3 : 2
(0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
HK Nitra
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Dnes sme spočiatku mysleli, že góly neuvidíme, ale opak bol pravdou. V poslednej tretine padli tri a stav bol nerozhodný. Preto muselo prísť predĺženie, v ktorom boli úspešnejší domáci. Nič to nemení na tom, že sme boli svedkami veľmi vyrovnaného zápasu, ktorému remíza svedčí. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.

61:32

Trenčín dal gól!
Gól strelil JANNE KETTUNEN, ktorý bol na konci ukážkovej akcie svojho tímu, keď poľahky usmernil puk do odkrytej bránky Nitry. Asistencie: Tomáš Bokroš, Juraj Bezúch.

61:03

Tempo hry je veľmi vysoké, pretože sa hrá 3 na 3.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Šialený záver dnešného zápasu znamená fakt, že uvidíme ešte minimálne predĺženie!

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:22

Riadna hracia doba sa o chvíľku skončí, a tak budeme svedkami predĺženia.

58:09

Nitra dala gól!
Gól strelil MAREK SLOVÁK, ku ktorému sa krátko po jeho prvej veľkej šanci dostal odrazený puk od betónu Valenta a nitriansky hráč do odkrytej bránky vyrovnáva stav dnešného zápasu. Asistencie: Erik Gubo, Martin Vitaloš.

58:02

Slovák sa z ničoho nič rútil na ľavom krídle sám, ale míňa o jemný kúsok.

56:59

Záver zápasu bude ešte veľmi napínavý. Nitra počas celého zápasu neprehrávala a zrazu krátko pred koncom je tomu tak.

55:36

Gól strelil MAREK VALACH, ktorý bol na konci ukážkovej akcie Trenčína. Valach mal dostatok času, aby presne namieril a poslal svoj tím do vedenia. Asistencie: Branislav Rehuš, Erik Rajnoha.

55:00

Do konca riadneho hracieho času dnešného zápasu zostáva presne päť minút.

53:46

Tempo hry sa mierne upokojilo. Ani jeden z tímov nechce urobiť výraznejšiu chybu vedúcu ku gólu.

52:59

Domáci Trenčín sa zatiaľ bráni v oslabení na výbornú.

51:26

Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Nicolas Ferenyi – 2 min.).

50:23

Gól strelil MAREK VALACH, ktorý zachoval prítomného ducha, keď prvotnú strelu Cowley len vyrazil, no na dorážku Valacha bol už prikrátky. Asistencie: Oliver Okuliar, Alderson Brandon.

48:59

Domáci obšívajú hosťujúcu bránku a v tejto fáze hry si viac než zaslúžia vyrovnanie.

48:16

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Roman Žitný – 2 min., hákovanie).

47:57

Po spätnej prihrávke zakončoval Žitný, ale ani v tomto prípade nedokázal vsietiť gól.

47:05

Valachove zakončenie spoza obrancu končí len tesne na mantinely.

46:09

Nitra sa výraznú časť záverečnej tretiny bráni.

45:48

Žitný sa tlačil do zakončenia, ktoré mu zneškodnil výborný Valent.

44:16

Tretia tretina je zatiaľ bez výraznejších prerušovaní.

42:45

Trenčín je teraz usadený v pásme súpera akoby mal presilovú hru.

42:19

Zakázané uvoľnenie v podaní domácich hráčov. Vhadzovať sa bude po pravici Valenta.

42:02

So zákrokom aj Valent, ktorý si bez väčších problémov poradil so strelou Tvrdoňa.

41:16

Trenčania sa teraz snažili na viackrát prepasírovať puk do hosťujúcej bránky, avšak neúspešne.

40:01

Prostredná tretina je úspešne za nami. Videli sme v nej konečne gól, no ten zatiaľ nie nemusí znamenať. Nitra bola však aktívnejšia a Trenčínu akoby dochádzali sily.

40:00

39:33

Valent teraz vychytal viac než obrovskú šancu Vitalošovi, ktorému tesne pred zakončením do odkrytej bránky vypichol puk.

38:27

Hokejisti majú teraz na ľadovej ploche viacero priestoru, no nevedia to využiť podľa predstáv.

37:38

Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Jozef Švec – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Miroslav Pupák – 2 min., hrubosť).

37:11

Počet mužov na ľadovej ploche je už opäť vyrovnaný.

36:01

Trenčín hrá toto oslabenie na výbornú, keď súpera ešte k ničomu nepustil.

35:11

Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Janne Kettunen – 2 min., podrazenie).

34:23

Puk teraz preletel okolo hosťujúcej bránky, keď Cowley sám nevedel, kde je puk, no našťastie pre Nitru celá situácia dopadla dobre.

33:27

Trenčín je v druhej tretine zatiaľ pomerne bezzubý, keď si nevytvoril žiadnu väčšiu šancu.

31:47

Sýkora mohol navýšiť vedenie svojho tímu, keď takmer zužitkoval chybu Trenčína. Proti ďalšej zmene stavu bol však Valent.

30:52

Gól strelil MAREK TVRDOŇ, ktorý potiahol puk v strednom pásme, následne prihral Cardwellovi a zbehol si na prihrávku pred bránku, ktorú nádherne usmernil za chrbát domáceho brankára. Asistencia: Jacob Cardwell.

30:00

Po polovičke riadneho hracieho času dnešného zápasu sme gól nevideli.

29:12

Táto fáza hry zatiaľ patrí hosťujúcim hráčom, ktorí pôsobia v prostrednej tretine o niečo aktívnejším dojmom.

27:57

Domáci celok je už v plnom počte. Pri puku sú však stále Nitrania.

27:39

Nepríjemná strela Šťastného končí opäť v moci Valenta, ktorý dnes chytá výborný zápas.

26:36

Okolo brankára Valentu sa teraz ocitlo viacero hráčov, ktorí sa snažili dotlačiť puk do bránky, no ten skončil len v moci domáceho brankára.

25:57

Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Oliver Okuliar – 2 min., vrazenie na mantinel + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel). Dvojminútový trest odpyká Andrej Kukuča.

25:37

Valent teraz na dvakrát vychytal Slovákovu šancu.

24:41

Po chybe v rozohrávke vypálil okamžite Sýkora, ktorého strelu Valent chytá.

23:24

Menšia trma vrma pred bránkou Trenčína, kde ani na dvakrát nedokázali prekonať Hrnka ani Slovák brankára Valenta.

21:42

Z ničoho nič sa pred bránkou ocitol Ferenyi, ktorý z bezprostrednej blízkosti zlyhal.

20:24

Prvé zakončenie prostrednej tretiny vyslali hostia.

20:01

Úvodná tretina je za nami. Niesla sa vo veľmi vyrovnanom duchu, čoho dôkazom je fakt, že sme ešte nevideli gól. Ten však musí prísť, a tak sa máme do ďalšieho priebehu na čo tešiť.

20:00

19:42

Záverečné desiatky sekúnd sa odohrávali v pásme Nitry, ktorá sa teraz oslobodila za cenu zakázaného uvoľnenia.

18:21

Nahodený puk od modrej končí len na mantinely za bránkou Nitry.

17:31

Po zakázanom uvoľnení sa presunie hra pred bránku hosťujúceho tímu.

16:37

Počet mužov na ľadovej ploche je už opäť vyrovnaný a plný.

15:08

Strela z medzikružia v podaní Nitry skončila len na betóne Valenta.

14:37

Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Brandon Alderson – 2 min., sekanie).

13:52

Ackeredova tvrdá strela Cowleyovi vypadla, ale Okuliar bol k puku chrbtom, a preto ho nedokázal zakončiť.

13:17

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Andrej Šťastný – 2 min., hákovanie).

12:19

Trenčanom sa podarilo oslobodiť sa a získať tak cenné sekundy.

11:24

Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Lukáš Paukovček – 2 min., zdržiavanie hry).

11:12

Čaládiho strela spoza obrancu poľahky zapadla do lapačky Valenta.

10:21

Kettunenova strela síce Cowleyovi vypadla, ale puku sa následne zmocnil jeho spoluhráč, a tak neprišlo k dorážke.

09:18

K strele sa opäť dral aktívny Švarný, ale jeho pokus bol tentokrát zblokovaný.

08:39

K zakončeniu sa dostal z väčšej vzdialenosti Švarný, ale jeho pokus bol pokrytý.

07:21

Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Juraj Bezúch – 2 min., podrazenie).

06:57

Cowley radšej hru prerušil. Vhadzovať sa bude po jeho ľavici.

05:34

Z bezprostrednej blízkosti zakončoval Valach, ale namieril len do bočnej siete.

05:14

Ackered vypálil od modrej, ale obetavo jeho strelu zastavil Zech.

04:47

Okuliarova strela skončila len na zadnom mantinely a následne opustila útočnú tretinu Trenčína.

03:53

Sádeckého rana netrafila bránku súpera a následne sa hostia oslobodili.

03:32

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Tomáš Hrnka – 2 min., podrazenie).

02:46

Po akcii Šišku na ľavom krídle zarinčala Valentova tyčka!

01:50

Po menšej chybičke v rozohrávke posielali domáci puk pred bránku súpera, ale nikto sa k nemu nedokázal predrať.

00:53

Úvod zápasu sa odohráva v tretine Nitry, kde Trenčín drží puk.

00:01

Dukla Trenčín: Valent (Lacouvee) – Ackered, Lemcke, Zeleňák, Bokroš, E. Švec, Rajnoha, Ilenčík – Okuliar, Kettunen, Alderson – Hecl, Paukovček, Sádecký – Bezúch, Rehuš, Valach – Ferenyi, J. Švec, Kukuča

HK Nitra: Cowley (Nagy) – Pupák, Cardwell, Švarný, Bodák, Vitaloš, Zech, Knižka – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Žitný, Šťastný, Minárik – Sýkora, Šiška, Šramaty – Múčka, Čaládi, Gubo

Rozhodca: Jozef Tvrdoň, Miroslav Štefik – Lukáš Kacej, Oto Durmis – Peter Jonák.

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo zápasu dohrávky 7. kola hokejovej Tipos Extraligy. Dnes sa proti sebe postavia hráči Trenčína, ktorí privítajú Nitru.

Tabuľkovo sú na tom lepšie hostia. Tí sú aktuálne na druhej priečke, kde strácajú na lídra z Popradu štyri body. Rovnaký počet bodov majú k dobru pred Slovanom. Trenčín dokázal neprehrať v posledných piatich zápasoch, a preto sa vyšvihol po nelichotivom štarte už na 9. mieste, kde má 23 bodov.

V rámci 18. kola sa stretli tieto dva celky v Nitre. Trenčín tam pohodlne vyhral 6:3, keď sa strelecky presadil Chromiak, dvakrát Okuliar a Drew Shore a raz jeho brat Nick Shore. Za Nitru sa snažili vykresať iskru nádeje gólmi Šťastný, Slovák a Zech.

Stávkové kancelárie naklonili misky váh mierne na stranu domáceho tímu, na ktorý vypísali kurzy okolo hodnoty 2,1. Naopak, na hostí je to až 2,7. Začína sa však od 0:0, preto sa pohodlne usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.