2 : 4
(1:1, 0:1, 1:2)
HKM Zvolen
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Po veľkej dráme víťazia hostia 4:2, v sérii sa ujímajú vedenia 3:1. Séria sa sťahuje do Zvolena, kde v stredu môžu Zvolenčania spečatiť svoj postup do finále.

59:50

Ďalší puk smeroval do opustenej domácej brány, Štajnoch stihol puk tesne odpáliť pre bránkovou čiarou, skončil v bráne a potom od zlosti roztrieskal hokejku o konštrukciu.

59:30

Sersen z prvej trafil Bondru.

59:21

Sersenovo nastrelenie tečoval Zigo na ochrannú sieť.

59:04

Zvolen dal gól!
OLDRICH KOTVAN trafil spoza vlastnej brány cez celé ihrisko do stredu prázdnej brány Slovana a definitívne pečatí výhru Zvolena.

58:45

O´Donnellova strela skončila na žŕdke!

58:27

Gašpar strieľal, Harris vehementne dorážal, no puk cez Rahma nedostal. Hra je opäť prerušená.

58:17

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Mikúš – 2 min., podrazenie).

57:44

Brána Slovana je opäť prázdna, Zuzin z diaľky minul.

57:12

Gašparovi sa podarilo spoza brány dostať pred ňu, dostal veľa priestoru, no gól sa mu streliť nepodarilo.

56:18

Zigo za súperovou bránou prišiel o puk, Zvolen už veľmi neútočí, sústredí sa na bránenie jednogólového vedenia.

55:30

Slovan Bratislava dal gól!
Slovan si vytvoril veľký tlak, Gašpar peknou krížnou prihrávkou našiel ANDREJA MESZÁROŠA, ktorému strela náramne sadla a puk skončil pri vzdialenejšej žŕdke.
Asistencia: Rastislav Gašpar

Oddychový čas domácich.

55:01

Gudlevskis už takto v predstihu odkorčuľoval na striedačku, Slovan hrá v šestici proti štyrom Zvolenčanom.

54:23

Harris našiel krížnou prihrávkou O´Donnella, po ktorého strele zasiahol výborne Rahm.

54:15

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Stupka – 2 min., nedovolené bránenie).

53:56

MILOŠOVI KELEMENOVI sa núkal na prihrávku Viedenský, no Kelemen strieľal po ľade z pravého kruhu a trafil pomedzi Gudlevskisove betóny. Zvolen vyhráva 3:1 a je veľmi blízko k vedeniu v sérii 3:1.
Asistencie: Radovan Bondra, Benjamin Betker

53:25

Tibenský sa natláčal do bránky, zakončiť už nestihol.

52:48

Brodzinskiho strelu spomedzi kruhov Rahm zlikvidoval. Napravil tým chybu spred pár sekúnd, keď zazmätkoval za vlastnou bránkou.

51:58

Prečíslenie Zvolena troch proti dvom zakončil Zuzin, no Gudlevskis mal odkrytý výhľad a úspešným zákrokom podržal svoj tím.

51:23

Zvolenčania zblokovali aj Ranfordovu strelu.

50:42

Čas pre domácich rýchlo plynie, Lukošíkova strela až na bránu neprešla.

49:38

Sersenovo nastrelenie tečoval pred Rahmom Šišovský, Petráš sa už k dorážke nedostal.

48:36

Tibenský prihrával zadovkou pred bránu, po koncovke Bondru to gól nebol. Kelemen mal k puku ďaleko.

47:14

Bortňák už nestihol prihrať Kundríkovi, bol odzbrojený, hráči Zvolena sú ako osy.

46:01

Gašpar bol sám proti dvojici, aj tak vystrelil, Rahm pozorný pri bližšej žŕdke.

44:53

Zuzin sa neodhodlal k strele, tak sa vrátil dozadu a prihral spoluhráčovi.

44:10

Po šanci Ranforda puk ostal stáť pred bránkovou čiarou, v poslednej chvíli ho odpálil Nuutinen.

43:23

Zvolenčania prechádzajú ako nôž maslom, Bondra našiel Kelemena, ten si ešte vylepšil streleckú pozíciu a jeho pokus zastavil až betón Gudlevskisa.

41:58

Zuzin našiel Viedenského a stopercentný gól chytil Gudlevskis. Zvolen mohol ísť pokojne do dvojgólového vedenia.

41:17

Valach napriahol už od červenej a vystrelil Ivanovi hokejku z rúk.

40:01

Tretia tretina sa začne o 19:51.

Na nedostatok šancí sa rozhodne sťažovať nemôžeme, videli sme ich neúrekom na oboch stranách. V prostrednej tretine padol jeden gól, v 30. minúte rozvlnil sieť Juraj Mikúš. Zvolen vedie 2:1.

40:00

39:57

Na druhej strane sa až traja hosťujúci hokejisti rútili na jedného brániaceho hráča. Po prihrávke Zuzina zakončil Viedenský vedľa pravej žŕdky.

39:44

Bortňákovi vyšla šikovná kľučka a stihol aj vystreliť, Rahm pozorný, vyráža.

38:18

Kombinácia Zvolena na malom priestore, koncovka Bondru išla nad.

37:27

Zvolenčania dlho kombinovali v útočnom pásme, až to na seba zobral Hraško, jeho strelu od modrej ešte tečoval Kelemen, ale bránu netrafil.

36:43

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Meszároš – 2 min., krosček).

36:02

Nuutinenovi volej nesadol, čo Slovanisti opäť využili na vyhodenie puku.

35:13

Strelu z pravej strany Gudlevskis vyrazil k McPhersonovi, ten chcel ešte prihrať, no brániaci hráč jeho prihrávku vystihol a puk vyhodil.

34:41

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Sersen – 2 min., hrubosť).

33:42

Nuutinen zachytil rozohrávku domácich, adresoval prihrávku na druhú stranu, odkiaľ prišla strela tesne mimo brány.

32:57

Zvolenčania sú rýchlejší, pôsobia lepším dojmom, Slovan má s nimi čo robiť, musí doháňať jednogólové manko.

29:57

Po tom, čo JURAJ MIKÚŠ neuspel v samostatnom nájazde, puk ostal v hre, Zvolenčania si ho poprihrávali na jeden dotyk a totálne vyšachovali defenzívu Slovana. Výsledkom toho bol gól do prázdnej brány.
Asistencie si pripisujú: Allan McPherson, Mikko Nuutinen

29:52

Neuveriteľné okamihy a veľké šance na oboch stranách, Mikúš išiel sám na bránu, po jeho blafáku sa puk zastavil na žŕdke a Gudlevskis ho lapačkou poslal preč.

29:40

Na druhej strane príležitosť pre McPhersona, ktorý minul bránu.

28:38

Po Štajnochovom nastrelení prišla ešte dorážka z hokejky Kundríka, ten mieril pomedzi Rahmove betóny. Nechýbalo veľa, puk následne upratal Tibenský.

27:41

Zigova prihrávka bola zrazená k Rahmovi, ktorý hneď puk prikryl lapačkou a prerušil hru.

27:15

Obrovská Ranfordova príležitosť, puk po ľade zasúval za Rahma, ten však vystrčil betóny a ľavým zabránil puku prejsť cez bránkovú čiaru!

26:20

Veľká príležitosť pre Kelemena, ktorý strieľal zblízka len do Gudlevskisa a takmer sa dostal aj k dorážke.

25:43

Ľahká strela skončila v lapačke Rahma, belasí získali útočné pásmo a striedajú.

24:46

Zuzinova strela skončila v lapačke Gudlevskisa, tesne pred koncom oslabenia Zvolena sa vhodí pred domácou bránou.

24:20

Meszárošovi odskočila Rapáčova prudká prihrávka, musí za pukom korčuľovať smerom k vlastnej bráne.

23:36

Harris prihral cez bránkovisko, O´Donnell pálil nepresne.

22:54

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kolenič – 2 min., podrazenie).

22:04

Po Štajnochovej prihrávke zakončil pri tyčke Zigo a pravdepodobne puk smeroval práve do nej!

21:40

Gašparova strela zrazená, zo strany Slovana to nie je ono.

21:15

Zuzin nazbieral riadnu dávku sekúnd v útočnom pásme.

20:41

Slovan hrá presilovú hru, z ľavého kruhu z prvej zakončil Gašpar, no nejednalo sa o žiadnu nebezpečnú strelu, Rahm na ňu videl.

20:01

Druhá tretina sa začne približne o 18:57.

Po prvej tretine je skóre vyrovnané, na gól Ranforda z 3. minúty odpovedal v 15. minúte Mikúš.

20:00

19:38

Hlavný rozhodca signalizuje vylúčenie Nuutinena za podrazenie, Zvolenu sa nepodarilo prerušiť hru a tak sa presilovka Slovana prenáša do druhej tretiny.

18:58

Zuzinovu krížnu prihrávku vystihol Harris, no Slovan o puk rýchlo prišiel.

17:50

Nuutinen ustál dva osobné súboje v útočnom pásme, no potom neprihral presne.

16:44

Šišovský si vytvoril priestor na strelu z pravého kruhu, tá bola zrazená.

15:51

Brodzinski prihral Gašparovi, tomu puk ušiel, no Zvolenčania ho nedostali do stredného pásma.

15:25

Kubka hneď ako mohol, puk vyhodil cez všetky čiary.

15:10

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade).

14:37

Mikúš v ďalšej príležitosti, tentokrát bol v roli nahrávača, McPherson pred bránou jeho prihrávku neusmernil za Gudlevskisa!

14:14

Kubka výborne príklepom narysoval strieľanú prihrávku JURAJOVI MIKÚŠOVI, ktorému stačilo už len šikovne nastaviť hokejku a je vyrovnané.
Asistencie: Branislav Kubka, Václav Stupka

13:44

Šišovský v obrovskej šanci, no v rozhodujúcom momente mu skĺzol puk. Neuspel ani Gašpar z dorážky, Rahm jeho pokus likviduje!

13:10

Betker od mantinelu prihrával pred bránu, ale našiel iba hokejku brániaceho hráča.

11:29

Kundrík sa cez Ivana dostal sám pred bránu, no pálil mimo troch žrdí!

10:53

Sersen vytlačil Nuutinena do rohu a puku sa zmocnili domáci.

10:17

Píska sa ofsajd na strane hostí. Hra sa kúskuje, hokej sa prelieva zo strany na stranu.

09:21

Kelemenovu strelu tečoval Valach na ochrannú sieť, o malú chvíľu sa vhodí pred Gudlevskisom.

08:45

Kelemen hľadal v predbránkovom priestore Bondru, no prihrávka adresáta nenašla.

08:03

Zigova strela nepresná, následnú zvolenskú rozohrávku zastavil Matoušek.

06:49

Z ničoho nič sa strela Kundríka zastavila na žŕdke!

06:29

Meszároš prihral Sersenovi,m ktorý z prvej nastreľoval puk na bránu, ten sa odrazil vedľa brány.

05:30

Hostia si už začínali vytvárať tlak v útočnej tretine, no puk napokon vyviezol Harris.

04:44

Stupka našiel dlhou krížnou prihrávkou Tibenského, no tomu do pásma vbehol Kelemen – ofsajd.

04:02

Kotvan našiel pred bránou Viedenského, ten pálil z prvej, Gudlevskisa neprekonal.

03:43

Zuzin pálil okamžite po vyhranom vhadzovaní, Gudlevskis si poťažkal puk v lapačke.

03:18

Zvolenu sa zatiaľ nedarí usadiť sa v útočnej tretine, nastrelených pukov sa zmocňujú domáci hokejisti.

02:08

Šišovský od mantinelu prihral na modrú Brodzinskimu, ktorý ihneď poslal puk na bránu, Rahm puk neudržal, čo využil BRENDAN RANFORD, ktorý sa presadil z dorážky.
Asistencie: Michael Brodzinski, Peter Šišovský

01:52

Harris našiel spätnou prihrávkou Ranforda, ten puk netrafil dobre.

01:12

Veľká príležitosť domácich, Rahmovi výrazne pomohol Hraško!

01:05

Gašparovu strelu si Rahm pritiahol k sebe, Harris nemal šancu dorážať.

00:50

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (McPherson – 2 min., podrazenie).

00:01

HC Slovan Bratislava: Gudlevskis – Štajnoch, Meszároš, Ališauskas, Sersen, Brodzinski, Maier, Beňo, Valach – O´Donnell, Harris, Ranford – Šišovský, Petráš, Gašpar – Matoušek, Zigo, Rapáč – Kundrík, Bortňák, Lukošík

HKM Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Hatala, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, Tibenský, Bondra – Nuutinen, Mikúš, McPherson – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Jedlička, Marcinek – Gubančok

Rozhodca: Novák, Orolín Gegáň, D. Konc ml..

Vítam všetkých hokejových priaznivcov pri sledovaní v poradí štvrtého semifinálového zápasu playoff Tipos extraligy, v ktorom domáci HC Slovan Bratislava hostí hokejistov HKM Zvolen.

Stav po dvojzápase vo Zvolene bol 1:1, včera sa séria presunula do Bratislavy. V stretnutí triumfovali zvolenskí hokejisti, ktorí svojho súpera zdolali 5:2.

Či sa dnes Bratislavčanom podarí využiť domáce prostredie a sériu vyrovnať, alebo získajú Zvolenčania postupový mečbal, to sa dozvieme od 18:00, kedy je na programe úvodné buly.

Kto dnes? Brant? Brend? Nie, Rastislav, na modrej isto Messi a Štajny. Kto na druhej strane? Robin, Mikko, Miloš Kelemen? Tyler Parks či Robin Rahm?. Partia proti partie, krásny význam slova. Ideme na to: BA vs. ZV. – len jeden pôjde ďalej.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.