Majstrovstvá sveta do 20 rokov - Skupina B

7 : 1
(1:1, 3:0, 3:0)
Česko
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Švédsko sa aj v poslednej tretej tretine dokázalo presadiť hneď trikrát a tak stanovilo konečný výsledok tohto zápasu na 7:1! No, kto by to bol po prvej tretine povedal. Tá bola veľmi vyrovnaná a vyzeralo to, že Česko bude s favorizovaným Švédskom držať krok. To sa napokon nestalo a Švédi si pohodlne pripísali prvé tri body do tabuľky.

Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc!

59:38

Hneď niekoľko dôležitých zákrokov predviedol brankár Malík, zatiaľ je to stále 7:1!

59:01

Švédsko hrá presilovku o dvoch hráčov! Tak uvidíme, či ju zúžitkuje na ôsmy gól v tomto zápase.

58:22

Vylúčenie v tíme Česko (Stanislav Svozil – 2 min., faul lakťom).

58:22

Vylúčenie v tíme Česko (Filip Přikryl – 2 min., hákovanie).

58:01

Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny a tak aj tohto zápasu.

57:37

Švédsko dalo gól!

Je tu ďalšia využitá presilovka švédskeho výberu do 20 rokov! Švédsko sa úspešne usadilo v útočnom pásme, k puku sa dostal NOEL GUNLER a parádnou strelou švihom prekonáva bezmocného Malíka – 7:1!
Asistencie: Victor Söderström.

56:13

Je tu ešte švédska presilovka v závere zápasu. Uvidíme, či ju Tri korunky dokážu zúžitkovať v presný zásah.

56:03

Vylúčenie v tíme Česko (Adam Najman – 2 min., hrubosť).

55:31

Holmströmov individuálny výpad nebol úspešný, pohodlne ho zastavil brankár Malík. Ten dnes síce inkasoval 6 gólov, ale predviedol aj veľa dôležitých zákrokov.

54:28

Švédi aj naďalej kombinujú v útočnom pásme, možno sa ešte dočkáme presného zásahu. Česko bude musieť túto prehru veľmi rýchlo hodiť za hlavu.

54:06

Čoskoro sa dostaneme do záverečnej časti tohto zápasu. Švédsko napokon pohodlne naplní papierové predpoklady ako favorit zápasu.

53:22

Toto je už poriadny debakel pre český výber. Švédsko je stále pri chuti a ešte sa snaží niečo zaujímavé vymyslieť.

52:22

Švédsky gólostroj sa ešte nezastavil! Česko nezvládlu situáciu pred svojou bránkou, pod tlakom napokon inkasuje šiesty gól v tomto zápase. Presne pred bránku dostal presnú prihrávku OSCAR BJERSELIUS a z blízka prekonal českého brankára – 6:1!
Asistencie: Tobias Björnfot, Zion Nybeck.

51:07

Ofsajd zastavil český výber v jeho útočnom výpade.

50:05

Dostávame sa do druhej polovice poslednej tretej tretiny. Predchádzajúca presilovka Česku vôbec nevyšla, Švédsko pokračuje v zodpovednom výkone.

49:10

Švédsko v plnom počte.

48:53

Zatiaľ sa však Švédsko bráni úspešne a dostáva puk do bezpečia.

47:20

Česko hrá presilovku a má tak ešte šancu trocha skorigovať výsledok.

47:10

Vylúčenie v tíme Švédsko (Emil Heineman – 2 min., podrazenie).

46:04

Švédsko teda vyhráva už 5:1 a tu už niet pochýb o osude zápasu. Snáď však ešte niečo zaujímavého do jeho konca uvidíme.

45:04

Táto švédska presilovka predsa len končí gólom! Raymond poslal od modrej čiary puk pred českú bránku, tam sa ho zmocnil ELMER SÖDERBLOM, ktorý krásne oklamal Malíka a puk dostáva do siete – 5:1!
Asistencie: Lucas Raymond, Victor Söderström.

44:05

Švédsko navyšuje svoju aktivitu počas presilovku a nebyť Malíka, mohol padnúť už piaty gól do českej bránky!

43:55

Vylúčenie v tíme Česko (Stanislav Svozil – 2 min., držanie).

43:20

Stále sa hrá prevažne v útočnom pásme Švédska. Tri korunky tak všetko úspešne kontrolujú a smerujú za troma bodmi.

42:52

Malík sa musel mať na pozore! Nybeckovo zakončenie dokázal vyraziť do bezpečia, ale následne si poradil aj so strelou Olaussona!

42:20

Prípadný ďalší útok musí teraz Švédsko zakladať až z vlastného pásma.

41:50

Švédi sú aj naďalej pri puku a kombinujú v útočnom pásme. Česko to vôbec nevyhovuje a musia sa teda brániť, pričom by potrebovalo útočiť.

41:19

Po prihrávke sa o zakončenie postaral Gunler, ale jeho strelecký pokus nebol presný a českú bránku nijak neohrozil.

40:46

K puku sa už dostáva Švédsko, ktoré sa postupne presúva do útočného pásma.

40:10

Posledná tretia tretina tohto stretnutia je už v plnom prúde. Česko vyhralo buly, podarí sa tomuto výberu ešte zdramatizovať celý zápas?

40:01

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!

Minulosťou je už aj prostredná časť tohto zápasu. Druhá tretina bola pre Švédsko ako z rozprávky, postupne do českej bránky padli tri góly a to dokonca jeden dali Švédi v oslabení. Postupne sa presadili v tejto tretine Sundsvik, Heineman a Niederbach. Švédsko tak vyhráva po dvoch tretinách 4:1 a o zápase vyzerá byť rozhodnuté.

Posledná tretia tretina sa začne približne o 21:55.

40:00

39:01

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:26

Švédi získali navyše v závere druhej tretiny presilovku, zatiaľ sa však výrazne v útočnom pásme nepresadili.

38:05

Sme už v záverečnej časti druhej tretiny. Uvidíme, či ešte príde nejaký ten zaujímavý moment.

37:59

Vylúčenie v tíme Česko (Jakub Rychlovský – 2 min., faul lakťom).

37:11

Švédi pokračujú vo svojej aktivite a pohode a takmer bol z toho aj piaty gól! Výborne však zasiahol brankár Malík.

36:05

No a vyzerá byť pomaly rozhodnuté! Švédsko dáva svoj štvrtý gól v tomto zápase a to je pre Česko veľmi ťažký úder. Opäť prišlo zaváhanie českej obrany pred vlastnou bránkou, na odrazený puk od zadného mantinelu reagoval úspešne THEODOR NIEDERBACH a ten ho upratal do siete – 4:1!
Asistencie: Philip Broberg, Elmer Söderblom.

35:15

Švédsky kapitán Broberg sa dostal k puku, ale jeho strela bola zblokovaná do bezpečia.

34:15

Pomaly sa dostávame do záverečnej časti druhej tretiny. Tá zatiaľ jednoznačne vychádza švédskemu výberu, ktorý dvakrát skóroval a vyhráva 3:1!

33:45

33:25

Švédom sa darí úspešne brániť a znova dostávajú puk cez všetky čiary do bezpečia.

32:10

Česko tak ešte pokračuje vo svojej presilovke, snaží sa odčiniť ten gól.

31:55

Ale pozor! Česko hralo presilovku, ale napokon inkasuje gól! Veľmi zlá rozohrávka pri striedačke, k puku sa dostal EMIL HEINEMAN a ten svoj samostatný únik na Malíka pretavil gól, keď puk dostal pomedzi brankárove betóny – 3:1!

31:45

Vylúčenie v tíme Švédsko (Simon Holmström – 2 min., podrazenie).

31:44

Holmström mohol navýšiť švédske vedenie! Napokon však Malík úspešne zasiahol svojim betónom.

31:22

Hra sa teraz trocha upokojila. Švédsko sa po zisku puku nemusí nikam ponáhľať, snaží sa o postupnú rozohrávku.

31:05

Česko je teraz trocha rozhádzané, ale stále nemá nič stratené. Je tu ešte polovica druhej a celá tretia tretina. Stať sa tak môže ešte naozaj čokoľvek.

30:10

Dostávame sa do druhej polovice prostrednej tretiny. Švédsko pred malou chvíľou využilo presilovku a momentálne tak vyhráva 2:1!

29:08

Krátko pred koncom presilovky ju Švédsko napokon dokázalo využiť a otáčajú vývoj zápasu vo svoj prospech! V skrumáži pred českou bránkou sa najlepšie zorientoval ALBIN SUNDSVIK, ktorý dostal puk odrazený od mantinely do siete – 2:1!
Asistencie: Simon Holmström, Philip Broberg.

28:47

Česko dostáva puk cez všetky čiary do bezpečia.

28:38

Už sa pokračuje ďalej a napokon sa vylučovalo na českej strane. Je tu teda prvá presilovka Švédov v tomto zápase.

27:28

Vylúčenie v tíme Česko (Michael Krutil – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

27:28

Po ofsajde nasleduje reklamná prestávka.

27:05

Malík si pred malou chvíľou pripísal úspešný zákrok a následne sa Česko s pukom presúva do útočného pásma.

26:38

Pod tlakom posiela český výber do 20 rokov puk na zakázané uvoľnenie.

26:15

Hra sa terza otočila na druhú stranu a aktívnejšie je Švédsko. Snáď čoskoro uvidíme ďalšie zaujímavé momenty a prípadne aj presný zásah.

24:58

Skrumáž pred českou bránkou! K odrazenému puku sa potom dostal Johansson, ale jeho strelecký pokus nebol úspešný.

24:12

Česko dlhšiu dobu operovalo v útočnom pásme, ale žiadna zaujímavá šanca z toho nepramenila. Švédsko je teraz trocha pasívnejšie.

23:51

Už sledujeme rýchle útočné výpady na oboch stranách, ale je tu neprenosť na hokejkách. Obaja brankári sú tak momentálne bez práce.

23:18

Zatiaľ však čakáme na prvý zaujímavejší moment v druhej tretine. Verme, že čoskoro sa to zmení a uvidíme podobný obraz hry ako v prvej tretine.

22:37

Český hokejista Klikorka sa odhodlal k strele, ale jeho pokus nebol presný a minul tri žrde súperovej bránky.

22:16

Pri puku je momentálne Švédsko, ktoré sa po ubránení súperovej presilovky snaží aktívne presadiť v útočnom pásme.

21:50

21:17

Ani Teplému sa nepodarilo prekonať švédskeho brankára. Švédi zatiaľ zvládajú oslabenie výborne, oveľa lepšie ako to prvé.

20:43

Lang preveril svojou strelou pozornosť brankára Alnefelta, ktorý si pripisuje úspešný zákrok.

20:10

Druhá tretina tohto stretnutia je už v plnom prúde, Česko pokračuje vo svojej početnej výhode o jedného hráča.

20:01

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!

Úvodná tretina stretnutia medzi Švédskom a Českom na šampionáte do 20 rokov sa práve skončila. Napokon sme v nej videli dva presné zásahy, keď najprv išlo do vedenia Česko po góle Myšáka, ale prakticky ihneď Švédsko odpovedalo gólom Costmara. Sledovali sme zaujímavú prvú tretinu, ktorá bola vyrovnaná. Uvidíme, ako to bude v tej druhej, začne sa približne o 21:00.

20:00

19:55

Česko hrá presilovku o dvoch hráčov! Je však veľmi krátka a zostane tak zrejme nevyužitá.

19:50

Vylúčenie v tíme Švédsko (Ludvig Hedström – 2 min., podrazenie).

19:27

Zatiaľ druhá presilovka českého výberu nie je vôbec úspešná. Česko má problém sa udržať v útočnom pásme.

19:01

Prebieha posledná minúta prvej tretiny!

18:10

Česko hrá svoju druhú presilovku v tomto zápase. Uvidíme, či bude rovnako úspešná ako tá prvá.

17:57

Vylúčenie v tíme Švédsko (Tobias Björnfot – 2 min., nedovolené bránenie).

17:12

Ani jeden z celkov teraz neuspel v útočnom pásme a tak sledujeme veľký boj o puk po rohoch klziska.

16:38

Opäť sa hra rýchlo presúva u jednej strany na druhú. Dočkáme sa do prestávky ešte presného zásahu?

15:50

Po krátkej prestávke sa už pokračuje ďalej. Pomaly sa dostávame do záverečnej časti prvej tretiny.

15:26

Nasleduje reklamná prestávka.

15:17

Ale zakrátko je pri puku znova Česko a to sa snaží o postupný prechod do útočného pásma.

14:52

Česko teraz dokázalo pritlačiť súpera, ale k žiadnej zaujímavej strele to neviedlo. Švédsko už získava puk na svoje hokejky.

14:13

Vitouch sa dostal k puku a snažil sa natlačiť pred švédsku bránku, napokon sa však do žiadneho zaujímavého zakončenia nedostal.

13:51

Oba tímy sa po strate puku snažia o vysoké napádanie súperovej rozohrávky. Uvidíme, čo nám zvyšok prvej tretiny ešte ponúkne.

13:15

Momentálne je pri puku Švédsko, ktoré sa snaží o prechod do útočného pásma.

12:48

Pokračuje sa už ďalej, oba tímy sa snažia aj naďalej hrať vo vysokom tempe a robiť svojmu dnešnému súperovi nepríjemnosti.

11:58

Hra sa prerušila! Skúmalo sa u videa, či predsa len tá Teplého strela nebola gólová a zákrok brankára prišiel až v čase, keď bol puk za bránkovou čiarou. Napokon však platí predbežný stav 1:1!

11:30

Na pozore sa musel mať švédsky brankár Alnefelt! Teplý sa dostal do ideálnej streleckej pozície, ale Alnefelt jeho strelu ukryl vo svojej lapačke!

11:10

Dostávame sa do druhej polovice úvodnej tretiny. V rýchlom slede sme vieli góly na oboch stranách a zatiaľ to vyzerá, že dnes nás čaká zaujímavé a zrejme aj vyrovnané stretnutie.

10:46

Česko sa dlho z vedenia neradovalo! Švédsko priam bleskovo za pár sekúnd dokázalo odpoveď, keď sa rýchlo po buly presunulo do útočného pásma, Söderström poslal krásnu prihrávku pred českú bránku a ARVID COSTMAR len šikovne položil hokejku do dráhy puku a ten sa upratal do siete – 1:1!
Asistencie: Victor Söderström, Ludvig Hedström.

10:14

Česko dalo gól!

A je tu otvárací gól tohto stretnutia! Česko hralo vôbec svoju prvú presilovku v tomto zápase a tú dokázalo zúžitkovať na svoj prvý gól na tomto šampionáte. Na konci úspešnej kombinácie stál pred bránkou zle pokrytý JAN MYŠÁK a ten doklepol puk do siete – 0:1!
Asistencie: Jaromír Pytlík, Michal Teplý.

09:50

Vylúčenie v tíme Švédsko (Alexander Holtz – 2 min., nedovolené bránenie).

09:33

Ofsajd, ktorým sa previnil švédsky výber a hra je tak na malý moment prerušená.

09:15

Dlhý tlak súpera už prerušil český brankár Malík, ktorý si pripisuje ďalší úspešný zákrok. Švédsko získava buly v útočnom pásme.

08:51

Rušno bolo pred českou bránkou! Švédi sa nebezpečne natlačili pred Malíka, ale Olausson z dorážky neuspel! Švédsky tlak však pokračuje ďalej.

08:38

Po krátkej pauze pokračuje prvá tretina ďalej. Hra sa momentálne sústreďuje v útočnom pásme Švédska, ktoré má už podstatnú časť na vrch.

08:11

Puk skončil na švédskej striedačke, hra je prerušená a na rade je prvá reklamná prestávka.

07:35

Na pozore sa potom musel mať aj brankár švédskeho výberu, ale aj on si poradil so zakončením súpera a puk dostáva do bezpečia.

06:53

Malík musel zasahovať proti tvrdej strele z uhla, puk dostal mimo svojej bránky a švédsky tlak ešte pokračuje ďalej.

06:15

Po rýchlom českom brejku sa podarilo zakončiť Novákovi, ale jeho strelecký pokus smeroval mimo troch žrdí Alnefeltovej brány.

05:22

Hra má aj naďalej veľmi vysoké tempo, útočné výpady sa striedajú na oboch stranách. Postupne pribúdajú aj zaujímavé zakončenia.

04:48

Po dlhšej dobe sa hra prerušuje. Malík radšej v skrumáži pokryl puk a Švédsko tak ešte získava buly v útočnom pásme.

04:27

No a to sa mu aj podarilo! S pukom sa pred Malíka dokázal natlačiť Olausson, ale jeho bekhend český brankár úspešne pokryl!

04:10

Pri puku je Švédsko a pokúša sa vpadnúť do útočného pásma.

03:45

Je tu prvý zaujímavejší moment zápasu a postaral sa oň český výber! Gut vybojoval puk a následne prihral na Nováka, ale jeho tvrdá strela končí tesne vedľa súperovej bránky!

02:49

Už dlhšiu dobu sa neprerušuje, sledujeme svižný hokej hore-dole. Je to typický obraz hry v tejto kategórii, vysoké nasadenie oboch celkov od úvodného buly.

02:11

Sledovali sme rýchly brejk českého výberu, o zakončenie sa postaral Teplý, ale jeho strela je nepresná.

01:46

Po vyhratom buly Česko kombinovalo v útočnom pásme, strela od modrej v podaní Krutila nebola nijak nebezpečná.

01:30

Puk je zrazený na ochranú sieť, vhadzovať sa bude v útočnom pásme Česka. Zatiaľ ani jeden z brankárov nemusel zasahovať.

01:15

K puku sa dostal švédsky hokejista Söderblom, ale jeho nahodenie nebolo úspešné. K puku sa dostal Kučeřík a ten ho rozohráva na svojich spoluhráčov.

00:38

Oba celky už skúsili výpad do útočného pásma, ale nepodarilo sa im ohroziť bránku súpera.

00:10

Prvá tretina tohto stretnutia je už v plnom prúde, úvodné buly vyhralo Švédsko, ktoré dnes nastúpilo v žltých dresoch, Česko hrá v bielo-červenej farbe.

00:01

Oba reprezentačné celky máme už prítomné na ľadovej ploche, rovnako aj rozhodcovská štvorica je na ľade, prvá tretina sa tak čoskoro začne. Prajem príjemný športový zážitok!

Prajem príjemný sviatočný hokejový večer. Šampionát hokejistov do 20 rokov dnes pokračuje ďalej, Westerner Park Centrium bude hostiť stretnutie skupiny B medzi Švédskom a Českom. Favoritom tohto zápasu sú Švédi, ktorí obhajujú bronzové medaile, ale úvod šampionátu vie priniesť rôzne prekvapenia. Verme, že uvidíme zaujímavé stretnutie. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným buly sa opäť prihlásime.

Švédsko: Alnefelt (Wallstedt) – Björnfot (A), Broberg ©, Söderström (A), Johansson, Hedström, Brännstam, Andrae – Holtz, Raymond, Sundsvik – Costmar, Holmström, Gunler – Heineman, Niederbach, Söderblom – Bjerselius, Olausson, Wikström – Nybeck

Česko: N. Malík (Pařík) – Kučeřík (A), Krutil, Svozil, Haš, Klikorka, Jiříček, Suhrada – Lang, Teplý, Myšák © – Přikryl, Pytlík, Mužík – P. Novák, Gut, Vitouch – Rychlovský, Najman (A), Koffer – Beránek

Rozhodca: Campbell, Labonté – Deschamps, Wyonzek (všetci CAN)

Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentačné mužstvá do 20 rokov a to Švédska a Česka. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 20:00.

Vianočné sviatky sú už tradične spojené s hokejom a to konkrétne so šampionátom do 20 rokov, titul bude obhajovať Kanada. Tohto roku sa turnaj odohrá práve v kanadskom Edmontone. Skupinu B tvoria reprezentácie Švédska, Česka, Ruska, USA a Rakúska.

Švédsko patrí tradične medzi hlavných favoritov na zisk minimálne medaile. Tri korunky minulý rok vybojovali bronz, keď porazili Fínsko 3:2 a určite aj tento rok má Švédsko smelé ambície. Práve od skončenia súboja o tretie miesto na minuloročnom šampionáte táto reprezentácia neodohrala žiadne oficiálne stretnutie.

Česko by tak ako vždy nemalo mať veľké problémy s postupom do štvrťfinále. Práve toto bol pre český výber do 20 rokov strop na minulom šampionáte, keď podľahli práve Švédsku vysoko 5:0. Česko stihlo pred turnajom odohrať jeden prípravný zápas, v ktorom vysoko porazilo našu reprezentáciu 6:0.

Podľa vypísaných kurzov je favoritom zápasu Švédsko. Podarí sa mu naplniť papierové predpoklady, alebo sa dočkáme prekvapenia? Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.