3 : 1
(1:0, 1:0, 1:1)
HC Košice
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Nové Zámky dnes nadviazali na včerajší výkon a zaslúžene vyhrávajú 3:1, čo znamená pre nich potrebné víťazstvo v sérii a pre Košice sa dnes sezóna končí. O dnešnom víťazstve rozhodli svojimi gólmi Seppanen, Ondrušek a presilovku o dvoch hráčov v záverečnej tretine využil Varga. Hostia nakoniec len skorigovali výsledok gólom Milého, inak v záverečnej tretine nemali dostatočný tlak, aby aspoň vyrovnali. Nové Zámky sa môžu tešiť vo štvrťfinále na Zvolen. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri sledovaní ďalších športových online prenosov!

59:40

Záverečné sekundy sa odohrávajú len v strednom pásme a Nové Zámky o chvíľu budú oslavovať postup.

58:55

Nové Zámky dostali puk do stredného pásma a Košiciam sa už zrejme vyrovnať nepodarí.

58:13

Košice mali dobrý tlak, ale nedokázali ho zužitkovať a domáci vyhodili aspoň na zakázané uvoľnenie.

57:30

Košice teraz hrajú akoby klasickú presilovku 5 na 4, pretože predtým sme videli vzájomné vylúčenie a Riečický je už znova na striedačke.

57:05

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Holenda – 2 min., filmovanie pádu).

57:05

Vylúčenie v tíme HC Košice (Chovan – 2 min., podrazenie).

56:49

Košice už skúšali hru v šiestich hráčoch bez brankára, ale hra bola prerušená a Riečický sa musí vrátiť do brány.

55:26

Košice dali gól!
Ešte predsa len Košice vykresali kúsok nádeje do záverečných minút, aj keď paradoxne skórujú až po skončení presilovky. Poirier len nahadzoval puk na domácu bránu a teč JURAJA MILÉHO bol rozhodujúci, pretože nedal Kiviahovovi šancu na úspešný zákrok. Asistencia: Poirier

54:50

Takže hostia nevyužívajú ani presilovku 5 na 3, aj preto ich koniec sezóny sa zdá byť definitívny.

54:24

Klhufek strieľal z ľavej strany, ale Kiviaho puk podržal a presilovka o dvoch hráčov pre Košice sa blíži ku koncu.

53:44

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Holenda – 2 min., krosček).

52:50

Hostia už nemôžu na nič čakať a možno by mohli zvažovať hru bez brankára v tejto presilovke.

52:33

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Hain – 2 min., držanie hokejky).

51:14

HC Nové Zámky dali gól!
A o postupe Nových Zámkov je pravdepodobne definitívne rozhodnuté, keďže dokázali využiť presilovku 5 na 3. Domáci s pokojom kombinovali v útočnom pásme, nakoniec si puk na modrej vymenili Hain a TIBOR VARGA, pričom druhý menovaný z prvej delovkou prekonáva Riečického po tretíkrát v dnešnom stretnutí. Asistencia: Hain, Iacobellis

50:38

Vylúčenie v tíme HC Košice (Jokeľ – 2 min., podrazenie).

50:26

Vylúčenie v tíme HC Košice (Réway – 2 min., nedovolené bránenie).

49:40

O chvíľu nám začne plynúť posledných desať minút a Košice stále potrebujú na vyrovnanie dva góly.

48:50

Števuliak mohol definitívne rozhodnúť a potrestať zlú rozohrávku Riečického, ale v poslednej chvíli bol zastavený obrancom hostí.

47:50

Košiciam sa žiaľ nedarí usadiť v útočnom pásme a čas v ich prípade beží naozaj rýchlo.

46:51

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Holenda – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

46:10

Okoličány nebezpečne bez zavinenia narazil na mantinel, ale rýchlo sa pozbieral a pokračoval v hre.

45:20

Ale Novým Zámkom stačí hru kontrolovať v strednom pásme, čo ich približuje k víťazstvu.

44:30

Pokračujeme hrou so štyrmi hráčmi na hracej ploche, preto sa priestor otvára na prípadné brejky.

43:59

Vylúčenie v tíme HC Košice (Demek – 2 min., hákovanie).

43:36

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Doggett – 2 min., podrazenie).

43:05

Doggettovu strelu od modrej čiary vyrazil Riečický do rohu, takže aspoň do bezpečného priestoru.

42:20

Nové Zámky prežili všetky ťažké momenty a sú už v plnom počte, čo samozrejme znižuje možnosti hostí.

41:25

Veľké šance pre Demeka či Poirera, keď chceli doraziť puk za Kiaviahov chrbát, ale ten čaruje a je stále neprekonaný.

40:35

Košice majú jednu z posledných šancí ako dať si ešte nádej na odvrátenie konca sezóny, ale potrebujú gól čo najskôr.

40:01

Druhá tretina sa tak končí rovnakým výsledkom ako úvodná, takže Nové Zámky majú pred záverečnou tretinou dá sa povedať, že výbornú východiskovú pozíciu s dvojgólovým náskokom. O druhý gól sa postaral po fantasticky zvládnutej individuálnej akcii Ondrušek. Potom sme sledovali hru s množstvom faulov, avšak bez šancí, pretože ani jednému z mužstiev nevyhovuje hra v početnej prevahe. V samotnom závere Košice trochu pritlačili, ale ani na kontaktný gól to nestačilo. Hostia budú musieť v záverečnej tretine streliť aspoň dva góly, inak sa pre nich sezóna skončila. Tretia tretina začína približne o 19.55.

40:00

39:50

Posledná šanca ešte pre hostí streliť kontaktný gól, ale Kiviaho potvrdzuje svoj spoľahlivý výkon a pomáhajú mu aj spoluhráči, keď vyhodili puk ďaleko od jeho brány.

39:28

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fereta – 2 min., držanie).

38:28

Poirier mal nádejnú príležitosť a strieľal z medzi kruhov, ale Fereta sa obetavo vrhol do jeho zakončenia.

37:50

Vargova strela bola zaujímavá, keď strieľal spoza Pavlína a Riečický mal šťastie, že puk letel tesne vedľa pravej tyčky.

36:30

Tempo hry nám od druhého gólu výrazne upadlo a videli sme odvtedy množstvo trestov, pričom Nové Zámky aj tak s prehľadom držia dvojgólové vedenie.

35:18

Belluš aspoň propagačne vystrelil a vyskúšal domáceho brankára, aj keď jeho zakončenie malo malú šancu na úspech.

34:30

Po bitke pred Kiviahom išlo na trestnú ľavicu viacero hráčov z oboch mužstiev, avšak rozdielom je trest pre Rogoňa, preto Košice majú znova šancu v presilovke.

34:04

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Rogoň – 2 min., hrubosť).

33:40

Už je aj po tejto presilovke, takže po dlhej dobe konečne môžeme vidieť hru s plným počtom hráčov na hracej ploche.

32:45

Hostia hrajú skrátenú presilovku a majú šancu streliť kontaktný gól, ale ich tlak nie je optimálny.

32:10

Veľa zbytočných trestov na oboch stranách a aj Nové Zámky si úplne zbytočne komplikujú život.

31:32

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Seppanen – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

30:40

Hostia síce mali k dispozícii presilovku, ale prišli o ňu po zbytočnom faule, takže aj to svedčí o bezradnosti Ko­šíc.

30:21

Vylúčenie v tíme HC Košice (Klhufek – 2 min., nedovolené bránenie).

29:39

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Zahradník – 2 min., hákovanie).

29:05

Nové Zámky síce tretí gól nepridali, ale znova sa priblížili ku svojmu hlavnému cieľu a tým je dotiahnuť zápas do víťazného konca.

28:10

Čas plynie, ale ani asi štvrtá presilovka nebude z pohľadu domácich využitá.

27:33

Domáci môžu uštedriť Košiciam rozhodujúci úder, avšak treba povedať, že všetky presilové hry v dnešnom zápase nehrajú dobre.

26:45

Vylúčenie v tíme HC Košice (Jokeľ – 2 min., napadnutie).

26:08

Lenže momentálne hostia vyzerajú psychicky na dne a domáci bez problémov dokážu riešiť každý náznak problému.

25:20

Košice už budú musieť postupne začať viac riskovať, pretože potrebujú minimálne vyrovnať a za sebou už máme takmer polovicu riadneho hracieho času.

23:29

Tak to bola nádherná individuálna akcia od od RICHARDA ONDRUŠEKA, ktorý si trúfol na krásnu sťahovačku a následná strela zaskočila Riečického, ktorý možno v tejto chvíli mohol lepšie zareagovať. Každopádne Nové Zámky vedú už o dva góly, čo je už pre hostí kritická situácia. Asistencia: Mikuš

22:51

Hostia však vyhodili puk cez všetky čiary, čo znamená zbytočné zakázané uvoľnenie a hra sa vráti pred Riečického.

22:05

Ani tretia početná výhoda nebola využitá Novými Zámkami, naopak pre hostí to môže znamenať povzbudenie, že odolali ťažšej situácii.

21:20

Lenže Košice už viackrát za sebou puk vyhodili ďaleko od vlastnej brány, takže táto presilová hra domácim nevychádza.

20:40

Nové Zámky sa snažia využiť presilovku hneď na začiatku druhej tretiny, ale strely sú zatiaľ nepresné.

20:01

Po úvodnej tretine môžu byť spokojnejšie Nové Zámky, aj keď do úvodného gólu mali viac z hry Košice. Všetko však zmenil jeden rýchly brejk, na konci ktorého bol Seppanen s veľmi presnou muškou. Za hostí spálili najväčšie šance Lapšanský či Réway, čo ešte bolo za bezgólového stavu. Hostia však nakoniec môžu byť aj radi, že neprehrávajú o dva góly, pretože v závere tretiny nevyužil obrovskú šancu Varga. Košice sú však aj nedisciplinova­nejšie a Nové Zámky budú pokračovať v presilovej hre v úvode druhej tretiny. Druhá tretina začína približne o 18:52.

20:00

19:55

19:46

Varga dokonca mohol ešte pridať druhý gól do šatne, keď domáci previedli úžasnú kombináciu, ale Riečický drží nádeje Košíc.

18:50

Domáci sa ubránili a budú sa snažiť dohrať tretinu za priebežného stavu, ktorý ich približuje k postupu.

18:09

Na úplný záver presilovky sa Košice ešte snažili niečo vymyslieť, ale Lapšanský opäť na Kiviaha nevyzrel a treba povedať, že teraz strieľal z veľkého uhla.

17:08

Baránek aspoň vyskúšal pozornosť Kiviaha, ktorý puk podržal, preto Košice aspoň zostanú v útočnom pásme.

16:30

Iacobellis vyhadzuje puk cez všetky čiary, čo nie je dobrý začiatok presilovky pre hostí.

16:11

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Majdan – 2 min., sekanie).

14:55

Domáci obranca Šeliga bol medzitým tvrdo dohraný a bude potrebovať ošetrenie, preto dúfajme, že bude v poriadku.

12:43

Domáci sa dostali do rýchleho brejku a idú do dôležitého vedenia, aj keď sa im zatiaľ v ofenzíve až tak nedarilo. Okoličány našiel Majdana, ktorý sa dostal do útočného pásma a vyzval na strelu JANNEHO SEPPANENA, ktorý si puk spracoval a vystrelil nechytateľne ku vzdialenejšej tyčke. Riečický mal otvorený výhľad, avšak nestihol zareagovať na presné a prudké zakončenie fínskeho útočníka. Asistencia: Majdan, Okoličány

12:13

Demek je ďalším hráčom Košíc, ktorý prinútil Kiviaha k zákroku, ten však pôsobí zatiaľ veľmi isto.

11:35

Už sa nám dlhšie hra neprerušila, ale Košice sa snažia dostať cez stredné pásmo, čo sa im momentálne nedarí.

10:45

Belluš už je na ľadovej ploche, takže Košice sa ubránili aj druhému oslabeniu a znova môžu hroziť, pretože sú v doterajšom priebehu nebezpečnejším mužstvom.

10:05

Domáci sa usadali v útočnom pásme a zvierajú Košice, ale zatiaľ je to hlavne o kombinácii bez zakončení.

9:17

Cibákovi sa otvoril priestor na strelu po chybe v rozohrávke od domácich, ale Kiviaho mal otvorený výhľad a puk skryl.

8:39

Seppanen sa rozhodol puk len tak nahodiť na bránu hostí a zo závaru sa mohli domáci ujať vedenia, avšak puk sa dokĺzal len tesne vedľa tyčky a brána bola posunutá.

8:30

Vylúčenie v tíme HC Košice (Belluš – 2 min., sekanie).

7:15

Tlak hostí pokračoval, ale ani strely Rúžičku či Klhúfka sa neujali a Nové Zámky sa dokázali oslobodiť.

6:30

Obrovská šanca pre Réwaya, ktorý mohol doraziť vyrazený puk do domácej brány, ale nakoniec sa nedostal k bekhendovému zakončeniu.

5:45

Andrisík strieľal hneď z prvej po vyhranom buly, ale hostia jeho zakončenie zblokovali a Riečický si nemusí pripísať ďalší zákrok.

5:20

Ďalší z atakov hostí skončil nepresnosťou, preto môžu domáci rozohrávať vlastnú akciu spoza vlastnej brány.

4:35

Puk sa tentokrát dostal mimo hraciu plochu, takže hra sa nám trochu kúskuje, čo nepridáva tempu hry.

4:23

Košice sa po ubránení oslabenia pomaly osmelujú aj smerom vpred, ale ich snaha bola zastavená, pretože sa pískala prihrávka rukou a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

3:37

Poirier nádhernou prihrávkou uvoľnil Lapšanského, ktorý strieľal spomedzi kruhov, ale puk mu príliš nesadol a Kiviaho nemal až tak ťažkú prácu.

2:48

Prechod do pásma od Nových Zámkov nebol plynulý a všetko zastavil ofsajd.

2:30

Majdan nastrelil puk na zadný mantinel, avšak presilová hra sa už pomaly chýli ku koncu.

1:37

Nové Zámky zovreli svojho súpera a vypracovali si niekoľko zaujímavých streleckých príležitostí, ale Riečický všetky nebezpečné pochytal a po Hainovej strele od modrej čiary už puk nepustil.

0:45

Vylúčenie v tíme HC Košice (Klhufek – 2 min., sekanie).

0:30

Doggetta tvrdo dohral Pavlín, čo značí o tom, že Košice dnes domácim nebudú chcieť dať nič zadarmo.

00:01

Vítam vás pri sledovaní štvrtého zápasu série medzi Novými Zámkami a Košicami, pričom domáce mužstvo včera vyhralo jednoznačne 5:1, a preto dnes Nové Zámky majú veľkú šancu spečatiť svoj postup do štvrťfinále. Ak by však Košice predĺžili sériu, tak by mali výhodu domáceho prostredia v rozhodujúcom piatom zápase. Pred dnešným zápasom sú karty rozdané, Nové Zámky môžu a Košice musia.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.