1 : 2
(1:2, 0:0, 0:0)
HC Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

HC Slovan Bratislava poráža v záverečnom zápase košickej skupiny Eastern Cupu HC Košice 2:1. Všetky tri góly padli ešte v prvej tretine, o triumf hostí sa postaral víťazným zásahom Yogan.

Koniec zápasu.

59:49

McPherson to dával pred bránkovisko, kde to hostia odpálili cez všetky čiary. Icing.

59:23

Košice už bez brankára!

59:11

Domáci v plnom počte.

58:39

Akoby na desať sekúnd zastal čas. Jeden z hostí držal puk v útočnej tretine v rohu klziska a nechcel sa pohnúť, kým ho niekto nezačne atakovať.

58:13

Slovan usadený v útočnom pásme, svoje víťazstvo môže spečatiť gólom v presilovke.

58:00

Dve minúty do konca zápasu.

57:25

Hostia v plnom počte.

57:11

Vylúčenie v tíme HC Košice (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade).

57:11

Napokon na trestnej lavici skončili po traja hráči na oboch stranách. Nehrá sa už vyše tri minúty.

57:11

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Tomáš Zigo – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Maier – 2 min., hrubosť).

57:11

Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Belluš – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Košice (Michal Chovan – 2 min., hrubosť).

57:11

Zigo a Maier sa tam pustili do dvojice Košičanov. Boli to Belluš a Pereskokov. Nasledovať budú osobné aj vzájomné tresty za hrubosť.

56:58

Celé to upokojuje až Zigo, ktorý vyváža puk von z pásma.

56:32

McPherson z opačného kruhu iba do betónov Gudlevskisa.

55:54

Slovák si to niekoľkokrát rovnal na strelu, keď k nej ale prišlo, tak z ľavého kruhu bránu minul.

55:25

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Jakub Sukeľ – 2 min., podrazenie).

54:58

Rozhodcovia stratili puk z dohľadu, aj preto posúvajú hru do stredného pásma. Východniari si môžu vydýchnuť.

54:41

54:25

Košice dostávajú puk von z pásma, na vlastnej modrej ho však pristavil pozorný Gudlevskis.

53:54

Len to tak lietalo pred Košarišťanom. Ani Takáč, ani Gašpar a ďalší slovanisti nepoistili vedenie svojho tímu spred brány.

53:15

Gašpar s delovkou od modrej, Urbánek sa snažil o dorážku, ale skvelý Košarišťan.

52:41

Vylúčenie v tíme HC Košice (Kevin Tansey – 2 min., nebezpečná výstroj).

52:26

Chovan v súboji s MacKenziem o puk, ten pristál na ochrannej sieti. Buly v strednom pásme.

52:03

Druhá formácia Bratislavčanov podkúrila, Zigo s Jääskeläinenom dobiedzali, ale Košarišťan ich k dorážke nepustil.

51:44

51:30

51:20

Slovanisti šikovne držia puk vo svojej moci za bránou Košarišťana.

50:46

Gašpar ukázal peknú vzťahovačku, ale košický obranca si ľahol na ľad a puk mu vypichoval.

50:21

Zakázané uvoľnenie Slovana.

50:01

Desať minút do konca zápasu, sledujeme hru štyroch proti štyrom.

49:44

Vylúčenie v tíme HC Košice (Andrej Košarišťan – 2 min., nedovolené bránenie). Trest odpyká Patrik Rogoň.

49:30

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Tomáš Matoušek – 2 min., držanie).

49:21

Slovan si vybral oddychový čas.

49:21

Opäť aktívny Jääskeläinen. Nahodenie od modrej veľa práce Košarišťanovi nenarobilo, skončilo pekne v lapačke.

49:08

Už som chcel napísať, že sa hrá dlho bez prerušenia, keď sa východniari previnili icingom po bekhendovom nahodení.

48:19

Bartánus sa pretlačil do útoku cez Valacha, skúsený obranca mu ale nedovolil vystreliť.

47:36

Jääskeläinen iba posunul puk do stredného pásma, Slovan totiž musel prestriedať a síl nazvyš už nebolo.

47:03

46:49

Puky len tak lietali pred hosťujúcou bránou. Strieľané prihrávky a teče, McPherson, Slovák a ani Lapšanský puk do siete nedostali.

46:06

McPherson to dával na vyrážačku Gudlevskisa, ten si poradil.

45:28

Slovan nepúšťa Košice do útočného pásma, hrá sa v strednom.

45:03

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Milan Kytnár – 2 min., krosček).

44:41

Gudlevskis si posunul rovnakú bránu ako v minulej tretine Košarišťan, ale teraz sa nevylučuje. Bolo to ako reakcia na nahodenie a zrazený puk Pereskokova z uhla. Zákrok sa predsa len podaril.

44:28

Fominykh sa nebojácne vložil do zakončenia Novotu a puk zrazil na ochrannú sieť, za čo si vyslúžil aplauz svojej striedačky.

44:22

Klhufek tečoval nahodenie od modrej, ale nie tak, ako si predstavoval. Puk sa dotkol konštrukcie pod strechou štadióna.

44:01

Tansey s Novotom rozbiehajú nový atak.

43:35

Dlhšiu dobu sa už neprerušovalo, momentálne sa bojuje o puk na zadnom mantineli v košickej tretine.

42:52

Nepresný pas Gašpara na Maiera vyháňa Slovan späť do vlastnej tretiny.

42:03

Jääskeläinen naviezol puk do útočného pásma, počkal si na spoluhráčov, aby zavadzali Košarišťanovi a vystrelil.. Iba do húštiny tiel.

41:42

41:23

Hostia šikovne podržali puk na hokejkách a dostali sa dokonca aj do útoku.

40:57

Slovák z ľavého kruhu z prvej, Gudlevskis je už po prvej minúte tretej tretiny rozchytaný.

40:24

Saucerman hneď v prvej akcii z vrcholu kruhov a zaváňalo to gólom.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Druhá dvadsaťminútovka gól nepriniesla, zato sa pritvrdilo. Gašpar nastrelil konštrukciu brány, Košičania boli niekoľkokrát blízko vyrovnaniu.

Tretia tretina sa začne približne o 15:47.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:56

Puk poskakoval pred bránkoviskom, Gudlevskis aj so šťastím odolal tomuto ataku.

39:42

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Andrew Yogan – 2 min., nedovolené bránenie + 10 min. osobný trest, nešportové správanie). Trest odpyká Daniil Fominykh.

39:42

Tansey vystrelil, respektíve poslal puk ďalej a nasledoval tvrdý a nečistý hit od Yogana. Jasné vylúčenie.

39:32

Icing Slovana.

39:13

Milý s Deylom sa zahrávali pri rozohrávke s pukom. Nechýbalo veľa a mohlo nasledovať to, čo pri góle Gašpara.

38:57

Navrátilec z trestnej lavice Urbánek zápästím preveril koncentráciu Košarišťana. Ten vymrštil rameno a poslal puk na ochrannú sieť.

38:30

38:06

Po vyše minúte a pol sa hostia oslobodili a vyzerá to tak, že prežijú oslabenie bez gólov.

37:26

Saucerman na modrej si pýtal puk, aj ho dostal. Jeho nahodenie sa obtrelo o dvoch hráčov, skončilo mimo.

37:09

McPherson naznačil strelu, ale predsa prihrával. Pred bránou dorážal Belluš, ktorý mal aj o pár sekúnd novú šancu – zblízka trafil iba Gudlevskisa.

36:30

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Jakub Urbánek.

36:30

Pereskokov neudržal puk na hokejke, bol tu brejk hostí. Tí svoju šancu tiež nezvládli a počas hry striedali. Neurobili to najlepšie, pretože v jednej chvíli bolo na ľade až šesť hráčov v bielom. Rozhodcovia si to všimli a posielajú hostí na trestnú lavicu.

35:53

35:45

Znovu skvelý McPherson. Legionár bude obrovským ťahúňom Košíc v sezóne.

35:20

Západniari umne kombinovali, ale prihrávka naslepo cez os ihriska už bola príliš. Košice sa oslobodili.

34:46

Ofsajd Bratislavy, buly pred hosťujúcou modrou.

34:31

Tentoraz už Gašpar nezvládol prihrávku a vyhnal svojich z pásma. Výsledkom bola strela McPhersona spoza hráča, ktorá unudeného Gudlavskisa nepreverila.

34:12

Rastislav Gašpar si to upravil na hokejke a z ľavého kruhu trafil asi aj spojnicu Košarišťanovej brá­ny!

33:53

Vylúčenie v tíme HC Košice (Jakub Cibák – 2 min., faul lakťom).

33:53

Jeden zo slovanistov odkorčuľoval na lavičku po zásahu hokejkou do tváre. Domácim sa to nepáči, lebo si myslia, že to bolo vlastnou zásluhou. Nasleduje vylúčenie.

33:24

Beňo to mal výborne pripravené na ľavom kruhu, mal dostatok priestoru aj času, ale jeho krížna rana iba minula priestor troch žŕdok.

33:07

Sukeľ sa odvážil na výlet do útoku úplne sám. Prešiel cez štyroch hráčov, nahodil puk na bránu a získal buly.

32:23

Rozhodcovia avizovali zakázané uvoľnenie domácich, napokon si to rozmysleli.

32:09

Pekná kombinačná akcia Slovana, na ktorej konci bol zvrchu kruhov Takáč. Domáci gólman puk spacifikoval až na druhý pokus.

31:03

Saucerman sa tak dlho hral s pukom, až sa sám dostal z útočnej tretiny.

30:16

Klhufek prv tečoval a potom aj dorážal strelu spoluhráča. Východniari potrebujú impulz.

30:00

Opätovné problémy s výstrojom košického muža v maske. Dnes to je niečo nezvyčajné.

30:00

Presne v polovici stretnutia sa píska ofsajd Košíc.

29:46

29:34

Jääskeläinen dokonca triafa Košarišťana do masky, ten dokázal ubrániť aj dorážku.

28:50

Celú minútu teraz strávili Bratislavčania v útočnom pásme. Videli sme strely z osi ihriska i z kruhov, všetky ale končili na brankárovi.

27:53

Košice na ľade so štyrmi hráčmi.

27:46

Vylúčenie v tíme HC Košice (Andrej Košarišťan – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka + 10 min. osobný trest, nešportové správanie). Trest odpyká Juraj Milý.

27:46

To sa často nevidí! Košarišťan opäť pohol so svojou bránou, hostia mali puk na hokejke a už to bolo dvaja na jedného! Arbitri po prerušenej hre automaticky oznámili gól, čakáme ešte na strelca. Tak napokon nie, po rozhovore to gól nie je, ale bude to presilovka piatich na troch. Košarišťan sa po pôvodnom rozhodnutí tak rozčertil, že rozhádzal svoj výstroj po ľade. Bláznivé momenty v košickej Crow aréne.

27:01

Slovanisti sa dostali do útočného pásma. Už aj bolo načase.

26:44

McPherson sa rozbiehal pomaly, potom zrýchlil, ale aj tak bránu Gudlevskisa netrafil. Kanaďan to chcel mieriť do protismeru – nevyšlo.

26:44

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Jakub Urbánek – trestné strieľanie, sekanie).

26:44

Allan McPherson zabojoval na vlastnej modrej, vypichol puk, dostal sa až pred Gudlevskisa, kde bol faulovaný! Máme tu trestné strieľanie.

26:04

Posunutá brána po zákroku Košarišťana. Rozhodcovia s ním ešte diskutujú, vylučovať sa znovu nebude.

25:53

Vylúčenie v tíme HC Košice (Colton Saucerman – 2 min., krosček).

25:04

Romančík vo výhodnej pozície na koncovku, v poslednej chvíli mu do toho vložil puk hokejista Slovana. Puk na ochrannej sieti.

24:50

Až v tomto momente dostali východniari puk pod kontrolu a môžu zaútočiť.

24:18

Vyhraté buly na Štajnocha, strela švihom a Košarišťan znovu zasiahol.

24:14

Takáč pridal na korčuľovaní a zamedzil tak hybridnému icingu. Výsledkom bola rana od modrej s dorážkou od Gašpara, ktorý svojou hokejkou trafil masku Košarišťana. Hra musí byť prerušená.

23:27

Tomáš Zigo z pravého kruhu mieril do horných častí košickej brány. Košarišťan si ale dal pozor a zasiahol pravým ramenom.

22:55

Výrazne sa nám pritvrdilo, vidíme hity a razantné zákroky pri mantineloch.

22:31

Bezák mal dostatok času niečo s pukom vymyslieť, odovzdal ho prakticky na hokejku košického obrancu.

21:58

Icing Košíc.

21:43

Urbánek už spoza košickej brány vracal puk späť na modrú, akurát tak iba vyhnal svojich mimo pásma.

21:31

Na opačnej strane zasiahol na istotu aj Gudlevskis. Buly po jeho ľavici.

21:03

Gašpar čapoval prihrávku Takáčovi skrz bránkovisko. Pokus o bejzbalový zásah nevyšiel.

20:48

MacKenzie nahodil od modrej, puk sa odrazil od mantinelu na sieť brány. Košarišťan pre istotu zasiahol.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Po prvej siréne sa ešte do seba pustili dvaja kohúti z oboch strán. Rozhodcovia šarvátku rozuzlili, trestať by sa nemalo.

Dvadsať minút zvládli lepšie Bratislavčania. Po chybe v rozohrávke skóroval už v 47. sekunde Gašpar. Nasledovali dva rýchle presilovkové góly – prv vyrovnal McPherson, aby neskôr poslal hostí znovu do vedenia Yogan.

Druhá tretina sa začne približne o 14:49.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:46

Chovan sa presúval za bránou súpera, dokonca sa zdalo, že bol seknutý. Nie je z toho ani zakončenie, ani vylúčenie.

19:00

Domáci hrajú v plnom počte.

18:31

Fominykh tečoval puk pred Košarišťanom, ktorý sa odrazil za jeho chrbát, ale z bránkovej čiary ho odpálil jeden z obrancov.

18:09

Až v tomto momente sa hostia usadili v útoku.

17:32

Prv Bratislavčania udržali puk v útoku, ale vzápätí ho získali domáci a odpálili ho cez všetky čiary.

17:00

Vylúčenie v tíme HC Košice (Ladislav Romančík – 2 min., držanie hokejky).

16:44

Končí sa to až zákrokom Košarišťana.

16:30

Vysoké napádanie Slovana robí Košiciam veľké problémy. Domáci sa nevedia dostať z pásma.

15:51

Pereskokov mohol vzápätí strieľať z ľavého kruhu, volil však ešte pas na Klhufka, ktorý to nemal na ranu z prvej.

15:30

Slovan Bratislava dal gól!
Keď košická presilovka bola využitá bleskovo, tak toto bol riadny expres! Vyhraté buly dozadu od Milana Kytnára, strela a ANDREW YOGAN vracia vedenie na stranu hostí!

Asistencia: Milan Kytnár.

15:27

Vylúčenie v tíme HC Košice (Juraj Milý – 2 min., držanie).

14:46

Havrila to dával Fričovi pri útoku zľava. Košičania by puk najradšej dostali až do brány, to ale proti Slovanu pôjde ťažko.

13:55

McPherson sa zmocnil puku na osi ihriska v útočnom pásme, pálil, no trafil iba obrancu pred Gudlevskisom.

13:27

Rýchle akcie na oboch stranách, ale znovu iba nepresné prihrávky…

12:39

Tretia formácia s Urbánkom zatlačila domácich. Puk sa už tradične motal okolo brány, nemal ho tam však kto upratať.

11:55

Košice dali gól!
Bleskovo využitá presilovka. Vyhraté buly, posunutý puk pozdĺž mantinelu a späť pred bránkovisko, kde už bol pripravený ALLAN MCPHERSON. Rana z pravého kruhu a máme vyrovnané.

Asistencie: Marek Slovák, Martin Belluš.

11:48

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Tomáš Matoušek – 2 min., hákovanie).

11:23

Klhufek z rohu nezištne na Pereskokova pred bránou, najproduktívnejší Košičan na turnaji však naskytnutú príležitosť zoči-voči Gudlevskiskovi nevyužíva.

10:54

Striedame počas hry, vyskytli sa nepresnosti na oboch stranách. Pri puku domáci.

09:47

Takáč nabíjal v tandeme Gašparovi, Košarišťan zasahovať nemusel. Bol to azda prvý protiútok hostí v zápase.

09:26

Rozhodcovia sa upískli, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

08:52

A opäť ťažká robota pre Gudlevskisa. Pereskokov a spol. ťahali akciu sprava, puk poskakoval po bránkovisku, ale v sieti predsa len neskončil.

08:08

Tanseyho snaha od modrej skončila len na zadnom mantineli, akcia ale pokračovala ďalej. Došlo ešte k jednej koncovke, Gudlevskis ale pozorný.

07:08

Teraz to boli Bartánus s Bellušom, ktorí znepríjemňovali život hosťujúcej obrane. Košice sa po štyroch katastrofálnych minútach postavili späť na nohy.

06:53

06:05

Pereskokov už dvíhal ruky nad hlavu, keď si myslel, že po jeho zakončení skončí puk v sieti! Výborne to ale zahrala druhá košická lajna.

05:53

05:31

Slovan vzápätí vyhadzuje puk cez všetky čiary a ukazuje, ako sa má hrať oslabenie.

05:01

Slovák nahodil švihom od modrej, puk sa aj obtrel o hráčov pred brankárom, ale to bolo tak všetko. Žiadne dorážky sa nekonali.

04:15

Domáci hrajú presilovku, ale vôbec to ich hra nepripomína. Gudlevskis nemusel zatiaľ ani raz zasahovať.

03:53

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Joona Jääskeläinen – 2 min., nedovolené bránenie).

03:34

Košice v útočnom pásme, no len za cenu zakázaného uvoľnenia.

03:24

Máme za sebou tri a pol minúty a Košice boli prakticky tri minúty zatlačené vo vlastnej tretine. Aj preto si fínsky kouč Kalle Kaskinen vybral oddychový čas!

02:13

Tretia formácia hostí na čele s Kytnárom a Sukeľom hustila do domácej defenzívy. Je až neskutočné, čo urobila s Košicami jedna nepresná rozohrávka.

01:32

Hostia po góle okupujú pásmo východniarov, ktorí sa nevedia dostať za vlastnú modrú.

00:47

Domáci mali puk za svojou bránou, zrazu rozohrali, no priamo na hokejku súpera. Puku sa zmocnil RASTISLAV GAŠPAR a z pravej strany prekonal dezorientovaného Košarišťana.

00:30

Úvodná polminúta a pri puku Košice. Slovan agresívne dohrával súboje pri mantineloch.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Saucerman, Cibák, Tansey, Novota, Romančík, Deyl, Jacko, Jokeľ – McPherson, Slovák, Lapšanský – Klhufek, Chovan, Pereskokov – Bartánus, Milý, Belluš – Rogoň, Havrila, Frič

HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (Beke) – Maier, Mackenzie, Golian, Štajnoch, Beňo, Valach, Sersen – Gašpar, Yogan, Takáč – Jääskeläinen, Zigo, Matoušek – Urbánek, Kytnár, Sukeľ – Fominykh, Bezák

Rozhodca: Korba, Kalina – Bogdaň, Janiga.

Výsledky Slovana Bratislava na Eastern Cupe:

HC Slovan Bratislava – KAC Klagenfurt 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)

Góly: 19. Matoušek, 31. Matoušek, 31. Yogan, 36. Fominykh, 40. Kytnár – 28. Petersen

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Slovan Bratislava 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)

Góly: 52. Mráz – 5. Sersen, 9. Harris, 15. Gašpar, 25. Zigo, 27. Harris

Výsledky Košíc na Eastern Cupe:

HC Košice – HK Olimpija Ľubľana 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 37. Pereskokov – 13. Piche, 27. Koblar, 59. Pance

HC Košice – DVTK Jegesmedvék Miškovec 10:3 (3:0, 4:3, 3:0)

Góly: 6. Pereskokov, 9. McPherson, 12. Tansey, 28. M. Slovák, 32. Novota, 36. Milý, 40. Cibák, 42. a 51. Lapšanský, 52. Bartánus – 21. Ritó, 33. Mihalik, 35. Galanisz

Eastern Cup 2021 – účastníci:

HK Dukla Ingema Michalovce
EC-KAC Klagenfurt (Rakúsko)
HK SŽ Olimpija Ljubljana (Slovinsko)
DVTK J. Miskolc (Maďarsko)
HC Košice

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu Eastern Cupu medzi HC Košice a HC Slovan Bratislava.

Stretnutie sa začne o 14:00.