2 : 6
(0:5, 1:1, 1:0)
HC Košice
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Aj keď síce Popradčania vyhrali tretiu tretinu vďaka gólu Dalhuisena, domáci absolútne nezvládli tento zápas. V prvej tretine to bol gólový uragán Košíc. Košičania zvíťazili najmä vďaka perfektnému výkonu v tretej tretine a následne stav prakticky iba udržiavali. Oceliari triumfovali pod Tatrami 2:6 a majú cenné tri body po presvedčivom výsledku.

59:31

V závere tretej tretiny prichádza popradské vylúčenie. Dominik Kramár dostáva menší trest za držanie.

58:13

Michal Chovan dokorčuľoval nahodený puk na Vošvrdu. Popradský gólman pre istotu prikryl, bude sa vhadzovať pred jeho očami.

57:29

Zo striedačky sa zapojil do hry David Růžička, jeho strelecký pokus však letel na mantinel.

56:36

Krížna prihrávka na Réwaya na Mráza bola príliš okatá, puk dokázali Popradčania vypichnúť a dostať do stredného pásma.

55:42

V závere dá sa povedať zápasu Košičania získavajú presilovku. Dávid Skokan dostáva dve minúty za držanie.

54:55

Bjalončíkovi sa ukázal Kramár, nebolo to však úspešné. Puk po Kramárovej skončil na ochrannej sieti.

54:49

Po ľavom krídle vyrazil dopredu Oliver Jokeľ po zisku puku. Jeho priama strela mierila nad Vošvrdovo rameno, odtiaľ puk šiel na ochrannú sieť.

52:47

Oceliari napádali popradskú rozohrávku, za bránou účinkoval Bruno Mráz, no nedokázal nájsť svojich spoluhráčov.

51:36

Končí sa pomaly popradské vylúčenie, Košičania vyhadzujú puk a vyzerá to bezpečne.

50:42

Popradskí hokejisti pokračujú v presilovke, no strelecky sa nevedia presadiť. Haščákova strela spoza pravého kruhu letela na zadný mantinel.

49:40

Popradčania rozbehli presilovkou, Drgoň posúval na ľavý kruh Haščákovi, gólman Riečický však bol pripravený.

49:22

James Livingston sa tlačil do bránkoviska, snažil sa to pretlačiť aj cez Riečického, ale napokon bránka bola úmyselne posunutá Miroslavom Novotom a je z toho dvojminútový trest.

47:27

Poprad dal gól!
Kamzíci napokon využívajú presilovku a strieľajú druhý gól v zápase. Haščák posunul na modrú čiaru MIKEOVI DALHUISENOVI, ktorý využil clonenie gólmana Riečického a jeho strela prenikla bezpečne cez košického brankára.
Asistencie: Marcel Haščák, Dávid Skokan.

46:34

Popradčania ihneď rozostavili svoju presilovkovú formáciu, Haščák to skúšal strelecky z ľavého kruhu, mieril však ponad bránu.

45:54

Poprad má presilovkovú možnosť. Marek Baránek dostáva dve minúty za krosček.

45:19

Repeho napádal Frič a dokázal mu znepríjemniť rozohrávku. Domáci to museli skúšať spoza Vošvrdu.

44:37

Popradčania napádali košickú rozohrávku, oceliari to však bezpečne ustrážili.

43:27

Brejčák šikovne prehodil medzi kruhy Patrikovi Svitanovi, ktorý to skúšal menším blafákom na bekhend. Riečický vcelku pohodlne zakončil vyrážačkou.

43:05

Košičania mali k dispozícii prečíslenie. Jokeľ dával na pravý kruh Havrilovi, ktorý z prvej zakončoval tesne mimo brány.

42:05

Črtalo sa popradské prečíslenie, Tavi to však skúsil z pravého kruhu sám. Riečický nemusel zasahovať, puk letel mimo.

41:47

Popradčania smerovali do útočného pásma. Zagrapanova prihrávka na Livingstona však už bola ofsajdová.

40:32

Košičania začali tretiu tretinu ešte s presilovkou. Mráz strieľal spomedzi kruhov, Vošvrda bezpečne zasiahol..

40:01

Tak v prostrednej časti to už také gólové rošádo nebolo. Košičania strelili ešte šiesty gól v 31. minúte, presadil sa Mráz. Popradčania trošku skorigovali stav, v 37. minúte skóroval Haščák a stav je teda po 40 minútach 1:6 pre Košice.

40:00

39:14

Košičania po vyhratom buly ihneď rozbehli presilovkové rozostavenie. Baránek to skúsil z pravého kruhu, mieril do protihráča.

38:45

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Dalhuisen – 2 min., podrazenie).

38:07

Košičania mali znovu dobrú príležitosť. Vrábeľ sa dostal k puku na ľavom kruhu, strieľal, ale Vošvrda stihol zasiahnuť.

36:22

Tak, pri veľkom šťastí ešte domáci môžu nejak zamávať s týmto zápasom. Skokan posunul na pravý kruh MARCELOVI HAŠČÁKOVI, ktorý sebavedomo prudkou strelou švihom prekonal Riečického.
Asistencia: Dávid Skokan.

34:57

Nahodený puk zo stredného pásma mieril na brankára Vošvrdu, Popradčania stihli rýchlo rozohrať.

33:16

Poprad mal jednu z mála sľubných šancí. Handlovský posúval strieľanú prihrávku pred bránku, kde bol Vandas. Síce tečoval, ale mieril mimo brány.

32:06

Oceliari mali opäť dobrú príležitosť dvoch proti jednému. Strela Friča z ľavého kruhu bola mierne nepresná.

31:38

Dalhuisen dostal puk na modrú čiaru, nahadzoval to na bránu, no Riečický bol úplne pripravený. Popradčania to stále nejakým spôsobom skúšajú, no je to skôr už viac-menej z frustrácie.

30:48

Košice dali gól!
Oceliari pokračujú vo svojom gólostroji aj v druhej tretine. Hostia sa usadili v útočnom pásme, puk medzi kruhmi dostal BRUNO MRÁZ a presnou strelou zasadil Vošvrdovi tretí gól v bráne.
Asistencia: Martin Belluš.

29:14

Kamzíci sa už usadili v pásme. Drgoň vypálil vyššie spomedzi kruhov, netrafil však priestor brány.

28:48

Popradčanom zatiaľ nevyšlo založenie útoku na dvakrát, domáci to skúšajú znovu.

28:14

Poprad získava presilovku. Patrik Frič dostáva dve minúty za držanie hokejky.

27:12

Po pravom krídle sám do útoku vyrazil Bruno Mráz, skúšal to strelou z kruhu, mieril to mimo brány.

26:55

Popradu teraz nechýbalo ďaleko k ďalšiemu gólu. Marcel Haščák sa dostal do šance z pravého kruhu, mieril priamo do pozorného Riečického.

26:28

Hajnik si odpykal dvojminútový trest a pokračoval v hre po naskočení z trestnej lavice. Nahodil si to do pásma, dokorčuľoval, ale jeho spoluhráči momentálne striedali.

25:18

Popradčania znepríjemnili rozohrávku Košičanom. Bjalončík efektívne napádal, puku sa potom ujal Dalhuisen, jeho strela však mierila iba do hosťujúcich hráčov.

24:09

Košičania majú presilovkovú príležitosť. Popradčania pochybili v striedaní a hráčska lavica dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

22:58

Riečický teraz pomohol svojmu tímu. Tavi bol prakticky sám pred bránou, nedokázal však prekonať košického gólmana.

22:40

Košická aktivita teraz neprúdila do nejakej výraznej šance, Popradčania sa snažia ísť dopredu.

21:50

Po pravom krídle sa dostal k puku Patrik Frič, skúšal to strieľať z pravého kruhu a Vošvrda si pripísal zákrok betónom.

21:06

Frič bojoval o puk v rohu klziska spoločne s Klhůfekom. Popradčanom sa podarilo získať puk a snažia sa ísť dopredu.

20:22

Košičania sa dostali do útočného pásma, nič tam však v týchto sekundách nevymysleli. Domáci však následne taktiež neboli úspešní v rozohrávke.

20:01

Tak toto bola pre Košice rozhodne tretina z ríše snov. Oceliari síce hrali v oslabení piatich proti trom no gólovo úplne explodovali. Postupne sa za hostí presadili Réway, Klhůfek, Frič, Belluš a Mráz. Košice teda po 20 minútach vedú pod Tatrami 0:5.

20:00

19:32

Tavi posúval na modrú čiaru Livingstonovi, ktorý to skúsil delovkou. Dominik Riečický bol pripravený a hokejkou bezpečne vyrážal.

19:00

Vandas zachytil rozohrávku v rohu klziska a posúval puk na modrú čiaru Dalhuisenovi, ktorý vypálil. Riečický si všetko bezpečne postrážil.

16:32

Tak toto je bleskurýchle využitie presilovej hry od Košičanov. Po vyhratom buly sa puk dostal za ľavý kruh na BRUNA MRÁZA, ktorý tvrdou delovkou prestrelil gólmana Vošvrdu.
Asistencie: Michal Chovan, Pavel Klhůfek.

16:26

Nedisciplinovanosť Popradčanov sa prejavuje aj ďalším vylúčení. Mike Dalhuisen je vylúčený na dve minúty za hrubosť.

15:51

No, Košičania pokračujú v gólovej nádielke a s Popradom to už nevyzerá dobre. Popradčania pochybili v medzikruží, k odrazenému puku sa dostal Vrábeľ, ktorý ho vrátil MARTINOVI BELLUŠOVI a ten perfektne prekonal Vošvrdu z blízkosti.
Asistencia: Filip Vrábeľ.

14:49

Popradčania potrebujú jednoznačne nakopnúť. Roman Rychlík po treťom inkasovanom góle odchádza z brány a Tomáš Vošvrda ide medzi tri žrde.

14:49

Tak Košice to majú perfektne rozbehnuté. PATRIK FRIČ vyrazil zo stredného pásma, prešiel popri obrancovi, presunul sa za ľavý kruh a strelou medzi nohy prekonal Rychlíka.
Asistencia: Žiga Pavlin.

14:35

Svitana čakal na prihrávku pred bránkou, dostával puk od Haščáka, no nebol úplne voľný a nedokázal si to spracovať.

13:23

Hostia využívajú presilovú hru a majú k dispozícii dvojgólové vedenie. Na modrú čiaru dostal puk Michal Chovan. Jeho tvrdú delovku napokon tečoval PAVEL KLHUFEK a puk spadol poza Rýchlika.
Asistencia: Michal Chovan.

13:06

Klhůfek elegantne posielal puk pred bránku spoza ľavého kruhu smerom na hokejku Bruna Mráza, ktorý to tečoval na bránu. Rychlík stihol ihneď zasiahnuť.

12:38

Po dlhej popradskej presilovke majú príležitosť početnej prevahy aj oceliari. Marcel Haščák dostáva dve minúty za seknutie.

12:16

Košičania využili situáciu, dostali sa do rýchleho prečíslenia. Havrila prehodil puk medzi kruhy Krasničanovi, Rychlík však stihol zasiahnuť hokejkou.

11:37

Haščák nezachytil prihrávku a následne sa k odrazenému puku dostal Slovák. Bezpečne ho poslal preč cez všetky čiary.

11:03

Po Dalhuisenovej strele puk letel na zadný mantinel, následne ho Košičania vystrelili preč, ale od Dalhuisena sa odrazil na striedačku.

10:16

Radek Deyl napokon dostal trest 2+2 a Popradčania teda majú po naskočení Mráza ešte príležitosť v dvojminútovej presilovke piatich proti štyrom.

10:09

Kamzíci to po znovuzaložení útoku rozbehli v útočnom pásme opäť. Spomedzi kruhov to príklepom skúšal Drgoň, mieril však do Riečického masky a gólman Košíc si vyžiadal prerušenie hry.

09:27

Popradčania si po vyhratom buly ihneď prihrávali, Haščák to strelou skúsil opäť, mieril to mimo brány a Košičania sa dokázali oslobodiť vyhodením puku.

08:46

Popradčania to ihneď rozostavili, prihrávajú si. Prišla strela od Haščáka z ľavého kruhu, mierila do gólmana Riečického.

08:20

No, kamzíci majú k dispozícii dlhú presilovku piatich proti trom. Radek Deyl dostáva 2+2 za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

08:08

Poprad má príležitosť na vyrovnanie. Marek Baránek dostáva dve minúty za podrazenie.

07:34

Opäť prečíslenie na košickej strane. Réway s Chovanom to ťahali vo dvojici znovu. Tentokrát však krížnu prihrávku pomedzi kruhy nepustil ďalej obranca Brejčák.

07:27

Čiarový rozhodca avizoval zakázané uvoľnenie, napokon sa aj uskutočnilo a hra sa presúva pred Dominika Riečického.

06:46

Matúš Paločko prenechával za pravým kruhom puk Bjalončíkovi, ktorý zakončoval jemne spoza obrancu, mieril to na pravý betón Riečického.

05:59

Veľká chyba Popradčanov je potrestaná a oceliari sa dostávajú do vedenia! Česánek nezachytil puk medzi kruhmi, ujal sa ho Réway, ktorý posunul Chovanovi a ten elegantne vrátil pred bránkoviskom MARTINOVI RÉWAYOVI a ten už cez rozťahaného Rychlíka bezpečne zakončil.
Asistencie: Michal Chovan, Bruno Mráz.

05:22

Kamzíci ešte ťažili z presilovkového tlaku a po naskočení Mráza ešte ostali v útočnom pásme. Od modrej čiary to skúšal znovu Haščák, Riečický bezpečne zachytával.

04:38

Popradčania sú znovu usadení v útočnom pásme. Haščák to posielal z ľavého kruhu priamo pred bránku, dorážať sa snažil Skokan, úspešne predtým zasiahol Riečický.

04:07

Haščákovi nevyšiel prienik medzi hádam trojicu Košičanov. Oceliari bezpečne vyhodili puk a získvajú cenné sekundy.

03:29

Košičania boli pár desiatok sekúnd aktívnejší, no budú hrať v oslabení. Bruno Mráz použil nedovolený obranný zákrok a dostáva dve minúty za hákovanie.

02:46

Od modrej čiary sme mali možnosť sledovať strelu Žigu Pavlina, ktorý to pálil príklepom, Rychlík situáciu videl a bezpečne vyrážal.

02:13

Zagrapan vyrazl dopredu po ľavom krídle, strieľal spoza ľavého kruhu, z uhla namieril do Riečického výstroje, ktorý chvíľu nevedel, kde je puk, no smeroval až na ochrannú sieť.

01:52

Novo rozvinutá popradská akcia nebola úspešná, končí sa to zakázaným uvoľnením a hra sa sťahuje pred Vošvrdu.

01:17

Patrik Frič dostal krížnu prihrávku na pravé krídlo, vnikol do útočnej tretiny, ale spoza kruhu už nedokázal vystreliť.

00:51

Handovský šikovne predvídal hru a na modrej čiare vzal puk Fričovi. Popradčania vďaka nemu získali pásmo a snažia sa kombinovať.

00:07

Hneď po úvodnom buly vyrazili domáci dopredu, Svitana ťahal puk po ľavom krídle, posúval medzi kruhy Haščákovi, ktorý aj stihol hneď ohroziť Riečického.

00:01

Marcel Haščák dostal špeciálny pamätný dres od riaditeľa HK Poprad Ľudovíta Jurínyiho za 200 gólov v našej najvyššej hokejovej súťaži.

Na ľadovú plochu prichádzajú oba tímy. Popradčania sa predstavia v bielych dresoch a Košičania v čiernych. Čaká nás štátna hymna SR.

HK Poprad: Rychlík (Vošvrda) – Repe, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Hudec, Kramár, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Hajnik

HC Košice: Riečický (Sedláček) – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, T. Slovák, Deyl, Novota, Cibák – Réway, Mráz, Michal Chovan – Frič, Pospíšil, Klhůfek – Belluš, Vrábeľ, Jokeľ – Nagy, Havrila, Krasničan

Rozhodca: Stano, Tvrdoň – Synek, Stanzel.

V dnešný utorkový večer sú na programe tri dohrávky aktuálnej sezóny Tipos Extraligy. Na popradskom zimnom štadióne budeme vidieť východniarske derby patriace do 8. kola, v ktorom HK Poprad privíta HC Košice. Stretnutie sa začne o 18:00.

Aktuálny líder tabuľky z Popradu sa po domácej prehre s Michalovcami vrátil na víťaznú vlnu. Zdolal vonku Nové Zámky 2:5, následne Miškovec 2:3 po predĺžení a v nedeľu cestoval pod Poľanu do Detvy. Popradčania spočiatku prehrávali 2:0, no skóre zápasu dokázali otočiť na 2:4. V závere inkasovali jeden gól a v posledných minútach a sekundách to bola poriadna dráma. Napokon si však kamzíci odviezli z Detvy tri body po výhre 3:4 a získali trojbodový náskok pred druhou Nitrou. Na konte majú Popradčania bodov 34 a skóre 56:29.

Košičania momentálne v tabuľke šiestym miestom uzatvárajú prvú šestku. Oceliari nazbierali zatiaľ 23 bodov a skóre 45:36. Košický celok po dvoch prehrách s Nitrou 3:4 a Slovanom 4:1 uspel na domácom ľade, na ktorom zdolal Banskú Bystricu vysoko 7:3 a v takmer bezgólovom zápase proti Michalovciam uspel na Zemplíne až po nájazdoch. Košičania teda na michalovskom ľade triumfovali 0:1 a bodovo sa vyrovnali práve siedmym Michalovciam.

V tejto sezóne pôjde o druhé vzájomné meranie síl medzi Popradom a Košicami. To prvé sa uskutočnilo 8. septembra v rámci Kaufland Tipsport Cup-u. Poprad v základnej skupine Košice zdolal po predĺžení 4:3.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.