3 : 2
(1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
HKM Zvolen
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Až po sérii samostatných nájazdov poznáme víťaza dnešného duelu a v súboji gólmanov tak zvíťazil Makarov. Slovan si do tabuľky zapíše dva body, hostia jeden. Dobrú noc z Arény Ondreja Nepelu priaznivcom športu želá Vladimír Korduliak.

Koniec zápasu.

3:2

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Slovan Bratislava.Roz­hodujúci nájazd premenil RASTISLAV GAŠPAR.

3:2

Nuutinen to chcel na kľučku, Makarov ho však vychytal.

3:2

Gašpar okolo lapačky Rahma puk poslal do siete Zvolena.

2:2

Zuzin zvolil strelu a Makarov puk poslal za svoju bránku.

2:2

Zigo si položil Rahma, no potom poslal puk len do jeho betónov.

1:2

Mikúš vystrelil po kľučke, Makarov vytiahol semafor a puk zneškodnil.

1:2

Sersen vyrobil kľučku, no neuspel, Rahm betónom puk zastavil.

1:2

Helewka zvilil strelu, no neuspel.

1:2

Gašpar premiešal pred Rahmom, no neuspel.

1:2

Nuutinen po kľučke po ľade s prehľadom premenil.

1:1

Buček zakončil po ľade pomedzi betóny.

0:1

Zuzin zvolil strelu a premieňa.

0:0

Samostatné nájazdy začínajú.

V predĺžení sme gól nevideli a tak nepoznáme víťaza dnešného duelu, po krátkej úprave ľadu si pozrieme samostatné nájazdy. Pomer striel medzi žrde v predĺžení 4:1.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

63:45

Helewka a jeho pekný príklep z pravého kruhu, Makarov podržal domácich a zrejme pôjdeme na nájazdy.

62:16

Štajnoch vo výbornom súboji zbavil puku súpera a vyrazil do akcie, efektne zakončiť sa mu však už nepodarilo.

61:33

O'Donnell a jeho príklep z ľavého kruhu, Rahm poslal puk do rohu klziska.

60:25

Zigo vystrelil z ľavej strany od kruhu, Rahm puk poslal pred seba a HKM pôjde do akcie.

60:01

Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sme videli jeden gól a ten v sieti hostí a zápas pôjde do predĺženia. Oba tímy hrali na zabezpečenú obranu a prípadné brejky so zakončením. Zvolen hral presilovku o dvoch mužov, bez využitie. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 9:10.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:20

Z otočky spoza pravého kruhu vystrelil Nuutinen, Makarov puk zneškodnil.

57:43

O'Donnell si vypýtal puk, dostal ho a Slovan vyrazil do akcie, pokazil ju na modrej a čiarový hru musel prerušiť pre ofsajd.

55:57

Hráme vo svižnom tempe zo strany na stranu, HKM teraz vyrobil zakázané uvoľnenie.

53:45

Slovan Bratislava dal gól!
BRENDAN O'DONNELL s pukom na hokejke nakorčuľoval za kruhy a strelou do hornej časti bránky nedal Rahmovi šancu. Asistencie: Patrik Bačik a Juraj Valach.

52:00

Zuzin najskôr nakorčuľoval s pukom medzi kruhy a vystrelil, Makarov puk vyrazil, aby Zuzin opäť vystrelil, teraz z ľavej strany od kruhu, Makarov puk zrazil dole na ľad a pohotovo schoval pod svojou rukavicou.

51:33

Slovan pokazil zrod útočnej akcie a vyrobil zakázané uvoľnenie.

50:41

Hostia v plnom počte, Slovan presilovku v gól pretaviť nedokázal.

50:31

Nervozita na hokejkách domácich, Urbánek zakončil pre bránkoviskom, Rahm jeho puk zneškodnil.

49:05

Zvolen poslal puk von cez všetky čiary, od Makarova začne akcia domácich.

48:41

Nedovolené bránenie a dve minúty pre Melancona, presilovka pre domácich.

48:35

Domáci v plnom počte, Zvolen výhodu päť na tri využiť nedokázal.

48:06

Slovan poslal puk von z pásma až k bránke hostí, oba tímy striedajú a HKM bude zakladať svoju útočnú akciu.

47:33

Domáci so štyrmi hráčmi a puk mimo obranného pásma belasých.

47:25

Hraško vystrelil spoza kruhov, trafil však len svojho spoluhráča, chvíľku tak hrať nebudeme.

46:57

Opäť to z ľavej strany skúsil Mikúš, puk Makarov mimo svojho bránkoviska schoval pod svoje rukavice.

46:37

Hostia v plnom počte a s výhodou dvoch mužov v poli.

46:35

Valach dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou a Zvolen bude o chvíľu hrať presilovku päť na tri.

45:46

Rapáč vystrelil z ľavého kruhu, Rahm šiel dole na ľad a puk schoval vo svojom výstroji.

45:33

Nedovolené bránenie a dve minúty pre Bortňáka, sily na ľade sa vyrovnajú.

44:37

Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou a dve minúty trestu pre Helewku, presilovka pre Slovan.

41:48

Z pravého kruhu vystrelil zápästím Stupka, Makarov poslal puk späť do hry, kde oň zvádzajú boj oba tímy.

41:23

Zuzin vystrelil spomedzi kruhov, Makarov cez vyrážačku puk poslal na ochrannú sieť.

40:40

Betker od modrej od mantinelu poslal puk do lapačky Makarova, ktorému však veľké starosti nenarobil.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:17.

Skončila sa nám druhá tretina duelu a v nej sme videli dva góly a oba do siete domácich. V tejto tretine sme videli úplne iný Zvolen ako v tej prvej a aj keď spočiatku vyrobil chyby v rozohrávkach, potom sa posadil na koňa a nedovolil domácim dýchať. O všetkom tak rozhodne tretia časť hry, pomer striel medzi žrde v tej druhej 12:12.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:41

Hlavný hru prerušil a vykázal ju do stredného pásma, v bránkovisku Rahma bol hráč belasých v rozpore s pravidlami.

39:35

Hostia v plnom počte, domáci vyrovnať nedokázali, Zvolen sa ubránil.

38:45

Slovan stratil pásmo, držal súpera v pásme, efektnú strelu na Rahma však nevyslal.

37:35

Stupka dve minúty za hákovanie, presilová hra pre belasých.

37:05

Opäť v akcii Makarov, ktorý vonku zo svojej bránky likviduje puk hostí.

36:06

Maier spoza ľavého kruhu od mantinelu poslal pekný puk na bránku hostí, Rahm v pokľaku puk schoval na svoju hruď.

34:05

Zvolen dal gól!
Hostia otáčajú skóre, spoza bránky zadovku poslal k bránkovisku Mikúš a RADOVAN BONDRA poslal puk do siete skôr, než sa stačil Makarov vrátiť späť k pravej žrdi. Asistencie: Juraj Mikúš a Miloš Kelemen.

32:38

V tejto tretine aktívnejší hostia opäť ohrozili Makarova v klietke domácich, Andrej teraz puk likviduje pod svojim výstrojom.

32:22

Od modrej vystrelil Kubka a puk pred bránkoviskom jemne tečoval do siete domácich PETER HRAŠKO. Asistencie: Branislav Kubka a Václav Stupka.

32:05

Stupka to skúsil z ľavej strany, aktívny Zvolen si pýta gól, Makarov puk poslal späť do hry.

30:17

Hostia v plnom počte, Slovan gólovú poistku nepridal.

30:10

Na druhej strane efektne zakončil O'Donnell, Rahm v pokľaku puk kryje do náručia.

30:01

Jeden z hráčov hostí sa dostal do brejku a vystrelil švihom z pravej strany od kruhu, Makarov puk vyrazil späť do hry.

29:00

Zuzin poslal pozdrav Makarovovi, Zvolen získal sekundy zo svojho oslabenia.

28:17

Za podrazenie dvojka pre Hatalu a presilovka pre Slovan.

28:12

Rahm teraz puk radšej kryje pod svoju rukavicu, aby upokojil hru na ľadovej ploche, Zvolen v ostatnom čase robil chybu za sebou, domáci ich potrestať nedokázali.

27:17

Štajnoch zachytil rozohrávku hostí, posunul puk pred bránku, kde sa snažil Rapáč po premiešaní zakončiť, Rahm pravým betónom puk poslal späť do hry.

26:14

Hostia chybovali v rozohrávke, puk na modrej zachytil Studenič, nakorčuľoval medzi kruhy a vystrelil, Rahm puk chytil do lapačky, vypadol mu z nej, spoluhráči mu opäť pomohli.

24:55

Zo stredného pásma oblúkom nahodený puk na bránku domácich musel Makarov schovať v lapačke, Zvolen má pásmo na vhadzovanie.

24:14

V krátkom slede ďalšie zakázané uvoľnenie domácich.

23:10

Slovan vyrobil zakázané uvoľnenie a Kundrík musel späť na ľad, vhadzujeme po pravej ruke Makarova.

21:48

Hostia v plnom počte, v závere presilovky Zigo hľadal krížnou prihrávkou popred bránkovisko na pravom kruhu Kytnára, nepodarilo sa mu to.

20:42

Domáci v plnom počte a začína sa presilová hra belasých.

20:22

20:08

Puk smerujúci po ľade na bránku domácich Makarov radšej prikryl pod svoju rukavicu.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:21.

Prvá tretina dnešného večera je minulosťou. Slovan bol aktívnejší a držal opraty vo svojich rukách. Využil svoju presilovú hru a ujal sa vedenia v zápase. Zvolen v útoku toho veľa neukázal ani počas presilovky. Druhú tretinu budeme začínať hrou štyroch proti štyrom, v tej prvej bol pomer striel medzi žrde 6:6.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:48

Nuutinen dve minúty za hákovanie a sily na ľadovej ploche sa nám vyrovnajú.

18:48

Nuutinen z ľavého kruhu minul cieľ, Zvolen v pásme domácich.

18:42

Valach dostal dvojku za hákovanie a v závere tretiny si presilovú hru zahrá Zvolen.

18:22

Z medzikružia po ľade poslal puk na bránku domácich Stupka, Makarov pravým betónom usmernil puk do rohu klziska.

16:52

Hráme vo svižnom tempe, Slovan drží taktovku hry vo svojich rukách, HKM sa prevažne len bráni, no strelu medzi žrde sme dlhšiu dobu nezaznamenali.

12:45

Sersen pekne vystrelil od modrej z ľavej strany, Rahmovi puk prekĺzol na druhú stranu klziska, pomohla mu defenzíva a HKM pôjde do akcie.

10:07

Kelemen to urobil krásne, z pravej strany z rohu klziska nakorčuľoval s pukom sám pred bránku domácich a snažil sa zakončiť po ľade k vzdialenejšej žrdi, Makarov roztiahol betóny a puk poslal späť do hry.

09:57

Nuutinen vystrelil z ľavej strany od mantinelu spoza kruhu, Makarov šiel dole na ľad a puk hravo zneškodnil na svojej hrudi.

09:31

Ališauskas poslal puk z pravej strany na ľavú, na kruh s ním nakorčuľoval SAMUEL BUČEK, ktorý vystrelil švihom, aby prekvapil Rahma v bránke hostí. Asistencie: Nerijus Ališauskas.

09:16

HKM so štyrmi hráčmi, Slovan s pukom stále v zóne súpera.

08:35

Hatala inkasuje menší trest za krosček a HKM ide do trojky.

08:26

Slovan drží hostí v pásme, ani druhý Sersenov puk od modrej sa neujal a Rahm ho poslal späť do hry.

07:16

Hákovanie v podaní Marcinka a teraz si presilovú hru zahrá Slovan.

06:29

Domáci v plnom počte, hostia dohrávali akciu v pásme Slovana, Mikúš z ľavej strany od kruhu poslal puk len do bočnej siete domácej bránky.

05:54

Opäť puk v obrannej tretine hostí, Slovan bráni svoje oslabenie na výbornú.

05:18

Sersen od modrej po ľade nepresne, Zvolen sa bude snažiť založiť útočnú akciu.

04:42

Kelemen neuspel pred bránkoviskom, Makarov puk poslal späť do hry a hostia s pukom na hokejkách v zóne domácich.

04:29

Štajnoch dve minúty za držanie a presilovku si zahrá ako prvý v zápase Zvolen.

03:01

HKM bez možnosti striedať, po zakázanom uvoľnení vhadzujeme po pravej ruke Rahma.

02:29

Z pravej strany poslali domáci puk do priestoru bránky Zvolena, Rahm puk poľahky zlikvidoval.

02:02

Bortňák v dobrom obrannom zákroku nepustil do akcie Tibenského, ktorý by už sám korčuľoval na domácu bránku.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

Makarov (Parks) – Ališauskas, Sersen ©, Štajnoch, Maier, Valach, Bačik (A), Beňo – Šišovský, Kytnár (A), Zigo – O'Donnell, Urbánek, Gašpar – Rapáč, Bortňák, Buček – Studenič, Petráš, Kundrík – Jasenec

HKM Zvolen:

Rahm (Trenčan) – Hatala, Betker, Melancon, Meliško, Kubka (A), Hraško (A), Daniš, Gajdoš – Kelemen, Mikúš, Bondra – Nuutinen, Helewka, Zuzin © – Marcinek, Tibenský, Stupka – Ďuriš, Gubančok, Chlepčok

Rozhodca:

Müllner, Snášel – Gegáň, Hercog.

HC Slovan čaká v piatok na domácom ľade druhý vzájomný zápas s chlapcami spod Pustého hradu. V tom prvom vo Zvolene zvíťazili belasí až po samostatných nájazdoch. Tabuľkoví susedia v horných poschodiach pelotónu a susedia v tabuľke pravdy – to je nádej na kvalitný a pekný hokej. Aký výsledok sa teda zrodí na ľade pri Dunaji v piatok večer?

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho domáceho zápasu Tipos ligy, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub HKM Zvolen a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.