Vhadzovania: 36–24
Vylúčenia: 3–2
Presilovky: 0–0
Oslabenia: 0–1

Poprad dnešný zápas zvládol lepšie, vyhráva vo Zvolene a vracia sa na prvé miesto tabuľky o skóre pred Zvolen. Poprad položil svoje víťazstvo v druhej tretine keď otvoril skóre v oslabení. Tento gól domácich zaskočil a dlho sa z toho spamätávali. Za stavu 0:2 to ale nezabalili a dokázali hneď v úvode znížiť. V power play bez brankára hru ale nezvládli a inkasovali na 1:3. Následne ešte v úplnom závere Kolenič znížil na konečných 2:3, ale to už bolo pre domácich veľmi neskoro. Zápas gradoval v samom závere a myslím, že sme nakoniec videli celkom dobrý zápas, i keď prvá tretina za veľa nestála.

59:59

Marcel Hačšák v poslednej sekunde poslal puk do prázdnej brány po druhý krát. Hlavný rozhodca sa šiel poradiť s videorozhodcom a následne tento gól neuznal. Puk už v riadnom hracom čase neprešiel do siete.

59:51

Zvolen dal gól!
Deväť sekúnd pred sirénou sa domácim podarilo ešte zdramatizovať zápas. V bránkovisku sa najlepšie zorientoval JAKUB KOLENIČ a puk doslova pretlačil do siete – 2:3.
Asistencie Patrik Marcinek a Branislav Kubka.

59:39

Poprad dal gól!
MARCEL HAŠČÁK dostal vzduchom prihrávkou ponad domácich hráčov od Dalhuisena a bekhendom posiela puk do prázdnej brány – 1:3.
Asistencia Dalhuisen.

59:01

Rahm až teraz odchádza z brány, ale puk je stále iba pri bráne Zvolena.

58:33

Poprad drží hru pri Rahmovi a nepúšťa Zvolen do útoku.

57:51

Mikúšova strela, ale Vošvrda nemal problém.

57:08

Výborná strela Zuzina a vyrovnaniu chýbali centimetre.

56:50

Domáci v plnom počte.

56:14

Svitana v Ďalšej výbornej streleckej pozície, mieril na vyrážačku a fantastický zákrok Rahma.

55:20

Svitana hľadal pred bránou voľného Skokana, no Betker prihrávku blokuje.

54:52

Zvolen buly vyhral a puk vyhadzuje.

54:50

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kelemen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

54:35

Rozohrávka zvolenských hráčov teraz skončila zakázaným uvoľnením. Nasleduje Ďalšie buly pred Robinom Rahmom.

53:56

Domáci teraz majú veľký tlak a gól teraz viac krát visel vo vzduchu, na dva krát do ale hostia ubránili.

52:59

Poprad sa už veľmi dopredu nehrnie a poctivo čaká na súper a hlavne poctivo bráni.

51:55

Menšia šarvátka v bránkovisku Zvolena. Po tom čo sa hlavní rozhodcovia upískli, Dalhuisen vydoloval puk spod Rahma a snažil sa dorážať.

51:37

Bondrova strela z uhla, domáci sa opäť pokúsili nachytať Vošvrdu.

51:29

Aktuálne na strely 32:26.

51:25

Mešár si pri preberaní puku pri mantineli nechal hlavu dole a tak nevidel prichádzajúceho Hraška, ktorý mu adresoval teda poriadny hit.

51:01

Domáci v ďalšom zakončení, McPherson prestrčil puk na Meliška, ktorý z uhla preveril Vošvrdovu pozornosť.

50:14

McPherson výborne nastrelil puk pred bránu, dokonca aj našiel hokejku Viedenského, ale puk tečoval mimo brány.

48:31

Skokan sa natlačil cez ruku cez obrancu a zadovkou hľadal pred bránkou niekoho zo svojich spoluhráčov, ale nenašiel.

48:06

McPherson vošiel do pásma, následne vrátil puk na modrú Hraškovi. Hroškovu delovku pred bránou výborne tečoval Viedenský, ale puk mieril do ochrannej siete.

47:46

Hra so zdvihnutou hokejkou domácich a buly po pravici Rahma.

47:21

Domáci sú v úvode oveľa aktívnejší a už prestrieľali svojho súpera, aktuálne 28:23.

47:01

Tibenského zakončenie, ale pýtalo si to skôr strelu z prvej. Vošvrda to mal takto oveľa ľahšie.

46:10

Už už sa rysovalo prečíslenie Popradu, z 3:2, to mohlo byť dva na jedna, ale následná Svitanova prihrávka zrejme na Haščáka neprešla.

44:32

Rozohrávka hráčov HK Poprad končí zakázaným uvoľnením. Budeme svedkami ďalšieho buly pred Tomášom Vošvrdom.

43:38

Hostia v plnom počte.

43:30

McPherson v dobrej pozícii strieľa ale iba nedôrazne a po ľade.

42:31

Stupka už šiel zakončovať, ale nakoniec opäť iba zbytočne hľadal spoluhráča. Následne Melanconova strela od modrej a Vošvrda vyráža.

42:07

Poprad po druhý krát vyhadzuje.

41:40

Hostia vyhrali buly a brankár Vošvrda puk vyhadzuje.

41:38

Vylúčenie v tíme HK Poprad (M. Hudec – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

40:58

Šanca hostí a Vandas mohol zvýšiť na 1:3, dopadlo to ale presne naopak. Gól Popradu to nie je.

40:14

Domáci hneď v úvode znižujú a odkliali Vošvrdu. Vysoký puk síce Kelemen nespracoval a ani obranca hostí. Puk si ale prevzal RADOVAN BONDRA a k tyči prestrelil Vošvrdu – 1:2.

Asistencie Miloš Kelemen a Juraj Mikúš.

40:01

Úvodné buly tretej tretiny vyhral Mikúš.

40:01

Štatistiky po druhej tretine:
Strely na bránu: 22–23
Vhadzovania: 24–17
Vylúčenia: 4–6
Presilovky: 2–1

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:43.

Druhú tretinu síce začali aktívnejšie domáci. Vybojovali si aj presilovku, ale v nej inkasovali a po tomto momente prebrali opraty zápasu hostia. Bjalončík pridal následne aj svoj druhý gól a hostia viedli 0:2. V samom závere zahodil tutovku Zagrapan, keď namieril iba do žrde. Domáci zatiaľ úplne jaloví, ak chcú niečo so zápasom urobiť musia svoju hru zmeniť.

40:00

39:56

Bondra vošiel do pásma stredom, pri zakončení mu však Skokan odstavil hokejku.

39:18

Mohlo byť v podstate rozhodnuté. Zuzin absolútne nepochopiteľne zadovkou prihral súperovi. Marek Zagrapan šiel sám na bránu, vystrelil príklepom a triafa pravú tyčku!

38:30

Nuutinen po odpískaní vyprovokoval potýčku, v ktorej pokračovali aj ďalší. Nakoniec to ale do nejakej bitky nevyústilo a bublina spľasla.

37:59

Nuutinen pekne našiel Kotvana, ktorý bol síce trochu z uhla, ale napriek tomu zakončil, no strela mierila mimo brány.

37:47

37:25

Dalhuisenove nahodenie od modrej a Rahm vyráža.

36:39

Ďalšia strela hostí, ale Handlovský mieri iba do Rahma.

36:18

Po dvoch strelách Haščáka, teraz Zvolen puk vyhadzuje.

35:47

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Betker – 2 min., sekanie).

35:14

Strela Mikúša z pravého uhla, Vošvrda sa načahoval, ale myslím, že puk minul bránu.

35:00

Zvolenčania si pri rozohrávke nerozumeli a pískané bolo zakázané uvoľnenie. Domáci nemôžu prestriedať.

34:30

Ďalšia Hraškova strela od modrej, ale stále to isté, toto nie je podľa mňa cesta pre Zvolen, niečo treba zmeniť.

34:11

Mešár v rýchlosti vnikal do pásma po pravom krídle, ale Preisinger sa v útočnom pásme zabudol, ofsajd.

33:52

Betkerova strela od modrej, ale nasledoval ďalší krásny semafor Vošvrdu, ten teda zatiaľ poriadne nuluje zvolenských hráčov.

33:16

Konečne sa hra rozbehla na plné obrátky a útoky sa pekne striedali na oboch stranách.

32:03

Aktuálne na strely 13:19, Poprad mierne v náskoku.

31:35

Kelemen pekne ušiel po ľavom krídle a nebezpečne vystrelil vzdialenejšej tyči. Vošvrda puk vyrazil a následne si poradil aj s Hraškovopu dorážkou.

31:21

Ulrychova delovka spoza modrej, ale následne opäť odpísakný ofsajd Popradu.

30:35

Ďalšia Hraškova delovka od modrej a pred bránou tečoval puk Kolenič, ale mimo brány.

30:24

Zvolen v tlaku, Stupka zadovkou našiel na modrej Hraška, no jeho strelu z prvej Vošvrda chytá na svoje telo.

29:58

Rýchle otočenie hry hosťom nevyšlo, ofsajd.

28:30

Na druhej strane zaujal prienik domáceho krídelníka Kelemena a jeho zakončenie, ale ani toto gól domácim neprinieslo.

28:05

Veľká šanca hostí, strelu od modrej Rahm iba vyrazil a k dorážke sa dostal Hačšák. V trme vrme ale nakoniec neuspel.

27:33

Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Domáce prečíslenie dvoch na jedného. Jakub Kolenič vzal zakončenie na seba výborne trafil do ľavého horného rohu, nasledoval však ešte lepší semafor Vošvrdu. Fantastický hosťujúci gólman Tomáš Vošvrda.

26:03

Hostia v dvojici obohrali obrancu Melancona za bránou Zvolena, Vandas našiel vedľa ľavej tyčky PETRA BJALONČÍKA a ten strieľa dnes svoj druhý gól – 0:2.
Asistencia Michael Vandas a Petr Ulrych

24:59

Zvolen sa mi zdá trošku zaskočený gólom, nakoľko druhú tretine začal oveľa lepšie ako Poprad.

23:37

23:24

Hostia v oslabení otvárajú dnešné skóre, Haščák od ľavého mantinelu pekne nahral PETROVI BJALONČÍKOVI, ktorý si výborne nakorčuľoval do samostatného nájazdu a následne prestrelil Rahma – 0:1. McPherson už prihrávke nezabránil a prišiel neskoro.
Asistencie Marcel Haščák a Petr Ulrych.

22:51

Nuutinen nepresnou prihrávkou opäť vyhodil Zvolen z pásma.

22:01

Mikúš mal aj čas aj priestor, ale strelou bránu minul a vyhodil Zvolen z útočného pásma.

21:37

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Matúš Paločko – 2 min., podrazenie).

20:45

Nuutinen pekne vyzvŕtal Seiga a prihrával nebezpečne pred bránu.

20:20

Kelemen sa predral cez Ulrycha a pred bránou bekhendom zakončil a Vošvrda zrejme vyrazil, lebo nasleduje buly v útočnej tretine domácich.

20:01

Úvodné buly druhej tretiny vyhral opäť Skokan.

20:01

Štatistiky po prvej tretine:
Strely na bránu: 9–12
Vhadzovania: 14–6
Vylúčenia: 1–0
Oslabenia: 0–0

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:50.

Ako som už bol spomínal, prvá tretina sa odohral expresne rýchlo a veľa šancí sme v nej nevideli. Mierne aktívnejší boli azda hostia. Vybojovali si jednu presilovku, ale využiť ju nedokázali. To je azda všetko podstatné z prvej tretiny.

20:00

19:59

Za 32 minút máme po prvej tretine, tak rýchlo sa tu prvá tretina už dávno nedohrala.

19:01

Veľmi dlho sa konal súboj o puk za bránou Rahma, nakoniec súboj vyhrali domáci a útočia.

17:48

Tretina sa blíži k záveru a videli sme pramálo šancí. Šláger kola zatiaľ u mňa zaostáva za očakávaniami.

16:07

Šanca hostí, Zagrapanova strela, Rahm puk vyrazil vedľa seba a Matúš Paločko sa dostal k dorážke, ale gól z toho nie je ani teraz. Jednoznačne ale jedna z najväčších šancí hostí. Zatiaľ ich je celkovo málo.

14:25

McPherson pekne obišiel korčuľovaním obrancu, ale keďže už bol z uhla, snažil sa spätne hľadať Nuutinena, ale nepresne.

13:39

Zuzinova strela z uhla, ale nakoniec prešla až na bránu a Vošvrda vyráža.

13:03

Po nepresnej rozohrávke Kubkusa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po pravici Robina Rahma.

12:41

Marco Halama vyhral buly, nasledoval Kubkova strela a Vošvrdov úspešný zákrok.

12:36

Druhá reklamná prestávka, aktuálne na strely 4:9, najmä vďaka presilovke hostí.

12:22

11:45

Výborná Svitanova strela a Ram vyráža puk ramenom, najprv nikto nevidel kam, až následne ho Hraško získal.

11:16

Zvolen Kubkom opäť puk vyhadzuje cez všetky čiary.

10:39

Zvolen najprv vyhodil a Bondra sa takmer dostal k zakončeniu v oslabení.

10:22

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Melancon – 2 min., držanie).

10:15

Haščák si aktívnym pohybom vypýtal prvý faul v stretnutí.

09:41

Opäť rovnaký scénar, Poprad tlačí a Stupka opäť vyhodil iba na zakázané uvoľnenie.

09:11

Hostia teraz majú tlak a domáci len vyhadzujú puk cez všetky čiary.

08:32

Handlovský chcel Rahma prekvapiť spoza brány, ale Rahm poctivo stál pri tyčke a nedovolil mu to.

08:27

Ďalšie zakončenie hostí. Tentokrát strieľal Vandas a Rahm opäť s úspešným zákrokom.

07:42

Dlhý súboj o puk pri mantineli a následne obrovská šanca Marcela Haščáka z bezprostrednej blízkosti. Rahm ale všetko ustál.

06:55

Aktuálne strely na bránu 3:4.

06:36

Poprad sa ubránil miernemu domácemu tlaku, ale s pukom v následnom protiútoku zašiel iba po červenú, nahodil puk do pásma a šiel striedať.

05:50

Zatiaľ sledujeme naozaj veľmi opatrný úvod a to z oboch strán.

04:44

Prvá šanca pre hostí. K odrazenému puku Rahmom sa dostal voľný Livingston, ale v dorážke neuspel.

04:21

Ukrytá Nuutinenova strela prekvapila Vošvrdu, aspoň podľa reči jeho tela.

03:51

Ďalší ofsajd, tentokrát u hostí a previnil sa Svitana.

03:10

Chybná domáca rozohrávka a Matej Paločko pred bránou hľadal voľného Mešára, žiaľ pre hostí nenašiel ho.

02:11

Koleničova pekná zadovka našla hokejku Marcineka, ktorého strelu môžeme zatiaľ považovať za najväčšiu šancu stretnutia. Vošvrda vvrazil puk len pred seba, ale Marcinek v dorážke minul.

01:47

Hostia vyhrali buly a Daniel Brejčák okamžite nahodil puk na bránu, Rahm však všetko videl a puk chytá do lapačky.

01:43

Pokus o rýchlu domácu kontru nevyšiel, Zuzin s pukom v ofsajde a hra sa vracia pred Rahma.

01:24

Hostia z Popradu si pri svojej rozohrávke nerozumeli a nakoniec sa z ich akcie píska zakázané uvoľnenie.

01:01

Viedenský pri mantinely odstavený Vandasom, ktorý otáča hru opačným smerom.

00:23

Bondra sa už už dostával do prečíslenia dvoch na jedného ale tesne za modrou si zabudol puk.

00:01

Úvodné buly stretnutia vyhral Skokan.

00:01

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia…

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Meliško, Melancon, Hraško (A), Kubka (A), Hatala – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – McPherson, Viedenský, Nuutinen – Stupka, M. Halama, Zuzin © – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Gubančok (tréner – P. Oremus)

HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Ulrych, Seigo, Dalhuisen, D. Brejčák (A), M. Hudec, Kramár – Svitana ©, Skokan, M. Haščák – Vandas, Bjalončík, Livingston – Matúš Paločko, Zagrapan (A), Handlovský – Mešár, Preisinger, Matej Paločko – Valigura (tréner – P. Mikula)

Rozhodca: D. Konc st., Valach – Gegáň, Jedlička (video – Ország).

Príjemný podvečer zo Zvolena…

Vážení športoví priatelia, srdečne Vás vítame pri sledovaní 37.kola Tipos extraligy HKM Zvolen – HK Poprad. My Vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému Vám určite neunikne nič podstatné.

Zvolen v nedeľu nastúpil v oklieštenej obrane a tak ako bek musel vypomáhať aj útočník Peter Zuzin. Zvolen v zápase prehrával 2:0, do konca zápasu sa mu však podarilo vyrovnať. Následne však Michalovce skórovali v predĺžení, keď využili presilovku. HKM teda uhral aspoň bodík, ale keďže Poprad nebodoval vôbec, Zvolen navýšil náskok na čele na tri body. V prípade dnešného trojbodového víťazstva by to mohlo byť ešte viac.

Poprad v nedeľnom večernom zápase prekvapujúco nestačil na Košice. Napriek tomu, že Kamzíci v zápase využili až tri presilovky na nejaký bodový zisk to ale nestačilo. Naposledy to bol zo strany Popradu vo Zvolene síce vyrovnaný zápas, ale žiaľ bez bodového zisku. Ak sa chce Poprad vrátiť do čela extraligy, musí vo Zvolene vyhrať a to v riadnom hracom čase.