Majstrovstvá sveta do 20 rokov - Skupina A

29.12.2020 o 03:40

Slovensko
Slovensko
1-3-3-3
3 : 4
(1:1, 2:2, 0:0 - 0:1)
Nemecko
Nemecko
1-3-3-4

Slovensko dnes nehralo ideálny zápas. Síce dvakrát viedlo, ale Nemci dostali stretnutie do predĺženia, kde rozhodli. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobré ráno.

Najlepší hráči oboch tímov

Slovensko:
Dávid Mudrák

Nemecko: Florian Bugl

Koniec zápasu.

64:01

Nemecko dalo gól!
Presilovku Nemci využili. Hrali ju veľmi dobre a obranca MARIO ZIMMERMANN presnou strelou nahor prestrelil všetko pred sebou.

63:43

Tim Stützle poslal tvrdú ranu, obetavý blok predviedol Dominik Jendek.

63:18

Až teraz sa Slováci vyhodením cez všetky čiary oslobodili.

62:59

Tim Stützle prišiel o puk, ale Dominik Sojka pri vyhodení trafil iba Gnypa a Nemecko ostáva v pásme.

62:28

Vylúčenie v tíme Slovensko (Oleksiy Myklukha – 2 min., hákovanie).

62:03

John Peterka vyslal veľmi dobrý pokus v signalizovam vylúčení nášho hráča. Tesne minul bránku.

61:13

Roman Faith dostal prihrávku pred bránkovisko, ktorú mu v brejku poslal Oleksiy Myklukha. Gólman Florian Bugl sa stihol presunúť.

61:01

Znova Tim Stützle. Oleksiy Myklukha mu nestíhal, nemecký kapitán zakončil k žrdi, Šimon Latkóczy zasiahol.

60:29

Tim Stützle sa snažil individuálne niečo vymyslieť, ale Dávid Mudrák mu puk vypichol a poslal do stredného pásma.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Po 60 minútach je skóre nerozhodné, ideme do predĺženia. Dnes je to veľký boj a vyrovnaný duel, takže svojim spôsobom zaslúžene. Oba tímy majú po bode, my sme sa dostali na štyri a Nemci získali svoj prvý.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:46

Nemecko sa v závere snažilo hrať v našom pásme. Píska sa po súbojoch za našou bránkou, keďže puk zmizol pod korčuľami. Buly v našom obrannom pásme.

58:51

Tim Stützle bol zastavený, Juraj Slafkovský prešiel dopredu a streleckým pokusom tesne minul bránku Bugla. Vzápätí dobre strieľal Samuel Kňažko, avšak Matej Kašlík sa k dorážke nedostal.

58:20

Zakázané uvoľnenie Nemecka.

57:56

Nemci získali buly v našom pásme. Okamžite po vhadzovaní strieľal Tim Stützle a opečiatkoval brvno! Mali sme obrovské šťastie.

57:46

Výborný nemecký pressing nám robil problémy, nakoniec naši hráči puk aspoň pretečovali do stredného pásma, čo na chvíľu stačí.

56:57

Mario Zimmermann poslal od modrej prudké nahodenie, len tesne minul našu bránku. Šimon Latkóczy nemal ideálny výhľad.

56:23

Oleksiy Myklukha získal puk pri mantineli, prihral pred bránkovisko a Maroš Jedlička mal veľkú šancu. Florian Bugl jeho strelu zastavil, no asi ani sám nevedel akým spôsobom.

55:51

Tim Stützle si pripravil streleckú pozíciu medzi kruhmi, skvele sa s ním vrátil Martin Chromiak a zozadu mu puk odobral.

55:18

Juraj Slafkovský síce prečítal prihrávku Nemcov v strednom pásme, puk neposunul na spoluhráčov a nemohli sme ísť do rýchlej kontry.

54:46

Samuel Kňažko poslal od modrej prudké nahodenie. Steven Raabe ho obetavo zablokoval a ostal na ľade, pretože ho to nepríjemne trafilo do kolena. Už k nemu ide aj lekár.

54:11

Roman Faith osamotený za bránkou Bugla robil čo mohol, proti presile Nemcov nevymyslel nič a gólman puk prikryl pod lapačkou.

53:26

Steven Raabe si pripravoval streleckú pozíciu, dobre proti nemu vystúpil Jakub Kolenič a znemožnil nemeckému obrancovi zakončenie.

52:36

Maroš Jedlička sa takmer dostal k prihrávke pred bránkou, Oleksiy Myklukha ho hľadal veľmi dobre. Hru však čítal aj brankár Florian Bugl.

52:09

Matej Kašlík nahadzoval puk pred bránkovisko, zakončenie Florian Bugl vyrazil pred seba, no Marko Stacha už ako ďalší nedokázal puk pretlačil za čiaru.

51:46

Zakázané uvoľnenie Slovenska.

51:38

Nemecko sa vo štvorici dostalo do nášho pásma. Bolo to bez opici, takže sa na to aj pekne pozeralo, ale na naše šťastie skvele zasiahol proti prihrávke do bránkoviska Šimon Bečár.

51:13

Marko Stacha a Simon Jellúš si nerozumeli, prišli o puk. Dopredu ho potiahol Steven Raabe, ktorého nahodenie si znova našiel Latkóczy.

50:27

Manuel Alberg sa chcel individuálne dostať do nášho bránkoviska, čo sa mu nepodarilo. Následnú strelu od modrej vyslal Maximilian Glötzl a Šimon Latkóczy zasiahol.

49:49

Maroš Jedlička strieľal dvakrát po sebe. Najskôr minul bránku, následne proti jeho pokus zasiahol Florian Bugl a hru prerušil.

49:18

Zakázané uvoľnenie Nemecka.

48:29

Od modrej prišlo veľmi dobré nahodenie priamo na bránku. Šimon Latkóczy na to nevidel, reflexívne zasiahol a puk ho trafil.

47:40

Zakázané uvoľnenie Nemecka.

46:48

Dve šance. Najskôr mal veľkú Dominik Jendek, ktorý bol sám pri bránkovisko, ale Florian Bugl puk vyrazil a Roman Faith dorazil nepresne, no ešte väčšiu obstaral Manuel Alberg. Slovensko malo obrovské šťastie.

46:25

Slovensko je v plnom počte.

46:11

John Peterka poslal tvrdú ranu, Andrej Golian ju zablokoval a dopredu prešiel Juraj Eliaš, ktorý mieril nepresne.

44:49

Samuel Dubé vystrelil z pravého kruhu cez Mudráka celkom nebezpečne, no minul bránku. Puk išiel od nej dosť ďaleko.

44:25

Vylúčenie v tíme Slovensko (Simon Jellúš – 2 min., hákovanie).

44:12

Florian Elias mal veľmi dobrú streleckú pozíciu medzi kruhmi, naši hráči boli od neho ďaleko. Šimon Latkóczy znova musel zasahovať.

43:52

Oleksiy Myklukha získal puk v strednom pásme, prišiel mu pomôcť aj Maroš Jedlička. Po prekročení modrej čiary Slováci nezakončili.

43:25

Tim Stützle si nenašiel prihrávku pred našu bránku. Nemcom teda nevyšla kontra po našom kratšom pobyte v útočnom pásme.

42:27

Steven Raabe strieľal od modrej čiary, na bránku to neprešlo. Zrazený pokus skončil mimo ihriska. Vhadzuje sa v našom pásme.

41:53

Nemci nahodili puk do útočného pásma, ten sa pozdĺž mantinelu dostal von z tretiny.

41:17

Slovensko je v plnom počte.

41:12

Znova to dobre vymyslel Tim Stützle, tentoraz švihom strieľal pod brvno. Šimon Latkóczy dokázal zakročiť lapačkou.

40:37

Nemecko hrá presilovku, drží sa v útočnom pásme. Tim Stützle prihrával pred bránku, Florian Elias sa k puku nedostal.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Naďalej je to veľký boj. Slovensko hrá s Nemeckom zatiaľ 3:3. Oleksiy Myklukha nás poslal do vedenia, ale Tim Stützle vyrovnal a Nemci zareagovali aj na druhý zásah Mrázika v stretnutí. V prostrednej časti sa aj dosť vylučovalo.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:17

Vylúčenie v tíme Slovensko (Šimon Bečár – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

39:14

Nemecko dalo gól!
Štyri sekundy pred koncom vylúčenia Mrázika je vyrovnané. Simon Gnyp strieľal od modrej čiary, jemný teč predviedol FLORIAN ELIAS a puk skončil za Latkóczym.

38:41

Mario Zimmermann poslal strelu švihom, Šimon Latkóczy puk skryl v lapačke a nevrazil pred seba, nakoľko tam už číhal Samuel Dubé.

37:49

Andrej Golian sklepol puk za našu bránku a Slováci ho dokázali poslať cez všetky čiary až za Bugla.

37:18

Vylúčenie v tíme Slovensko (Michal Mrázik – 2 min., nedovolené bránenie).

37:13

Slovensko je v plnom počte.

36:43

Dominik Jendek v oslabení vyviezol puk do útočného pásma a dostal sa aj k strele, ale to Bugla výraznejšie nepreverilo.

35:41

Tim Stützle poslal dobrú prihrávku medzi kruhy a Florian Elias výborne z prvej strieľal k žrdi. Šimon Latkóczy zasiahol betónom.

35:13

Vylúčenie v tíme Slovensko (Oleksiy Myklukha – 2 min., nedovolené bránenie).

35:05

Dominik Jendek pred bránkou Nemecka prišiel o rukavicu, no videl puk ako smeruje do jeho súradníc, čiže pokračoval v hre a z otočky pálil do Bugla. Bola to obrovská možnosť.

34:41

Slovensko dalo gól!
Konečne sme hrali presilovku ako presilovku. Šimon Nemec poslal tvrdú ranu od modrej čiary, MICHAL MRÁZIK puk výborne tečoval a ten skončil v bránke. Tento slovenský útočník strieľa svoj druhý gól, dnes hrá veľmi dobre.

34:15

Michal Mrázik bol na konci peknej kombinácie našich hráčov, Florian Bugl jeho pokus k žrdi vystihol.

33:44

Vylúčenie v tíme Nemecko (Luca Münzenberger – 2 min., podrazenie).

33:22

Nemecko je v plnom počte. Slovensku táto presilovka vôbec nevyšla.

32:49

Samuel Kňažko nahodil puk od modrej čiary, tečovať ho dokázal jeden z našich útočníkov a Florian Bugl perfektne zasiahol lapačkou.

32:18

John Peterka už smeroval sám na kasu. Snažil sa zabrzdiť a „forsbergovsky“ zakončiť, Šimon Latkóczy to betónom vystihol.

31:55

Oleksiy Myklukha sa výborne vrátil, pretože Manuel Alberg mal takmer obrovskú šancu v oslabení. Nemecký hráč strieľal slabo do nášho brankára.

31:22

Vylúčenie v tíme Slovensko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

31:04

Nemecko je v plnom počte.

29:53

Túto presilovku hráme dobre, no dlho to bolo bez strely. Nakoniec strieľal Juraj Slafkovský tesne vedľa. Prihrával mu Samuel Kňažko, ktorý je späť v hre a našťastie v poriadku. To jeho zranenie ale nevyzeralo pôvodne dobre.

29:04

Vylúčenie v tíme Nemecko (Mario Zimmermann – 2 min., podrazenie).

28:13

Nemecko dalo gól!
TIM STÜTZLE ukazuje svoju extratriedu. Prebral si puk za vlastnou bránkou, prešiel ako nôž maslom celé ihrisko. Jeho zakončenie Šimon Latkóczy vyrazil pred seba a Šimon Bečár si nešťastne puk nasmeroval do vlastnej bránky.

27:51

Tim Stützle prihrával do bránkoviska, no Manuel Alberg sa k puku nedostal. Skvele hokejkou zareagoval Šimon Latkóczy.

27:18

Na začiatku presilovky sa puk nebezpečne odrazil pri našom bránkovisku, John Peterka sa k nemu nedostal. Potom sme sa oslobodili vyhodením a Nemci sa vzápätí previnili ofsajdom.

26:39

Vylúčenie v tíme Slovensko (Dominik Jendek – 2 min., držanie).

26:33

Plné ruky práce mal Šimon Latkóczy aj tentoraz. Stihol sa presunúť v bránkovisku, pretože prihrávku cez os zakončoval do jeho protipohybu Justin Volek.

26:17

Samuel Dubé predviedol veľmi dobrý teč strely od modrej čiary, skvele zasiahol Šimon Latkóczy.

25:42

Dominik Sojka a Maroš Jedlička sa snažili zakončiť, ich kombinácia nevyšla. Na druhej strane Manuel Alberg obišiel bránku, Šimon Latkóczy si dal pozor.

Samuel Kňažko ostáva po súboji v strednom pásme na ľadovej ploche. Enrico Henriquez-Morales ho poslal na mantinel, ale trafil jeho koleno a náš kapitán má zdravotné problémy, od bolesti päsťou udrel niekoľkokrát do ľadu. Z neho odišiel za pomoci. Verme, že to nebude vážne. Prvé obrázky ale nevyzerali vôbec dobre.

25:09

Zakázané uvoľnenie Nemecka.

24:48

Šimon Latkóczy strelu vyrazil pred seba, pred bránkoviskom nastal veľký závar. Puk sa nebezpečne pohyboval, za čiaru sa našťastie nedostal.

24:14

Slováci poslali dve dobré nahodenia do bránkoviska súpera, neujali sa. Nemci prešli dopredu, Florian Elias sa dral do gólovej šance. Puk neprešiel za nášho gólmana.

23:25

Florian Bugl musel znova zasahovať, opäť mal dobrú pozíciu Oleksiy Myklukha, ktorého zakončenie tentoraz neprešlo do bránky.

23:10

Slovensko dalo gól!
Juraj Eliaš získal puk v našom pásme, Jakub Kolenič okamžite prihral za obrancov súpera a OLEKSIY MYKLUKHA svoj samostatný nájazd premenil na gól.

22:58

Jakub Kolenič sa po pravom krídle dostal do útočného pásma, zastavil ho nešťastne až čiarový rozhodca.

22:18

Simon Gnyp vymýšľal s pukom na ľavom krídle, jeho zrazené zakončenie smerovalo na ochrannú sieť. Šimon Latkóczy sa za pukom len obzrel.

21:39

Nemecko rýchlo prešlo do nášho pásma, Tim Stützle s ďalšou strelou, no tentoraz do bočnej siete.

21:12

Samuel Kňažko potiahol puk do útočného pásma, Juraj Slafkovský prihrával pred bránkovisko, kde bol voľný Chromiak, ale výborne zasiahol Maximilian Glötzl.

20:13

Michal Mrázik mal hneď na úvod tretiny streleckú pozíciu, lenže švihom mieril nad brvno bránky Bugla.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Tim Stützle otváral skóre, ale Michal Mrázik vyrovnal v oslabení. Nemecko je zatiaľ o niečo aktívnejším tímom, Slováci ale o veľa nezaostávajú a tiež malo šance. Každopádne, o tri body to bude ešte veľký boj, ktorý dúfajme, že vyhráme my.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:30

Slováci sa nedostali k strele pred bránkou súpera, na druhej strane nám zavaril Florian Elias a našťastie mu puk v rozhodujúcom momente ušiel z hokejky.

18:42

Martin Chromiak a Juraj Slafkovský išli do kontry dvoch proti jednému. Prvý menovaný to zobral na seba a z mierneho uhlu trafil vonkajšiu časť žrde.

18:01

Manuel Alberg strieľal z pravého kruhu okolo jedného z našich hráčov. Ten puk tečoval na ochrannú sieť. Šimon Latkóczy nemusel zasahovať.

17:04

Nemecko veľmi jednoducho prešlo do útočného pásma. Tim Stützle ostal voľný medzi kruhmi, kde aj dostal prihrávku. Našťastie pre nás nezamieril lepšie ako do stredu, kde stál Šimon Latkóczy.

16:33

Zakázané uvoľnenie Slovenska.

16:18

Samuel Dubé mal dobrú pozíciu na pravom kruhu, strelu švihom smerom nahor znova vyriešil Šimon Latkóczy.

15:22

Martin Chromiak si prebral puk pred bránkou súpera, ale ušiel mu a nemal to na strelu. Následne strieľal nepresne Šimon Bečár.

14:54

Florian Bugl vyrazil strelu od modrej pred seba, okamžite ho chcel dorážkou prekonať Simon Jellúš, čo sa bohužiaľ nepodarilo.

14:23

Michal Mrázik sa sprava dostal do útočného pásma, prihral pred bránku, kde mal veľkú šancu Roman Faith- Zblízka trafil Bugla.

13:26

Strela od modrej čiary bola zrazená, takmer sa do veľkej šanci dostal Jakub Kolenič, ktorého v poslednej chvíli zastavil Simon Gnyp.

12:44

Maroš Jedlička prihrával pred bránku Bugla, lenže Dominik Sojka a ani Oleksiy Myklukha sa k zakončeniu nedostali.

12:23

Jan-Luca Schumacher nahodil za našu bránku, výborne hru čítal Šimon Nemec a založil slovenskú akciu.

11:46

Tim Stützle prihrával pred našu bránku, John Peterka si puk nenašiel. Slováci ho dostali do útočného pásma, nie je to icing.

10:54

Ďalší ofsajd slovenských hráčov. Naši po góle hrajú aktívnejšie. Verme, že postupom času budeme diktovať tempo hry.

10:08

Slovensko je v plnom počte.

10:07

Slovensko dalo gól!
Vyhrali sme buly v strednom pásme. Simon Jellúš si prihrávku od mantinelu nespracoval, ale tá prešla do útočnej tretiny a MICHAL MRÁZIK sa k puku dostal pri bránkovisku. Backhandom prekonal Bugla ešte v oslabení. Opakované zábery ukázali, že Mrázik bol v ofsajde, čiže gól nemal platiť, no platí a už to teda viac neriešme – 1:1.

09:41

Nemci si dobre hodili puk, potom Simon Gnyp zaváhal a Slováci dokázali vyhodiť cez všetky čiary.

09:05

Julian Chrobot mieril z mierneho uhlu pod brvno, výborne zrazil puk na ochrannú sieť Dávid Mudrák.

08:41

Mario Zimmermann poslal veľmi dobrý pokus, svojou rukou alebo ramenom zasiahol Šimon Latkóczy, inak by bolo veľmi zle.

08:08

Vylúčenie v tíme Slovensko (Oleksiy Myklukha – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

08:04

Ďalší ofsajd na našej strane. Juraj Slafkovský celkom pomaly ťahal akciu, Martin Chromiak bol v útočnom pásme skôr ako puk.

07:22

Roman Faith vnikol do útočného pásma, zastavilo ho ofsajdové postavenie. Vhadzovať sa teda bude v strednom pásme.

06:53

Slovensko sa musí viac tlačiť pred bránku súpera, zatiaľ sme sa poriadne nedostali na dostrel Bugla. Vyslali sme iba dve strely.

06:08

John Peterka sa síce dostal do útočného pásma, ale jeden z jeho spoluhráčov v ňom bol skôr, preto sa pískal ofsajd.

05:39

Nemecko dalo gól!
Elias sa natlačil k bránkovisku, zakončil do bočnej siete. Následne sa puk dostal na modrú čiaru, nahodenie tečoval TIM STÜTZLE a Šimon Latkóczy prvýkrát na turnaji inkasuje.

05:23

Juraj Slafkovský sa natlačil do bránkoviska súpera, Florian Bugl proti jeho zakončeniu zblízka zasiahol, výborne zmenšil strelecký uhol.

04:55

Enrico Henriquez-Morales na zadnom mantineli nezískal puk, dobre pred ním zasiahol kapitán Samuel Kňažko.

04:03

Roman Faith temer zastavil prihrávku pri rozohrávke súpera, puk sa odrazil znova k Nemcom. Tí začínajú spoza vlastnej bránky.

03:24

Andrej Golian zasiahol za našou bránkou, následnú prihrávku nezvládol ideálne. John Peterka takmer strieľal spomedzi kruhov.

02:34

Marko Stacha nerozohráva ideálne, no zabojoval ešte Dominik Jendek a získal puk. Slováci sú v úvode opatrenejší, zatiaľ sme sa nedostali do plynulej akcie.

01:54

Zakázané uvoľnenie Slovenska.

01:09

Roman Faith prečítal prihrávku pred naše bránkovisko. Nemecko aj tak ostalo v útočnom pásme, na úvod sa snaží byť aktívne.

00:30

Nemci sa dostali do prvej akcii, po prechode do nášho pásma sa puk odrazil na striedačku a vhadzuje sa v strednom pásme.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Latkóczy (A) (Hlavaj) – Mudrák, Golian ©, Bečár, Kňažko, Nemec, Stacha, Petrovický, Turan – Faith, Jellúš, Mrázik – Chromiak, Kašlík, Slafkovský – Sojka, Myklukha, Jedlička – Kolenič, Jendek, Eliaš.

Nemecko: Bugl (Tiefensee) – Gnyp, Glötzl, Zimmermann, Münzenberger, Raabe – Chrobot, Dubé, Alberg – Elias, Stützle ©, Peterka (A) – Volek, Schumacher, Henriquez-Morales..

Slovensko čaká tretí zápas na MSJ 2021 a tentoraz budeme favoritom. Doposiaľ môžeme byť s výsledkami a predvedenou hrou spokojní, pretože zverenci trénera Róberta Petrovického na úvod porazili Švajčiarsko tesne 1:0, keď rozhodol Roman Faith a roletu zatiahol v bránke Šimon Latkóczy, vychytal čisté konto. Potrápili sme aj Kanadu. Výbornou hrou v defenzíve sme súpera dlho držali na tesno, ten vyhrával iba 1:0. Po našej chybe v závere zvýšil na 2:0, avšak Martin Chromiak využil presilovku a v závere sme mohli aj vyrovnať. Nakoniec „javorový list“ pridal tretí góly a získal tri body, no nemajú vôbec za čo hanbiť. S topfavoritom turnaja sme odohral skvelý duel.

Na čele našej produktivity to nie je nejako nabité, keďže sme sa presadili iba dvakrát. Roman Faith má ale bilanciu 1+1 a iba 16-ročný obranca Šimon Nemec zas 0+2. Jeden gól strelil spomínaný Chromiak. Brankár Latkóczy neinkasoval ani raz, Samuel Hlavaj dvakrát z 22 striel.

Nemecko odohralo prvé dva zápasy s 15 hráčmi, pretože ostatní ostali v karanténe kvôli pozitívnym testom na COVID-19. Najskôr síce srdnato bojovali so silným Fínskom a podľahli mu 3:5, ale potom prišiel obrovský debakel 2:16 od Kanady. Nemci mali menej striel aj hráčov ako im Kanada nasúkala gólov. Hlavne kvôli týmto okolnostiam a nabitému programu sú Slováci v tomto dueli favoritom. Na čele produktivity tímu sa nachádza štvorbodový Florian Elias (2+2).

Ak Slovensko vyhrá, tak si prakticky zabezpečí postup do štvrťfinále a dokonca to môže byť aj z tretieho miesta.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 03:30.

Slovensko

 • Latkóczy (Hlavaj)
 • Mudrák (A)
 • Golian
 • Bečár
 • Kňažko (C)
 • Nemec
 • Stacha
 • Petrovický
 • Turan
 • Faith
 • Jellúš
 • Mrázik (A)
 • Chromiak
 • Kašlík
 • Slafkovský
 • Sojka
 • Myklukha
 • Jedlička
 • Kolenič
 • Jendek
 • Eliaš

Nemecko

 • Bugl (Tiefensee)
 • Gnyp
 • Glötzl
 • Zimmermann
 • Münzenberger
 • Raabe
 • Chrobot
 • Dubé
 • Alberg
 • Elias
 • Stützle (C)
 • Peterka (A)
 • Volek
 • Schumacher
 • Henriquez-Morales