Samostatné nájazdy začínajú.

Ešte po krátkej úprave ľadu budú nasledovať doplnkové samostatné nájazdy.

60:52

Slovensko dalo gól!
Predĺženie netrvalo dlho, rozhodli sme ho po 52 sekundách. Výborne to urobil Kňažko, prešiel po ľavom krídle, obhodil si brániaceho hráča a jednou rukou zakončil do vybehnutého brankára, od neho sa puk odrazil k voľnému JURAJOVI SLAFKOVSKÉMU, ktorý nemal problém trafiť odkrytú lotyšskú bránu!
Asistencia: Samuel Kňažko

60:26

Ďaloga obkorčuľoval bránu a sám aj zakončil, no nepresne.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Gól nepriniesla ani tretia tretina. O malú chvíľu sa začne predlženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:45

Svanenebergs ešte hľadal Daugavinsa, zasahovať musel Konrád.

58:17

Mohli sme ísť vo dvojici dopredu, ale lotyšská defenzíva sa stihla sformovať a potom sme o puk prišli.

57:00

Liška skúsil strelecké šťastie po krátkej spätnej prihrávke, pri žŕdke neuspel.

56:27

Konrád nás výborným zákrokom podržal! Lotyši sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, Konrád kryl strelu Karsumsa aj dorážku Ro. Bukartsa.

56:02

Ihneď po vyhratom vhadzovaní pálil Dzerins, ale veľmi nepresne.

55:38

Faško-Rudáš už Gachulincovu prihrávku nestihol dokorčuľovať – icing na našej strane.

55:13

Hra sa prelieva zo strany na stranu. Uvidíme predĺženie?

Ani tento gól NEPLATÍ. Pokračuje sa za stavu 0:0.

Opäť je situácia konzultovaná s videorozhodcom.

53:30

Fominykh prihrával z pravého krídla pod seba Nemcovi, ktorý ihneď vystrelil švihom, jeho pokus Punnenovs vyrazil, puk dosledoval Faško-Rudáš a bekhndom po ľade ho poslal do brány. Lenže Lotyši si zobrali trénerskú výzvu.

52:50

Točíme Lotyšov v ich pásme, Fominykh to skúšal spoza brány bekhendom.

51:08

Holešinský sa preštrikoval do streleckej pozície, no jeho strela bola zblokovaná. Chova sa už k dorážke nedostal. Zvyšujeme však aktivitu.

50:20

Grmanova strela skončila na bližšom betóne lotyšského brankára, ktorý si bez problémov poradil.

49:32

Oba tímy striedajú, puk sa nachádza za lotyšskou bránou. Hostia zaútočili, no zastavil ich ofsajd.

48:08

Slafkovského bekhend skončil mimo brány, zostali sme v pásme, Faško-Rudáš sa preštrikoval do zakončenia, puk po jeho koncovke skončil na ľavom Punnenovsovom betóne!

47:11

Koch aj jeho strela, puk končí v lapačke Punnenovsa, ktorý prerušuje hru.

46:44

Liška posielal puk pred bránu, kde bol Buc, ale žiadna šanca z tejto situácie nevznikla.

45:28

Na druhej strane Krastenbergsa vytlačil z lepšej pozície Chovan.

45:09

Po Bučkovej prihrávke pálil tesne vedľa aktívny Slafkovský.

44:40

Slafkovského prihrávka neprešla, pomôcť prišiel ešte Kollár, no ani on nedokázal prihrať cez brániacich hráčov.

43:38

Faško-Rudáš hľadal z pravej strany pred bránou Jánošíka, ten ťažký puk nedokázal tečovať.

42:53

Ro. Bukarts nabil svojmu spoluhráčovi z druhej vlny, ten delovkou bránu minul.

41:40

V hre sa konečne pokračuje, Bučko bol tvrdo narazený na mantinel Marenisom. Lotyši pritvrdili.

Debata s videorozhodcom trvala poriadne dlho, gól Lotyšska napokon uznaný NIE JE.

Naša lavička si zobrala trénerskú výzvu, situácia je ešte posudzovaná na videu. Skúma sa prípadná vysoká hokejka Indrašisa, prípadne bránenie v hre Konrádovi.

40:51

Lotyši zaznamenávajú výborný vstup do tretej tretiny! Konrád nič nevidel, Cibulskis nahodil puk na našu bránu, kde ho šikovne do siete tečoval Indrašis. Gól však možno platiť nebude.

40:01

Aj po druhej tretine je stav stále bezgólový. Opäť mal náš tím viacero sľubných šancí, najmä v jej závere, no Lotyši na čele s Punnenovsom odolali.

40:00

39:28

Výborná akcia Kňažka, ktorý prihral pred bránu Kollárvi, ten zoči voči Punnenovsovi neuspel, neujala sa ani Holešinského dorážka!

38:36

Hráči zašliapli puk pri mantineli, až hlavný rozhodca musel prerušiť hru.

37:56

Liška bol sám v útočnom pásme, strieľal na vzdialenejšiu žŕdku, Punnenovs zasiahol.

36:44

Fominykh sa krásne natlačil z ľavého krídla až pred bránu, brankár už bol prekonaný, no Fominykh tesne minul odkrytú bránu!

36:08

Grman iba nastrelil puk na bránu, Galvinš zasiahol pred vlastným gólmanom.

35:24

Holešinský prešiel pomerne ľahko až za lotyšskú bránu a konečne sme sa dostali do útočného pásma.

34:51

Berzins strieľal, jeho propagačná strela skončila v Konrádovej lapačke.

34:21

Nemec ihneď našiel Muchu, no jeho strela bola zblokovaná.

34:17

Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Ri. Bukarts – 2 min., podrazenie).

33:31

Holešinský strieľal bekhendom zblízka, Punnenovsa neprekonal.

32:55

Slafkovský výborne zblokoval strelu Lotyšov. Hra sa rýchlo presúva na druhú stranu.

32:39

Indrašis našiel z druhej vlny korčuľujúceho Redlihsa, ktorý zakončoval z osi klziska a Konrád si po dlhšej dobe zachytal.

32:26

Po Gachulincovej prihrávke sa do dobrej šance dostal Faško-Rudáš.

31:19

Nemcovu prihrávku si Mucha nedokázal lepšie spracovať, následne Ďalogova delovka tesne minula bránu.

30:45

Chovanovu strieľanú prihrávku Punnenovs vyrazil na ochrannú sieť.

29:51

Chovan naštartoval Ďalogu, jeho bekhend vyrážal Punnenovs, Fominykh sa už k dorážke nedostal.

29:17

Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Indrašis – 2 min., nedovolené bránenie).

28:54

Liška vyhodil puk cez všetky čiary.

28:33

Vylúčenie v tíme Slovensko (Buc – 2 min., podrazenie).

27:43

Nášmu štvrtému útoku sa darilo držať puk ďaleko od našej brány.

26:56

Vystrelený puk skončil za našou bránkou, hra sa sťahuje pred lotyšskú bránu.

25:42

Koch posielal od mantinelu prihrávku pred bránu, no adresáta nenašiel.

23:28

Bukarts dostal puk do jazdy, podaril sa mu natlačiť do zakončenia, Konrád musel zasahovať.

22:40

Traja proti trom, zakončoval z pravej strany Bubela, Punnenovs bol pozorný.

22:20

Oslobodzujeme sa len za cenu zakázaného uvoľnenia.

21:53

nevydarila sa nám rozohrávka, Lotyši zachytili puk a dostali sa do zakončenia, ktoré zblokoval Koch.

20:01

Druhá tretina sa začne približne o 16:45.

V prvej tretine sme gól nevideli, Slovensko – Lotyšsko zatiaľ 0:0. Boli sme aktívnejší, o čom svedčí aj naša strelecká prevaha, no gól sa nám streliť nepodarilo.

20:00

18:46

Strela Fominykha po ľade, Punnenovs vyráža pred seba, Mucha sa už k puku ale nedostal.

17:42

Na druhej strane sme videli nebezpečnú strelu Daugavinsa, po ktorej Konrád prerušil hru.

17:05

Slafkovský odviedol dobrú robotu, vymyslel šikovnú prihrávku na Kollára, ktorého strela skončila na korčuliach brániaceho hráča.

16:05

Kochovo nastrelenie skončilo v Punnenovsovej lapačke, získali sme buly v útočnej tretine.

15:25

Jánošík vypálil príklepom, naši hráči clonil pred bránou, ale k dorážkam sa nedostali, keďže Punnenovs puk nevyrazil pred seba.

14:10

Výborne sme forčekovali, Punnenovs musel pomôcť svojím spoluhráčom s rozohrávkou. Následne Lotyši vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

12:48

Galvinsova strieľaná prihrávka hľadala hokejku Karsumsa, puk prešiel až ku Konrádovi, ktorý ho zastavil hokejkou.

11:42

Tesný ofsajd na našej strane. Vhodí sa v strednom pásme.

10:35

Fominykh sa natlačil pred bránu, no puk príliš podvihol a bránu netrafil.

09:59

Pekná kombinácia Lotyšov, veľa nechýbalo, no v poslednej chvíli tam vložil hokejku Okuliar.

08:41

Krížna prihrávka Daugavinsa na Karsumsa neprešla, bez väčších problémov sme vyhodili puk cez všetky čiary.

07:58

Vylúčenie v tíme Slovensko (Bubela – 2 min., podrazenie).

07:03

Veľmi pekný signál z našej strany, z prvej pálil Nemec, no Punnenovs ho vychytal.

06:33

Nemec si potiahol puk bližšie k bráne a vystrelil, puk bol zrazený mimo nebezpečný priestor.

06:04

Ďalogov odvážny prienik skončil na zadnom mantineli, kde nášho hráča odzbrojil Zile.

05:38

Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Galvins – 2 min., podrazenie).

04:03

Prišli sme o puk, dopredu sa nebezpečne rútil Ri. Bukarts, no Konrád vyšiel z brány a jeho strelu zlikvidoval.

03:02

Liška sa nepredral cez Galvinsa, no o malú chvíľu nebezpečne strieľal.

02:13

Zakázané uvoľnenie na strane lotyšského tímu, zatiaľ je to opatrný hokej.

01:03

Prihrávka na voľného Daugavinsa, ktorému strela spomedzi kruhov nesadla ideálne, Konrád puk prikryl.

00:29

V útočnom pásme sme sa k puku nedostali, Bukarts ho posiela za vlastnú bránu.

00:01

Slovensko: Konrád – Grman, Jánošík, Nemec, Ďaloga, Kňažko, Koch, Bučko, Gachulinec – Lamper, Buc, Liška – Mucha, Chovan, Okuliar – Faško-Rudáš, Bubela, Fominykh – Slafkovský, Kollár, Holešinský

Lotyšsko: Punnenovs – Balinskis, Sotnieks, K. Redlihs, Galvins, Cibulskis, Zile, Marenis, Ošenieks – Karsums, Dzerins, Ro. Bukarts – Daugavins, Svanenbergs, Indrašis – M. Redlihs, Berzins, Ri. Bukarts – Meija, Batna, Krastenbergs

Rozhodca: Stano, Baluška – Synek, Durmis.

Slovenská hokejová reprezentácia odohrá dnes od 16:00 svoj druhý prípravný zápas pred blížiacimi sa MS v Lotyšsku. Jej súperom bude tak ako včera tím Lotyšska.

Vo včerajšom zápase sme ťahali za kratší koniec. Skóre síce otvoril už v 3. minúte Liška, no to bolo, čo sa gólov týka, z našej strany všetko. V 26. minúte sme inkasovali od Karsumsa a v predĺžení v 64. minuté rozhodol o výhre Lotyšska Krastenbergs. Nasledovali ešte doplnkové samostatné nájazdy, z piatich pokusov Slovensko premenilo dva, Lotyši tri. Za nášho najlepšieho hráča bol vyhlásený Denis Godla, na strane hostí to bol taktiež brankár – Janis Kalnins.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.