Majstrovstvá sveta do 20 rokov - Skupina B

7 : 0
(0:0, 4:0, 3:0)
Rakúsko
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Aj tretia tretina ešte ponúkla presné zásahy a to konkrétne tri. Česko napokon uštedrilo Rakúsku debakel 7:0 a postupuje do štvrťfinále zo štvrtého miesta a musí si ešte počkať na svojho súpera. Buď to bude Kanada alebo Fínsko. Pre Rakúsko sa tento šampionát skončil, ale v najvyššej kategórii sa predstaví aj o rok.

V tejto chvíli vám ďakujem za pozornosť pri tomto prenose. Rovnako vám ďakujem, že ste nám zachovávali priazeň počas celého kalendárneho roka 2020, ktorý bol pre každého veľmi náročný. Aj v novom kalendárom roku 2021 vám budeme prinášať naše online prenosy z rôznych športových podujatí. Prajem vám ešte pekný silvestrovský večer, ktorý je taký špecifický, príjemné posledné chvíle v tomto roku a všetkým nám želám šťastný nový rok 2021. Spoločne dúfajme, že bude oveľa lepší a že naše životy sa postupne vrátia do normálu a znova budeme mať radosť zo života. Dúfajme aj, že sa budú mocť uskutočniť všetky veľké športové podujatia.

Dočítania priatelia!

59:32

Česko to ešte skúša smerom dopredu. Rakúsko sa úspešne bráni a zrejme toto stretnutie skončí výsledkom 6:0!

59:34

Česko dalo gól!

V samom závere tretej tretiny sa trafil ešte aj JAN MYŠÁK! Po prebratí puku tvrdo vystrelil a puk sa od tyčky odrazil do siete – 7:0!
Asistencie: Martin Lang, Michal Teplý.

58:01

Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny a tak aj tohto zápasu!

57:06

Rakúsku už ubiehajú jeho posledné chvíle na tomto šampionáte. Žiaľ, bude sa musieť zaobísť bez bodov, ale do nižšej kategórie tento rok nikto nevypadáva.

56:45

Tak predsa len je tu ešte presný zásah českého výberu a v tenisovom žargóne môžme povedať že Rakúsko dostalo kanára! Od modrej čiary prišlo tvrdé zakončenie v podaní DAVIDA JIŘÍČKA a ten prepálil všetko čo mu stálo v ceste – 6:0!
Asistencia: David Vitouch, Pavel Novák.

56:27

Z otočky to skúšal Raška, ale jeho zakončenie vyprášilo Wraneschitzove betóny.

55:18

Do zakončenia sa dostal Böhm, ale rakúsky hokejista poslal puk mimo troch žrdí českej bránky.

54:49

Keď sa pozrieme na štatistiku vylúčení, tak to bolo len jedno a konkrétne na rakúskej strane. Dnes sa hrá teda disciplinovane.

54:06

Sme už v záverečnej časti tohto stretnutia. Znova sledujeme kombináciu českého výberu v útočnom pásme.

53:41

Český hokejista Suhrada to znova skúšal od modrej čiary, ale jeho pokus smeroval len do bočnej siete.

52:18

Istý zákrok si teraz pripísal český brankár Malík, poradil si so zakončneím od Tschofena a naďalej si drží čisté konto.

51:56

Myšákové zakončenie sa teraz na bránku nedostalo, Česko pokračuje v kombinácii v útočnom pásme.

51:13

Pekná prihrávka od Langa smerovala na hokejku Teplého, ten sa snažil zakončovať na bližšiu tyč, ale Wraneschitz sa rýchlo presunul a zabránil gólu!

50:35

Sme už v druhej polovici poslednej tretej tretiny. Česko vyhráva nad Rakúskom 5:0 a smeruje do štvrťfinále!

50:05

Nasleduje reklamná prestávka.

49:31

Český výber teda ešte pokračuje vo svojej aktivite a snaží sa ešte pridať ďalší presný zásah. Uvidíme, či sa mu to v zostávajúcich minútach podarí.

49:16

A ani Kučeřík neprekonal rakúskeho brankára, puk je zrazený na ochranú sieť a Česko ešte získava buly v útočnom pásme.

48:18

Suhrada to skúšal od modrej čiary, Wraneschitz však úspešne zasiahol a vyrazol puk do bezpečia. Rakúsky brankár aj keď inkasoval päť gólov, dnes je oporou svojho tímu.

47:36

Toto bola pekná spolupráca českého výberu, na jej konci stál Koffer, ale jeho pokus na bránku neprešiel.

47:15

Posledná tretia tretina už pokračuje ďalej. Česko sa snaží nadviazať na svoju útočnú aktivitu.

46:40

Zakázané uvoľnenie Rakúska.

45:46

Už môžme teda konštatovať, že Česko je postupujúcim do štvrťfinále. Hrá sa len o konečnú podobu výsledku tohto stretnutia.

45:16

Zakončenie od Vitoucha putovalo do Wraneschitzovej lapačke.

45:02

Zakázané uvoľnenie Česka.

44:15

A ďalší útok rakúskeho výberu. Rossi bol v ideálnej pozície na skórovanie, ale jeho bekhend minul bránku súpera.

43:47

Ale na pozore sa teraz musel mať aj český brankár Malík, so strelou od Pettersa si poradil a naďalej si drží čisté konto.

43:06

Rakúsko je pred vlastnou bránkou v jednom ohni. Česku takto výborne zvládnutý zápas môže veľmi psychicky pomôcť do švrťfinálového súboja.

42:05

Česko je aj naďalej pri ofenzívnej chuti a kombinuje v útočnom pásme. Zrejme dnes ešte uvidíme nejaký ten presný zásah.

41:39

Výborný vstup českého výberu do tretej tretiny a je tu piaty gól v rakúskej bránke! Po kombinácii v útočnom pásme sa dostal k puku PAVEL NOVÁK, ten sa otočil a peknou strelou prekonal bezmocného rakúskeho brankára – 5:0!
Asisetncie: Adam Raška, David Jiříček.

40:31

Individuálne sa skúšal presadiť Teplý, ale nepodarilo sa mu prejsť cez obranu súpera. Český hokejista si pýtal faul, ale ten sa nepíska.

40:10

Je tu posledná tretina tohto stretnutia. Rakúsko vyhralo buly a skúša preniknúť do útočného pásma. Pre rakúsky výberj e to už zrejme posledná tretina na tomto šampionáte.

40:01

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!

Prostredná tretina tohto stretnutia je už minulosťou a tá už bola bohatá na góly. Česko postupne zaznamenalo štyri presné zásahy a o osude zápasu by tak malo byť rozhodnuté ako aj o postupujúcom do štvrťfinále.

Čaká nás ešte posledná tretia tretina, ktorá sa začne približne o 21:56.

40:00

39:28

No a zakrátko tu je štvrtý gól českého výberu! Zrodilo sa prečíslenie, Mužík poslal puk na FILIP PŘIKRYL a ten prepálil všetko čo mu stálo v ceste – 4:0!
Asistencie: Radek Mužík.

38:11

A tretí gól českého výberu prichádza práve teraz! Myšák poslal puk na voľného MARTINA LANGA a jeho strela putovala do brankára Wraneschitza do horného rohu bránky – 4:0!
Asistencie: Jan Myšák, Šimon Kubíček.

37:06

Rakúsko sa opäť musí len brániť, prípadný tretí gól by už im vziať zrejme aj teoretickú šancu na postup.

36:28

Mužíkové zakončenie smerovalo do nôh brankára Wraneschitza.

35:16

Dostávame sa do záverečnej časti druhej tretiny. Česku prostredná čast zápasu vychádza ideálne, dalo dva góly a s postupom nemá žiadne problémy.

34:48

Wraneschitz si pripsuje ďalší veľmi dobrý zákrok, táto česká kombinácia sa tak gólom nekončí.

34:21

Je tu ďalšia reklamná prestávka.

34:16

Wraneschitz si poradil so zakončením od Teplého, puk schoval v lapačke a Česko tak ešte získava buly v útočnom pásme.

33:31

Rakúsko sa však ešte nevzdáva a teraz sa dokonca dostalo do útočného pásma. Česko sa ale ubránilo a už má puk na svojich hokejkách.

33:15

Český výber vyhráva o dva góly a pohodlne kontroluje tento zápas. Zatiaľ to teda vyzerá, že sa papierové predpoklady naplnia.

32:05

Gól strelil MARTIN LANG. Česko dalo svoj druhý gól v tomto zápase ale ešte sa znova všetko skúmalo na videu a aj tento presný zásah českého výberu je právoplatný! Haš zakončoval v neprehľadnej situácii a jeho pokus tečoval Lang do siete. Teplý však bol sotený súperom do brankára a Lang tečovla do odkrytej bránky. Gól napokon platí a je tu stav 2:0!
Asistencie: Martin Haš, Stanislav Svozil.

31:16

Druhá tretina pokračuje ďalej. Po strelenom góle Česka čakáme na ďalší zaujímavý moment, česko sa snaží pokračovať vo svojej aktívnej hre.

30:46

30:15

Dostávame sa do druhej polovice prostrednej tretiny. Česko vyhráva nad Rakúskom 1:0 a stále je tak postupujúcim celkom do štvrťfinále.

29:38

Už sme dlhšiu dobu nič zaujímavého nevideli, sú tú zakázané uvoľnenia a nepresné prihrávky.

28:43

A je tu ďalšie zakázané uvoľnenie českého výberu.

28:32

Tento pokus o rýchly útočný výpad Česku nevyšiel, je z toho zakázané uvoľnenie.

27:46

Postupové šance Česka tak ešte viac narástli. No uvidíme, čo nám ešte zvyšok tohto stretnutia prinesie, Rakúsko má stále šancu to ešte zvrátiť.

27:10

Český výber pokračuje vo svojej útočnej aktivite naďalej, strelený gól mu dodal vietor do plachiet.

26:21

Aktivita českého výberu je korunovaná gólom! Gól síce ešte muselo potvrdiť, kedže to bola hraničná situácia ohľadom postavenia hráča v bránkovisku, ale gól platí. Gól strelil ŠIMON KUBÍČEK, ktorý získal puk, vylepšil si streleckú pozíciu a jeho zakončenie končí za Wraneschitzom – 1:0! Otázne bolo postavenie cloniaceho Nováka, ale konzultácia s videom bola rýchla a tak Rakúsko prehráva o jeden gól.

25:36

Aj v druhej tretine Rakúsko hrozí hlavne z brejkov, ale treba konštatovať, že Česko je oveľa aktívnejšie v druhej tretine.

24:34

Wraneschitz vyrážal nebezpečný pokus svojim ramenom a puk skončil na brvne! Rakúsko znova podržal brankár a na úvodný gól stále čakáme!

23:54

Kapitán rakúskeho výberu Rossi potiahol puk do útočného pásma, tam mu však chýbali spoluhráči.

23:31

Česko však už postupne rozbieha svoju kombináciu v útočnom pásme, ale defenzíva súpera je neomylná a stále si svoju práci odvádza úspešne.

22:46

Rýchle útočné výpady sa teraz striedajú na oboch stranách. Defenzívy aj obaja brankári sa musia mať na pozore.

22:06

A je tu aj prvá veľká šanca pre Česko v druhej tretine! K puku sa dostal Novák, prešiel cez obrancu súpera ale Wraneschitza sa mu prekonať nepodarilo!

21:10

Vyzerá to ešte na veľký boj o štvrťfinále. Česko môže byť predsa len trocha uvoľnenejšie, keďže mu na postup stačí aj jeden bod.

20:16

Veľká šanca pre Rakúsko! Po chybe českej defenzívy sa dostal Peeters k puku a následne bol sám pred Malíkom, jeho blafák mu však nevyšiel a bránku napokon ani netrafil!

20:10

Druhá tretina tohto stretnutia je už v plnom prúde, buly vyhralo Rakúsko.

20:01

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!

Úvodná tretina tohto dôležitého stretnutia je už minulosťou. Napokon sme v nej gól nevideli, drvivý tlak si dokázalo vyvíjať Česko, ale Rakúsko podržal brankár Wraneschitz, ale vo veľa prípadoch vyborne pracovala aj obrana. Rakúšania hrozili hlavne z brejkov a takisto mali gólové príležitosti, Malík však bol takisto stopercentný.

Česku v podstate na postup stačí aj jeden bod a ten má momentálne vo vrecku. Uvidíme, čo nám ponúkne druhá tretina, ktorá sa začne približne o 20:55.

20:00

19:26

Už to teda vyzerá, že sa gólu v prvej tretine nedočkáme.

19:01

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:10

Sme v záverečnej časti prvej tretiny. Česko stále diktuje tempo hry, ale musí si dávať veľký pozor na rakúske rýchle brejky.

17:33

Lang posielal puk pred rakúsku bránku, Myšákovi chýbal kúsok, aby dočiahol puk a mohla z toho byť nebezpečná príležitosť!

16:54

Česko zahralo svoju prvú presilovku veľmi zle, na súperovho brankára vyslalo len jednu strelu.

16:34

Rakúsko v plnom počte.

15:38

Zatiaľ táto početná výhoda nie je nijak pre Česko zaujímavá, poriadne sa favorit zápasu ešte nedostal do útočného pásma.

15:07

Je tu prvá presilovka Česka v tomto zápase, ale šancu malo v nej Rakúsko! V oslabení sa do dobrej pozície dostal Harnisch, ale Malík výborne zasiahol svojou hokejkou.

14:34

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Marco Rossi – 2 min., sekanie).

14:28

A teraz je tu šanca aj pre Česko! Raška z dobrej pozície prekvail svojim spôsobom zakončenia, ale pozorný Wraneschitz je oporou Rakúska!

14:07

No ale pozor! Teraz je tu zaujímavá šanca pre Rakúska a tá mohla skončiť aj gólom! Klikorka zle rozohral puk a prirpavil túto šancu súpera, Hochegger tvrdo vystrelil a Malík mal čo robiť, aby mu puk nevypadol pred Harnischa, ktorý chcel tečovať.

13:50

Zakrátko sa o strelu postaral Teplý, ale jeho pokus tečovala rakúska obrana do bezpečia.

13:16

Koffer sa dostal k puku a skúsil to strelou z uhla. Wraneschitz bol však pozorný, pripisuje si úspešný zákrok a hra je prerušená.

12:38

Drvivý tlak českého výberu stále trvá, ale želaný efekt v podobe gólu to neprináša.

12:17

Ofsajd prerušil tento útočný výpad Česka.

11:45

Veľký tlak českého výberu pokračuje ďalej. Rakúsko sa však úspešne bráni a znova dostáva puk do bezpečia.

11:03

Šanca pre Česko! Myšák tečovanym pokusom ohrozil rakúsku bránku, následne však defenzíva súpera zasiahla a odpálila puk do bezpečia!

10:39

Ale aj Rakúsk ovie porhoziť a to hlavne z rýchlych brejkov. Favorit zápasu tak nesmie nič podceniť.

10:15

Dostávame sa do druhej polovice prvej tretiny. Česko aj naďalej diktuje tempo hry, ale na úvodný presný zásah ešte čakáme.

09:44

Českí hokejisti kombinovali v útočnom pásme, k strele sa napokon dostal Přikryl, ale jeho pokus na bránku neprešiel.

08:59

Wraneschitz podržal puk vo svojej lapačke a Česko získava ešte buly v útočnom pásme.

08:10

Prvá tretina pokračuje v rýchlom tempe ďalej, pri puku je Česko a snaží sa o prechod do útočného pásma.

07:44

Je tu prvá reklamná prestávka.

07:12

Teraz sa Rakúsku podarilo získať puk na hokejky a oslobodiť sa. Česko sa musí rýchlo vrátiť späť do svojho obraného pásma.

06:36

Na obraze hry sa nič nemení, Česko aj naďalej poriadne bije súpera v jeho pásme. Gól je už zrejme na spadnutie.

05:15

Je tu prvá veľká šanca tohto zápasu! Mal ju český výber, keď sa s pukom natlačil pred bránku Raška, ale Wraneschitz zneškodnil jeho pokus. Ešte sa o dorážku snažil Novák, ale neuspel.

05:10

V tomto zápase sa hrá o veľa. Uvidíme, komu sa napokon podarí postúpiť do štvrťfinále, očakáva sa postup Česka.

04:39

Strela od Hašeho končí v lapačke brankára Rakúska. Česko ako favorit tohto zápasu momentálne diktuje tempo.

04:18

Zápas sa začal vo veľkom tempe, prerušení je minimálne. Snáď čoskoro uvidíme aj prvé zaujímavejšie šan­ce.

03:12

No a zasahovať teraz musel brankár Malík. Do zakončenia sa dostal Rossi, jeho pokus český brankár vyrazil na ochranú sieť a Rakúsko tak eešte získava buly v útočnom pásme.

02:46

Je tu ďalšie zakončenie od Česka, svojou strelou sa prezentoval Rychlovský, ale jeho pokus sa nevošiel medzi tri žrde.

02:11

K puku sa dostal Klikorka, jeho pokus švihom skončil na obrane súpera a Rakúsko vyváza puk do stredného pásma.

01:15

Zakrátko sa však český výber opäť dostáva pred súperovu bránku a rozbieha svoju kombináciu.

00:35

Lang posielal puk pred rakúsku bránku, ale nikto z jeho spoluhráčov nedokázal zakončiť a tak k žiadnemu ohrozeniu bránky nedošlo.

00:10

Prvá tretina tohto stretnutia je už v plnom prúde, buly vyhralo Rakúsko. To dnes nastupuje v bielych dresoch, Česko v červených.

00:01

Ako sme si už určite všetci zvykli, začiatok zápasu sa mierne posunie.

Prajem príjemný posledný večer v roku 2020 všetkým fanúšikom hokeja. Šampionát hráčov do 20 rokov pokračuje ďalej, vrcholia boje v základných skupinách. V základnej skupiny B nás o malú chvíľu čaká stretnutie Česka a Rakúska, po ktorom spoznáme postupujúceho do štvrťfinále z tejto dvojice. Veľkým favoritom je Česko, ale Rakúsko má rovnako o motiváciu postarané a tak verme, že uvidíme kvalitné a zaujímavé stretnutie. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným buly sa znova prihlásime.

Česko: N. Malík (Pařík) – Kučeřík (A), Kubíček, Svozil, Haš, Klikorka, Jiříček, Suhrada – Lang, Teplý, Myšák © – P. Novák, Vitouch, Raška – Přikryl, Beránek, Mužík – Najman (A), Rychlovský, Koffer

Rakúsko: Wraneschitz (Brandner) – Lindner (A), Necesany, Wimmer, Pfeffer, Posch, Pallierer, Kutzer – Kasper, Peeters, Rossi © – Hochegger, Harnisch (A), Thaler – Tschofen, Böhm, Wallner – Krainz, Unterweger, van Ee – Pauschenwein

Rozhodca: Garon, Kowalski – Foster, McGowan

Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentačné mužstvá do 20 rokov a to Česka a Rakúska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 20:00.

Vianočné sviatky sú už tradične spojené s hokejom a to konkrétne so šampionátom do 20 rokov, titul bude obhajovať Kanada. Tohto roku sa turnaj odohrá práve v kanadskom Edmontone. Skupinu B tvoria reprezentácie Švédska, Česka, Ruska, USA a Rakúska.

Silvester sa bude niesť v znamení vrcholenia bojov v základných skupinách. Práve v skupine B ešte nie je definitívne rozhodnuté o štvrťfinále. Česko má na svojom konte 3 body po prekvapivej výhre 2:0 nad Ruskom, ale vo zvyšných dvoch zápasoch so Švédskom a USA schytalo poriadne debakle (1:7 a 0:7) a tak bude v priamom súboji bojovať o štvrťfinále s Rakúskom. To ešte na turnaji nebodovalo ani raz, podľahlo USA výsledkom 11:0, Švédsku 4:0 a Rusku 1:7. Kedže sa v prípade rovnosti bodov berie do úvahy vzájomný zápas, stále môže Rakúsko postúpiť, ak zdolá v riadnom hracom čase Česko, ktorému tak na istý postup stačí aj jeden bod.

Favoritom tohto zápasu bude Česko, ale keďže aj Rakúsko má stále o čo hrať, nebude to ľahký zápas. Verme, že uvidíme zaujímavé stretnutie, pozývam vás na jeho sledovanie!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.