepšoval pozíciu, vrátil následne puk Havrilovi, no ten sa už potom k strele nedostal.

43:26

Havrila nabral rýchlosť v strednom pásme, vyrazil po osi ihriska dopredu, no jeho zakončenie potom bolo zblokované.

42:48

Presilovka Košíc sa už skončila a veľa sme v nej zo strany oceliarov nevideli. Popradčania to zvládli s chladnou hlavou.

42:17

Drgoň si dovolil riskantnú a luxusnú prihrávku popred bránkovisko na Svitanu, ktorý bezpečne vyhadzoval až ku Košarišťanovi.

41:32

Saucerman naznačil strelu, nabíjal na pravý kruh McPhersonovi, ktorý vypálil a Čiliak bezpečne betónom vyrážal.

40:48

Presilovku si zahrajú Košice a majú šancu na návrat do zápasu. Za napadnutie hlavy a krku dostáva dve minúty Michael Vandas.

40:23

Na začiatku tretej tretiny strieľa Poprad tretí zásah. Livingston v strednom pásme získal puk, otočil hru, prešiel po ľavom krídle a z ľavého kruhu výborne krížom nabil DÁVIDOVI SKOKANOVI, ktorého strela z prvej prepadla cez Košarišťana.
Asistencia: James Livingston.

40:01

V druhej tretine sme boli taktiež svedkami viacerých vylúčení. Popradské vedenie zvyšoval v 35. minúte obranca Drgoň, využil presilovku a zaznamenal druhý gól v zápase. Kamzíci teda nad oceliarmi po 40 minútach vedú 2:0.

40:00

39:48

Klhůfek prešiel s pukom do pásma na osi ihriska, nahodil to, Čiliak chytil do lapačky a rýchlo rozohral.

39:05

Svitana cez Skokana dával puk na Drgoňa za ľavý kruh. Popradský obranca už siahal na hetrik, teraz mu však strela veľmi nevyšla.

38:41

Teraz domáci stratili puk v pásme a využili to oceliari na oslobodenie sa.

38:22

Svitana to skúsil strelou švihom z pravého kruhu, Košarišťan vytesnil jeho pokus na ochrannú sieť.

37:38

Prichádza ďalšie vylúčenie. Tentokrát presilovku budú hrať kamzíci, dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Martin Belluš.

37:22

Neúspešný pokus domácich o hybridný icing. Mešár puk nedostihol, je to zakázané uvoľnenie.

36:53

Košičania ešte ťažili zo záverečného presilovkového tlaku. McPherson nahadzoval od modrej čiary, Čiliak vyrážal a domáci dostali preč puk spred bránkoviska.

36:24

Gól neplatí, Adam Lapšanský tečoval Saucermanovu strelu vysokou hokejkou, a tak je stále stav 2:0 pre Poprad.

36:24

Košičania strieľajú gól, bude to však musieť byť posúdené videorozhodcom kvôli možnej hre vysokou hokejkou.

35:16

Skokan to urobil veľmi skúsene, najprv chcel útočiť, potom však urobil oblúčik a puk posunul späť do obranného pásma.

34:40

Košičania môžu znížiť. Dve minúty za držanie dostáva Daniel Brejčák.

34:13

Poprad využíva túto presilovku a dostáva sa do dvojgólového vedenia. Takmer ako cez kopirák pri prvom góle, Svitana nabíjal za ľavý kruh ADAMOVI DRGOŇOVI a ten tvrdou strelou z prvej príklepom po ľade prekonal Košarišťana.
Asistencie: Patrik Svitana, River Rymsha.

33:58

Handlovský nabil pred bránkovisko Vandasovi, ten to skúsil z prvej, no Andrej Košarišťan bol pohyblivý a rýchlo zasiahol.

33:06

Vo vlastnom oslabení sa otvoril priestor pre košických hráčov. Slovák vybojoval puk na modrej čiare, počkal si na nakorčuľovaného Pavla Klhůfeka pred bránkoviskom. Klhůfek už tam bol úplne sám, potiahol si to na bekhend, Čiliak ho však perfektne prečítal a puk zachytil.

32:34

Poprad si teda zahrá presilovú hru. Dve minúty za držanie dostáva Oliver Jokeľ.

32:05

Poprad už hrá so šiestimi počas avizovaného vylúčenia. Svitana krížnou prihrávkou presunul puk na Handlovského, jeho zakončenie Košarišťan vyrážačkou zneškodnil.

31:14

Vandas nabral rýchlosť z hĺbky obranného pásma, prekorčuľoval po ľavom krídle, vystrelil spoza obrancu a Košarišťan úspešne zasiahol.

30:22

McPherson sa dostal do prečíslenia so Slovákom, chcel mu dávať krížom puk medzi kruhy, no Brejčák vynikajúco zapracoval hokejkou.

30:01

Bartánus nahadzoval puk z pravého kruhu. Čiliak si nebol najprv stopercentne istý, kde má puk, po chvíli ho však našiel pod betónom.

29:25

Nahodený puk Ulrycha zo stredného pásma letel priamo na Košarišťana, brankár Košíc si poradil.

28:42

Lapšanský aktivitou vybojoval puk, posunul ho na pravý kruh Klhůfekovi, ktorý strieľal švihom, ale bránu minul.

28:06

Bjalončík vyhral buly pre Paločka v útočnom pásme. Paločko ihneď vystrelil, no mieril to len priamo na hruď brankára Košarišťana.

27:39

V závere presilovky sa Popradčania dostali s pukom do pásma, viacmenej sa však za ním iba naháňali a nevedeli si ho poriadne skrotiť.

26:55

Mešár si vymenil puk s Livingstonom pri ľavom kruhu, následne prešiel mladý popradský útočník pred Košarišťana, vystrelil však vysoko nad.

26:25

Rymsha nabíjal za ľavý kruh Drgoňovi, ktorému veľmi strela nesadla. Košarišťan bez problémov vyrážal a hostia potom vyhodili puk.

25:39

Presilovku získava tím kamzíkov. Kevin Wehrs je vylúčený na dve minúty za krosček.

25:10

Jokeľ sa nezavinene zrazil s Dzivjakom, ktorý ostal otrasený ležať na ľade. Vyzerá to tak, že však bude v poriadku.

24:44

Ďalšiu príležitosť mal z ľavého kruhu Lapšanský. Čiliak vyrážal na opačný kruh, Belluš však už dorážať do odkrytej časti bránky nedokázal. Netrafil puk.

24:21

Klhůfek to skúsil strelou z ľavého kruhu, Čiliak bol pripravený.

23:58

Šermovačku v strednom pásme lepšie zvládli oceliari, rozohrávajú však až z hĺbky obranného pásma.

22:38

Individuálne do pásma v závere presilovky prešiel Tansey, ktorý však spadol medzi kruhmi a napokon aj posunul bránku.

21:58

Slovák znovu dával na modrú čiaru Saucermanovi, tentokrát znovu strelou bránku netrafil.

21:21

Saucerman dostal puk na modrú čiaru a okamžite zakončoval. Mieril mimo priestoru bránky.

20:40

Tak Popradčania si to komplikujú. Dve minúty za seknutie dostáva Michael Vandas.

20:13

Košičania začínajú druhú tretinu ešte s viac ako minútovou presilovkou, v úvode oslabenia sa domáci oslobodili.

20:01

Úvodná tretina bola poznačená množstvom vylúčení. Jediný gól padol práve v presilovke. V 6. minúte otváral skóre Drgoň, a tak Poprad po 20 minútach vedie nad Košicami 1:0.

20:00

19:43

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Mešár – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

19:26

Šikovnú kľučku predviedol Klhůfek, napokon však medzi kruhmi spadol a nedostal sa k strele.

18:44

Poprad hrá ďaleko od košickej brány a presilová hra domácich sa už rýchlo chýli ku koncu.

17:54

Svitana servíroval Livingstonovi medzi kruhy, puk mu však preskočil cez hokejku a Jokeľ okamžite mohol vyhadzovať.

16:47

Po krátkom čase to bude ďalšia presilovka pre kamzíkov. Dve minúty za hákovanie dostáva Martin Belluš.

16:16

Puk je za popradskou bránkou, oba tímy striedajú.

15:13

McPherson vykorčuľoval po pravom krídle, Chovan už bol na ľade. Hostia teda vyrazili do protiútoku, no ďaleko sa nedostali.

14:24

Opäť ďalšie nezrovnalosti v popradskej rozohrávke, už beží druhá časť košického oslabenia a zatiaľ Košarišťan veľa pracovať nemusel.

13:48

Poprad má zatiaľ problém v tejto presilovke rozostaviť sa v útočnom pásme. Teraz je hra prerušená kvôli prihrávke rukou.

13:04

Presilovka pre Poprad. Michal Chovan si nedal pozor na hokejku a podrazil Lukáša Handlovského.

12:11

Ulrychova žabka von z obranného pásma narobila Romančíkovi problémy. Košický obranca nevedel skrotiť puk, využiť to chcel Handlovský, ktorý už aj si pripravoval puk na strelu spomedzi kruhov, no ušiel mu.

11:17

Oceliari zvládli toto oslabenie bez inkasovaného gólu, hrá sa už opäť v systéme piatich proti piatim.

10:36

Svitana to chcel vracať späť na modrú čiaru, no jeho pohyb prečítal Bartánus a zastavil prihrávku popradského kapitána.

09:38

Rymsha zakončoval švihom spoza pravého kruhu, nebola to však veľmi razantná strela. Košarišťan ju pokojne hokejkou vyrazil.

09:14

Košická presilovka sa končí predčasne. Colton Saucerman je vylúčený za hákovanie počas Bjalončíkovho pokusu o útok.

08:35

Brejčák tvrdo dohral pri mantineli Kevina Tanseyho, ktorý sa ťažšie zdvíhal z ľadu. Po chvíli sa domáci znovu oslobodili.

08:12

Pereskokov individuálnymi kľučkami cez Dalhuisena neprešiel, holandský obranca v popradských farbách puk poslal preč až ku Košarišťanovi.

07:35

Vznikla menšia mela pred košickou bránkou, Dávid Skokan si počínal nedovolene a dostáva dve minúty za seknutie.

07:20

Aj štvrtá mladícka popradská lajna bola s pukom v útočnom pásme. Dzivjak prenechal dozadu na ľavý kruh Valigurovi, ktorý vystrelil, ale jeho zakončenie letelo len na ochrannú sieť.

06:50

Košarišťan sa snažil založiť veľmi rýchlo útočnú akciu. Jeho nastrelený puk o mantinel však napokon bez iného dotyku prešiel cez celé klzisko a je z toho icing.

05:47

Po nepresnej prihrávke popred Košarišťana vyrážal do protiútoku Pereskokov, nahodil si puk sám pred seba, no pri puku už potom prvý nebol.

05:23

Využitá presilovka kamzíkov znamená vedenie Popradu. Rymsha naservíroval za ľavý kruh ADAMOVI DRGOŇOVI, ktorý využil clonenie Skokana a tvrdou delovkou nedal šancu Košarišťanovi.
Asistencie: River Rymsha, Patrik Svitana.

05:09

Po asi dvoch kostrbatých rozohrávkach sa domácim podarilo dostať do útočného pásma.

04:26

Presilovku získavajú aj kamzíci. Brankár Košarišťan je potrestaný dvomi minútami za seknutie po tom, čo si chcel robiť poriadok pred svojou bránkou po nahodenom puku.

03:41

Dalhuisen chvíľu čakal za pravým kruhom, mieril napokon vedľa. Dobrú pozíciu pár sekúnd nato mal aj Handlovský, delovkou však taktiež minul priestor brány.

03:15

Po Livingstonovej strele bola bránka posunutá, hra teda bola v momente prerušená.

02:48

Svitana vymyslel peknú prihrávku od zadného mantinelu medzi kruhy, kde sa uvoľnil Skokan. Dostal puk, zakončil a Košarišťan musel reagovať.

02:08

Oceliari dostali puk do útočného pásma v záverečných sekundách presilovky. Belluš prešiel po pravom krídle a výborne naservíroval krížom na Pereskokova, ktorý bol sám pred Čiliakom. Puk mu však veľmi nesadol a popradský brankár vyrážal pohotovo betónom.

01:30

Ďalšia strela Saucermana od modrej čiary, puk skončil na hokejkách domácich hráčov a Brejčák vyhodiť nedokázal.

00:46

Dobrú ďalšiu prihrávku dostal na modrú čiaru Saucerman, ktorý to nahadzoval pred bránku. Puk letel mimo a potom sa už domáci oslobodili.

00:34

Ulrychovi sa nepodarilo vyhodiť puk. McPherson dostal prihrávku na ľavý kruh a vystrelil švihom. Čiliak vrchom hokejky vyrážal na ochrannú sieť.

00:15

Hneď v úvode prichádza presilová hra pre Košičanov. Patrik Svitana dostáva dve minúty za seknutie.

00:01

Na ľadovej ploche máme oba celky. Košičanov v tmavomodrých dresoch a Popradčanov v bielych.

HK Poprad: Čiliak (Tomek) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Demo – Svitana, Skokan, Livingston – Vandas, Bjalončík, Handlovský – Mešár, Paločko, Šišovský – Valigura, Jevoš, Dzivjak – Šotek

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Saucerman, Wehrs, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Jacko – Bartánus, Slovák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Rogoň – Lapšanský, Klhůfek, Belluš – Milý, Havrila, Jokeľ

Rozhodca: Krajčík, Novák – Crman, Orolin.

Prajem vám príjemný nedeľný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 7. kola Tipos Extraligy, v ktorom uvidíme aj východniarske derby medzi HK Poprad a HC Košice. Stretnutie sa začína o 18:00.

Poprad v piatok v Trenčíne ukončil trojzápasovú sériu víťazstiev, vďaka ktorej sa dostal v tabuľke na prvé miesto. Po tesnej prehre 3:2 v piatok na ľade Dukly sa zosunul na 2. priečku, kde má momentálne 12 bodov a skóre 24:14.

Košičania prichádzajú pod Tatry na 6. tabuľkovej pozícii so ziskom deviatich bodov, ktoré získali práve v posledných troch zápasoch. Úvodné zápasy nového ročníka Tipos Extraligy oceliarom nevyšli, trikrát prehrali, následne sa však otriasli a dokázali tri razy za sebou zvíťaziť. Košice v piatkovom kole privítali na domácom ľade Prešov, ktorý zdolali tesne 2:1.

Posledný vzájomný duel medzi Popradom a Košicami sa odohral v minulej sezóne. 12. marca 2021 oceliari doma zdolali kamzíkov s prehľadom 5:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.