3 : 2
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
HC Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Máme za sebou tradičný remízový zápas Zvolena proti Slovanu. Na rozhodnutie nestačilo ani 80 minút hry. Rozhodlo sa až v šiestej sérii nájazdov, keď rozhodol Fín Mikko Nuutinen. Zvolen teda vyhráva veľmi dôležitý úvodný zápas série a vedie 1:0. Dočítania zajtra o 18:00, kedy je na programe druhé semifinále. Dobrú noc a ďakujem za pozornosť.

80:00

Zvolen dal gól!
Autorom gólu z trestného strieľania je MIKKO NUUTINEN.

2:1

Mikko Nuutinen nájazdy proste vie a aj teraz do predviedol krásnym blafákom. Klobúk dole aké nervy musí mať tento pánko!

1:1

Brodzinski strela na lapačku a Rahmov semafor.

1:1

Meszároš skúsil pomedzi betóny ale nedal.

1:1

Puliš, takisto nedal.

1:1

Urbánek, ušiel mu puk a ani nevystrelil.

0:0

Peter Zuzin zvolil ako zakončenie strelu pod rameno ale gól nedal.

0:0

Samostatné nájazdy začínajú.

Osemdesiat minút hry víťaza neprinieslo a tak ich dnes rozhodnú samostatné nájazdy.

70:00

Predĺženie sa skončilo.

69:25

Hostia vyhrali buly a sú na puku, ale domáci ich k žiadnej strele nepúšťajú.

69:01

Začala osemdesiata minúta zápasu, posledná v predĺžení.

68:50

Zvolenčania sa mi v závere zdajú ako keby mali viacej síl. Domáci vyhrali súboj pri mantineli a Hraško sa následne dostal k delovke od modrej. Parks puk chytá na telo.

67:55

Zvolen tlačí ale je otázne či príde nejaká chyba, ktorá by viedla ku gólu. To už asi nie.

66:05

Opäť Zuzin nič nešpekuloval a zakončoval z ľavého krídla, puk sa poodrážal a domáci mali ďalšiu šancu.

65:29

Mikúš obranne nestíhal na O´Donnella a ten dokázal vystreliť, ale Rahm bol dobre postavený a puk chytá.

64:36

Melancon vyhral súboj o puk pri mantineli a okamžite poslal puk na brány. Niekedy v sieti končia aj takéto strely.

63:55

Ofsajd hostí…a nekončiaci zápas stále nie je rozhodnutý.

62:50

Gašpar sa prvý krát do strely nedostal, o pár sekúnd si to ale vynahradil, ale strieľa iba do Rahma.

62:03

Domáce prečíslenie zakončoval Vašo Stupka, ale zblokovaná strela stratila na razancii.

61:18

Ďalší nebezpečný domáci puk smerujúci od Bondru na bránu hostí. Parks opäť v ťažkej situácii ale poradil si.

60:30

Výborný hokej. Rovnako mohlo byť rozhodnuté na druhej strane. Domáci McPherson poslal strelu na Parksov betón, ten puk vyrazil rovno pred Nuutinena, ktorý ale v dorážke triafa opäť iba Rahma.

59:59

Mohlo byť rozhodnuté. Harris vo výbornej streleckej pozícii však v dorážke minul bránu.

59:53

Neprehľadná situácia v domácom bránkovisku a Rapáč nebezpečne dorážal.

59:10

Betker v zakončení, ale jeho strela bola veľmi nepresná.

58:44

Prihrávka rukou v strednom pásme, buly na útočnej modrej čiare hostí.

58:11

Veľká šanca Zvolena. Zuzin vystrelil spoza obrancu. Parks opäť s neistým zákrokom puk mu spadol k betónu na ľad a rozhodcovia chybne hru prerušili. Domáci teda nemali šancu puk doraziť do siete.

57:47

Zuzin prekorčuľoval Valacha a šiel do zakončenia, Parks ale puk chytá a nasleduje buly po jeho pravici.

57:04

Obrovská šanca hostí, delovku od modrej Rahm vyrazil iba pred seba a Harris v dorážke triafa iba obruč brány.

56:57

Mikúš v súboji o puk na vlastnej modrej vyhodil puk cez všetky čiary.

56:25

Rýchly domáci útok, McPherson našiel Nuutinena. Fín vystrelil a Petráš puk tečoval. Trošku tým Parksa pomýlil, napriek tomu ale puk chytá.

55:41

Rýchly protiútok hostí, prvú strelu O´Donnela Rahm iba vyrazil pred seba, v dorážke však O´Donnell triafa pravú tyčku!

55:14

Chyba hostí a Zuzin sa dostával do šance, bol jasne hákovaný ale píšťalka rozhodcov ostala nemá.

54:44

Betkerova rozohrávka pod tlakom končí zakázaným uvoľnením.

53:40

Aj Slovan sa dostal do šance, ale Rahm po O´Donnelovej strele zaklapol betón pri ľavej žŕdke.

52:43

Z ničoho nič sa dostal do šance Mikúš. Strela Mikúša už v hre päť na päť a Parks vyráža.

52:38

Hostia v plnom počte.

52:02

Hostia vyhrali buly a Meszároš okamžite vypálil ako pri góle na 2:2. Rahm si však teraz jeho strelu postrážil a chytá ju.

51:58

Nepresná prihrávka Zvolena, zakázané uvoľnenie.

51:40

valach puk vyhadzuje cez všetky čiary.

51:07

Viedenský nabil Nuutinenovi a ten strelou bez prípravy prestrelil bránu.

50:59

Ďalšia podobná akcia Bondru a toto už skončili takmer gólom.

50:48

Bondrove zakončenie zblízka, ale neuspel.

50:36

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Maier – 2 min., držanie).

50:32

Ako prví sa do útoku dostali domáci a práve si vybojovali faul.

50:01

Úvodné buly predĺženia vyhral Mikúš.

Začalo sa predĺženie.

Predĺženie sa začne približne o 20:48.

Tretia tretina priniesla dva góly a oba padli v presilovkách. Najprv presilovku piatich proti trom využil domáci Melancon a päť minút pred koncom tretiny v presilovke piatich proti štyrom vyrovnal na 2:2 Meszároš. Teraz nasleduje 18 minútová prestávka. Potom 20-minútové predĺženie a ak sa nerozhodne, tak potom samostatné nájazdy.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:22

Neviem či sa ešte niekto dostane do šance, už sa obe mužstvá pozorne strážia.

58:39

Zvolen v útoku. Zuzin na modrej hľadal obrancu, prihrávku však hostia vypichli.

57:52

Po dlhom čase mali domáci viac z hry. Menší tlak ale ku žiadne nejakej šanci neviedol.

57:05

Ďalšie buly, tentokrát na modrej čiare.

57:01

Zakázané uvoľnenie Zvolena, buly po pravici Rahma.

56:24

Kotvan je na ľade, Zvolen v plnom počte.

55:35

Zvolen po tretí krát puk vyhadzuje.

54:24

Slovan Bratislava dal gól!
Slovan sa v presilovke síce najprv trápil, ale následne sa puk dostal na modrú čiaru. ANDREJ MESZÁROŠ sa oprel do puku a prestrelil všetko pred sebou – 2:2.
Asistovali Rastislav Gašpar, Peter Šišovský

53:43

Slovan presilovka nevychádza a Kubka puk vystrelil cez všetky čiary.

52:48

Zvolen už v štvorici.

52:48

Meszároš prišiel o hokejku a Betker puk vyráža.

52:24

Buly sa bue opakovať..

52:24

23 sekundovú presilovku o dvoch hráčov teraz budú mať aj hostia.

52:24

Oddychový čas hostí.

52:24

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kotvan – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

52:09

Zvolen drží hru pri Parksovi ďaleko od Rahma.

51:47

51:19

McPherson aktívny a vyslal ďalšiu strelu, ktorú zrejme Parks uvidel na poslednú chvíľu.

50:48

Minútu sa pokračuje štyria na štyroch a potom bude nasledovať minútová presilovka hostí.

50:47

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Hraško – 2 min., podrazenie).

50:24

Ďalší domáci faul a pri avizovanom vylúčení šanca Ališauskasa.

49:53

Hraškova strela po vyhranom buly, nahodený puk ale Parks chytá do lapačky.

49:47

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Štajnoch – 2 min., podrazenie).

49:40

Delovka O´DOnnella ale veľmi nepresná.

49:30

Marcinek na chvíľu dostal puk do stredného pásma.

48:42

Šanca Zvolena v oslabení, Viedenského prihrávka Zuzinovi a takmer vlastný gól hostí.

48:29

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (R. Bondra – 2 min., krosček).

48:29

Slovan vyhral buly, nasledovala strela Meszároša na bránu a po neistom zákroku Rahma bola hneď šarvátka.

48:23

Opäť nepresná domáca rozohrávka a ďalšie zakázané uvoľnenie.

47:52

Hra sa aktuálne dosť kúskuje, zakázané uvoľnenie domácich.

47:42

Gašpar bol v pásme skôr ako Harris stačil vykorčuľovať, ofsajd hostí.

47:19

Opäť neistý Parksov zákrok po strele Nuutinena. Puk mu spadol na ľad a vôbec o ňom nevedel.

47:05

Zuzin obišiel bránu Slovana, následnú prihrávku mu však Šišovský vypichol.

46:04

Výborná Zigova strela spoza obrancu, Rahm vyráža vyrážačkou puk do rohu a do útoku smerujú domáci hráč.

45:43

Zvolenčania si pri rozohrávke nerozumeli a pískané bolo zakázané uvoľnenie. Domáci nemôžu prestriedať.

45:28

Harris v útočnej tretine síce našiel hokejku Gašpara, ale ten sa s pukom ocitol následne až za bránou Zvolena.

45:08

Delovka Meszároša, ale do dráhy puku dal hokejku Kotvan a puk tak končí vysoko na ochrannej sieti.

44:43

Hostia v plnom počte. Harris je na ľade, hneď ale zakázané uvoľnenie hostí.

43:56

Urbánek puk vyhadzuje až k Rahmovi.

43:29

Mikúšova strela bez prípravy, Parksoci puk vypadol a ani o tom najprv ani nevedel. Následne závar, ktorý ale končí v prospech hostí. Hra sa presúva do stredného pásma.

43:16

Ivan na modrej nabil Zuzinovi, ktorého strelu príklepom Parks vyráža na ochrannú sieť.

42:40

Melancon na modrej pri strele láme hokejku a hostia vyhadzujú.

42:28

Rapáč blokuje Nuutinenova strelu.

41:35

Pulišova zadovka nikomu a Zigo puk vyhadzuje.

40:57

Zvolen využíva presilovú hru o dvoch hráčov. T.J.MELANCON dostal krížnu prihrávku a bombou príklepom bez prípravy prestrelil Parksa – 2:1. Zvolen pokračuje v presilovke o jedného hráča ešte ďalšie skoro tri a pol minúty.
Asistencie Allan McPherson, Mikko Nuutinen.

40:36

Nasleduje 67 sekundová presilovka Zvolen piatich proti trom.

40:36

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Harris – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

40:36

Nuutinen v streleckej pozícii faulovaný. Slovan pôjde do troch…

40:02

Úvodné buly tretej tretiny vyhral hosťujúci Harris.

Oslabenia: 0–1

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:51.

Je jasné, že v dnešnom zápase veľa gólov padať nebude. Obe mužstvá výborne bránia, útočníci sa veľmi ťažko presadzujú. Slovan sa v druhej tretine osmelil a mal už aj šance. Zvolen mohol ísť do vedenia 2:0, Zuzin však zazvonil iba na ľavú žŕdku. V samom závere mali domáci výhodu presilovky, ale miesto navýšenia skóre vo vlastnej presilovke inkasovali, keď Harris vyrovnal. Tretiu tretinu ale Zvolen bude začínať takmer dvojminútovou presilovkou.

40:00

39:51

Zaváhanie Zvolenského Zuzina na modrej čiare. BRANT HARRIS v oslabení puk získal, šiel do samostatného nájazdu a ukážkovým blafákom si vychutnal Rahma – 1:1.

39:42

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Rapáč – 2 min., podrazenie).

39:42

Šanca Zvolena. Melancon v prečíslení nachádzal pred bránou McPhersona, ktorý bol Rapáčom faulovaný.

38:52

Zvolen v tlaku. Bondra si spoza brány drzo posunul puk pred bránu. Tam ho zachytil Kelemen a vystrelil. Strela však mierila iba do Parksa.

38:01

Slovan sa trošku dvíha herne a mal ďalšiu šancu. Po strele Harrisa sa dostal k odorážke Ališauskas, Rahm opäť Zvolen podržal.

37:47

Aktuálne ani jedno z mužstiev nevie založiť útočnú akciu.

37:13

Prečíslenie hostí troch na dvoch končí Gašparovou zblokovanou strelou.

36:44

Slovan mal v presilovke azda najväčšie príležitosti v zápase. V hre päť na päť si takéto šance zatiaľ nevypracoval.

36:17

Domáci v plnom počte.

35:32

Tentokrát výborná presilovka hostí. Strely Gašpara a O´Donnella ale Rahm všetko vyráža.

34:50

34:50

V hre štyroch na štyroch Štajnoch nezachytil Rapáčovu prihrávku a puk je opäť v strednom pásme.

34:17

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Puliš – 2 min., podrazenie).

33:45

Nuutinenova strela bez prípravy, Parks vyrazil pred seba, následne domáca dorážka, ale stav sa nemení.

33:05

Melancon od modrej páli iba do Sama Petráša a hostia dostali puk do strednej tretiny.

32:50

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Maier – 2 min., sekanie).

32:45

Matouškova strela spoza obrancu Betkera a Rahm vyráža puk betónom.

32:21

Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Zvolen mohol viesť už 2:0.Strela Petra Zuzina spoza obrancu končí na ľavej tyčke.

32:07

Zvolen sa dostával do prečíslenia, ale zadovka na Zuzina k ničomu neviedla.

30:50

Slovan sa v ofenzíve veľmi ťažko presadzuje, na modrej teraz skončil Ališauskas.

30:08

Nuutinen sa presadil cez Maiera, uvoľnil sa na modrej a dokázal puk od modrej nahodiť až na Parksa. Tam stále niekoľko hráčov a tienilo výhľadu Parksa, ten ale nakoniec akciu ustál.

29:25

Strela Mikúša z pravej strany, po ľade ale mieri mimo brány.

29:02

Stretnutie sa pekne prelieva zo strany na stranu. Sloven bol teraz trochu v tlaku a Zvolen sa pokúsil o prienikovú prihrávku za obranu Slovana. Tá ale končí zakázaným uvoľnením.

27:56

Viedenský pred bránou síce našiel Zuzina, ale ten puk nespracoval dobre a ani nezakončil.

27:43

Po nepresnej rozohrávke Andreja Meszároša bolo odpískané zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Tylera Parksa.

27:02

Tibenský vyhral buly a okamžite delovka Kotvana, tečovaná a Parks zázračne vyráža.

26:58

Dezorientovaný Harris prišiel o puk, Kelemen vzal puk a okamžite preveril pozornosť Parksa strelou spoza obrancu.

26:36

Hostia v plnom počte. Absolútne jalová presilovka Zvolena.

25:59

Zvolen zatiaľ s veľkými problémami čo i len usadiť sa v útočnej tretine, výborný forčeking Slovana.

24:54

Valach s Harrisom na dva krát puk vyhodili do stredného pásma.

24:36

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Zigo – 2 min., podrazenie).

24:30

Viedenský si aktívnym pohybom vypýtal ďalší faul.

24:05

Melancon si na modrej položil na ľad Šišovského a následne nebezpečne nahodil na bránu. Parks s problémami ale vyráža.

23:39

Meszároš krásne zamedzil Kelemenovi strele z ľavého krídla.

23:27

Slovan prvý krát s zápase s miernym tlakom, Kubka ale o plexisklo poslal puk mimo ihriska.

22:45

Sersenova delovka od modrej opäť zblokovaná Marcinekom.

22:41

Rozohrávka zvolenského obrancu Hraška skončila zakázaným uvoľnením. Nasleduje buly pred Robinom Rahmom.

22:06

Bortňákov príklep Rahm v lapačke neudržal a Šišovský sa takmer dostal k dorážke. Rahm bol však rýchlejší.

21:39

UIrbánkova strela bez prípravy, ale opäť končí zblokovaná.

20:28

Mikúšova strela spoza obrancu Maiera, tesne minula na bránu. Inak ale dobrá, razantná.

20:01

Úvodné buly druhej tretiny vyhral domáci Juraj Mikúš.

20:01

Štatistiky po prvej tretine:
Strely na bránu: 16–6
Vhadzovania: 11–13
Vylúčenia: 1–2
Oslabenia: 0–0

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:56.

Máme za sebou úvodnú tretinu semifinále a ak by sme ju chceli zhodnotiť, treba povedať, že viac z hry mali domáci hokejisti. Na vyložené šance to vyznelo asi 3:0 pre Zvolen, v podstate jedinú nebezpečnú strelu hostí mal Harris. Opäť sa potvrdilo, že v play off sa presadzujú netradiční strelci. Skóre semifinále otvoril obranca Michal Ivan utešeným príklepom. Samostatný nájazd zahodil domáci Kelemen a za zmienku stojí ešte fakt, že hostia prišli v závere o centra Milana Kytnára, ktorý si poranil koleno a odišiel do šatne.

20:00

19:59

Prvá tretina končí tlakom Zvolen, po odpískaní menšia šarvátka, tentokrát sa ale vylučovať nebude.

19:19

Domáce prečíslenie troch na dvoch zakončoval Stupka, ale bránu netrafil. A po ňom v páde dopadol rovnako aj McPherson.

18:48

Zuzin sa už už po chybe hostí dostával do zakončenia, v poslednej chvíli ale puk odpaľuje Ališauskas do bezpečia.

17:25

McPherson krásne našiel krížnou prihrávkou Viedenského, ktorý ale zaváhal a nestrieľal z prvej. Následne po spracovaní sa už Parks presunul a Viedenský už nezakončoval.

16:44

Na strely vedú domáci už 11:5. Buly Zvolen znížil na 7:10.

16:44

Kotvanove nahodenie na brány, pred Parksom bolo niekoľko hráčov, ale gólman Slovana nakoniec akciu vyriešil úspešným zákrokom.

16:22

16:03

Stred Kytnára a Mikúša medzi striedačkami a Kytnár ostáva ležať. Na striedačku však odchádza až za pomoci lekára a kustóda. Kytnár si priľahol koleno a odchádza do šatne.

15:43

Harris vypichol Melancovi na modrej puk a poslal ho do stredného pásma.

14:54

Zvolen zatiaľ iba kombinuje a ku strele sa nedostal. Melancove strela končí zblokovaná na ochrannej sieti.

14:22

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (S. Petráš – 2 min., hrubosť).

14:22

Marcineka je v úvode zápasu plný ľad a opäť bol pri Parksovi najrýchlejší. Následne šarvátka, po ktorej sa bude vylučovať.

13:59

Zvolen po góle v laufe a stále v tlaku a drží sa aj na puku v útočnej tretine, dokonca aj prestriedal.

13:00

Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Kelemen zahadzuje samostatný nájazd. Položil si Parksa, ale nemal už kde zasunúť puk. Fantastický hosťujúci gólman Tyler Parks.

12:46

Zvolen otvára skóre semifinále. Obrancovi MICHALOVI IVANOVI síce prvá strela nevyšla, ale tá druhá asi o desať sekúnd neskôr už krásne zapadla do ľavého horného rohu Parksovej brány – 1:0.
Asistovali Radovan Puliš, Mikko Nuutinen.

12:23

Zvolen už vedie na strely 7:3, buly dominuje Slovan 3:9. Zaujímavé.

11:58

A hneď domáci v plnom počte pohrozili, Marcinek vracal z pravej strany puk Kubkovi, jeho strela ale na bránu nedošla.

11:48

11:24

Výborná strelecká pozícia pre O´Donnella, ale Rahm puk vyráža.

10:54

Slovan veľmi ďaleko od brány Zvolena a tiež sa v presilovke zatiaľ hľadá.

10:23

Štajnochova strela tečovaná mimo brány a domáci puk vyhadzujú.

09:48

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kubka – 2 min., držanie).

09:36

Rýchly protiútok hostí, nasledovala však nepresná Gašparova prihrávka.

09:06

08:59

Juraj Valach opäť puk odpaľuje cez všetky čiary.

08:26

K prvej strele sa dostal Melancon, ale z pravej strany dosť prestrelil.

07:49

Teraz dokonca domáci vyrobili zakázané uvoľnenie.

07:36

Zvolen zatiaľ nervózny a dvakrát pokazil rozohrávku.

07:06

Prvú presilovku semifinále majú k dispozícii Zvolenčania.

07:06

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Zigo – 2 min., hrubosť).

06:50

Matoušek krásne poslal telom na ľad Melancona. Pekný hit.

06:32

V krátkom slede druhé postavenie mimo hry Slovana.

06:14

Zvolen v útoku a obranca Betker dostal veľa času na modrej. Mohol aj zamieriť aj zamieril, vystrelil, no Parks puk videl a vyráža do rohu.

05:46

Slovan zatiaľ lepší na buly, vedie 0:3, na strely zatiaľ 2:2.

05:09

Výborná šanca domácich, Marcinek dostal puk do jazdy pred Parks, urobil rýchlu kľučku, ale puk už nestačil nasunúť do siete.

04:37

Meszárošova strela z veľkého uhla Rahma nemohla ohroziť a puk vyráža do rohu.

04:15

Strela Ališauskasa, ale do dráhy puku sa hodil domáci Kubka a puk zblokoval.

03:24

Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Mikko Nuutinen dostal puk pred bránu, kde sa ocitol úplne sám, mieril však iba do gómana hostí. Fantastický hosťujúci gólman Tyler Parks.

02:48

Obe mužstve pozorne bránia stredné pásmo a veľmi ťažko sa tam či už presadzuje alebo kombinuje.

01:52

Gašpar sa dostal k prvej strele v zápase, mieril na vyrážačku, no prestrelil bránu.

01:31

Hostia z Bratislavy si pri svojej rozohrávke nerozumeli a nakoniec sa z ich akcie píska zakázané uvoľnenie.

00:55

Veľmi opatrný úvod, aktuálne na puku v útočnej tretine Zvolen. Zatiaľ bez striel.

00:01

Úvodné buly semifinále vyhral hosťujúci Tomáš Zigo.

00:01

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia…

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka, Meliško – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – McPherson, Puliš ©, Nuutinen – Zuzin (A), Viedenský, Stupka – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Jedlička (tréner – P. Oremus)

HC Slovan Bratislava: Parks (Gudlevskis) – Meszároš (A), Štajnoch, Sersen ©, Ališauskas, Maier, Brodzinski, J. Valach – Gašpar, Harris, O´Donnell – Šišovský, Kytnár (A), Urbánek – Rapáč, Zigo, T. Matoušek – S. Petráš, Bortňák, Lukošík – Jendek (tréneri – R. Döme, M. Bažány)

Rozhodca: V. Snášel ml., T. Orolin – Stanzel, Šoltés (video – Martinko).

Príjemný podvečer zo Zvolena…

Vážení športoví priatelia, srdečne Vás vítame pri sledovaní prvého zápasu semifinále Kaufland Play off Tipos extraligy HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava. My Vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému Vám určite neunikne nič podstatné.

Zvolen v štvrťfinále potvrdil úlohu favorita a vyradil prekvapenie tohtoročného play off Nové Zámky 4:0 na zápasy. Zvolenu zápasy rozhodli najmä tzv. špeciálne tímy, čo sú vytipovaní hráči, ktorí sú pravidelne nasadzovaní či už na presilové hry alebo na oslabenia. Týchto hráčov mal Zvolen kvalitnejších ako Nové Zámky a preto postúpil v čo najkratšom možnom čase. V porovnaní so Slovanom to ale môže byť iné, pretože Slovan má minimálne podobne kvalitných hráčov. Zvolen po prvom kole nehlásil žiadne zranenia a preto sa predpokladá, že nastúpi v plnom zložení bez nejakých absencií.

Slovan potreboval na postup do semifinále o jeden zápas viac ako Zvolen. Treba ale samozrejme uznať fakt, že nastúpil proti nabudenej Nitre. Možno niekto čakal dlhšiu sériu, ale Slovan ju zvládol pomerne rýchlo (4:1) a mal teda tiež čas oddychovať, podobne ako Zvolen. Všetky vzájomné stretnutia sezóny skončili veľmi veľmi na tesno. Trikrát rozhodovali až samostatné nájazdy. Iba posledný zápas vyhral tesne Zvolen. Súperi sa dobre poznajú a preto to kľudne môže byť veľmi dlhá séria. Rozhodovať môže hocičo: aktuálna forma, disciplína, výkony brankárov, zranenia…vyberte si. Najmä so zraneniami Slovan bojuje celú sezónu. Zdá sa však, že to pred play off vyriešil a absencie by nemali byť. Každopádne zostavu uvidíme až pred samotným zápasom.