HC Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Od nás je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujeme Vám za pozornosť a prajeme ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia!

Záverečný tlak na body nestačil. Slovan Bratislava si profesorsky postrážil vedenie a druhý raz za šesť dní berie tri body z Nových Zámkov. V nedeľu to bolo po výsledku 2:0, dnes sa duel skončil pomerom 3:1 pre belasých.

59:59

Puk končí niekde pred bránkovou čiarou bránky Slovana! Gudlevskis to zas a znova výborne zachránil!

59:36

Domáci v plnom počte. Hráme šiesti proti piatim.

59:15

Sersen akoby prekvapený prihrávkou od Vargu, skúsený obranca netriafa prázdnu bránu!

58:56

Ani z tohto gól nebude, Slovan vyhadzuje puk z vlastnej tretine.

58:28

Doggettova strieľaná prihrávka adresáta nezastihla, Kiviaho znovu na striedačke.

57:55

Fereta smolne nedokorčuľoval puk, Gudlevskisova dobrá práca hokejkou.

57:40

Je prakticky po šanciach domácich na body. Ešte navyše môže prísť k navýšeniu vedenia.

57:36

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Juraj Jurík – 2 min., hrubosť).

57:29

Kiviaho už na striedačke, domáci so šiestimi korčuliarmi na ľade.

57:20

Jurík trafil len bočnú sieť, už sa zdalo, že to skončilo za Gudlevskisom.

56:54

Harris zdržal rozohrávku Clarka spoza vlastnej bránky. Sekundy neúprosne plynú.

56:36

Nápor Býkov pokračuje. Gól však nie a nie prísť…

56:04

Brána posunutá, toto Slovan zachránilo. Každou sekundou to viac zaváňalo gólom, bratislavská štvorica prečkala asi najťažšie momenty v stretnutí.

55:53

Hostia v plnom počte.

55:36

Obdržálek mieril len do betónov, podarí sa domácim znížiť?

55:08

Clarkova koncovka letí len vedľa ľavej žŕdky, Novozámčania odrazený puk získali.

54:49

Doggett veľmi rýchlo dostal puk na opačnú stranu klziska. Do konca niečo málo cez päť minút.

54:32

Kiviaho neskoro vytriasol puk z lapačky. Vhadzovanie v pásme Nových Zámkov, hostia pokračujú v skvelej defenzívnej hre.

54:13

Bez väčších problémov sa Slovan ubránil prvej vlne útokov v oslabení.

53:53

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Dalibor Bortňák – 2 min., držanie).

53:41

A Roman v ďalšej šanci. Začína prihárať.

53:05

Roman po priťuknutí od Bajteka netriafa bránu Gudlevskisa. Už mi to príde, že sa to opakuje. Nové Zámky sa k strelám dostávajú, ale totálne ich nevyužívajú.

52:50

Valachova delovka, náprah z vrcholu pravého kruhu končí na hrudi Kiviaha!

52:16

Puk končí na striedačke domácich, buly v strednom pásme.

51:54

Harris pred Kiviahom, no zakončenie z bekhendu nemalo potrebnú razanciu.

51:05

50:29

Majdan hľadal Seppanena pred Gudlevskisom, no Lotyš od 6. minúty duelu zatiahol roletu a ďalší gól neinkasoval.

49:59

Västilä to prvýkrát ešte zvládol, druhý raz však nie. Hra opäť von z pásma Slovana.

49:36

Márna snaha Nových Zámkov. Tým sa v tretej tretine takmer vôbec nedarí si vypracovať väčšie príležitosti.

49:05

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Jakub Uram – 2 min., krosček).

48:39

Brodzinski urobil chybu, ale hrou telom nepustil Števuliaka k puku.

48:20

Ubehla ďalšia minúta a nič sa nemení. Slovan takto blízko trom bodom.

47:27

Belasí pokračujú v kontrole zápasu. Nové Zámky sa nedokážu dostať cez prehustené stredné pásmo.

47:01

Peluso zabojoval, ďalšie zakázané uvoľnenie teraz výborne znegoval.

46:12

Zigo už bol v hre a tak sa píska icing Bratislavčanov.

46:05

45:50

Ďalšie vyhodenie z vlastnej tretiny, Nové Zámky dnes s katastrofálnymi presilovkami.

45:42

Majdanova naznačená strela napokon zrazená na ochrannú sieť.

45:16

Výborný pressing Rapáča, toto hostia zvládajú profesorsky.

44:51

Obdržálek sa dostal až pred tyčku, no z mierneho uhla iba opečiatkoval zadný mantinel.

44:37

Slovan so štyrmi hráčmi na ľade.

44:26

Sersen vyhadzuje puk, hostia prežijú presilovku o dvoch mužov.

44:05

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Tomáš Zigo – 2 min., sekanie).

44:00

Doggett spomedzi kruhov len do Gudlevskisa, celkom dobrá power-play od Nových Zámkov.

43:24

Puk len tak poletoval okolo brány Slovana, dobre mierili Števuliak i Seppanen.

42:37

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Anthony Sebastian Peluso – 2 min., hákovanie).

41:12

Seppanen vo výhodnej pozícii míňa bránu.

40:51

Domáci v plnom počte.

40:18

Nové Zámky dobre začali zvyšnú časť oslabenia, puk až za Gudlevskisom.

40:01

Slovan využil viaceré chyby Nových Zámkov a pred záverečnou časťou hry vyhráva 3:1. Domáci mali možnosti na vyrovnanie, ale sami svojimi chybami dovolili belasým zahrávať presilovku o dvoch mužov, ktorú hostia aj premenili.

Tretia tretina sa začne približne o 19:46.

40:00

39:40

Kiviaho puk po strele Urbáneka iba vyráža do rohu klziska.

39:05

Slovan Bratislava dal gól!
MARTIN ŠTAJNOCH dostal nabité na ľavé krídlo od dvojgólového Harrisa a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste! Sčasti ide gól na vrub Kiviaha, ktorý si mohol počínať lepšie.

Asistencie: Brant Harris, Peter Šišovský.

38:51

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Juraj Jurík – 2 min., nedovolené bránenie).

38:39

Avizované vylúčenie ďalšieho Novozámčana, to bude presilovka piatich proti trom!

38:18

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Brandt Alexander Clarke – 2 min., sekanie).

37:50

Holenda sa kľučkami dostal cez dvoch hráčov až pred bránu, tam ale smolne zlomil hokejku pri pokuse o zakončenie!

37:42

Roman z ľavého kruhu mieril do rohu brány, ale opäť skvelý brankár Slovana. Uf, toto hostia prečkali s vypätím všetkých síl.

36:56

Okoličány ani na dvakrát nevyrovnáva. Zámky to zobrali do vlastných rúk a sú blízko vyrovnaniu.

36:32

Gudlevskis pomohol svojim spoluhráčom s pridržaním nahodeného puku.

36:11

Už to vyzeralo, že sa Števuliak dostane do rýchlej kontry, ale na modrej čiare o puk v poslednej chvíli prišiel.

35:46

Po dlhšom čase sa Novozámčania dostali dopredu, ale len na moment. Slovan v týchto minútach kontroluje priebeh stretnutia.

34:55

Tomuto už domáci nedokázali odolať. BRANT HARRIS sa presadzuje druhý raz v dueli, strela švihom takmer od modrej slávi úspech.

Asistencie: Juraj Valach, Martin Štajnoch.

34:32

Henri Kiviaho s pukom v lapačke. Naozaj škoda Ziga, ktorý prerušil pred polminútou dobrý tlak svojho tímu.

34:18

Až v tomto momente zakladajú hostia nový atak od vlastnej svätyne.

34:02

Zigo si už po niekoľkýkrát neodpustil zrážku s protihráčom. Rozhodcovia hru prerušili kvôli postaveniu hráča v bránkovisku. Center prvého útoku Slovana tak domácim urobil veľkú službu.

33:42

Harris a spol. udržali útočné pásmo.

33:26

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Samuel Hain – 2 min., nedovolené bránenie).

32:34

Ranford len so šťastím nevysunul jedného z Novozámčanov na útočnej modrej. Nuž, uvidíme, kto zaváhania súpera potrestá ako prvý.

32:11

Zbierame nepresnosti na hokejkách. Teraz by to chcelo skôr hru prerušiť, lebo vo vzduchu visí fatálna chyba.

31:31

Obdržálek úplne zbytočne dostal do šance Ziga, ktorý z uhla chcel prekvapiť domáceho gólmana. Nechýbalo veľa a možno by sa mu to aj podarilo.

31:00

Na druhej strane zasahuje Kiviaho, ale aj teraz sa strhla menšia mela. Jeden slovanista proti trom domácim borcom. Rozhodcovia tresty neudeľujú.

30:39

Hra sa bleskovo presunula ku Gudlevskisovi. Ten musel byť v strehu, pretože Valach zadovkou od vlastného mantinelu poslal puk k tyčke, ktorú si postrážil práve lotyšský brankár.

29:56

A Šeliga znovu nie dvakrát istý, je z toho icing.

29:39

Šeliga krkolomne, domáci obranca len tak-tak, že neprišiel o puk.

29:17

29:04

Lotyšský gólman mávol lapačkou a puk v nej schoval. Oslabenie sa blíži ku koncu.

28:53

Novozámčania už znovu pred Gudlevskisom, puk mieša na modrej mladý talent Clarke.

28:16

Bajtek netriafa priestor opustenej brány. Pokračujeme vo festivale zahodených šancí!

27:53

Bačik oslobodil svoje mužstvo.

27:17

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Michal Sersen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

26:45

Šišovský po strele Harrisa nepresne mieril, toto bola ďalšia tutovka na gól – už počas hry piatich na piatich.

26:42

26:31

Veľký boj o puk na modrej čiare, Slovan udržal puk na hokejkách.

25:58

Aj sa tak deje, belasí sa usadili v útoku a už je tu Kiviaho. Výborné výkony oboch brankárov privádzajú hráčov súpera do šialenstva.

25:41

25:11

Slovanisti držia puk a akoby čakali na príchod Maiera z trestnej lavice. O polminútu začne skrátená power-play hostí.

24:43

Veľmi zlá presilovka od Nových Zámkov, ktoré sa oberajú o jej druhú polovicu zlým striedaním.

24:42

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Patrik Števuliak.

24:25

Rapáč v oslabení mieril na rameno Kiviaha, aj Fín musel byť v pozore.

23:41

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Maier – 2 min., hrubosť).

23:41

Okoličány a Števuliak v stopercentnej tutovke, Gudlevskis chytá možnosť duelu! Neuveriteľný rozštep, Lotyš drží hostí nad vodou!

22:54

Sersen šiel do útočnej tretiny veľmi pomaly. Jendek bol naopak rýchlejší, takže tretí ofsajd Slovana za menej ako dve minúty.

22:08

Domáci napriek všetkému zostali v útočnom pásme. Slovanisti sa z neho nedostali, vhadzovať sa bude napokon v strednom pásme. Rozhodcovia sa rozhodovali hodnú chvíľu, Býci s týmto verdiktom nie sú spokojní.

21:48

Fereta časoval prihrávku na Vargu, zblokovala ju však dvojica obrancov.

21:13

V krátkom časovom slede ďalšie postavenie mimo hru od Novozámčanov.

21:04

Maier darmo doniesol puk do útočnej tretiny, píska sa ofsajd.

20:48

Holenda to chcel trafiť pomedzi betóny. Gudlevskis ich nielen včas zaklapol, ale strela šla napokon do výstroja.

20:01

Máme za sebou vyrovnanú prvú tretinu, v ktorej sa raz presadili domáci i hostia. Gólov mohlo byť aj viac, no muži v maskách niekoľkokrát výnimočne zasiahli.

Druhá tretina sa začne približne o 18:50.

20:00

19:40

Gudlevskis dobre zasiahol proti Clarkovi, s koncom tretiny sa domáci zlepšili.

19:11

Rapáč ale rezolútne oslobodil svoj celok.

18:58

Až teraz sa Novozámčania usadili v útočnom pásme, Västilä puk mieša na modrej čiare.

18:02

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Dominik Jendek.

16:55

16:36

Podobná situácia, poslednú presilovkovú akciu rozohráva Sersen.

16:20

Roman napaľuje puk až ku lotyšskému brankárovi Slovana.

16:03

Brodzinski triafa úspešne Šišovského, jeho teč ale vysoko nad bránu Kiviaha.

15:21

Puk putuje len ku Gudlevskisovi, Slovan strieda počas hry.

14:55

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Richard Ondrušek – 2 min., Nečakané napadnutie).

14:28

Slovan po polminúte tlaku súpera môže ísť sám dopredu.

14:04

Okoličány má hlavu v smútku, Gudlevskis chytá čistú šancu!

13:50

Matoušek to posielal na teč, trafil však iba spoluhráča Rapáča.

13:44

Domáci muž v maske pokračuje v sérii zákrokov. Slovan pridáva na obrátkach, bude to stačiť na druhý gól?

13:16

Po zákrokoch Kiviaha sa takmer s istotou začne menšia šarvátka. Inak tomu nebolo ani teraz, aktívny Harris puk cez betón fínskeho gólmana nepretlačil.

13:06

Harris vzťahovačkou obišiel obrancu po dlhej prihrávke, dal si to na forhend a vypálil… Len do lapačky Kiviaha.

12:53

Dnes sa zatiaľ veľa neprerušuje, čo je dobrý signál pre zápas. Videli sme viacero šancí, stav zostáva nezmenený.

12:08

Fereta neprekonáva Gudlevskisa po tom, čo brankár hostí len vyrazil puk pred seba po zakončení od mantinelu!

11:46

Zakázané uvoľnenie Mikronu to nebude, pri puku bol ako prvý domáci útočník.

11:14

Seppanen hľadal na kruhu Okoličányho, ale Novozámčanom sa nedarí posledné minúty zakončiť.

10:22

Obliehanie brány Gudlevskisa neúspešné, hostia udreli z brejku. Získanie puku na vlastnej modrej, Ranford ho vyviezol až ku Kiviahovi, kde finálnou „žabičkou“ našiel nekrytého BRANTA HARRISA v tandeme pred bránkoviskom – 1:1.

Asistencie: Brendan Ranford, Jakub Urbánek.

09:48

Urbánek a Jurík si posúvali puk len pri mantineli, tam to majú belasí dobre pokryté.

09:01

Tretie mužstvo tabuľky upokojilo hru po návrate Valacha na ľad. Tímy prestriedali, hrá sa za bránou Bratislavy.

08:10

07:47

Västilä sa pošmykol na puku a Slovan zase vyhadzuje puk. Všetko nasvedčuje tomu, že Valachovo vylúčenie sa trestom neskončí.

07:20

Minúta z presilovky je fuč, Nové Zámky sa v nej iba hľadajú.

06:56

Bajtek dvakrát nepresne, na druhý raz domáci prichádzajú o útočné pásmo.

06:29

Štajnoch sa s tým nepáral, posiela puk za svätyňu Kiviaha.

06:10

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Juraj Valach – 2 min., hrubosť).

05:34

HC Nové Zámky dali gól!
Aktívnejší Slovan prehral súboj pri vlastnom mantineli a pyká! TIBOR VARGA obdržal nezištnú prihrávku pred bránkovisko od Obdržálka a strelou medzi betóny ju premenil!

Asistencie: Petr Obdržálek.

05:18

Harris sa s pukom hral tak dlho, až oň prišiel.

04:41

Brodzinski si nakorčuľoval na vrchol kruhu, vypálil, ale bránu súpera netrafil.

04:07

Mierna roztržka pred Kiviahom, ktorý prikryl puk po strele z veľkej vzdialenosti. Vylučovať sa ale nebude.

03:53

Dobré napádanie od hostí, Šišovský odzbrojil od puku Romana.

03:35

Veľmi rýchla akcia Juríka po pravej strane, Valach koncovku súpera zrazil na ochrannú sieť.

03:25

Kiviaho ukrýva puk v lapačke a čaká na hvizd rozhodcu. Vhadzovať sa bude po jeho pravici.

02:46

Gudlevskis s prvým zákrokom, dnes dostal prednosť pred Parksom, ktorý v nedeľu proti Býkom vychytal čisté konto.

02:23

Domáci sa oslobodili, no len za cenu zakázaného uvoľnenia.

01:36

Okoličány po tvrdom strete len ťažko vstáva z ľadu. Slovan nehrá v rukavičkách, Novozámčania to pociťujú od samého úvodu.

00:48

Šišovský unikol pozornosti Clarka a šiel sám na Kiviaha, avšak puk miešal tak dlho, až mu z čepele hokejky unikol.

00:01

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Västilä, Fereta, Roman, B.A. Clarke, Holenda, Hain, Tóth, Šeliga – Števuliak, Seppanen, Okoličány – Varga, Doggett, Obdržálek – Majdan, Jurík, Bajtek – Zahradník, Ondrušek, Rogoň

HC Slovan Bratislava: Parks (Gudlevskis) – Sersen, Brodzinski, Maier, Štajnoch, Bačik, Valach, Beňo – Urbánek, Zigo, Šišovský – Peluso, Harris, Ranford – Rapáč, Bortňák, Matoušek – Kundrik, Jendek, Uram

Rozhodca: Orolin, Valach – Jedlička, Kacej – Konc st..

Bude to stret celkov z opačných pólov tabuľky.

Nové Zámky neprežívajú ideálne posledné týždne. Býci sa prepadli až na desiatu priečku, keď ich predbehla Banská Bystrica. Domáci hokejisti síce majú na Baranov duel k dobru, avšak aj s ním strácajú na najbližšieho protivníka štyri body, pričom zozadu chce ešte o miestenku v osemfinále play-off zabojovať so šesťbodovým mankom maďarský Miškovec. Po sérii siedmich prehier prišla 5. februára výhra vonku v Detve, aby vzápätí Nové Zámky prehrali v nedeľu doma práve so Slovanom 0:2. Bude sa desiaty celok tabuľky v piatok revanšovať?

Aktuálne tretí Slovan sa v prípade výhry aspoň o tri góly dostane na druhé miesto cez Zvolen. Situácia na čele je ale nesmierne vyrovnaná, pretože ak by hostia v Nových Zámkoch vyhrali, mali by 78 bodov – tie má súčasne na konte aj prvý Poprad a spomínaný druhý Zvolen. Bratislavčania majú o čo hrať, po piatkovej dohrávke sa môže ísť do záverečnej (už rozbehnutej) štvrtiny súťaže s rovnakou štartovacou líniou pre prvé tri mužstvá.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose z dohrávaného zápasu 24. kola slovenskej Tipos Extraligy. V nami sledovanom dueli si zmerajú sily HC Mikron Nové Zámky a HC Slovan Bratislava.

Stretnutie sa začne o 18:00.