Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Česko víťazí nad Bieloruskom 3:2 po predĺžení.

61:22

Česko dalo gól!
DOMINIK KUBALÍK sa rútil sám na bránu, blafák do bekhendu mu vyšiel, puk zasunul medzi Kolosovove betóny a Česko víťazí!
Asistencie: R. Hanzl, Š. Hrubec

60:53

Hronek predviedol výborný backchecking.

60:28

Dvaja proti jednému, obetavo sa do strely hodil Hronek.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Po riadnom hracom čase je skóre vyrovnané – 2:2. O malú chvíľu sa začne predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:38

V záverečnej minúte tretej tretiny sa Bielorusi nasťahovali do útočného pásma, Hrubec dokonca musel zasahovať betónmi.

58:42

Kubalík našliapol na ľavom krídle a vystrelil, Kolosov pohodlne zasiahol lapačkou.

58:09

Bielorusi vyhodili puk cez všetky čiary – zakázané uvoľnenie.

57:34

Stránský strieľal z pravého krídla, ale veľmi nepresne, bránu minul.

56:39

Bielorusi sa bránia, darí sa im však vytláčať Čechov do stredného pásma.

55:04

Česi si posúvajú puk popri mantineli, aktívni sú najmä Stránský so Špačkom. No nedarí sa im vytvoriť si šancu či streleckú pozíciu. K Vránovi puk nedoputoval.

53:51

Česká kombinácia končí na bočnej sieti bieloruskej bránky.

53:34

Chytil nepresne prihrával, Česi sa museli rýchlo vrátiť späť.

53:18

Stránský spoza brány nabil spoluhráčovi, ten okamžite strieľal, no Kolosov bol na svojom mieste.

51:30

Bielorusko dalo gól!
A je tu bieloruské vyrovnanie! Bielorusi rýchlo otočili hru a prenikli jednoducho do útočného pásma, kde Lopačuk prihral na druhú stranu VLADISLAVOVI JERJOMENKOVI a ten to trafil nádherne ponad vyrážačku Hrubca k vzdialenejšej žŕdke.
Asistencie: S. Lopačuk, I. Šinkevič

50:49

Antonov strieľal na bránu, Hrubec vyráža pred seba.

50:07

Protas to nemal na koncovku, bol následne vytlačený za bránu, kde puk získali Česi.

49:20

Musilovi sa od mantinelu nepodarilo prihrať pred bránu, kde mal spoluhráčov. Čechom sa zatiaľ nedarí odskočiť na rozdiel dvoch gólov, všetko je tak otvorené.

47:30

Pekná kombinácia českých hokejistov v útočnom pásme, no nevyšla im finálna prihrávka medzi kruhy, tú Bielorusi prečítali a dostali puk do stredného pásma.

46:08

Smejkal zatiahol puk za súperovu bránu, prihral na modrú Skleničkovi, ktorého nahodenie skončilo mimo troch žrdí.

44:50

Hájek dobre zapracoval pred vlastným brankárom, no Česi mali problém dostať puk z obrannej tretiny.

43:32

Výborná pozícia pre Moravčíka, na osi ihriska zostal nebránený, no Kolosovovi nikto neclonil a ten Moravčíkovu strelu skryl v lapačke.

42:59

Čechom sa viackrát podarilo vyhodiť puk, no následne mohli inkasovať! Prince z ľavej strany nahodil puk pred bránu, kde ho ešte veľmi nebezpečne tečoval Kosticyn! Čechov výrazne podržal brankár Hrubec.

42:19

Protas zvolil strelu z ľavej strany, no tú zblokoval Klok.

41:24

Vylúčenie v tíme Česko (Libor Hájek – 2 min., hákovanie).

40:29

Kovář prenikol do útočného pásma, prihral spoluhráčovi, ktorého strela cieľ minula.

40:01

Tretia tretina sa začne približne o 20:52.

V druhej tretine padli tri góly, Bielorusov dostal do vedenia Šarangovič, no Česi gólmi Kovářa a Zadinu skóre otočili a vyhrávajú 2:1.

40:00

39:34

Česi vydolovali puk vo vlastnom pásme a popri mantineli ho posielajú do útočnej tretiny.

38:21

Hostia sú v závere druhej tretiny aktívni, no teraz ich akciu zastavil ofsajd.

37:43

Bielorusi nastrelil puk z diaľky na Hrubca, ten hru prerušil, vhodí sa po jeho ľavici.

36:46

Z ničoho nič sa Bielorusi dostali do šance. Prince strieľal zblízka z ľavej strany, v minisúboji uspel Hrubec.

36:04

Zadina zakombinoval s Kovářom, na konci ich akcie bol Hronek, skóre sa nemení.

35:30

Platt sa snažil strieľať spoza hráča, neuspel. Na druhej strane sa v sľubnej šanci ocitol Flek, korčuľoval sám na bránu, mieril medzi Kolosovove betóny, no ten ich včas sklepol!

34:30

Česi držia puk na hokejkách, no Bielorusi ich umne vytláčajú.

33:03

Česi otáčajú skóre! Hronek prihral na ľavý kruh FILIPOVI ZADINOVI, ktorý dostak od Bielorusov veľa času aj priestoru, výborne zamieril a strelou švihom našiel voľný priestor za chrbtom Kolosova!
Asistencia: F. Hronek

32:47

Kovář hľadal Kubalíka pred bránou, tomu sa nepodarilo zakončiť.

32:25

Hronekov pokus Kolosov chytil a nepripustil žiadne dorážky.

32:10

Česko má ideálnu príležitosť ísť do vedenia pri presilovej hre. Vyhralo buly.

32:07

Vylúčenie v tíme Bielorusko (Sergej Kosticyn – 2 min., sekanie).

29:44

Česi pomerne rýchlo vyrovnávajú! Moravčík prihral po modrej Hronekovi, ten puk nahodil na bránu, jeho dráhu šikovným tečom zmenil JAN KOVÁŘ, puk sa zatrepotal v sieti, Kolosov nemal nárok.
Asistencie: F. Hronek, M. Moravčík

28:26

Klok sa zapojil do útoku a tečoval puk, zaujímavá možnosť.

27:54

Bielorusi stále hrozia, Česi musia jednoznačne zabrať.

25:52

Bielorusko otvára skóre! Rýchlo sa dostalo do útočnej tretiny, kde dostalo od českých hokejistov príliš veľa priestoru. Bielorusi si to prihrali pred bránou a JEGOR ŠARANGOVIČ zakončil s prehľadom pod hornú žŕdku!
Asistencia: S. Kosticyn

24:58

Stránský prešiel z pravého krídla až za bránu, z jeho práce ťažil Špaček, ktorý strieľal z prvej.

23:09

Česká defenzíva zblokovala asi tri bieloruské strely, puk skončil v strednom pásme.

22:43

Bailenova krížna prihrávka neprešla, no Česi sa nedokázali oslobodiť.

21:44

Vylúčenie v tíme Česko (Libor Šulák – 2 min., nedovolené bránenie).

21:25

Strela Platta z prvej bola nepresná, minula horný roh brány.

20:53

Kosticyn bol vo veľkej príležitosti, no netrafil odkrytú bránu!

20:30

Aj Šulákov pokus Bielorusi zblokovali, hrajú veľmi obetavo, veľký počet striel blokujú.

20:01

Druhá tretina sa začne približne o 20:04.

Česko nevstúpilo do zápasu najlepšie, no postupne prebralo iniciatívu. Vytvorilo si slušný počet šancí, no gólom neskončila ani jedna.

20:00

19:36

Česko si vytvorilo obrovský tlak, no po prihrávke Hroneka Kubalík triafa iba protihráča.

18:51

Kubalíkova strela z prvej skončila na brániacom hráčovi, tento hráč o chvíľu strieľal opäť.

18:26

Vylúčenie v tíme Bielorusko (German Nesterov – 2 min., hákovanie).

17:38

Po strele Smejkala sa Kolosov obzeral po puku, nebol si istý zákrokom, no mal šťastie, že ten neskončil za čiarou.

17:14

Bielorusi sa prakticky nedostávajú do útočného pásma, Paré iba vyhodil puk do strednej tretiny.

15:50

Česi zaútočili po ľavom krídle, puk sa odrazil presne na hokejku Sekáča, ktorý zblízka trafil do Kolosova! Zatiaľ asi najväčšia česká šanca.

14:24

Český tím roztočil v útočnom pásme poriadny kolotoč. Kubalík pálil spomedzi kruhov, jeho pokus bol zblokovaný.

13:32

Špaček dostal prihrávku na modrú a z prvej ohrozil Kolosova, ten sa už poriadne rozchytal.

13:00

Stránský sa s pukom otočil a poslal ho na bránu, ešte dorážal Vrána.

12:25

Kolosov zbiera zákroky, tentokrát ho preveril Flek.

12:16

Z dobrej pozície spomedzi kruhov strieľal Zadina, puk skončil na hrudi Kolosova.

11:41

Česi jednoznačne zvýšili aktivitu, tentokrát ich však zabrzdilo zakázané uvoľnenie.

10:38

Chytil nabil Hronekovi, ten strieľal od modrej z prvej, Kolosov len vyráža.

10:10

Vrána dokorčuľoval puk na zadnom mantineli, veľmi dlho hráči bojovali o hrací predmet, vydolovali ho napokon hostia.

09:02

Českému tímu sa podarilo zamknúť súpera v jeho obrannej tretine, Musil posielal puk do bránkoviska, o niečo neskôr strieľal zblízka Sklenička, Kolosov puk vytesnil na ochrannú sieť.

07:54

Rodilo sa české prečíslenie, no výborne sa vrátil jeden z brániacich Bielorusov a zblokoval prihrávku.

07:06

Opäť pokazená česká rozohrávka, Moravčík prihral na hokejky Bielorusov, no tí bránu nedokázali ohroziť. Naopak, na druhej strane strieľal Šulák.

06:03

Hronek nahodil puk na bránu od modrej čiary, Kolosov skryl puk vo výstroji.

04:51

Hrubec musel opäť zasahovať, aktívnejšie do zápasu vstúpili bieloruskí hokejisti.

04:02

Stránský prenechal puk zadovkou Vránovi, ten strieľal z veľkého uhla, Kolosov sa moc na zákrok nenadrel.

02:55

Česi chybovali pri rozohrávke, Bielorusi získali puk, akciu zakončil strelou z ľavého krídla Prince, mieril k bližšej žŕdke, ktorú si Hrubec pokryl.

02:07

Hrubec kryl pokus Jerjomenka od modrej čiary, mal odkrytý výhľad, bez problémov si poradil.

01:13

Česi preváhali vhodný moment na strelu a napokon nezakončili, Bielorusi im puk vypichli do stredného pásma.

00:42

Hrubec pomohol s rozohrávkou na zadnom mantineli.

00:05

Už po pár sekundách Kolosov prikryl puk a prerušil hru.

00:01

Česko: Hrubec (Will) – Hronek (A), D. Musil, Klok, Hájek, Šulák, D. Sklenička, Moravčík – D. Kubalík, Jan Kovář ©, Zadina – M. Stránský, Špaček, J. Vrána – Sekáč, Chytil, Flek – Smejkal, R. Hanzl (A), A. Musil – Blümel.

Bielorusko: Kolosov (Šostak) – Faľkovskij, Chenkeľ (A), Znacharenko, Antonov, Bailen, Korobov, Šinkevič, Jerjomenko – Prince, S. Kosticyn, Šarangovič © – Protas, N. Komarov, Drozd – Platt (A), Kodola, Paré – Lopačuk, Stefanovič, Nesterov..

Českí hokejisti si v skupine A zmerajú sily s Bieloruskom. Stretnutie sa začína o 19:15.

Česko vstúpilo do turnaja veľmi zle, dvoma prehrami. Najprv tesne prehralo s Ruskom 3:4, následne podľahlo Švajčiarsku 2:5. Dnes Česi zabojujú o prvé body na šampionáte.

V ceste im bude stáť Bielorusko, ktoré je v skupine piate. Najprv podľahlo našej reprezentácii 2:5, následne uchmatlo všetky tri body Švédom, ktorých zdolalo tesne 1:0.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:15.