Reprezentácia

01.05.2021 o 20:15

Slovensko
Slovensko
0-1-3-3-3
3 : 1
(0:0, 1:0, 2:1 - N 1:0)
Rakúsko
Rakúsko
0-0-1-1-1
Rozhodca: Stano, Korba – Synek, Durmis
Štadión: Easton Aréna Piešťany

To je odo mňa z tohto prípravného zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.

Slováci doviedli v tretej tretine zápas do víťazného konca, chvíľu to ale vypadalo na drámu. Hneď na jej úvod vyrovnal Schneider a gól Rakúšanov poriadne povzbudil. Ich útočnej aktivite pomohli i dve vylúčenia slovenských hráčov, ani jednu presilovku ale využiť nedokázali a v druhej z nich prišiel rozhodujúci moment zápasu. Holešinský sa v nej dostal do samostatného nájazdu, ktorý mu faulom zkazil Hackl a následné trestné strieľanie Holešinský premenil na víťazný gól zápasu. Zhruba o minútu neskôr pridal po výbornom napádaní Hrehorčáka tretí slovenský gól Roman a naši hokejisti už následne zápas bez vážnejších komplikácií víťazne dohrali. Slováci následne vyhrali i nadstavbové samostatné nájazdy, v ktorých sa ako jediní presadili Cehlárik a Fominykh.

Slovenská hokejová reprezentácia si tak na svoje konto pripísala druhú výhru po riadnej hracej dobe v príprave na MS v hokeji 2021. Príprava na šampionát bude pokračovať zajtra, kedy sa v rovnakom čase odohrá druhý prípravný zápas Slovenska proti Rakúsku.

Najlepší hráči zápasu:

Šimon Nemec (SVK)
Peter Schneider (AUT)

Koniec nadstavbových samostatných nájazdov.

Huber nič nevymýšľal a strelou z ľavého kruhu minul Konrádovu bránku. Slovensko vyhráva nadstavbové samostatné nájazdy 2:0.

40:00

V samostatných nájazdoch nadstavby zvíťazil tím Slovensko.

Fominykh si skvelým blafákom naviedol puk do ľavej strany na bekhend, ktorým poslal puk ponad pravý betón Kickerta do siete.

Schneider trafil strelou spomedzi kruhov pravú žŕďku slovenskej bránky.

Cehlárik si pripravil puk na forhend a strelou pod vyrážačku prekonal Kickerta.

Baumgartner skúsil blafák doľava, ktorý Konrád chytil.

Hrivík strieľal k ľavej žŕďke, Kickert puk chytil.

Nadstavbové samostatné nájazdy začínajú.

Po dohode oboch tímov budú ešte nasledovať nadstavbové samostatné nájazdy.

Štatistiky 3. tretiny (celkovo):

Strely na bránku: 11:4 (37:13)
Vhadzovania: 8:6 (33:19)
Vylúčenia (na 2 min.): 3:2 (4:6)
Presilovky: 0:0 (1:0)
Oslabenia: 0:0 (0:0)

Koniec zápasu.

59:52

Rakúšania sa na záver dostali do útočnej tretiny, zápas sa však už len dohráva a Slováci ho vyhrajú.

59:22

Regendova strela z ľavého kruhu skončila mimo Kickertovej bránky, puk ale Hrehorčák ešte podržal v rohu útočnej tretiny.

58:49

Ďalšie dva pokusy Rakúšanov o prienik do útočnej tretiny zastavili Slováci už v strednom pásme.

58:15

Schneider dokorčuľoval nahodenie za Konrádovu bránku, puk ale na spoluhráčov nepretlačil. Rakúšania sa potom nepresnou prihrávkou na modrú čiaru sami vyhnali z útočnej tretiny.

57:27

Rakúšania majú obrovský problém dostať sa k puku a zatiaľ nemôžu na záverečný tlak ani len pomýšľať. Slováci kombinujú v útočnej tretine.

56:50

Fominykhovu strelu clonil Kollár, puk ale skončil mimo Kickertovej bránky. Až po viac ako minúte a pol sa hostia dostali k hraciemu predmetu.

56:16

Fominykh si naviedol puk okolo rakúskej bránky, jeho krížna prihrávka ale nenašla adresáta. Štvrtý slovenský útok napriek tomu drži Rakúšanov pod tlakom.

55:37

Hostia sa nasťahovali do útočného pásma, zo svojej akcie ale nevyťažili ani jednu nebezpečnú strelu. Na opačnú stranu mohol vyraziť Holešinský, puk mu ale pri kľučke proti rakúskemu obrancovi odskočil od hokejky.

54:52

Oba tímy v plnom počte.

54:39

Tlak Slovákov však pokračuje ďalej a vyčerpaní Rakúšania by znovu najradšej šli vystriedať. To im ale nie je umožnené a musia sa brániť.

53:58

Koch sa po pravom krídle dostal až pred bránkovisko Rakúšanov, zblízka však puk nasmeroval len priamo do rakúskeho brankára.

53:20

Slovákom dva góly veľmi pomohli a zrazu je na ich hokejkách opäť pokoj a prehľad. Rakúšania síce našich hráčov napádajú, puk sa im ale získať nedarí.

52:52

Vylúčenie v tíme Slovensko (Pavol Regenda – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Rakúsko (David Maier – 2 min., hrubosť).

52:23

Slovensko dalo gól!
Naši hokejisti odskakujú už do dvojgólového náskoku! Hrehorčák síce v súboji v rohu útočnej tretiny prišiel o hokejku, Rakúšanom sa ale puk odpáliť i vďaka jeho napádaniu nepodarilo a od korčule jedného z nich sa odrazil priamo k voľnému MILOŠOVI ROMANOVI. Ten si ho naviedol pred bránkovisko a strelou pod ľavé rameno Kickerta poslal do ľavého horného rohu rakúskej bránky. Bez asistencie.

51:53

Slovensko v plnom počte.

51:11

Slovensko dalo gól!
Slováci sa druhýkrát v zápase dostávajú do vedenia! ADRIÁN HOLEŠINSKÝ si naviedol puk na blafák do ľavej strany, čim oklamal brankára Kickerta a okolo jeho pravého betónu parádne zasunul puk do bránky.

51:11

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Dominic Hackl – trestné strieľanie, hákovanie).

51:11

Holešinský si nakorčuľoval na Kollárovu kolmú prihrávku medzi rakúskych obrancov a dostal sa do samostatného úniku. Hackl ho pri zakončení fauloval, Slováci tak budú mať trestné strieľanie.

50:45

Rakúšanom sa však podarilo rýchlo sa vrátiť do útočnej tretiny a rozostaviť sa do presilovkovej formácie. Wolf nahodením od modrej minul Konrádovu bránk.

50:10

Rakúšania síce vyhrali buly v útočnom pásme, o puk ale i tak prišli a naši reprezentanti ho odpálili do stredného pásma.

49:53

Vylúčenie v tíme Slovensko (Matúš Sukeľ – 2 min., faul lakťom).

49:10

Slováci sa usadili v útočnom pásme, puk si ale prihrávali len popri mantineli, odkiaľ sa do streleckej pozície dostať nedokázali.

48:35

Rakúšania cítia šancu a hrajú svoju najlepšiu tretinu v tomto zápase. Vysokým napádaním robia slovenským obrancom obrovské problémy a skvele bránia stredné pásmo.

47:56

Slovensko v plnom počte.

47:49

Rakúšania sa až teraz dostali k útočnej kombinácii, puk si ale prihrávajú len okolo slovenského obranného štvorca bez streleckej aktivity.

47:16

Brunner rýchlo rozohral rakúsku protiakciu, jeho spoluhráči ale boli vytlačení k mantinelu a odtiaľ naši hráči znovu puk odpálili do bezpečia.

46:49

Roman potom vystihol i rakúsku rozohrávku a opäť zaviezol puk až do rohu útočnej tretiny. Ať tam ho Rakúšania o puk pripravili.

46:27

Slováci začali oslabenie výborne a puk dvakrát za sebou vyviezli puk do útočnej tretiny.

45:56

Vylúčenie v tíme Slovensko (Marek Ďaloga – 2 min., nedovolené bránenie).

45:50

Holešinský sa po prihrávke z ľavej strany snažil pretlačiť puk pri žŕďke na opačnej strane, cez Kickertove betóny ho ale nedostal a podobne dopadli i dorážky jeho spoluhráčov.

45:44

Rakúsko v plnom počte.

45:01

Rakúšania vyhodili puk za Konrádovu bránku, Slováci sa ale bleskurýchlo vrátili do útočného pásma a opäť sa rozostavili do presilovkovej formácie.

44:30

Po krížnej prihrávke opäť pálil z pravého kruhu Cehlárika a jeho tvrdá strela z prvej opečiatkovala pravú žŕďku Kickertovej bránky.

44:09

Po strele z ľavej strany sa puk od cloniacich hráčov odrazil do pravého kruhu k Cehlárikovi, jeho strelu ale Kickert vyrazil betónom.

43:44

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Mario Huber – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

43:20

Rakúšania vysokým forčekingom zdržali slovenskú rozohrávku, tá ale bola úspešná. Cehlárik hľadal v útočnom pásme Slafkovského, puk ale zastavil rakúsky obranca.

43:01

Richter sa tlačil po ľavom krídle pred bránkovisko, puk mu ale odskočil a Konrád ho pohotovo prikryl lapačkou.

42:23

Kollár zaviezol puk do útočnej tretiny, kde ho prenechal Cehlárikovi. Ten strelou z vrcholu ľavého kruhu namieril do lapačky gólmana Kickerta.

41:55

Hneď po vyhranom buly v útočnom pásme minul tvrdou strelou od modrej slovenskú bránku Brunner. Až teraz sa dostali Slováci k puku.

41:30

Naši hokejisti sú inkasovaným gólom zjavne trochu zaskočení a puk rýchlo odovzdali Rakúšanom. Tí prechádzajú do útoku.

40:43

Rakúsko dalo gól!
Hneď na úvod tretej tretiny Rakúšania vyrovnávajú! PETER SCHNEIDER si spracoval prihrávku z vlastnej obrannej tretiny od Richtera na útočnú modrú čiaru, po ľavom krídle potiahol puk do kruhu a odtiaľ, zrejme i s prispením teču od hokejky slovenského obrancu, poslal hrací predmet do pravého horného rohu Konrádovej bránky. Asistencia: Marco Richter.

40:25

Slafkovský dokorčuľoval nahodenie Nemca za rakúsku bránku, jeho prihrávku dozadu ale Rakúšania vystihli.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 22:00.

Slovensko v druhej tretine vystupňovalo svoju aktivitu z prvej tretiny a v jej niektorých pasážach malo až drvivý tlak. Rakúšanov však naďalej držal výborne chytajúci brankár Kickert a ani koncovka Slovákov v dnešnom zápase nie je ani zďaleka dokonalá. Svoj tlak však slovenský tím napokon dokázal zužitkovať na gól, keď štvrtú presilovku využil už po 10 sekundách Marek Hrivík. Rakúšania mali v tejto tretine len dve príležitosti na skórovanie. V prvej z nich nepremenil Harnisch svoj samostatný únik a v druhej Baumgartner tesne minul Konrádovu bránku. Po dvoch tretinách sa tak Slováci zatiaľ zaslúžene približujú k ďalšiemu víťazstvu v príprave.

Štatistiky 2. tretiny (celkovo):

Strely na bránku: 12:4 (26:9)
Vhadzovania: 7:8 (25:13)
Vylúčenia (na 2 min.): 1:1 (1:4)
Presilovky: 1:0 (1:0)
Oslabenia: 0:0 (0:0)

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:50

Buly po pravici Konráda síce Rakúšania vyhrali, puk sa ale odrazil mimo ich dosahu a druhá tretina sa tak už zrejme skončí za slovenskou svätyňou.

39:22

Na záver druhej tretiny prišiel ešte jeden útok Rakúšanov. Hostia zaviezli puk do útočnej tretiny, za bránkou ale oň prišli a Slováci ho odpálili na zakázané uvoľnenie.

38:59

Roman pristavil puk na vrchole kruhov pre Ďalogu, ktorý pri náprahu na strelu zlomil hokejku. Puk sa potom odrazil naspäť k Romanovi, ktorý pokračuje v útoku.

38:33

Hackl od modrej minul Konrádovu bránku a sériu súbojov za jeho bránkou vyhrali slovenskí obrancovia. Tí vyhodili puk do stredného pásma a odišli striedať.

37:52

Cehlárikovo nahodenie za bránku dokorčuľoval Slafkovský, jeho prihrávka dozadu ale nebola presná. Rakúšania môžu zaútočiť.

37:10

Aktivita Slovákov však pokračuje. Rakúšania sú znovu pod tlakom a znovu začínajú byť viditeľne unavení.

36:39

Fominykh si na ľavom krídle naviedol puk okolo Thalera a pohotovo zápästím vystrelil. Puk po jeho strele minul Kickertovu bránku.

36:08

Rakúšania už začali byť unavení, puk ale získali za vlastnou bránkou a potom ho vyviezli do stredného pásma. Tam oň prišli a odišli rýchlo striedať.

35:30

Ďaloga obral Harnischa o puk a sám založil ďalší slovenský útok. Pri ňom sa naši hokejisti nasťahovali do útočného pásma.

35:02

Slováci puk získali, rozohrávka sa im však nevydarila a puk nepresnou prihrávkou odovzdali Rakúšanom. Tí sa hneď vrátili do útočnej tretiny.

34:32

Huber udržal proti dvojici slovenských brániacich hráčov puk v rohu útočnej tretiny, od mantinelu sa mu už ale niekoľko desiatok sekúnd nedarí uvoľniť.

33:59

Zrejme vôbec prvýkrát, okrem presilovky, sa Rakúšania dostali na dlhšiu dobu do útočnej tretiny, slovenskí obrancovia ich však úspešne vytláčajú k mantinelom.

33:13

Bučko si navádzal puk z ľavej strany medzi kruhy, rakúsky obranca ho ale od puku čisto odtlačil. I tak sa však hrací predmet odrazil na hokejky našich hokejistov.

32:38

Schwinger na opačnej strane strieľal z vrcholu kruhov po zablokovanej strele, Konrádovu bránku ale minul. Slováci otáčajú hru do útoku.

32:04

Slovensko sa hneď po konci oslabenia vrátilo do útočného pásma. Ďaloga tvrdou strelou od modrej minul Kickertovu bránku, puk ale našťastie zastavil na modrej čiare Nemec.

31:43

Slovensko v plnom počte.

31:26

Puk sa po trochu kostrbatej kombinácii Rakúska odrazil medzi kruhy k voľnému Baumgartnerovi, ktorý z prvej tesne minul Konrádovu bránku.

30:46

Až teraz sa hostia usadili v útočnom pásme. Puk si prihrávajú okolo slovenského obranného štvorca a k strele sa ešte neodhodlali.

30:20

Rakúšanom sa prechod do útočného pásma zatiaľ vôbec nedarí. Ich dva pokusy zastavili slovenskí hráči už v strednom pásme.

30:02

Hneď na úvod oslabenia vyhodili naši reprezentanti puk za rakúsku bránku.

29:43

Vylúčenie v tíme Slovensko (Samuel Kňažko – 2 min., faul kolenom).

28:59

Slafkovský si pokryl puk za rakúskou bránkou a posunul ho na útočnú modrú na Kocha, ktorého tvrdú strelu zablokoval Schwinger. Ten pokračuje v hre s bolestivou grimasou.

28:11

Rakúšania sú v tejto chvíli radi, že stíhajú striedať a puk hneď po prechode obrannej modrej čiary vyhadzujú tak, aby mohli vystriedať. Slováci tieto puky zbierajú a rýchlo otáčajú hru na opačnú stranu.

27:35

Slováci pokračujú i po strelenom góle vo svojej aktivite. Nemec potiahol puk po ľavom krídle až k rakúskej bránke, k strele sa ale nedostal.

26:41

Slovensko dalo gól!
Slováci konečne využívajú presilovku a otvárajú skóre! Strelu Nemca vyrazil brankár Kickert pred seba, kde sa puk snažil doraziť Regenda. Puk ale nedokázal poriadne zasiahnuť, takže svojím tečom ho posunul k ľavej žŕďke k MAREKOVI HRIVÍKOVI a až on ho pohotovo dorazil do odkrytej bránky. Asistencie: Pavol Regenda, Šimon Nemec.

26:31

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Simeon Schwinger – 2 min., podrazenie).

26:05

Harnisch vystihol prihrávku Slovákov a dostal sa pomedzi slovenských obrancov do samostatného úniku. Puk si potiahol do ľavej strany, odkiaľ tesne minul Konrádovu bránku.

25:21

Slováci si prihrávajú puk po celom útočnom pásme okolo rakúskych obrancov, tí ich ale zatiaľ nepúšťajú k strele.

24:54

Druhá tretina je zatiaľ jasne pod kontrolou slovenských hráčov. Tvrdá strela Faško-Rudáša z prvej od modrej čiary bola zrazená na ochrannú sieť.

24:30

Cehlárik obišiel rakúsku bránku a posunul puk na modrú čiaru. Hrivík z vrcholu ľavého kruhu mieril k ľavej žŕďke, Kickert ale jeho pokus dokázal vyraziť.

23:59

Fominykh dobre prečítal snahu Kickerta o rozohrávku, rakúsky obranca ho ale okamžite pritlačil k mantinelu. Napriek tomu majú Slováci puk na svojich hokejkách.

23:13

Ulmer ako prvý z Rakúšanov dostal puk do útočnej tretiny, pri mantineli ho ale v súboji s našimi hráčmi stratil. Kollár ho potom potiahol na opačnú stranu.

22:41

Slováci opäť kombinujú v útočnom pásme. Regenda trafil rakúskeho obrancu, puk sa ale odrazil k nemu naspäť.

22:13

Rakúšania odpálili puk z vlastnej tretiny a po nevydarenom nahodení za Kickertovu bránku sa z hraciemu predmetu dostali. Prechod do útoku sa im potom nevydaril a puk odovzdali našim obrancom.

21:18

Ďaloga je na úvod druhej tretiny veľmi aktívny a z otočky opäť vystrelil. Rakúsku bránku tentokrát minul. Hostia ešte nestriedali, pretože v druhej tretine majú vzdialenejšiu striedačku.

21:05

Prvý útok sa nasťahoval do útočnej tretiny. Ďalogovu tvrdú strelu od modrej Kickert vyrazil betónom, puk je ale naďalej na hokejkách Slovákov.

20:16

Ďaloga hneď prenikol po ľavom krídle do útočnej tretiny, obkrúžil rakúsku bránku a pripravil strelu Cehlárikovi, ktorého pokus gólman Kickert chytil.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 21:10.

V prvej tretine bola výrazne aktívnejším tímom slovenská reprezentácia, ktorá odohrala väčšinu času prvého dejstva v rakúskom obrannom pásme. Z početných gólových príležitostí však Slováci nedokázali využiť ani jednu, keď Rakúšanov výbornými zákrokmi podržal brankár Kickert. Aj keď hostia nemali až toľko striel na bránku ako Slováci, tak aj oni mali, hlavne po chybách v slovenskej obrane, veľké gólové príležitosti, ani Branislav Konrád sa ale nenechal zahanbiť a skvelými zákrokmi, hlavne pri strele Harnischa v prečíslení Rakúšanov alebo samostatnom nájazde Züngela, si tiež udržal čisté konto. Slovenský tím môžu mrzieť hlavne tri nevyužité presilovky, prvé dve totiž neboli príliš vydarené a až v poslednej dokázal dostať Rakúšanov pod stály tlak. Pred druhou tretinou sú tak šance na úspech v dnešnom zápase vyrovnané.

Štatistiky 1. tretiny:

Strely na bránku: 14:5
Vhadzovania: 18:5
Vylúčenia (na 2 min.): 0:3
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 0:0

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:46

Kochovi odskočil puk vo vlastnej obrannej tretine a Richter ho zatiahol k mantinelu. Tam zrejme chcú Rakúšania prvú tretinu zakončiť.

19:24

Rakúsko v plnom počte.

19:15

Tlak našej reprezentácie pokračuje. Rakúšania sa urputne bránia vo vlastnom obrannom pásme.

18:51

Roman sa ocitol pri ľavej žŕďke rakúskej bránky úplne sám a puk ešte posunul pred bránkovisko na Holešinského. Ten z prvej namieril do betónu rakúskeho gólmana.

18:35

Rakúšania odpálili puk ku Konrádovej bránky, vystriedať ale nestihli, pretože Slováci sa prakticky hneď do útočneého pásma vrátili.

18:10

Po Nemcovej prihrávke od modrej strieľal z prvej sprava Cehlárik, Kickert ale jeho strelu vyrazil. Rakúsky gólman potom úspešne zasiahol i proti strele, ktorú clonil Regenda.

17:41

Slováci vyhrali buly a hneď môžu kombinovať v útočnom pásme.

17:24

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Marco Richter – 2 min., podrazenie).

17:00

Čo sa im vyplatilo, pretože práve v strednom pásme zastavili rozohrávku slovenských reprezentantov. Ich nahodenie na opačnú stranu však skončilo u slovenských obrancov.

16:26

Nahodenie za rakúsku bránku slovenskí hráči nedokorčuľovali, vysokým napádnaím ale puk i tak získali. Rakúšania v tejto chvíli bránia stredné pásmo.

15:53

Konrád opäť zastavil puk za vlastnou bránkou, obrancov ale pritlačili Rakúšania k mantinelu. Hrací predmet napokon naši hráči udržali a môžu zaútočiť.

15:23

Až teraz sa hostia konečne dostali spod slovenského tlaku a napokon ich rýchlu akciu zakončil strelou od ľavého mantinelu Schwinger. Konrádova lapačka bola opäť pripravená.

15:01

Rakúšania získali puk, odpálili ho však len do stredného pásma. Tam ho opäť získali slovenskí hokejisti.

14:19

Naši stihli vystriedať a stále držia puk v útočnom pásme. Po prihrávke na ľavú stranu strieľal z prvej Fominykh, jeho tvrdú strelu ale Kickert vyrazil do rohu.

13:36

Slafkovský dostal prihrávku spoza bránky, puk ale za chrbát brankára Kickerta nepretlačil. Slováci zvýšili tempo a teraz obliehajú rakúsku obranu.

13:09

Rakúšania vyhodili puk zo svojej obrannej tretiny a keď sa Slováci chceli vrátiť do pásma, tak sa Holešinský ocitol v ofsajdovom postavení.

12:29

Rakúšanom sa napokon podarilo puk získať a hostia chceli využiť striedanie slovenského tímu. Nahodenie za Konrádovu bránku zastavil ako prvý slovenský gólman.

12:02

Naši hokejisti zatlačili Rakúšanov do ich obranného pásma, od mantinelov sa ale do streleckej pozície nedostali.

11:25

Zündel hneď po naskočení na ľad z trestnej lavice dokorčuľoval nepresnú prihrávku na slovenských obrancov a dostal sa do samostatného nájazdu. Puk si zatiahol do pravej strany, Konrád ale jeho zakončenie chytil do lapačky.

11:19

Rakúsko v plnom počte.

11:01

Až Nemec zatiahol puk do útočnej tretiny, po niekoľkých prihrávkach sa ale Slováci sami vytlačili z pásma Rakúska.

10:37

A ani tretí pokus o prienik do útočnej tretiny nebol úspešný. Puk zastavil po rakúskom vyhodení za svojou bránkou gólman Konrád.

09:49

Prvá minúta sa slovenským hokejistom zatiaľ nedarí. Rakúšania dvakrát odpálili puk za Konrádovu bránku.

09:19

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Kilian Zündel – 2 min., faul kolenom).

09:19

Zündel veľmi ostrým zákrokom kolenom zasiahol v strednom pásme Kňažka. Slovenskému obrancovi sa, zdá sa, našťastie nič nestalo, rakúsky obranca si ale pôjde sadnúť na trestnú lavicu.

09:03

Slafkovský s Hrivíkom zatiahli puk do rohu útočnej tretiny, kde im Rakúšania puk zobrali. Do vlastného obranného pásma sa museli vrátiť slovenskí obrancovia.

08:22

Naši hráči si poradili s útokom Rakúšanov, ktorých vo vlastnej obrannej tretine vytlačili k mantinelu. Po zisku puku sa pokúsili o rýchlu rozohrávku.

08:02

Po prihrávke od pravého mantinelu bol medzi kruhmi úplne voľný Krištof, ktorého ale výborným zákrokom vychytal rakúsky gólman Kickert.

07:50

Rakúšania vyhrali buly v útočnej tretine a Kirchschläger veľmi nebezpečne, cez svojho cloniaceho spoluhráča, nahodil puk na bránku. Našťastie gólmana Konráda puk trafil.

07:37

Hostia sa síce vyhnali z útočnej tretiny, rýchlo sa do nej ale vrátili a napokon musel Huber zlikvidovať Huberovu strelu z vrcholu ľavého kruhu.

07:00

Grman si ale následne neporozumel so spoluhráčmi a nepresnou prihrávkou vyhodil puk na zakázané uvoľnenie.

06:50

Slováci sú zatiaľ výrazne aktívnejším tímom a Rakúšanom sa nedarí podržať puk na hokejkách. Kickert zastavil Grmanovo nahodenie a sám musel puk odpáliť do stredného pásma.

06:25

Rakúšania hneď po zisku hracieho predmetu otočili hru na opačnú stranu, Ulmer však bol prirýchly a dostal sa do ofsajdu. Nasleduje reklamná prestávka.

06:00

Rakúšania nahodili puk za Konrádovu bránku, dokorčuľovať ho ale nedokázali. Kollárovi potom puk v strednom pásme odskočil.

05:32

Rakúsko v plnom počte.

05:13

Slováci sa rýchlo vrátili do útočnej tretiny a zatlačili Rakúšanov do obranného štvorca. Zatiaľ neprichádza od našich hráčov žiadna nebezpečná strela.

04:39

Regenda pripravil prihrávkou spoza bránky strelu z prvej Slafkovskému, ten ale namieril len do brankára Kickerta. Rakúsky gólman potom pokryl i Slafkovského dorážku a Rakúšania následne puk odpálili za Konrádovu bránku.

03:50

Slováci vyhrali buly v útočnom pásme a okamžite sa rozostavili do presilovkovej formácie.

03:32

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Ramon Schnetzer – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

03:11

Naši reprezentanti vyhrali buly v útočnej tretine. Slafkovský za rakúskou bránkou vybojoval puk, jeho prihrávka na Hrivíka pred bránku ale cez obrancov neprešla.

02:51

Fominykh si dobre nakorčuľoval na pravé krídlo, odkiaľ minul Kickertovu bránku. Hostia následne pokazili rozohrávku a vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

02:25

Naši hokejisti odpovedali svojím útokom, ktorým sa nasťahovali do útočnej tretiny. Hrehorčákovo nahodenie od modrej čiary zrazili Rakúšania na ochrannú sieť.

01:42

Slováci prepadli pri rozohrávke v strednom pásme a Rakúšania sa dostali do úniku 2 proti nikomu. Po prihrávke Hubera z pravého krídla strieľal zľava Harnisch, proti nemu sa ale stihol Konrád presunúť a jeho strelu vyraziť.

01:17

Richter zablokoval strelu od modrej čiary a Rakúšania prvýkrát v zápase zaútočili. Wolfovo nahodenie na Konráda nedoletelo a puk získali slovenskí obrancovia.

00:36

Prvé nahodenie na zadný mantinel zastavil rakúsky gólman Kickert, jeho spoluhráči ale puk vyhodiť zo svojej obrannej tretiny vyhodiť nedokázali.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Slovensko bude hrať v modrých dresoch, Rakúsko v bielych.

Obe reprezentácie práve nastupujú na ľadovú plochu, zápas sa tak o malú chvíľu po hymnách oboch krajín začne.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Konrád (Tomek) – Nemec, Ďaloga, Kňažko, Koch, Grman, Jánošík, Gachulinec, Bučko – Cehlárik, Hrivík, Slafkovský – Faško-Rudáš, Krištof, Holešinský – Regenda, Roman, Hrehorčák – Sukeľ, Kollár, Fominykh

Rakúsko: Kickert (Starkbaum) – Maier, Hackl, Zündel, Wolf, Kirchschläger, Brunner, Schnetzer, Kragl – Schneider, Richter, Spannring – Huber, Baumgartner, Harnisch – Thaler, Nissner, Schwinger – Ulmer, Maxa, Antonitsch

Rozhodca: Stano, Korba – Synek, Durmis.

Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentačné mužstvá Slovenska a Rakúska. Zápas, a tak aj tento prenos sa začína o 20:15.

Naša hokejová reprezentácia pred blížiacim sa svetovým šampionátom začína druhý blok domácej prípravy. Po dvoch zápasoch s Lotyšskom a po dvoch zápasoch s Nemeckom nás v Piešťanoch preverí Rakúsko. Prvú polovicu prípravy zrejme môžeme hodnotiť pozitívne. S Lotyšskom sme prehrali po predĺžení a vyhrali po predĺžení, s Nemeckom sme zvíťazili po nájazdoch a v riadnom hracom čase.

Pred druhým blokom prípravy sa káder výrazne obmenil, čo je však logické. Tešiť sa napríklad môžeme na nové ofenzívne posily Mareka Hrivíka a Petra Cehlárika, do tímu sa pripojili aj dvaja noví brankári a to Július Hudáček a Matej Tomek.

Aktuálny káder:

Brankári: Július Hudáček (Spartak Moskva), Matej Tomek (KalPa Kuopio), Branislav Konrád (HC Olomouc)

Obrancovia: Samuel Kňažko (TPS Turku), Šimon Nemec (HK Nitra), Martin Bučko, Marek Ďaloga (obaja HC Dynamo Pardubice), Daniel Gachulinec (HC 07 Detva), Mário Grman (SaiPa Lappeenranta), Adam Jánošík (IK Oskarshamn), Patrik Koch (HC Vítkovice Ridera), Martin Gernát (HC Oceláři Třinec), Mislav Rosandič (Bílí Tygři Liberec)

Útočníci: Juraj Slafkovský (TPS Turku), Dávid Buc (iClinic Bratislava Capitals), Martin Faško-Rudáš (HC 05 Banská Bystrica), Daniil Fominych (HK Levice/HK Nitra), Adrián Holešinský (HK Nitra), Pavol Regenda (HK Dukla Michalovce), Andrej Kollár (HK Nitra), Matúš Sukeľ (HC Sparta Praha), Patrik Hrehočák (HC Oceláři Třinec), Miloš Roman (HC Oceláři Třinec), Adam Liška (Severstaľ Čerepovec), Peter Cehlárik, Marek Hivík (obaja Leksands IF), Michal Krištof (Kärpät Oulu)

Podarí sa Slovensku pokračovať vo víťaznej sérii víťazných prípravných zápasov? Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Slovensko

 • Konrád (Tomek)
 • Nemec
 • Ďaloga
 • Kňažko
 • Koch
 • Grman
 • Jánošík
 • Gachulinec
 • Bučko
 • Cehlárik
 • Hrivík
 • Slafkovský
 • Faško-Rudáš
 • Krištof
 • Holešinský
 • Regenda
 • Roman
 • Hrehorčák
 • Sukeľ
 • Kollár
 • Fominykh

Rakúsko

 • Kickert (Starkbaum)
 • Maier
 • Hackl
 • Zündel
 • Wolf
 • Kirchschläger
 • Brunner
 • Schnetzer
 • Kragl
 • Schneider
 • Richter
 • Spannring
 • Huber
 • Baumgartner
 • Harnisch
 • Thaler
 • Nissner
 • Schwinger
 • Ulmer
 • Maxa
 • Antonitsch