3 : 2
(1:1, 1:0, 1:1)
HK Poprad
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Majstrom pre sezónu 2020/2021 sa teda stáva HKM Zvolen. Ďakujem Vám za pozornosť počas celej sezóny a teším sa na ďalšiu. Verím, že už s divákmi.

Tak napokon zlatú korčuľu získava Dávid Skokan.

Komu poputuje zlatá korčuľa? tipujem brankár Robin Rahm.

Čakáme na záverečný ceremoniál…

Poprad bojoval do úplného konca, znížil z 3:1 na 3:2, odvolal bankára, ale na obrat už žiaľ pre nich bolo neskoro. Poprad teda podľahol Zvolenu v sérii 1:4 a získava strieborné medaily. Zlaté medaily ostávajú vo Zvolene.

Zvolen zvládol záver zápasu a oslavy na ľade sa práve začali. Vo Zvolen sa dnes bude dlho oslavovať, HKM získava v histórii tretí titul.

59:56

Chyba hostí. Šanca Najprv Mikúša a Bondru, ani jeden z nich síce nedal, ale to už vôbec nie je dôležité pretože zápas končí.

59:37

Dôležitý fakt, najprv bolo odpískané zakázané uvoľnenie hostí. Hlavní rozhodcovia ale verdikt ale nakoniec opravili.

59:28

Zvolenu sa podarilo puk odstať do stredného pásma.

59:17

Vošvrda opäť odchádza.

58:43

Poprad dal gól!
Poprad pokračoval v akcii a v prečíslení sa dostal k strele JAMES LIVINGSTON a prestrelil Rahma na lapačku – 3:2.
Asistencie Patrik Svitana a Marcel Haščák.

58:43

Na ľade ostáva ležať Radovan Bondra, leží nehybne po páde do mantinelu. Rozhodcovia ale nechali hrať. Poprad ale pokračoval v akcii a dosiahol gól.

58:25

Zvolenčania si pri rozohrávke nerozumeli a pískané bolo zakázané uvoľnenie. Domáci nemôžu prestriedať. Vošvrda opäť odchádza z brány.

58:05

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Handlovský – 2 min., sekanie).
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Melancon – 2 min., sekanie).

57:53

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Skokan – 10 min. osobný trest, nešportové správanie + osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).

57:53

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Skokan – 2 min., podrazenie).

57:53

Skokan inkasoval za zákrok 2 minúty a za následné protesty dostáva trest do konca zápasu.

57:49

57:43

Buly na útočnej modrej čiare hostí. Skokan verzus Mikúš. Úspešnejší Skokan, ale buly si zopakujeme.

57:43

Oddychový čas hostí.

57:43

Prerušená hra, prihrávka rukou hostí, prerušená hra a Vošvrda sa vracia do brány.

57:29

Až teraz je Poprad v pásme a Vošvrda odchádza z brány.

56:43

Poprad má teraz veľké problémy vôjsť do tretiny.

56:14

Mexické vlny na Zvolenskom zimáku… 512 zvolenských divákov už oslavuje.

56:14

56:05

Elitná formácia hostí takmer nestrieda, hostia majú tlak a Zvolen sa už iba bráni, ale zatiaľ úspešne.

55:09

Hostia už strieľajú zo všadiaľ, zprava Dalhuisenm zľava Kramár…Rahm všetko vyráža.

54:30

Šanca hostí, neprehľadná situácia v domácom bránkovisku, stav sa ale nemení.

54:10

Zvolen dal gól!
Zákrok v strednom pásme rozhodcovia pustili, ALLAN McPHERSON sa ale predsalen dostal do úniku po pravom krídle a z neprehľadnej situácie nakoniec vyniešal Vošvrdu a je to nakoniec tretí domáci gól – 3:1.
Asistoval Ben Betker.

54:03

Domáci v plnom počte.

53:25

Kramárova delovka po ľade a výborný zákrok Rahma betónom.

53:10

Vandas sa na drzovku opäť natláčal na bránu cez obrancu Ivana, obaja ale v súboji narazili do brány a posunuli ju.

52:41

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Skokan – 2 min., hákovanie).

52:39

Dalhuisenova strela na bránu, Livingstonov teč, puk ide tesne vedľa brány. Hneď na to útočný faul Skokana a je po presilovke hostí.

52:20

Dalhuisenova delovka od modrej a triafa Rahma do prilby. Ten sa hlásil rozhodcovi, že je otrasený a ten hru hneď prerušil.

52:03

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (R. Bondra – 2 min., hrubosť).

51:50

Hosťujúce mužstvo HK Poprad v obrovskej šanci. Svitana pri ľavej tyčke v stopercentnej pozícii ale opäť neuspel. Fantastický zákrok domáceho švédskeho gólmana Robina Rahma, ktorý už ležal takmer prekonaný na ľade, napokon ale neinkasoval.

51:24

Poprad v tlaku, Kramárova strela od modrej bez prípravy. Preletela ale iba popri tyčke.

50:48

Opäť tlak hostí, strela Hudeca z pravej strany, triafa ale iba Stupku.

50:25

Rozohrávka zvolenských hráčov skončila zakázaným uvoľnením. Nasleduje buly pred Robinom Rahmom.

50:15

Obrovský tlak hostí. Viedenský puk nedokázal vyhodiť. Hostia roztočili kolotoč a následne Dalhuisenova strela na bránu končí v Rahmovej lapačke.

49:25

Hosťujúce mužstvo HK Poprad v obrovskej šanci. Haščák po Skokanovej prihrávke páli iba do Rahma. Dobrý zákrok domáceho švédskeho gólmana Robina Rahma.

49:05

Ďalší Vošvrdov zákrok, z kategórie ľahších. Buly po jeho ľavici. Domáci striedajú, hostia nie.

Dnešné stretnutie sleduje 512 divákov.

48:43

Paločko sa už už dostával do útočnej tretiny, ale okamžite bol Stupkom ukážkovo odstavený.

48:20

Skokanova strela z pravého krídla, ale toto nebola pre domáceho gólmana ťažká strela, skôr lahôdka.

47:45

Zvonila bočná sieť Rahma po strele Handlovského.

47:02

Zvolen dôrazne bráni, bojuje o každý puk a hráči hrajú na krátke striedania a zatiaľ vládzu.

46:21

Oddychový čas domácich.

46:21

Zverenci Petra Oremusa pod tlakom len vyhadzujú puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie. Ďalšie buly v ich obrannom pásme.

45:46

Kuriózna situácia, obranca Ivan stratil hokejku, následne mu podal svoju hokejku Mikúš ale opačnú. Jemu zase podal hokejku Jedlička ale tiež opačnú. Poprad sa dostal do veľkého tlaku a Skokan pálil tesne vedľa brány.

45:07

Prerušená hra, domáci si pomohli hrou vysokou hokejkou. Buly po pravici Rahma.

45:01

Nuutinen po Mashinterovom zákroku aktuálne nehrá, sedí na striedačke a po zápase by mal putovať na vyšetrenie do nemocnice.

44:57

Vandasova šanca a perfektný zákrok domáceho Rahma, ktorý drží Zvolen stále vo vedení.

44:53

Obe mužstvá v plnom počte.

43:41

Mikúš vybojoval puk, ale stratil v ňom hokejku, následne ale zadovkou korčuľou poslal puk na McPhersona, ale ten pálil iba do Vošvrdu. Krásna hokejová akcia.

42:52

Presilovka hostí trvala iba šesť sekúnd a stav hráčov na ľade sa zrovnáva.

42:52

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Livingston – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

42:46

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kubka – 2 min., podrazenie).

42:46

Zákrok na unikajúceho Haščáka končí nedovoleným zákrokom Kubku.

42:08

Hostia v miernom tlaku. Zachytili domácu rozohrávku, Hudec strieľal od modrej čiary a Rahm puk chytá.

41:34

Popradské pretečovanie puku do útočného pásma od Handlovského končí na striedačke Zvolena.

40:59

Chybička hostí, Mikúš ušiel po ľavom krídle a sám zakončoval, Vošvrda vyráža.

40:49

Opatrný úvod, popradské nahodenie do pásma končí zakázaným uvoľnením.

40:02

Úvodné buly tretej tretiny vyhrali hostia.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:30.

Je za nami druhá tretina, kde taktický hokej a boj pokračoval. Kľúčový okamih tretiny a možno aj zápasu či finále nastal v 28.minúte, keď Mashinter likvidačne trafil Nuutinena a inkasoval trest 5+do konca zápasu. Zvolen nehral päťminútovú presilovku ideálne, ale napokon presne v čase, keď presilovka končila Bondra po nacvičenom signále tečoval do siete prihrávku McPhersona. Domáci si toto vedenie udržali aj po presilovke Popradu v závere a teda vedú po dvoch tretinách tesne 2:1. Poprad má posledných dvadsať minút na vyrovnanie inak je po sezóne.

40:00

39:50

39:37

Ďalší pokus hostí o vnik do útočnej tretiny končí asi metrovým popradským ofsajdom.

39:16

Zvolen sa bráni aktívne. Hraško vybojoval puk pred trestnou lavicou, namieril si to na bránu a zakončil. Vošvrda chytá puk do lapačky a nasleduje buly.

38:55

Zvolen prvý krát v oslabení puk vyhadzuje.

38:35

Ďalší Svitanov pokus, ďalší domáci blok a puk končí v ochrannej sieti.

38:21

Vyhyrané popradské buly a okamžite švihovka od Haščáka, ale rovno iba do Rahma.

38:18

Ďalšia šanca hostí, strela, blok, puk sa odrazil vysoko do vzduchu a stratil sa všetkým z dohľadu.

38:06

Svitanova delovka ale mimo brány, Poprad ale zostáva v pásme.

37:50

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Betker – 2 min., krosček).

37:50

Bjalončík sa dostával do šance, ale inkasoval zo zadu krosček.

37:26

Strela na Rahma a domáci gólman ihneď rozohral, ale nepresne a hlavne súperovi.

36:13

Haščák sa dostal k puku v útočnej tretine, ale okamžite domáci puk odpálili až k Vošvrdovi.

36:01

Hostia z Popradu si pri svojej rozohrávke nerozumeli a nakoniec sa z ich akcie píska zakázané uvoľnenie.

35:41

Chybička hostí, Tibenský sa dostal do streleckej pozície, ale Dalhuisen jeho strelu blokuje.

34:59

Haščák vošiel do tretiny, s obrancom na krku obišiel Rahmovu bránu následne ale poslal iba nepresnú prihrávku.

34:03

Po nepresnej rozohrávke Zvolenčanov sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po ľavici Robina Rahma.

33:33

Hostia po góle opäť túžia po vyrovnaní a hneď sa dlhšie hralo v útočnej tretine Popradu.

32:25

Presne v čase keď, presilovka domácich končila sa domáci predsalen dočkali. Signál s krížnou prihrávkou po ľade premieňa ideálnym tečom na vedúci gól RADOVAN BONDRA – 2:1. Výborná prihrávka McPhersona.
Asistencie Allan McPherson a Peter Hraško.

31:20

Halamova krížna prihrávka na Michala Ivana a po jeho strele mali domáci asi najväčšiu príležitosť, ale ani Stupka z dorážky neuspel. Poprad sa zatiaľ bráni výborne.

30:25

Haščák puk opäť vyhadzuje a domácim sa presilová hra nedarí.

29:52

Po Viedenského nepresnom pokuse Tavi puk vyhadzuje.

29:18

Ivanova nepresná zadovka a hostia opäť vyhadzujú.

28:46

Puk na ochrannej sieti od popradskej hokejky a ďalšie buly pred Vošvrdom.

28:19

Viedenského teč tesne pred bránou mieril vedľa brány.

27:45

Krížnu McPhersonovu prihrávku hostia vypichli a vyhadzujú.

27:25

Domáci tam logicky posielajú to najlepšie čo aktuálne na streidačke majú.

27:25

Z opakovačky to bol skutočne likvidačný zákrok a Mashinter putuje pod sprchy. Ľadári ešte odpracú Nuutinenovu krv z ľadu a domáci budú hrať dlhú presilovú hru.

27:25

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Mashinter – 5 min., napadnutie oblasti hlavy a krku + osobný trest do konca zápasu, napadnutie oblasti hlavy a krku).

27:25

Šarvátka po zákroku Mashintera na Nuutinena. Domáci bek odchádza otrasený na striedačku a Mashinter na trestnú.

26:30

Ben Betker v dobrej streleckej pozícii, ale opäť iba zblokovaná strela.

25:50

Haškova zadovka korčuľou smerovala na Rahma a takmer skončila v domácej bráne.

25:16

Harškov pokus a strela teraz Vošvrdu doslova iba trafila, absolútne nič nevidel.

24:50

Kubkove nahodenie od modrej a nebezpečný teč Marcineka.

24:43

Ďalší úspešný zákrok Vošvrdu v rozkľaku a reklamná prestávka.

24:15

Hostia pri chuti, Dalhuisenov pokus a následne Haščákova strela mierila iba flašky na Rahmovej bráne. Takmer ho prekvapila.

23:40

Pekná strela Václava Stupka medzi kruhmi, ale letela tesne mimo ľavej tyčky.

23:10

Závar v domácom bránkovisku, ležiaci Rahm už iba čakal či to jeho spoluhráči zvládnu a zvládli.

22:51

V tomto striedaní sa viacej hralo do tela a bojovalo ako hral hokej. Napriek tomu si niekto tieto súboje môže vychutnať.

21:38

Domáci pri chuti, najprv strieľal McPherson a po ňom tesne pred Vošvrdom strieľal po ľade Tibenský. Oba strely ale gólman hostí vyráža.

21:03

Ivanov pokus z ľavej strany a Vošvrda inkasuje puk na rameno.

20:36

Kotvanova nahodenie na bránu Vošvrda vyráža betónom.

20:12

Krížna prihrávka hostí zblokovaná Bondrom do hľadiska.

20:02

Úvodné buly druhej tretiny vyhral domáci Viedenský.

Oslabenia: 0–0

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:33.

Prvá tretina piateho finále bola vyrovnaná. Hokej pripomína taktický boj, mužstvá sa nejak nehrnú bezhlavo do útokov, hre podľa môjho názoru tým chýba tempo a čakal by som od finále viac. Možno som ale náročný. Je potrebné si uvedomiť, že už nejde o fazuľky, už ide o titul. Čiže hokej už zrejme iný ani nebude. Oba góly padli v priebehu jednej minúty a boli skoro podobné. Skóre otvoril McPherson po skrumáži a Bjalončík po peknej nahrávke spoza brány presne o minútu vyrovnal. Za zmienku stojí ešte nevyužitá presilovka hostí. Zvolen ešte presilovku dnes nehral. Po prvej tretine teda nerozhodne 1:1.

20:00

19:56

Štyri sekundy pred koncom prvej tretiny ešte vyskúšal pozornosť Vošvrdu Nuutinen. Puk ale končí v lapačke gólmama hostí. Následne potyčka Handlovského a McPhersona.

19:47

Rozohrávka hráčov HK Poprad končí zakázaným uvoľnením. Budeme svedkami ďalšieho buly pred Tomášom Vošvrdom.

19:41

Rýchly prienik domáceho Stupku po pravom krídle, následne strela z krídla medzi betóny a Vošvrda strelu kryje.

19:30

Ďalšie buly pred Rahmom a úspešní opäť domáci.

19:01

Opäť Popradské nahodenie na Rahma, aby získali buly. Tie im však dnes absolútne nevychádzajú.

18:59

Taktický boj pokračuje, kto by čakal zápas v tempe a korčuliarske preteky, tak toto dnes zrejme nehrozí.

17:40

Vandas na modrej nabil Kramárovi, ten ale delovkou minul bránu.

17:00

Ďalšie buly pred Vošvrdom. Aktuálne na strely 9:9 a na buly 17:3.

16:10

Stále sledujeme veľmi opatrný hokej, doslova je to taká malá šachová partia.

15:08

Viedenský hľadal medzi kruhmi bekhendom Stupku, tomu ale puk prešiel medzi nohy do stredného pásma.

14:42

13:39

Po Haščákovej strele sa zavrtela iba bočná sieťka a následne Zvolen opäť vyhadzuje.

13:05

Zvolen po druhý krát vyhadzuje.

12:51

Kubka puk vyviezol a vyhodil.

12:41

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Meliško – 2 min., držanie).

12:41

Hostia si aktivitou vybojovali prvú presilovku.

12:01

Hostia v útoku, mali hráča pred Rahmom, ktorý mu bránil vo výhľade, nakoniec ale odpískané postavenie útočníka v bránkovisku.

11:07

Stupka nahodil puk z ľavej strany do „ohňa“ a Vošvrda puk iba vyrazil pred seba, hostia ale nikoho na dorážku nepustili.

10:39

Druhá šanca hostí v slede, Matej Paločko najprv vystrelil z pravej strany a dostal sa aj do dorážky, šiel na drzovku tak ako to útočník musí a takmer bol úspešný.

10:14

09:51

Domáci dlho opäť neviedli a Poprad rýchlo odpovedá. Vandas dostal ideálnu prihrávku spoza brány, prenechal puk PETROVI BJALONČÍKOVI, ktorý zostal na okamih bez dozoru domácich hráčov. Okamžite vystrelil a prekonáva Rahma strelou z blízka na vyrážačku – 1:1.
Asistovali Michael Vandas, Daniel Brejčák

08:51

Skóre piateho finálového súboja otvárajú domáci. ALLAN McPHERSON sa zorientoval v skrumáži pred bránou hostí najlepšie a ležiaceho Vošvrdu prekonal strelou z blízka pod brvno – 1:0.
Asistovali Mikko Nuutinen, Juraj Mikúš.

08:30

Skokan opäť skúsil vyhrať buly naopak s hokejkou, ale proti Mikúšovi ho prehral.

08:21

Aj domácu bránu je treba prevŕtať a osadiť na novo. Hra sa nám zatiaľ dosť kúskuje.

08:14

Ulrych puk vyviezol z pásma, spoza modrej ho nahodil na Rahma a vybojoval tým pre hostí vhadzovanie v útočnej tretine.

07:52

Aktuálne na strely 5:2, na buly 7:1.

07:52

McPherson sa rýchlo dostal po ľavom krídle do pásma, nemal ale podporu spoluhráčov, tak vystrelil spoza Brejčáka. Ten jeho pokus ale zblokoval vysoko nad ochrannú sieť.

06:56

Obrovská šanca hostí, najprv prečíslenie troch na dvoch nepremenil Skokan a neuspel ani Svitana v dorážka, Poprad mohol už viesť.

06:45

Tvrdý stret Skokana s Viedenský, domáci útočník doslova odletel na ľad, následne zakázané uvoľnenie hostí.

05:39

Ulrychova strela sa od zadného mantinelu divne odrazila pred bránu a Poprad mal prvú možnosť.

04:22

Zvolen zavrel hostí a po dvoch strelách Kubku od modrej mal tlak a po druhej strele Kubku sa dostal do dorážky Kolenič. Zblokovaná strela šla ale mimo, teda skôr nad bránu.

03:53

Na ľade ostáva ležať Dávid Skokan, odchádza z ľadu riadne otrasený. Štvorica rozhodcov sa radila, ale verdikt je jasný – žiadny faul.

03:43

Juraj Mikúš nabil Nuutinenovi, ale jeho strela švihom Vošvrdu neprekvapila.

03:06

Zvolena nahodil puk za bránu, Vošvrda vyšiel z brány a rozohral puk cez plexisklo do hľadiska.

02:42

Rahmov prvý úspešný zákrok po pokuse Mešára z pravej strany.

01:53

Ulrych drží puk za bránou a hostia s postupnou rozohrávkou.

00:56

Mikúš vyhral buly na McPhersona, ale strela na až Vošvrdu neprešla.

00:55

Brána hostí posunutá a bude potrebné ju nielen prevŕtať, ale sa zlomil aj kolík, ktorý drží bránu, bude potrebný chirurgický zákrok :-).

00:40

Viedenský sa už už dostával do zakončenia medzi kruhmi minul však o pár centimetrov puk.

00:02

Úvodné buly piateho finálového stretnutia vyhral domáci center Marek Viedenský.

00:01

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia…

Obe mužstvá máme na ľade…

Zimný štadión sa zapĺňa dnes o trošku viac ako pri úvodných dvoch stretnutiach, už teraz je ich viacej ako štvrtok či piatok.

Absencie na strane Zvolena. Nenastúpia útočníci Radovan Puliš, Peter Zuzin a Miloš Kelemen. Inak je zostava rovnaká ako vo štvrtom zápase v Poprade.

Absencie na strane Popradu, hrať nebudú Adam Drgoň, Steven Seigo, Ivan Višnevskij. Naopak v zostave je už český bek Petr Ulrych, ktorý za zákrok na Radovana Puliša dostal trest iba TRI DNI ! Pritom podľa posledných dostupných správ Puliš už bude musieť doživotne hrať s celotvárovým krytom. Nuž niektorým výrokom disciplipárnej komisie počas tohto play sa proste nedá logicky rozumieť…

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka (A), Meliško – R. Bondra, Viedenský, Stupka – McPherson, J. Mikúš ©, Nuutinen – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Jedlička, M. Halama, Gubančok – Ďuriš (tréner – P. Oremus)

HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Kramár, D. Brejčák (A), Demo, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Hodorovič – P. Svitana ©, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Bjalončík, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Zagrapan (A) (tréner – P. Mikula).

Príjemný podvečer zo Zvolena…

Vážení športoví priatelia, srdečne Vás vítame pri sledovaní piateho zápasu finále Kaufland Play off Tipos extraligy HKM Zvolen – HK Poprad. My Vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému Vám určite neunikne nič podstatné.

Zvolen v utorok v Poprade nevyužil prvý mečbal a prvý krát vo finále prehral 4:7. Dnes má k dispozícii druhý mečbal, tentokrát na domácom ľade, kde má v play off zatiaľ bilanciu 6:1. Zvolen celý rok potvrdzoval, že doma je mimoriadne silný a bol najúspešnejším mužstvom na domácom ľade. Toľko štatistika. Zvolenu budú určite chýbať Puliš so Zuzinom, pre ktorých sa už sezóna skončila, otázny je štart Kelemena. Ostatní hráči by mali byť v poriadku. Ukončia Rytieri finálovú sériu už dnes na domácom ľade?

Poprad nevyhral oba domáce zápasy. Ten prvý domáci nezvládol v predĺžení. V tom druhom domácom mu mimoriadne vyšla druhá tretina, kde strelili až štyri góly. Napriek tomu museli ratovať víťazstvo 7:4 až v samom závere. Konečne sa presadil strelecky aj najlepší strelec súťaže Marcel Haščák. Ak nadviažu Kamzíci na posledné dve tretiny štvrtého zápasu mohli by byť úspešní. Otázka teda znie, bude sa ešte séria sťahovať do Popradu alebo nie?