3 : 1
(1:0, 1:0, 1:1)
HK Dukla Ingema Michalovce
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Michalovčania síce v 54. minúte znížili na 2:1, no Poprad pokračoval v zodpovednom defenzívnom výkone a o konečnom víťazstve v napokon rozhodujúcom zápase rozhodol gólom do prázdnej brány Dalhuisen. Poprad sa teda stáva finálovým súperom Zvolena. Celá séria medzi Michalovcami a Popradom bola veľmi zaujímavá, videli sme veľmi vyrovnané duely a nakoniec Popradčania otočili celú sériu z 0:2 na 4: a po rokoch postupujú do finále.

59:45

Vandas nahadzoval zo stredového kruhu, prázdnu bránu netrafil.

59:16

Southorna zastavil Skokan s Dalhuisenom v rohu klziska, Skokan vyhodil puk preč z obranného pásma.

58:55

Mashinter získal puk v strednom pásme a iba ho nahadzoval do útočnej tretiny.

58:36

Brankár Tomek ostal vo svojej bránke, ale teraz sa už vracia, keďže sa píska zakázané uvoľnenie.

58:29

Tréner Popradu Peter Mikula nič nenecháva na náhodu a berie si oddychový čas.

58:29

Poprad dal gól!
Popradčania zrejme rozhodujú o víťazstve v dnešnom zápase a aj zrejme o svojom postupe do finále! Michalovčania sa nešťastne dvaja zrazili na útočnej modrej čiare, puk získal na hokejku MIKE DALHUISEN a strelou cez celé klzisko trafil prázdnu bránku.
Bez asistencie.

58:14

Paločko dostal puk von z obranného pásma, po mantineli ho posunul preč k michalovskej brá­ne.

57:45

Tomek odchádza zo svojej bránky.

57:22

Haščák nemal už síl ísť dopredu, a tak iba zo stredného pásma nahadzoval na Tomeka, ktorý už hokejkou signalizuje, že by chcel ísť preč z brány.

56:54

Skokan vykorčuľoval po ľavom krídle, natlačil sa bližšie pred bránku, no forhendom trafil iba Tomekovu hruď.

56:28

Dobrú streleckú pozíciu mal Preisinger, ktorý zakončil bekhendom, Tomek vyrážal do rohu. Vandas potom prihrávkou pred bránu našiel Handlovského, ktorý trafil Tomeka do masky.

56:14

Mudrák v rohu klziska odstavil od puku Vandasa a popradský útočník nemal na pomoc spoluhráčov.

55:38

Klbko hráčov držalo puk pri mantineli pri popradskej striedačke a po pár sekundách už rozhodcovia hru prerušili.

54:42

Bartánus vytečoval puk do stredného pásma, zachytili ho na hokejkách Popradčania, nahodili dopredu a odišli striedať.

54:11

Southorn dostal puk na modrú čiaru a okamžite vypálil. Jeho strelecké zakončenie bolo ešte tečované smerom na zadný mantinel.

53:41

Dukla Michalovce dala gól!
Michalovce sa vracajú do tohto zápasu a stále žijú. Na modrú čiaru dostal prihrávku Mudrák, ktorý vystrelil na bránu a JAKUB SUJA pekne tečoval puk do brány.
Asistencie: Dávid Mudrák, Marek Mašlonka.

53:06

Kramárovi nabíjal na modrú čiaru Mešár, Tomek nemal puk pod kontrolou, Mashinter sa snažil o dorážku, no napokon puk vzal na hokejku Chalupa a dostal ho preč z nebezpečného priestoru.

52:39

Pavol Regenda bol rozbehnutý na ľavom krídle, zakončoval spoza kruhu, no namieril to na ľavý Vošvrdov betón.

52:09

Handlovský sa dostal medzi kruhy, aj napriek pretlaku hráčov dokázal vystreliť, no minul bránku.

51:49

Erkinjunttimu pred bránku nakorčuľoval Ťavoda, už mu však fínsky legionár neposlal prihrávku.

51:11

Kramár nahadzoval puk od modrej čiary, jeho pokus letel iba na zadný mantinel. Michalovčania otočili hru, prvá formácia na čele sa Lalancetteom sa však vystavila do ofsajdu.

50:42

Mašlonka dostal prihrávku za ľavý kruh, posielal to na bránu švihom a Vošvrda rýchlo použil svoju lapačku.

49:58

Michalovčania sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, z pravého kruhu zakončoval Török, na výber mal aj Chalupu, no neprihral a vystrelil tesne vedľa brány.

49:34

Mudrák po modrej čiare posunul Koluszovi, ktorý zakončoval poľahky švihom a pre brankára Vošvrdu to bola nenáročná práca.

48:49

Zagrapan nahadzoval puk spoza ľavého kruhu priamo na Tomeka, ktorý nepodržal puk a radšej rýchlo rozohrať.

48:24

Haščákovi nevyšla prihrávka z rohu klziska pred bránku, odstavil ho od puku následne Louis.

47:40

V súboji medzi Dalhuisenom a Lalancetteom bol úspešnejší popradský obranca a Poprad môže znovu rozohrávať z obranného pásma.

46:57

Poprad dostal puk do útočného pásma, od modrej čiary zakončoval Dalhuisen, ale jeho strela bola zrazená.

46:04

Michalovčania boli upozornení, že hrajú v ofsajde a nakoniec rozhodcovia vykazujú vhadzovanie do obranného pásma hostí.

45:30

Po vyhratom Skokanovom buly v útočnom pásme strieľal z ľavého kruhu Haščák, ktorý trafil Tomeka do masky a hra bola prerušená.

45:18

Mašlonka sa dostal k puku na modrej čiare a okamžite nahadzoval. Strela bola tečovaná mimo popradskej bránky.

44:38

Kolusz dostal prihrávku na modrú čiaru a pálil. Jeho zakončenie bolo zblokované na plexisklo.

44:14

Poprad mal buly v útočnom pásme, Hudec posúval na Drgoňa na modrej čiare a jeho strelu príklepom Tomek bezpečne zachytil.

43:46

Southorn peknou krížnou prihrávkou našiel Mihálika, ktorý strieľal spoza pravého kruhu a Vošvrda musel zakročiť.

42:56

Skokan dokázal prestrčiť puk popred bránkovisko, kde už čakal voľný Haščák, no puk mu tesne unikol mimo hokejky.

42:04

Mashinter posunul na ľavý kruh Paločkovi, ktorý jemne nahadzoval na brankára Tomeka a ten počkal na prerušenie hry.

41:25

Lalancette stratil puk v strednom pásme, dopredu hneď vyštartoval Tavi, ktorý zakončoval z pravého kruhu, no strela bola zblokovaná.

41:00

Sujovi preskočil puk cez hokejku na modrej čiare, a tak hostia prišli o útočné pásmo.

40:16

Michalovce vyhrali vhadzovanie v stredovom kruhu a pomaly a rozumne sa snažia rozohrať z obranného pásma.

40:01

V prostrednej dvadsaťminútovke padol jeden gól. Vedenie Popradu v 33. minúte zvýšil Kramár, a tak po 40 minútach Poprad vedie nad Michalovcami 2:0.

40:00

39:46

Ťavoda po naskočení z trestnej lavice okamžite atakoval Mashintera, ktorý situáciu zvládol a udržal puk v pásme.

38:51

Haščák nestrieľal zo svojej typickej pozície a dostal puk pred bránkovisko na Dávida Skokana, ktorý na viackrát dorážal, ale všetko iba do Tomekovho betónu.

38:12

Buly sa po predchádzajúcom incidente vhadzovalo v strednom pásme, Michalovčania získali popradský nahodený puk a vystrelili ho preč.

38:01

Mudrák zrazil k ľadu Svitanu v rohu klziska, vyzeralo to na lakeť do tváre, hra bola prerušená, ale vylučovať sa asi nebude.

37:39

Poprad získava presilovú hru v závere druhej tretiny. Ján Ťavoda je vylúčený na dve minúty za hákovanie.

36:56

Brejčákova rozohrávka nebola príliš ideálna, Handlovský len pretečoval puk do útočnej tretiny.

36:14

Erkinjuntti vykorčuľoval po pravom krídle, dostal sa k strele z kruhu, Vošvrda vyrážal rýchlo pred seba, kde už bol Korhonen, ale dorážať nestihol.

35:54

Paločko nepretlačil puk von z obranného pásma, následne sa to už na druhý pokus podarilo.

35:01

Regenda sa snažil páliť vyššie spomedzi kruhov, jeho strela bola zrazená a Vošvrda zasiahnuť nemusel.

34:39

Krížnu prihrávku z hokejky Galamboša vytečoval von z obranného pásma Vandas.

34:11

Michalovčanom teraz nevyšla rozohrávka z obranného pásma, pískalo sa zakázané uvoľnenie.

33:12

Šikovnú prihrávku poslal spoza popradskej brány Chalupa, ktorý našiel Vladimíra Mihálika pred bránkovisko a ten zakončoval len tesne vedľa brány.

32:34

Poprad zvyšuje svoje vedenie v zápase. Livingston udržal puk v útočnom pásme, Handlovský z rohu klziska šikovnou prihrávkou pred bránkovisko našiel obrancu DOMINIKA KRAMÁRA, ktorý zblízka prekvapil Tomeka.
Asistencie: Lukáš Handlovský, Marek Zagrapan.

31:38

Kolusz nešetril Svitanu pri zadnom mantineli, Poprad napokon udržal pásmo, Dalhuisen zakončoval od modrej a Tomek vyrážal betónom.

30:44

Mešár si nastrelil puk do pásma sám pre seba, na zadnom mantineli ho však už čakal Mihálik, a tak radšej Mešár šiel do tohto súboja len pasívne.

29:46

Ulrychovo zakončenie od modrej čiary bolo zblokované a Michalovčania dostali puk von z obranného pásma.

29:22

Handlovský šikovne prestrčil puk nakrátko pred bránku Vandasovi, ktorý zakončoval zblízka, ale našiel iba hruď Tomeka.

28:42

Handlovskému nevyšla kľučka po Svitanovej prihrávke, za pravým kruhom stratil puk.

27:55

Galamboš stečoval Paločkovu prihrávku, puk vyletel vysoko do vzduchu a následne padal k zadnému mantinelu v michalovskom obrannom pásme.

26:50

Kramár uspel v rohu klziska v súboji s Mašlonkom, domáci chceli rozbehnúť novú akciu, ale v strednom pásme po zlej prihrávke prišli o puk.

26:21

Vandas vnikol do pásma, následne si však nerozumel so spoluhráčmi z formácie a puk prebrali Michalovčania.

25:48

Török rozbiehal do útočného pásma Lačného, no vnikol im nechtiac skôr do pásma ďalší spoluhráč, a tak je to ofsajd.

25:12

Michalovčania si teraz nerozumeli počas prechodu cez stredné pásmo, puk unikol hosťom, získal ho Drgoň a vyhodil v závere oslabenia preč.

24:10

Bartánus na modrú čiaru nabil Šedivému, ktorý vypálil tvrdo, ale mieril tesne vedľa brány.

24:08

Lalancetteovi ušiel puk pri mantineli, získal ho Preisinger a vyhodil puk preč cez celé klzisko.

23:51

Jordon Southorn si posunul puk bližšie medzi kruhy, napriahol, vypálil nepresne a Poprad sa oslobodil.

23:19

Mike Dalhuisen nepomohol teraz svojmu tímu, vyhodil puk mimo hracej plochy a dostáva dve minúty.

22:50

Chalupova strela spoza pravého kruhu bola skrytá poza hráčov, Vošvrda na puk nevidel, tak mal aj šťastie, keďže puk šiel mimo brány.

22:13

Kramár napriahol za ľavým kruhom, Tomek vyrážal ľavým betónom a Livingston sa už k dorážke nedostal.

21:46

Pavol Regenda získal puk pred modrou čiarou, prenikol medzi kruhy, zakončoval spoza hráča a Vošvrda puk ukryl vo výstroji.

20:55

Lehtonen prenikal do pásma s pukom v rámci rozvoja novej akcie, Popradčania opäť zastavili súpera a puk odstrelili.

20:38

Lalancette nedokázal prihrať cez Paločka, Mashinter získal puk a bezpečne ho vyhodil cez všetky čiary.

20:02

Michalovčania začali druhú tretinu s ešte viac ako minútovou presilovkou, buly však vyhrali domáci a vyhodili puk.

20:01

Michalovčania vstúpili do šiesteho zápasu aktívnejšie, Poprad časom hru mierne vyrovnal a boli to práve domáci, ktorí šli do vedenia. V 15. minúte otvoril skóre Mešár, a tak kamzíci nad líškami po 20 minútach vedú najtesnejšie 1:0.

20:00

19:32

Popradu sa podarilo vybojovať puk pri mantineli a vyhodiť ho preč až ku Tomekovi.

19:20

Prvá michalovská presilovka v zápase prichádza v závere prvej tretiny. Dve minúty za podrazenie dostáva Marek Zagrapan.

18:44

Erkinjuntti prenechával puk na modrú čiaru Šedivému, ktorý vypálil, Vošvrdovi puk vypadol, do dorážky sa snažil dostať Korhonen, aj puk trafil, ale iba do popradského brankára. Bola to však nebezpečná situácia.

17:44

Popradský mladík Filip Mešár sa znovu dostal do sľubnej pozície, bol rozbehnutý medzi kruhmi, náprahom vypálil a Tomek musel použiť pravý betón.

16:52

Livingston prenikal po pravom krídle, pred bránkoviskom sa našla medzierka pre prihrávku na Taviho, ktorému však puk nesadol a vystrelil len nedôrazne mimo brány.

16:20

Korhonen zatiahol puk do útočného pásma, podporoval ho aj Erkinjuntti, no Michalovčania si teraz strelu nevypracovali.

15:44

V súbojoch o puk pri mantineli pred modrou čiarou boli úspešnejší Michalovčania a rozohrávajú opäť z hĺbky obranného pásma.

15:05

Haščák sa dostal do streleckej pozície za ľavým kruhom, vyskúšal to, no bránku netrafil.

14:39

Popradčania idú v zápase do vedenia. Michalovčania zle rozohrali v strednom pásme, puku sa pred modrou čiarou ujal FILIP MEŠÁR, ktorý prekorčuľoval medzi kruhy a nenápadnou strelou švihom pomedzi nohy prekonal Tomeka.
Asistencia: Daniel Brejčák.

13:20

Korhonen s Erkinjunttim napádali popradskú rozohrávku, domáci hráči sa napokon spod tohto forčekingu hostí dokázali vymaniť.

13:05

Mashinter jemne nahadzoval puk spoza pravého kruhu, Paločko bol pripravený na dorážku, no Tomek mu to nedovolil.

12:06

Po problémoch so získaním puku v útočnom pásme to napokon Popradčania postavili, Skokan hľadal Livingstona medzi kruhmi, no jeho strela bola hneď zblokovaná.

11:06

Skokan šikovnou prihrávkou z bránkovej čiary našiel na ľavom kruhu Haščáka, Tomek sa urýchlene presunul a betónom zasiahol. Následne stihol ešte zastaviť aj Livingstonovu dorážku. Dôležité zákroky michalovského brankára.

10:55

Prvú presilovku v tomto zápase si zahrajú domáci. Dve minúty za podrazenie dostáva Ville Korhonen.

09:49

Dalhuisenovo jemné nahodenie od modrej čiary bolo poľahky zastavené Mudrákom a puku sa opäť môžu ujať hostia.

09:16

Lačný sa ujal puku v strednom pásme, mal dobrú rýchlosť, vnikol do útočnej tretiny, ale zakončenie spomedzi kruhov bolo zblokované.

08:25

Haščák musel ísť sám dopredu, pretože jeho spoluhráči striedali, bol v pásme sám proti trojici Michalovčanov a Šedivý ho bezpečne odstavil od puku.

07:39

Kramár podporil ofenzívu, dostal krížnu prihrávku do rýchlosti od Svitanu, vnikol do pásma a vypálil spoza ľavého kruhu. Tomek zakročil.

07:09

Southornovo nastrelenie od modrej čiary bolo ešte tečované Korhonenom, Vošvrdu to zmiatlo, puk však šiel mimo jeho bránky.

06:36

Tavi prekorčuľoval do pásma po pravom krídle a bekhendovou zadovkou medzi kruhmi našiel Mareka Zagrapana, ktorý zakončoval z ideálnej pozície, no dvojica michalovských hráčov zastavila puk.

05:47

Vandas dostal puk na ľavý kruh, natlačil sa pred bránku a zakončoval zblízka. Tomek vôbec svoj prvý zákrok v tomto zápase zvládol.

05:24

Bartánus prichádzal do útočného pásma, dával puk dozadu do tandemu pre Šedivého, no ten už zachytil vrátený puk v strednom pásme.

04:44

Haščákova prihrávka zo stredného pásma bola zblokovaná, následne posúval dlhý puk na Svitanu, ktorý tento popradský útočník nezachytil.

04:13

Livingston sa ocitol skoro v útočnom pásme a nahodený puk z hokejky Seiga znamená ofsajdové postavenie.

03:37

Po zakázanom uvoľnení Michaloviec sa hra presťahuje pred hosťujúcu bránku. Zatiaľ Poprad ešte na bránku nevystrelil.

03:09

Michalovčania znovu na nejaký čas zavreli Popradčanov v ich obrannom pásme, Ťavoda nahadzoval od modrej čiary, ale strelou bránku minul.

02:42

Michalovčania znovu získali útočné pásmo, spoza ľavého kruhu napriahol Ján Ťavoda, Vošvrda zastavil puk na hrudi a potom puk podržal.

02:16

Matej Paločko za michalovskou bránkou nezachytil nahodenie Mashintera a hru otočili hostia. Lalancette prekorčuľoval po ľavom krídle, zakončoval spomedzi kruhov, ale bránu netrafil.

01:48

Od modrej čiary to strelou skúšal aj Marcin Kolusz, jeho zakončenie bolo zblokované na zadný mantinel.

01:24

Lehtonen prenikol do útočného pásma, na modrú čiaru posunul puk Mudrákovi, ktorý nahodil na bránku, pred ktorou zapracoval Jakub Suja, z otočky zakončoval a Vošvrda mal problém skrotiť puk.

00:38

Haščákovi nevyšla prihrávka na útočnú modrú čiaru Skokanovi, Poprad teda prišiel o puk a rozohrávajú hostia.

00:12

Prvá popradská formácia nahodila puk do útočného pásma, Haščáka od puku pri mantineli odstavil Southorn a následne to Michalovčania vyhodili len na zakázané uvoľnenie.

00:01

Na ľadovú plochu nastupujú oba celky. Popradčania v modrých dresoch a Michalovčania v bielych. Čaká nás štátna hymna SR a potom úvodné buly.

HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Mihálik, Southorn, Kolusz, Mudrák, Ťavoda, Louis, Šedivý, Karaffa – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Mašlonka, Suja, Lehtonen – Bartánus, Galamboš, Regenda – Chalupa, Lačný, Török

Rozhodca: Stano, Tvrdoň – Gegáň, Synek.

Vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo šiesteho zápasu semifinálovej série Kaufland play-off Tipos Extraligy medzi HK Poprad a HK Dukla Ingema Michalovce. Šieste stretnutie v sérii sa na popradskom zimnom štadióne začína o 17:00.

ZEMPLÍN, DUEL ČÍSLO PÄŤ A POPRADSKÝ MEČBAL
Obom tímom bolo pred štvrtkovým piatym semifinálovým zápasom jasné, že kto zvíťazí, má k dispozícii postupový mečbal. V prvej tretine sme sledovali výraznejšiu hernú aktivitu hosťujúceho Popradu, no skóre otváral po chybe popradských hráčov v strednom pásme zo samostatného úniku Lalancette v 11. minúte. Michalovčania aj Popradčania sa snažili vyvarovať vylúčení, v prvej tretine nebol nik potrestaný a prvé vylúčenie prišlo až v 28. minúte, kedy si na trestnú lavicu sadol Ťavoda. O minútu a pol si k nemu prisadol aj Mihálik a kamzíci mali k dispozícii presilovku piatich proti trom, ktorú zužitkovali. Svitanova pekná krížna prihrávka popred bránkovisko našla Skokana a ten v závere 30. minúty vyrovnával na 1:1. Spolupráca Svitana-Skokan zafungovala aj v 36. minúte. Opäť po prihrávke Svitanu Skokan skóroval strelou z ľavého kruhu a bolo 1:2 pre Poprad. V tretej tretine výrazne prebrali iniciatívu domáce líšky a v 52. minúte sa dočkali vyrovnávajúceho gólu. Antti Erkinjuntti z pravého kruhu vyslal švihom nechytateľnú strelu ponad Vošvrdovo rameno a šlo sa do predĺženia, ktoré trvalo len necelé dve minúty. Hudecovu strelu od modrej čiary Tomek vyrazil betónom pred seba, kde sa objavil James Livingston a bekhendovou dorážkou zariadil Podtatrancom postupový mečbal.

V šiestom zápase sa môže už rozhodnúť o finálovom súperovi HKM Zvolen. Je jasné, že Michalovčania budú chcieť vyrovnať a vrátiť sériu opäť domov na Zemplín a sú si vedomí, že prišli o dvojzápasové vedenie v sérii. Poprad otočil sériu z 2:0 na 2:3, je rozbehnutý a doma bude chcieť potvrdiť postup do finále. Určite nás čaká ďalší zaujímavý duel, sledujte ho spoločne s nami.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.