HC Košice
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

My Vám ďakujeme za pozornosť pri sledovaní textového prenosu a prajeme ešte pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia!

Michalovce si v predvianočnom kole vo východniarskom derby poradili s Košicami po výsledku 3:1. Dukla po väčšine duelu lepším celkom, rozhodli góly legionárov v druhej tretine.

59:59

Dukla Michalovce dala gól!
Zemplínčania to ešte stihli, VILLE JUHANI KORHONEN dopravil puk do prázdnej brány.

Asistencie: Antti Erkinjuntti, Mark Louis.

59:41

Reway triafa iba protihráča, Michalovčania sa dokázali oslobodiť bez icingu.

59:15

Dominik Riečický je už na striedačke! Šiesti košickí korčuliari na ľade!

59:00

Minúta do konca riadneho hracieho času.

58:47

Piati Košičania na ľade sa pred buly ešte na niečom dohovárali. Podarí sa im vyrovnať?

58:46

Oddychový čas hostí.

58:46

Icing Košíc, ktoré tak strácajú cenné sekundy a navyše nemôžu ani striedať.

58:15

Baránek padá po kľučke na os ihriska, rozhodcovia mlčia aj teraz! Michal Chovan sa hnevá a môže byť rád, že za nešportové správanie nie je vylúčený práve on.

58:00

Dve minúty do konca riadneho hracieho času.

57:39

Domáci v útoku, bude sa vhadzovať po ľavej ruke Riečického.

57:10

Mark Louis v poslednej chvíli zabránil Jokeľovi v zakončení, ktorý by sa už rútil na Tomeka.

56:51

Druhýkrát za pol minútu je tu zakázané uvoľnenie Michaloviec.

56:12

Deje sa tak až teraz, po temer deviatich minútach tu máme čerstvé prerušenie. A s ním reklamnú prestávku.

56:00

Štyri minúty do konca, Regenda čaká na naskočenie späť na ľad dobrých šesť minút.

55:40

Martin Reway z dorážky netriafa odkrytú bránu! Z opakovaných záberov sa zdá, že Tomek predviedol zákrok dňa.

55:16

Baránek sa motal okolo svojej modrej, na útočnej čiare hľadá Rewaya.

54:54

Vyrážačka košického gólmana v permanencii, puk zostáva na ľade, neprerušuje sa.

54:12

Tuhé boje o puk za bránou Riečického, úspešnejší boli Oceliari.

53:48

Belluš počkal na prestriedanie svojich spoluhráčov a posúva puk smerom dopredu.

53:10

Šoltés zastal na ľavom krídle, dvihol hlavu a všimol si prichádzajúceho Suju. Autor asistencie na otvárací gól ale stratil rovnováhu a je tak po streleckej možnosti.

52:46

Chovan v kľaku na ľade, hostia si pýtajú presilovku – tá však neprichádza.

52:07

Ventelä odzbrojený Fričom vo vlastnej tretine, avšak košický krídelník nemal komu prihrať, Havrila sa mu ponúkal príliš neskoro.

51:52

Hráme už vyše štyri minúty bez prerušenia, na šance ale čakáme. V útoku častejšie Košice.

51:31

Aspoň zrazená strela z hokejky Nemčíka. Znovu striedame vo veľkom.

50:42

Podobný obrázok aj pri snahe Korhonena, celá jeho formácia odišla striedať.

50:20

Pavlin si pri rozohrávke nerozumel s Rewayom, Dukla získava nahodený puk.

49:50

Hrá sa predovšetkým v strednom pásme. Do hry je pripravený vrátiť sa Regenda, musí však počkať na prerušenie.

48:15

Budeme zvedaví, komu budú viac chýbať vylúčení hráči, ktorí navyše možno do priebehu stretnutia už ani nezasiahnu.

47:30

Napokon z toho nebude presilovka ani pre jedno mužstvo. Celé to trvalo vyše štyri minúty.

47:22

Vylúčenie v tíme HC Košice (David Růžička – 2 min., napadnutie + 10 min. osobný trest, napadnutie).
Vylúčenie v tíme HC Košice (Pavel Klhůfek – 2 min., hrubosť + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Marek Mašlonka – 2 min., hrubosť + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Pavol Regenda – 2 min., vrazenie na mantinel).

47:22

David Růžička s krosčekom na Regendu. No krosček, ruky aj hokejka boli riadne vysoko, niekde na úrovni hlavy… Vznikla z toho šarvátka medzi Klhůfkom a Mašlonkom, rozhodcovia teraz musia udeliť tresty.

47:07

S návratom Klhůfka na ľad Riečický vyriešil dve dorážky protivníka. Michalovce presilovku nevyužili.

46:31

Krasničan odobral puk Southornovi, sám šiel dokonca dopredu, no nedopatrením mu gumené teleso skĺzlo z čepele hokejky.

46:10

Striedame počas hry, Košice sa oslobodili a polovicu oslabenia majú za sebou.

45:55

Ten istý domáci hráč z rovnakej pozície netriafa bránu.

45:24

Erkinjuntti z pravého kruhu triafa iba obetavého Nemčíka, Riečický mu musí byť vďačný.

45:07

Možno trochu prísne vylúčenie, no Košice budú musieť čeliť oslabeniu po reklamnej prestávke.

45:07

Vylúčenie v tíme HC Košice (Pavel Klhůfek – 2 min., hákovanie).

44:20

Nahodenie puku za domácu bránu, Regenda už vyváža získaný puk pozdĺž mantinelu.

43:49

Naštartovaný Mráz sa dostal pred Tomeka, avšak puk mu robil väčšie starosti. Center prvej košickej formácie nezvládol zakončiť.

43:36

Dukla mierne zatlačená, Košice zvyšujú obrátky.

42:56

Tomáš Tomek si pripisuje zákrok po zakončení súpera z pravého kruhu. Puk zostal vo výstroji.

42:14

Pekný prechod Chalupu a Galamboša do útoku. Druhý menovaný ešte prenechával prihrávku na Southorna, ten to mal ale k puku ďaleko.

41:31

Šoltés sa dostal na vrch kruhov, jeho strelu zrazil pred bránkoviskom Růžička.

41:00

Presne po minúte končí puk mimo hracej plochy. Uvidíme, čo nám rozhodujúca časť hry prinesie.

40:01

Máme za sebou trojgólovú druhú časť zápasu. Za Michalovce sa triafali len zámorskí obrancovia McCormack a Louis, Košice zase trestali dvojnásobnú početnú výhodu vďaka kapitánovi Chovanovi.

Dukla pred poslednou dvadsaťminútovkou v miernej výhode.

Tretia tretina sa začne približne o 17:46,

40:00

39:22

Michalovská striedačka teraz svedkom ohromného boja o puk pred záverečnou pol minútou hry.

38:30

Minúta a pol do konca druhej časti hry.

38:01

Odpoveďou bola akcia HC, ale ani zakončenie z ľavého kraja štvrtý gól neznamenalo.

37:44

Nemčík stratil puk na modrej, dopredu šli Suja a Šoltés. Druhý menovaný triafa iba košického brankára.

37:06

Baránek sa predral až pred Tomeka, no ten zatiahol roletu a puk za seba nepustil.

36:47

Košičania šikovne vypichli puk súperovi v strednom pásme, brejk ale nezaložili.

36:29

36:02

Výstavný kus končí v bráne Oceliarov! Mráz si nepotykal s rozohrávkou, s pukom pracovali Regenda a Šoltés. Prišla teda prihrávka do druhej vlny, kde si nabehol MARK LOUIS a ranou pod hornú žŕdku nedal hosťom šancu!

Asistencie: Pavol Regenda, Dávid Šoltés.

34:54

Jeden z hráčov sklepol puk vysokou hokejkou. Arbitri hru prerušili.

34:40

Zápas nabral tempo po vyrovnávajúcom góle, všetko je otvorené.

33:38

Domáci v plnom počte.

33:30

Erkinjuntti nerozumie, prečo mu Suja nahrával puk, keď center druhého útoku bol sám pred Riečickým! Skvelý brejk tejto dvojice, ale úplne zbytočná finálna prihrávka.

33:10

Hostia ešte pokračujú v presilovke o jedného muža, podarí sa im duel otočiť?

32:31

Košice dali gól!
Domáci nedokázali odpratať puk spred svojho bránkoviska a nikým nechránený MICHAL CHOVAN ho poslal za Tomeka! Dôležitá robota od Rewaya pred bránou, ktorý dokázal posunúť prihrávku na svojho kapitána.

Asistencie: Martin Reway, Pavel Klhůfek.

32:15

Bellušova strela pomýlila Tomeka, v bráne ale neskončila.

31:39

63 sekúnd početnej výhody o dvoch mužov. Košice už počas normálnej presilovky tlačili, ale gól nezaknihovali.

31:38

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Vladimir Mihalik – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

30:42

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Graeme McCormack – 2 min., krosček).

30:32

Martin Reway dorazil puk bejzbalovým spôsobom po strele Klhůfka do brány, gól však neplatí! Reway hral puk spôsobom, že mal svoju hokejku nad úrovňou hornej žŕdky, čo pravidlá neumožňujú.

29:58

Hostia v plnom počte.

29:24

Zvoní žŕdka! McCormack bol blízko druhému gólu!

28:49

Dukla zatiaľ iba napaľuje puky na zadný mantinel, chýba tomu väčšia presnosť.

28:20

Tri strely domácich, Riečický úspešný, respektíve koncovky minuli jeho svätyňu.

27:58

Košice po inkasovanom góle mierne stratené, Michalovce môžu z ďalšej presilovky navýšiť svoje vedenie.

27:58

Vylúčenie v tíme HC Košice (Pavel Klhůfek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

26:05

Vyhraté buly, prihrávka na modrú a GRAEME MCCORMACK prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste! Využitá presilovka.

Asistencia: Jakub Suja.

26:00

Opäť sa prerušuje, košický gólman pozorný.

25:49

Nemčík poslal puk na striedačku Michaloviec. Rozhodcovia vracajú hru pred Riečického, hosťom sa to pochopiteľne nepáči.

25:31

Slovák vystihol krátke prihrávky Dukly, hra sa sťahuje z košického pásma.

24:57

Vylúčenie v tíme HC Košice (Radek Deyl – 2 min., podrazenie).

24:30

Mašlonka naznačoval niekoľko sekúnd, že bude prihrávať napravo, napokon ale zvolil strelu. Riečický naďalej s čistým kontom.

23:24

Oceliari sa previnili icingom.

23:07

22:57

Michalovce roztočili kolotoč ešte pri stave hráčov 4 na 4, ale najväčšiu šancu mal Mihalik, ktorý z pravého kruhu triafa len Riečického.

22:33

21:07

Vylúčenie v tíme HC Košice (Michal Chovan – 2 min., podrazenie).

20:33

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Antti Erkinjuntti – 2 min., podrazenie).

20:01

Východniarske derby zatiaľ bez gólu. Michalovčania aktívnejší, mali aj viac príležitostí, avšak Riečický si dal pozor. Na druhej strane Tomek veľa vecí neriešil, no aj on má za sebou zákroky, bez ktorých by puk skončil v sieti.

Druhá tretina sa začne približne o 16:50.

20:00

19:38

Prihrávka vzduchom, pred Tomekom sa bejzbalovo snažil zakončiť košický hokejista. Neúspešne.

19:19

Puk skončil mimo ľadu, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

19:08

Erkinjuntti a spol. teraz rozvírili hladinu nebezpečia pred Riečickým. Rýchla výmena puku, delovka z vrchu kruhov a potom to už obrancovia košického HC zobrali na seba. Bude sa vhadzovať po ľavici Riečického.

18:36

Zopár súbojov pri mantineloch, Michalovce smerujú do útoku.

18:00

Dve minúty do konca prvej tretiny.

17:33

Chovanova strela švihom schovaná za protihráča, puk končí na zadnom mantineli.

17:15

Slovák po svojom návrate z trestnej lavice okamžite na útočnom výlete. Jeho spoluhráči tak mohli prestriedať.

17:04

16:35

Košičania sa až teraz oslobodili. Tlak Dukly sa zvyšoval, presilovka sa ale blíži ku koncu.

15:52

Jakub Suja bekhendom nedokázal zasunúť puk za Riečického, ktorý už ležal spolovice na ľade! Asi najväčšia šanca v doterajšom priebehu!

15:15

McCormackov pokus Riečický spacifikoval. Hoci toho veľa nevidel, pripísal si dôležitý zákrok.

15:04

Vylúčenie v tíme HC Košice (Tomáš Slovák – 2 min., hákovanie).

14:13

Korhonen pálil už takmer z nulového uhla po tom, čo obišiel Milého. Riečický zasiahol lapačkou a možno ani nevie, ako sa mu to podarilo.

13:45

Rozohrávka ešte spoza červenej čiary, Deyl nenašiel žiadneho spoluhráča. Zakázané uvoľnenie.

13:30

Suja padá na ľad po súboji s Vrábeľom, vylučovať sa nebude.

13:08

Je to najskôr ofsajd, ktorý píska postranný arbiter.

12:41

Belluš zachytil rozohrávku Michalovčanov, nakorčuľoval si na pravé krídlo a ranou švihom nechal vyniknúť Tomeka!

12:02

O dvadsať sekúnd neskôr už Riečický ukrýva puk v lapačke po koncovke od pravého mantinelu.

11:40

McCormack napriahol od modrej čiary, Riečický betónom posúva puk tesne vedľa pravej tyčky!

11:14

Niekoľko nepresností na oboch stranách, hrá sa teraz zo strany na stranu.

10:32

Louis sa nezľakol pressingu košického útočníka a rozohral novú akciu svojho mužstva od zadného mantinelu.

10:00

Košice po dlhom čase s buly v útočnom pásme. Vhadzovanie hostia vyhrali, vypálili na bránu a Tomek mal čo robiť, aby strelu nevyrazil na hokejku súpera.

09:32

Mašlonka a Růžička s výmenou slovných názorov. Rozhodcovia ale včas zareagovali a hráčov od seba oddelili.

09:17

Oceliarom sa nedarí dostať von z pásma a ak aj áno, tak je to len na pár sekúnd.

08:44

Michalovčania po prestávke zavreli hostí v ich tretine, ale stále čakáme na vážnejšiu koncovku.

07:41

Po siedmich minútach bez prerušenia sa teraz hra kúskuje každých desať sekúnd. Chalupa sa odpútal od Michalčina, nasledovala prihrávka na os ihriska a smolné posunutie brány Riečického. Bolo to neúmyselné, vylučovať sa preto nebude.

07:30

Rýchly prechod do útoku, Frič z mierneho uhlu triafa len Tomeka.

07:20

Regenda tečoval zakončenie spoluhráča, puk končí len na ochrannej sieti.

07:01

Vôbec prvé prerušenie hry v dnešnom dueli. Ťavoda napriahol od modrej, Riečický pripravený aj s lapačkou a puk v nej ukrýva.

Po reklamnej prestávke buly v košickom pásme.

06:31

Tímy striedajú počas hry, Southorn rozohráva akciu spoza Tomeka.

05:47

Deyl čisto odzbrojil Töröka, to bol pekný hokejový zákrok v defenzíve.

05:19

Tomek iba odráža strelu Jokeľa z uhlu za svoju bránu.

05:03

Dukla ale rýchlo vyšla z vlastnej tretiny a hrá sa v strednom pásme.

04:45

Až teraz košickí hokejisti aspoň nahadzujú puk na Tomeka.

04:32

Nahodenie od modrej, Zemplínčania naďalej v miernom tlaku.

03:49

Lalancette nedokázal dopraviť puk do brány po dobrej otočke okolo svätyne Riečického. Obrancovia sú pozorní.

03:29

Michalovčania aktívnejší v prvých minútach, Košice s problémami.

02:57

Z ľavého krídla sa pred košickú bránu natlačili domáci, ale zakončenie to bolo nepresné.

02:08

Chalupa v spolupráci s Louisom, Riečický si postrážil pravú tyčku.

00:40

Na jednej strane Reway, na druhej Šoltés. Obaja brankári si pri prvých väčších príležitostiach súpera dali pozor.

00:01

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Southorn, Mihalik, McCormack, Ťavoda, Ventelä, Louis, Zekucia, Češík – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Šoltés, Suja, Regenda – Török, Galamboš, Chalupa – Bartánus, Mlynarovič, Mašlonka

HC Košice: Riečický (Sedláček) – Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Michalčin, Deyl, Nagy, Novota – Chovan, Mráz, Reway – Klhůfek, Vrábeľ, Belluš – Jokeľ, Slovák, Milý – Frič, Havrila, Krasničan

Rozhodca: Fridrich, Goga – Beniač, Stanzel – Ország.

Michalovčania zaostávajú za očakávaniami spred sezóny. Celok zo Zemplína nazbieral v 21 dueloch 29 bodov pri netradične vyrovnanom 64:64. Z posledných piatich stretnutí Dukla bodovala v každom druhom zápase – nestačila na vonku na Zvolen a doma na Detvu a Nitru. Naopak si poradila na ľade súperov s Liptovským Mikulášom a Trenčínom.

Košice sa naopak môžu pochváliť štyrmi výhrami z piatich stretnutí. Aj to vystrelilo HC na piatu priečku tabuľky so ziskom 37 bodov z 22 kôl a aktívnym pomerom strelených a inkasovaných gólov 70:53. Napriek všetkým spomínaným faktom sú menším favoritom domáci. Východniarske derby pred Vianocami bude určite plné emócii.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 23. kola hokejovej Tipos Extraligy. V nami sledovanom súboji si zmerajú sily HK Dukla Ingema Michalovce a HC Košice.

Stretnutie sa začne o 16:00.