2 : 5
(1:1, 1:2, 0:2)
HKM Zvolen
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

V tretej tretine strieľali góly iba Zvolenčania, dnes v Bratislave víťazia jednoznačne 5:2. V sérii sa ujímajú vedenia 2:1. Ďalší zápas je na programe už zajtra o 18:00.

Oddychový čas hostí.

59:29

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Jedlička – 2 min., napadnutie).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Petráš – 2 min., krosček).

58:26

Parks je pochopiteľne späť v bráne, hrá sa po jeho ľavici pri mantineli.

57:44

Zvolen dal gól!
McPherson bol rýchlejší ako Meszároš, od zadného mantinelu naservíroval puk pred opustenú bránku MIKKOVI NUUTINENOVI a ten rozhoduje o osude dnešného stretnutia. Hostia vedú 5:2.
Asistencia: Allan McPherson

57:00

Hraškovi sa o mantinel podarilo vyhodiť. Brodzinski zachytil puk už v strednom pásme.

56:26

Meszároš vystrelil od modrej, trafil iba Stupkove korčule.

Slovan si berie oddychový čas, Parks už zrejme zostane na striedačke.

56:00

Mikúš prihral voľnému Nuutinenovi, jeho strela nebola presná.

55:29

Kombinácia Zvolena s následnou strelou Betkera spomedzi kruhov, Parks vyráža.

54:18

Harrisova zadovka skončila až v strednom pásme. Slovan sa nedostáva do záverečného tlaku.

53:05

Tibenský zabojoval, odzbrojil Ališauskasa a Zvolen sa usadil v útočnom pásme.

51:43

Šišovský strieľal takmer z bránkovej čiary, snažil sa prekvapiť Rahma, prípadne skúšal šťastie na dorážku, no nevyšlo to.

51:15

Ranford si vylepšoval pozíciu, strieľal ale napokon Meszároš, Rahm musel zasahovať nadvakrát.

50:43

Zvolen vyhráva o dva góly, využíva presilovú hru. ALLAN MCPHERSON strieľal z pravého kruhu na bránu, jeho strelu nešťastne tečoval Sersen za chrbát Parksa.

50:22

Postavenie mimo hry na strane hostí, buly v strednom pásme.

49:45

Rahm išiel do kľučky proti Rapáčovi, mal šťastie, že mu to vyšlo.

48:52

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Harris – 2 min., nedovolené bránenie).

48:19

Meszároš sa zmocnil puku, počkal si a poslal ho cez všetky čiary. Slovan sa už ubráni.

47:38

Viedenský prešiel na os klziska, odkiaľ ešte prihrával, následnú strelu Tibenského Parks zlikvidoval.

47:07

Nuutinenova strela z prvej skončila na zadnom mantineli.

46:27

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade).

45:52

Harrisovi nevyšla strela, bola aj zblokovaná.

45:28

Po prihrávke Harrisa strieľal O´Donnell, Rahm pozorný.

44:50

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (McPherson – 2 min., hákovanie).

44:46

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Valach – 2 + 10 min. napadnutie zozadu)

44:43

Tibenský sa natláčal do zakončenia, no bol pri ňom bek Slovana, ktorý ho dobre vytlačil.

43:18

Rahm musel zasahovať po nepríjemnej strele z uhla.

41:36

Zakázané uvoľnenie na strane hostí, hra sa zadarmo sťahuje pred Rahma. Valach dobre vystrelil hneď po buly.

41:03

Prihrávka do voľného priestoru pre Stupku, ktorý z dobrej streleckej pozície trafil Parksa do ramena. Zvolen vletel do tretej tretiny ako víchor.

40:39

Tvrdá ale nepresná strela z uhla od Meliška po prihrávke od McPhersona.

40:01

Tretia tretina sa začne približne o 19:55.

Zvolen viedol zásluhou Stupku 2:1, na 2:2 vyrovnával Petráš. Zatiaľ rozdielový gól strelil v oslabení Tibenský.

40:00

39:24

Zvolen je už v plnom počte, Slovan nevyužil dlhú 5-minútovú presilovku, naopak, ešte v nej aj inkasoval.

38:31

V ďalšom úniku v tomto oslabení bol Marcinek, aj zakončil k bekhendom k bližšej žrdi, domácim určite nebolo všetko jedno.

38:08

Po prihrávke Sersena pálil z prvej Meszároš, veľmi dobrá strela, ktorú ešte chcel doraziť Zigo, no Rahm všetko rieši.

37:28

Presilovka Slovana pokračuje, no strelu Brodzinskeho zblokoval obetavo Kelemen.

36:32

Zvolen skóruje pri vlastnom oslabení! Zuzin sa zmocnil puku v strednom pásme, vyslal nepríjemnú strelu, ktorú Parks vyrazil betónmi, no po dorážku si prišiel dôrazný JOZEF TIBENSKÝ a už nemal problém upratať puk za bránkovú čiaru.
Asistencia: Peter Zuzin

35:44

Zvolenčania sa zatiaľ bránia veľmi dobre, dokonca Kelemen vyváža puk.

35:02

O´Donnell pálil bez prípravy, puk sa zastavil na Rahmových betónoch.

34:44

Veľká komplikácia pre hostí, čaká ich dlhé oslabenie.

34:17

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Bondra – 5 min. + DKZ, vrazenie na mantinel). Štajnoch ostal ležať na ľade, následne odišiel rovno do kabíny, pod okom má krvavý šrám.

33:46

Kelemen prihral na modrú Kubkovi, jeho strelu zblokoval Šišovský.

32:57

Harrisovu strelu Rahm vyrazil pred seba, Harris sa opäť dostal k puku, no na dorážku ani strelu to nebolo.

32:42

Hra sa teraz prelieva zo strany na stranu, všetko je otvorené, skóre vyrovnané.

30:59

Meszárošova strela bez prípravy skončila mimo brány, ďalšia od Ziga na ochrannej sieti.

30:08

Rahm predviedol úspešný zákrok a jeho spoluhráči puk vyhodili cez všetky čiary.

29:19

Ranford sa natlačil pred bránu, Rahm nemal puk pod kontrolou, dotlačiť sa ho tam snažil Gašpar, ale nebol úspešný.

29:02

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (McPherson – 2 min., držanie hokejky).

27:25

Slovan Bratislava dal gól!
Marcinek nedostal puk von z tretiny, ktorú uzavrel Štajnoch, puk sa odrazil k SAMUELOVI PETRÁŠOVI, ktorý neváhal a strelou na lapačku prestrelil Rahma.
Asistencia: Martin Štajnoch

26:28

Rapáč strieľal spoza Betkera, no bránu minul. Slovanisti sa nedostávajú do jasných streleckých pozícií, ich strely nie sú príliš nebezpečné.

25:33

Po krátkej konzultácii padol jasný verdikt – o žiaden gól sa nejednalo.

25:33

Zvolenčania sa tešia z gólu, no situáciu ešte budú rozhodcovia konzultovať s videorozhodcom. Najprv za Parksom zvonila žŕdka, potom po Zuzinovej strele puk poskakoval na bránkovej čiare, napokon ho Parks priľahol betónmi.

24:55

Gašpar sa z uhla rútil sám na bránu, no ušiel mu puk a potom nezakončil ideálne. Z konceptu ho vyviedol aj Betker, ktorý ho jemne štrajchol.

24:23

Mikúš strieľal, McPherson sa dral za dorážkou, za ktorou ho nepustil Sersen.

23:39

Šišovský bol v útočnom pásme osamotený, potiahol puk popri mantineli až za bránu, kde oň prišiel.

22:28

Parks rozohrával popri mantineli, puk zachytil Viedenský, okamžite adresoval prihrávku medzi kruhy, odkiaľ strieľal voľný VÁCLAV STUPKA. Strela na vyrážačku sa zastavila až v sieti.
Asistencia: Marek Viedenský

20:44

Na opačnej strane strieľal z uhla Brodzinski na bližšiu žrď, bránu netrafil.

20:16

Parks sklepol betóny práve včas proti Tibenského strele.

20:01

Druhá tretina sa začne približne o 19:00.

Prvá tretina priniesla zaujímavý hokej, skóre je po nej vyrovnané 1:1. Na gól Kelemena odpovedal O´Donnell.

20:00

19:36

Mikúš bol vytlačený zo streleckej pozície, tak prihral Kubkovi, ktorému strela absolútne nesadla.

18:37

O´Donnell strieľal do betónov Rahma, Harris sa k dorážke nedostal.

18:11

Zvolenský rýchly prechod stredným pásmom zakončil schovanou strelou Tibenský, puk skončil presne v Parksovej lapačke. Puk ešte jemne pohladil Kelemen.

16:48

Zvolenská defenzíva umožnila Gašparovi krížnou prihrávkou nájsť na pravom kruhu BRENDANA O´DONNELLA, ktorý z prvej nechytateľne zavesil pod hornú žŕdku.
Asistencie: Rastislav Gašpar, Michael Brodzinski

16:37

Ranford poslal puk pred bránu, kde ho vo vzduchu tečoval Gašpar, Rahm puk vytesnil

16:16

Meszárošova strela švihom pred bránou clonil Zigo, ktorý sa chystal aj dorážať, no to mu Rahm úspešným zákrokom nedovolil.

15:43

Aj Betker odstreľuje puk až za Parksa.

15:19

O´Donnellova prihrávka na Ranforda neprešla, Zvolenčania vyhadzujú cez všetky čiary.

14:51

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Hraško – 2 min., nedovolené bránenie).

14:28

Kolenič bol sám v pásme, dostal sa k strele z uhla, Parks vyráža.

13:02

Valach pálil hneď po buly, ale nepresne. Jeho strelu ani nik z jeho spoluhráčov netečoval.

12:12

Po nastrelení Hraška Parks udržal puk vo výstroji a radšej prerušil hru.

11:03

McPherson obetavo zblokoval strelu Rapáča.

09:39

McPherson sa zvrtol za bránkou a prihral presne na hokejku MILOŠA KELEMENA, ktorý pohotovou strelou k pravej žŕdke otvára skóre!
Asistencie: Allan McPherson, Oldrich Kotvan

09:27

Hraškova strela bez prípravy končí v moci Parksa. Nasleduje reklamná prestávka.

08:48

Bondra najprv takmer vystriedal na hráčskej lavici belasých, kam bol poslaný Sersenom, potom neúspešne hľadal prihrávkou Mikúša.

08:27

Maier najprv fauloval, hneď nato veľmi nepríjemne chrbtom narazil na mantinel, len veľmi ťažko sa zdvíha z ľadu. Pôjde však na trestnú lavicu za hákovanie.

07:39

Ranford iba posúval puk popri mantineli, najbližšie mal ale k nemu Ivan.

07:25

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Urbánek – 2 min., podrazenie).

07:06

Gašpar mieril na bližšiu žŕdku, kde ešte clonil Harris, Rahm vyráža.

06:41

Harris prišiel o puk za bránou a hostia vyhadzujú cez všetky čiary.

06:06

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen – Nuutinen. Spáchal rovno dva fauly, takže dostal dvakrát dve minúty – krosček a podrazenie.

04:48

O´Donnell to po prihrávke Ranforda nemal najprv na strelu, no potom sa s pukom otočil a zakončil veľa brány.

03:34

Viedenského prihrávka našla Stupkovu hokejku, ten puk jemne tečoval do betónov Parksa.

03:14

McPherson bol vytlačený k mantinelu, kde sa o puk dlho bojovalo, napokon ho získali hostia, prihrávka smerovala na Kubku, ktorý vystrelil švihom, Parks všetko videl a pohodlne zasiahol.

02:04

Kelemen netrafil pred bránou poskakujúci puk, hra sa rýchlo presunula na druhú stranu, kde Rahm prikryl puk.

01:46

Rahm si nebol úplne istý, puk má ale v lapačke a prerušuje hru, ktorá je od úvodu kúskovaná.

01:25

Melancon zostal na ľade a niečo si vyjasňuje s Matouškom. Vylučovať sa však nebude.

00:50

Melancon pálil na bližšiu žŕdku, strele nebola presná.

00:20

Ranford narazil do dobre postaveného brániaceho hráča.

00:01

HC Slovan Bratislava: Parks – Štajnoch, Meszároš, Ališauskas, Sersen, Brodzinski, Maier, Valach – O´Donnell, Harris, Ranford – Urbánek, Zigo, Gašpar – Matoušek, Bortňák, Rapáč – Jendek, Petráš, Šišovský – Lukošík

HKM Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, Tibenský, Bondra – Nuutinen, Mikúš, McPherson – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Jedlička, Marcinek – Gubančok

Rozhodca: Snášel, Korba – Stanzel, Ordzovenský.

Semifinálový zápas medzi HC Slovan Bratislava a HKM Zvolen napíše dnes od 18:00 svoju tretiu kapitolu. Stav v sérii je nerozhodný 1:1.

Úvodný duel vyšiel lepšie Zvolenu, ten zvíťazil po samostatných nájazdoch, po druhom stretnutí sa tešili hokejisti Slovana, uspeli 3:2 po predĺžení.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.