Nemecko
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia!

Slovensko dokázalo otočiť nepriaznivý vývoj duelu proti Nemecku, keď prehrávalo 0:2 aj 1:3. Zverenci Craiga Ramseyho sa tešia z triumfu po nájazdoch. V riadnom hracom čase sa postupne presadili Mucha, Bubela a Fominykh, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Buc.

Už zajtra o 16:00 je na programe druhý zápas Slovenska proti Nemecku. Hráči majú menej ako 17 hodín na regeneráciu a prípravu, bude to takisto zaujímavá skúsenosť pred majstrovstvami sve­ta.

3:1

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Slovensko. Autorom víťazného gólu je DÁVID BUC.

3:1

Tobias EDER nepremieňa.

3:1

Oliver OKULIAR premieňa, mali sme aj šťastie! Zakončenie do žŕdky a potom od brankára sa dostal puk do siete!

2:1

Simon SEZEMSKY nepremieňa.

2:1

Dávid BUC premieňa, videli sme ďalší úspešný blafák.

1:1

Daniel FISCHBUCH premieňa, keď krásne miešal s pukom až do momentu, keď zakončil do hornej časti brány.

1:0

Rastislav GAŠPAR nepremieňa.

1:0

Laurin BRAUN nepremieňa.

1:0

Daniil FOMINYKH premieňa dokonalým blafákom do bekhendu!

0:0

Samostatné nájazdy začínajú.

Bohužiaľ, viac ako minútovú presilovku o dvoch mužov sme nevyužili, o víťazovi rozhodnú samostatné nájazdy. Predtým ešte krátka úprava ľadu.

64:30

Tridsať sekúnd do konca predĺženia, koncovky stále neprichádzajú…

63:59

Hostia hrajú už vo štvorici.

63:48

Nemci sa zase oslobodili, chýbajú tomu ale strely…

63:26

Museli sme sa dostať späť do pásma, zopár sekúnd to trvalo.

63:05

Na strelu si trúfol Ďaloga, Treutle zasiahol na jednotku.

62:52

Vylúčenie v tíme Nemecko (Daniel Pfaffengut – 2 min., zovretie puku).

62:39

Nemec v rozhodujúcej chvíli zlomil hokejku, arbitri ale avizujú ďalšie vylúčenie!

62:18

Prihrávky na malom priestore, Nemci ho ale výborne vypĺňajú.

61:59

Vylúčenie v tíme Nemecko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Alexander Ehl.

61:47

Na druhej strane vo veľkej šanci Chovan, ktorý ešte robil kľučku, no pri nej stratil rovnováhu a nedokázal ani prihrať, ani zakončiť!

60:58

Schmölz skóre otváral a nebol ďaleko od toho, aby ho aj uzavrel! Odrazený puk sa spoza brány dostal na čepeľ hokejky tohto Nemca, Godla musel dvakrát kúzliť!

60:38

Slafkovský blízko druhému gólu v reprezentácii. Treutle mal veľké problémy s koncovkou spoza hráča, puk vyrazil na ochrannú sieť.

60:22

Ďaloga zaviezol puk do útoku, tam však nemal s kým kombinovať.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Tretie predĺženie v treťom zápase Slovenska v príprave na majstrovstvá sveta. Na 3:3 vyrovnal tri minúty a jedenásť sekúnd pred koncom riadnej hracej doby Fominykh.

Nasleduje päťminútové predĺženie, ktoré sa bude hrať systémom traja na troch. Začne sa približne o 22:43.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:32

Slováci si nerozumeli pri prihrávke na útočnej modrej. Zostáva ešte čas na jeden útok.

59:00

Ale aj my sme sa dokázali vrátiť a doplnili sme počty v defenzíve.

58:39

Neuspeli sme pred bránou Treutla, hrozí tu brejk Nemcov.

58:15

Bučko s Kňažkom opečiatkovali len mantinel pri koncovkách od modrej.

57:49

Nemci len nahodili puk na náš zadný mantinel a odchádzajú striedať.

57:17

Črtala sa slovenská kontra traja proti dvom, Uvira sa ale včas vrátil vypomôcť svojim obrancom.

56:49

Slovensko dalo gól! Zabudnutý DANIIL FOMINYKH pri ľavej žŕdke dostáva puk do prázdnej brány! Pochváliť ale musíme prácu Bubelu aj Faška-Rudáša či Ďalogu, ktorí výraznou mierou dopomohli k vyrovnaniu!

Asistencie: Marek Ďaloga, Miloš Bubela.

56:25

O dvanásť sekúnd neskôr však už slovenský gólman puk nechal u seba po koncovke Dumonta.

56:13

Godla rýchlo vytriasol puk z lapačky, môžeme to skúsiť znovu.

55:50

Bučko nemal puk pod kontrolou, dôrazný Kammerer dostáva hru aspoň do stredného pásma.

55:17

Už tretiu minútu tlačíme na Nemcov, lenže na gól to nestačí.

54:34

Ďaloga predviedol pekný únik po pravej strane, dával to pred bránkovisko, ale bez úspechu.

54:12

Gachulinec s Gašparom sa natlačili pred Treutla. Paradoxne až za stavu piati proti piatim sme mali väčšiu možnosť na skórovanie.

54:06

53:46

Prihrávky nestačia, bohužiaľ. Aj druhú presilovku v tretej tretine sme mali zahrať lepšie.

53:22

Slováci sa ponúkajú, chýba tomu moment prekvapenia.

52:59

Šimon Nemec to dostal pripravené na pravý kruh, bola to ale privysoká koncovka.

52:38

Pasívna polminúta z našej strany. Puk nám navyše skackal, musíme to upokojiť.

52:06

Vylúčenie v tíme Nemecko (Alexander Ehl – 2 min., hákovanie).

51:54

Muchova strieľaná prihrávka smerom na Kňažka tečovaná nebola.

51:23

Nemcov vylúčenie akoby prebudilo a začali hrať úplne inak.

50:46

Liška len nahodil puk do útoku, bol pri tom mierne pridržaný, ale ďalší trest neprichádza.

50:10

49:56

Táto presilovka nám totálne nevyšla. Kto by to bol povedal, keď sme predchádzajúce minúty boli oveľa lepší.

49:36

Kňažko ubránený Ehlom na modrej, musíme začať tretíkrát od nuly.

49:17

Striedame počas hry. Nemci takisto vysoko napádajú pri vlastnom oslabení.

48:41

Godla vysoko z brány, aby pomohol pri rozohrávke. Škoda prvej polminúty, dobre sme si vymieňali puky, ale vytúžená strela neprišla.

48:10

Vylúčenie v tíme Nemecko (Simon Sezemsky – 2 min., hrubosť).

47:43

V krátkom časovom slede ďalší ofsajd, tentoraz od Dávida Buca.

47:09

Už po piatich sekundách od buly sme sa prezentovali zakázaným uvoľnením.

47:04

Náš druhý útok zostal na ľade a znovu robil veľké problémy hosťom pri rozohrávke. Ofsajd Nemecka.

46:28

Teraz sa ale rozhodcovia upískli. Puk bol pravdepodobne ešte v hre, Mucha ho vydoloval v spolupráci s Chovanom, ale ďalšie strely sa už do štatistík kvôli prerušeniu počítať nebudú.

45:29

Arbitri vykázali buly do stredového kruhu. Slováci aktívnejší.

44:42

Slafkovský blízko dorážky, najmladší hráč a autor gólu v histórii slovenskej reprezentácie mal miernu smolu, že nedokázal z bekhendu trafiť puk.

44:24

Posunutá nemecká brána, postarala sa o to formácia Kollára. Z opakovaných záberov sme sa dozvedeli, že to bol Uvira, kto natlačil Holešinského na vlastnú bránku, zaváňalo to aj vylúčením.

44:18

Hra sa kúskuje vo väčšom meradle. Nemci sa previnili icingom.

44:10

Buc to mieril po ľade z väčšieho uhla, Treutle si pripísal ďalší zákrok.

43:45

Puk mimo ľadovej plochy, zostávame v našej tretine.

43:34

Braun obral Vitaloša o puk, ktorý mu skackal pod nohami. Autor gólu na 0:2 tentoraz na Godlu nenašiel recept pri samostatnom úniku!

43:11

Grman umne dostal nemeckého útočníka do útočného pásma, píska sa ofsajd.

42:47

Nemci odplatili tlak rovnakým spôsobom, zakončenie z vrcholu kruhu mierilo len na zadný mantinel.

42:01

Gachulincova strela od modrej. Bohužiaľ, ako to už dnes v niekoľkých prípadoch bolo, pred Treutlom nebol žiaden z našich hráčov.

40:42

Domáci v plnom počte.

40:01

Lepší výkon po zmene strán, Treutla prekonali Mucha a Bubela, lenže Godla takisto inkasoval. Do tretice vyťahoval puk spoza svojho chrbta po šikovnom blafáku Ehla.

Tretia tretina sa začne približne o 22:06, ešte 42 sekúnd budeme hrať v oslabení po vylúčení Grmana.

40:00

39:59

S koncom tretiny prišla ešte jedna delovka od modrej, ktorá Godlu neohrozila. Uvira tvrdo narazený na zadný mantinel, len ťažko sa zdvíha zo zeme.

39:36

Gachulinec poslal puk až ku Treutlovi, sme aktívni aj počas početnej nevýhody.

39:15

Bránime sa viac ako dobre, Sezemskeho zavedenie puku do pásma rýchlo znegoval Liška.

38:42

Vylúčenie v tíme Slovensko (Mário Grman – 2 min., držanie).

38:01

Bubela vrátil Faškovi-Rudášovi požičané z prvej tretiny, keď mu vypracoval streleckú pozíciu. Nemeckí obrancovia v poslednej chvíli zblokovali strelu nášho krídelníka.

37:39

Ďalogova strieľaná prihrávka na bránkovisko. Myšlienkou bolo nájsť Holešinského, ten však na tento scenár nebol pripravený.

37:20

36:59

Holešinského rana švihom len v lapačke. Ešte dvadsaťjeden sekúnd do konca trestu Pfaffenguta.

36:27

A napokon to Gašpar skúsil z ľavého kruhu. Skóre sa nemení, nemecký gólman pozorný.

36:10

Gašpar neuponáhľal prihrávku, držíme puk v moci.

35:35

Šimon Nemec po peknej kombinácii so spoluhráčmi na kruhoch namieril len do Treutla, hra sa neprerušuje.

35:20

Vylúčenie v tíme Nemecko (Daniel Pfaffengut – 2 min., podrazenie).

35:04

Avizované vylúčenie Nemcov, Godla už na striedačke.

34:39

Okuliarov pas presný nebol, taktovku prenechávame hosťom.

34:10

Zásah Bubelu nás mierne naštartoval, Nemcov sme zatlačili do rohu klziska.

33:01

Slovensko dalo gól! MILOŠ BUBELA bol blízko gólu už v prvej tretine, odmena za dobrý výkon prichádza teraz! Vybojovaný puk pri mantineli, prvá strela skončila na Treutleovi, ktorý ho však nedokázal odpratať. Dosledovanie situácie, dorážka a je to 2:3!

32:33

Godla prakticky nabil súperovi na šancu, keď rozohral puk len do rohu. Zakončenie z veľkého uhla musel náš brankár riešiť betónmi.

32:15

32:02

Fominykh vložil hokejku do prihrávky Brauna a vytečoval tak puk na striedačku.

31:32

Znovu sa nám podarilo oslobodiť sa, do konca oslabenia ešte vyše štyridsať sekúnd.

30:55

Dumont z ľavého kruhu puk netrafil ideálne, hostia sa sami vyhostili z pásma.

30:34

Holešinský vyviezol puk z nášho pásma, hodil si to ešte medzi dvoch protihráčov, no tam jeho výlet skončil.

30:15

Vylúčenie v tíme Slovensko (Daniel Gachulinec – 2 min., držanie).

29:44

Nemci prečkali nepríjemné momenty, keď predtým nemohli vystriedať. Dostávame sa však do útoku.

29:18

Icing hostí.

29:06

Slafkovský sa pokúsil o reakciu, bohužiaľ jeho teč skončil len na Treutlom.

28:02

Nemecko dalo gól! Bol by to krásny zákrok Godlu, bohužiaľ, Nemci presilovku využívajú! ALEXANDER EHL si spracoval prihrávku pred bránkovisko, nasadil blafák a zvyšuje na 3:1! Náš gólman vytiahol puk z brány v momente, keď už bol jasne za čiarou.

Asistencie: Daniel Schmölz, Colin Ugbekile.

27:46

Nemci nezačali presilovku dvakrát ideálne. Puk je ďaleko od Godlu, navyše dvaja Slováci aktívne napádajú.

27:00

Vylúčenie v tíme Slovensko (Miloš Bubela – 2 min., faul lakťom).

25:04

S uplynutím trestu Schmölza sa vhadzovalo po pravici Treutla. Prakticky bleskovo pálili Šimon Nemec aj Martin Bučko, lenže ich zakončenia sa minuli úspechu.

25:01

24:18

Situácia sa opakuje, slovenský gólman musí pristaviť puk spoluhráčovi, ktorý sa vracia až do vlastného pásma.

23:46

Po dobrom štarte prichádza horšia stredná časť početnej výhody. Nemci dôrazní pri mantineli, puk až pri Godlovi.

23:10

Okamžitá trma-vrma pred Treutlom, puk poskakoval na bránkovisku, neupratali sme ho však do siete!

23:01

Vylúčenie v tíme Nemecko (Daniel Schmölz – 2 min., podrazenie).

22:36

Slovensko dalo gól! Už sa zdalo, že presilovku nevyužijeme, keď to na seba vzal Marek Ďaloga, prekorčuľoval celé klzisko a z bránkovej čiary posielal puk napravo, kde bol pripravený MIROSLAV MUCHA. Rana z prvej, je znížené!

Asistencie: Marek Ďaloga.

22:15

Mucha čakal na prihrávku pred Treutlom, no prišla asi o sekundu neskôr. Škoda.

22:01

Takmer o polminútu neskôr prišla ďalšia koncovka od modrej. Šimon Nemec to napálil priamo na hruď gólmana súpera, Okuliar nebol v ideálnej pozícii na clonenie.

21:30

Holešinský najprv nepríjemne zakončil a potom aj clonil pred Treutlom po strele Kocha. Skóre sa ale nemení.

21:00

V druhej tretine sú striedačky vzdialenejšie od striedačiek, toto môžeme využiť.

20:39

Vylúčenie v tíme Nemecko (Sebastian Uvira – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

20:25

Schmölz s Fischbuchom v protiútoku, úspešne im ale stíhal Ďaloga. Aj vďaka tomu Godla poľahky prikryl puk.

20:01

V piatej minúte trafil Bubela žŕdku, nebezpečenstvo hrozilo aj po akcii Bučka s Holešinským. Gól sme však nedali, čo Nemci maximálne potrestali zásahmi Schmölz a Brauna, ktorý sa presadil v presilovke. Hostia pretavili každú tretiu strelu na bránu na gól, my sme Treutla preverili v jedenástich prípadoch bez úspechu.

Druhá tretina sa začne približne o 21:09.

20:00

19:05

Zaváňalo to ďalším vylúčením Slovenska, keď sme si nepostrážili odrazený puk pred našou bránou. Rozhodcovia nám asi odpustili jedno podrazenie.

18:30

Gašpar razom po buly pálil, minul ale priestor troch žrdí.

18:28

Po veľmi dlhej dobe sme preverili pozornosť Treutla. Vitaloš so zakončením z pravého kruhu po prihrávke Chovana spoza brány.

17:43

Striedame počas hry, sme však bez puku.

17:19

Hoci sa už hrá pri rovnovážnom počte hráčov na ľade, stále to vyzerá, ako by sme mali jedného hokejistu na trestnej lavici.

16:46

16:40

Slafkovský zabojoval na modrej čiare, zrazil puk, čím definitívne znemožnil súperovi skórovať počas presilovky.

16:26

Až teraz sa hostia usadili v útoku.

15:50

Nemci navyše nepresní pri rozohrávke útoku, prihrávku poslali len na naše hokejky.

15:20

Úvodnú polminútu sme prečkali aj vďaka odpáleniu puku cez všetky čiary.

14:46

Vylúčenie v tíme Slovensko (Andrej Kollár – 2 min., sekanie).

14:14

Bubela zostal na ľade v momente, keď tam naskočil Slafkovský. Hráči z dvoch útokov sa nedohodli na pohybe do útočnej tretiny, píska sa ofsajd.

13:40

Síce vyhrávame v štatistike striel na bránu 10:5, lenže hokejisti v žlto-čiernych dresoch školia z efektivity.

13:28

Ďaloga prv nahodil puk pred bránkovisko z ľavej strany, Chovan nemal šancu strieľať či tečovať. A tak sa k slovu dostal Šimon Nemec, ktorý od modrej len prevetral lapačku Treutla.

12:52

Hostia sa usadili v našom pásme, akoby to bola presilovka. Od pokračovania ataku zastavilo Nemcov postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

12:23

Zakázané uvoľnenie aj od zverencov Craiga Ramseyho.

11:56

Nemci dnes hrajú jednoducho, ale efektívne. Skvelo korčuľujú, robia Slovákom veľké problémy pri napádaní.

11:11

Icing Nemecka.

10:38

O puk bojujú štyria hráči na našom zadnom mantineli, arbitri hru nechávajú plynúť.

10:09

Koch nahodil puk na Treutla, po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred Treutlom.

10:00

Oproti súbojom s Lotyšmi situácia, ktorá nastala v príprave prvý raz. Prehrávame už v polovici prvej tretiny o dva zásahy.

09:06

Nemecko dalo gól! Nasledovala však blesková rozohrávka, pohodlný prechod cez stredné pásmo a po výmene puku s Fischbuchom LAURIN BRAUN zvyšuje na 2:0. Koncovka ponad betón a pod vyrážačku slávila úspech.

Asistencie: Daniel Fischbuch.

08:48

Oslabenie sme začali dobre, hrá sa ďaleko od Denisa Godlu.

08:29

Vylúčenie v tíme Slovensko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Rastislav Gašpar.

08:24

08:11

Gachulinec od modrej trafil pravdepodobne jedného zo spoluhráčov, strela neprešla ani pred bránkovisko…

07:54

Nemci sa oslobodili, po vyhodení puku navyše vysoko napádajú.

07:33

A Kňažko znovu zakončil, tentokrát z uhla a bekhendom. Nečakaná pozícia pre mladého obrancu. Puk skončil v lapačke brankára.

06:52

Koch s Kňažkom predviedli zaujímavé koncovky, hostia s týmto nemali výraznejšie problémy.

06:24

Vylúčenie v tíme Nemecko (John Rogl – 2 min., sekanie).

05:53

Nemecko dalo gól! Príliš veľa miesta sme pred bránou nechali súperovi. Po bitke o puk potrestal naše šance a zaváhania DANIEL SCHMÖLZ.

Asistencie: Laurin Braun, Daniel Fischbuch.

05:11

Toto striedanie ukončil náprah Gachulinca z vrcholu ľavého kruhu, Treutle pozorný.

04:59

Bučko nahadzoval na Treutla, Holešinský ešte dorážal do polodkrytej brány, lenže ani z tohto nie je gól!

04:35

Menší tlak Nemci hasia zakázaným uvoľnením.

04:11

Obrovská smola! Miloš Bubela ťažil z aktivity Faška-Rudáša, šiel sám na bránu, avšak trafil len hornú žŕdku!

03:31

Viacero nepresností vo finálnej fáze, Ugbekile po zisku puku čaká na nábeh svojich spoluhráčov.

02:54

Prvá nemecká formácia nás zatlačila, nepustili sme ju však k zakončeniu.

02:12

Puk opustil hraciu plochu. Gachulinec môže byť rád, že to bolo ešte tečované.

01:50

Chaos za bránou Nemcov, ktorí nedokázali rozohrať, hoci ich napádal iba jeden zo slovenských hokejistov.

01:24

Bekhendový pokus Dumonta len do náručia Godlu, ktorý má takisto za sebou prvý zákrok.

00:39

Buly po pravici Treutla, Slováci začali aktívnejšie.

00:01

Slovensko: Godla (Konrád) – Grman, Vitaloš, Nemec, Ďaloga, Kňažko, Koch, Bučko, Gachulinec – Gašpar, Buc, Liška – Mucha, Mi. Chovan, Okuliar – Faško-Rudáš, Bubela, Fominykh – Slafkovský, Kollár, Holešinský

Nemecko: Treutle (Pantkowski) – Nowak, Ugbekile, Sezemsky, Ebner, Mebus, Karrer, Huss, Rogl – Fischbuch, Braun, Schmölz – Uvira, Eder, Kammerer – Pfaffengut, Dumont, Ehl – Sternheimer, Eisenmenger, Bassen

Rozhodca: Snášel ml., Orolin – Stanzel, Šoltés – Lauff.

Na slovenských hokejistov čaká po dvojnásobnej previerke z Lotyšska dvojzápas s Nemeckom v priebehu víkendu. Súboje s pobaltskou krajinou sa skončili zhodne po predĺžení – v prvom sme ťahali za kratší koniec po výsledku 1:2pp, v druhom rozhodol gólom v nadstavení Juraj Slafkovský, ktorý sa stal nielen najmladším hráčom, ktorý kedy nastúpil za seniorskú reprezentáciu, ale zároveň je už aj historicky najmladším strelcom Slovenska.

Tréner Craig Ramsey urobil pred ďalším blokom duelov viacero (vynútených) zmien. V príprave nepokračujú Martin Chovan, kvôli zraneniam prišli o možnosť zabojovať o MS aj Patrik Lamper a Marek Tvrdoň. Ako náhrada za posledného menovaného prišiel do bubliny reprezentácie v Piešťanoch Rastislav Gašpar. Ďalšie zmeny a škrty smerom k majstrovstvám možno očakávať po víkende.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose z prípravného zápasu pred MS v hokeji medzi Slovenskom a Nemeckom.

Stretnutie sa začne o 20:15.