1 : 2
(0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
HK Dukla Ingema Michalovce
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Tak koncovku za dnešným duelom dali hostia, ktorí dvakrát premenili nájazd a napokon v Poprade zvíťazili po nájazdoch.

0:2

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Dukla Ingema Michalovce. Rozhodujúcim je nájazd CHRISTOPHEA LALANCETTEA.

0:2

Jordan Hickmott nájazd premenil strelou spomedzi kruhov a strelou medzi nohy prekonal Vošvrdu.

0:1

Lukáš Handlovský naznačoval blafák, napokon strieľal, nastrelil do Tomeka.

0:1

Marek Bartánus si blafákom na bekhend chcel vychutnať Vošvrdu, namieril do vyrážačky.

0:1

Marcel Haščák to skúsil strelou podobne ako Svitana, trafil do betónu Tomeka.

0:1

Christophe Lalancette to urobil jednoduchou kľučkou na bekhend a hostia idú do vedenia v nájazdoch.

0:0

Dávid Skokan si chcel rozhýbať Tomeka a zakončiť jednou rukou, no neprekvapil ho.

0:0

Na opačnej strane začal Tomáš Török, ktorý nevymýšľal, taktiež strieľal, no priamo do Vošvrdu.

0:0

Ako prvý začali domáci. Patrik Svitana spomedzi kruhov pálil a vôbec netrafil bránu.

0:0

Samostatné nájazdy začínajú.

Ľadová plocha je po úprave už pripravená.

Aj predĺženie bolo veľmi opatrné, neprinieslo nejakú výraznú šancu, a tak bude o víťazovi definitívne rozhodnuté v samostatných nájazdoch.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

63:52

Sympaticky obišiel bránu Sameli Ventelä, zakončoval z otočky, mieril to však vedľa.

63:22

Haščák sa pretláčal po krídle, dostal sa k strele z kruhu, mieril však na plexisklo.

62:34

Southorn z modrej čiary prekorčuľoval po pravej strane, natlačil sa bekhendom, mieril však do Vošvrdu.

62:10

Brejčák korčuľoval za odrazeným pukom. Proti nemu vykorčuľoval brankár Tomek, ktorého v rýchlosti nechtiac a nepríjemne zrazil.

61:22

Vandas trestuhodne stratil puk na modrej čiare, puk mu vypichol Pavol Regenda, ktorý vyrazil dopredu sám, Vošvrda sa mu hodil pod nohy a dokázal puk zastaviť.

60:46

Marek Bartánus nabral rýchlosť cez stredné pásmo, dostal sa k strele z kruhu, mieril to do Vošvrdovej lapačky, ktorý sa rozhodol podržať.

60:26

Takáč sa dostal do nebezpečného zakončenia spred bránky, mieril však iba do Vošvrdu.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Tretia tretina bola z oboch strán veľmi opatrná, súperi nechceli vôbec riskovať prípadné inkasovanie, i keď pár šancí bolo. Po 60 minútach máme teda spravodlivých 1:1 a dočkáme sa minimálne predĺženia.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:39

Odrazený puk na pravé krídlo získal Marek Bartánus, ktorý to nahadzoval priamo na bránku a Vošvrda lapačkou zakročil.

58:42

Galamboš prenikol do útočného pásma, dostal sa k strele spomedzi kruhov, bolo to však málo dôrazné.

58:22

Livingston sa po nahodenej strele od modrej čiary zamotal s pukom, mal ho medzi korčuľami, nestihol však už včas zakončiť.

57:36

Takáč korčuľoval poza bránu, nedostal sa však do príležitosti, ani nemal komu veľmi prihrať.

56:08

Galamboš v dobrej pozícii medzi kruhmi našiel Regendu, ktorý strieľal švihom, Vošvrda dobrým zákrokom zachránil svoj tím pred inkasovaním.

55:04

Southorn nahadzoval od modrej na bránu, pred ktorou mal Bartánusa. Brejčákovi sa ho však v poslednej chvíli podarilo odzbrojiť.

54:21

Michael Vandas ostal chvíľu zabudnutý na pravom krídle, presadil sa cez Venteleho, strieľal spomedzi kruhov, mieril však na plexisklo.

53:55

Preisinger ostal chvíľu v útočnom pásme osamotený, spomedzi kruhov švihom namieril priamo do gólmana Tomeka.

53:04

Tomáš Török prekorčuľoval po krídle, prešiel poza bránu, dostal sa k žrdi brány, odtiaľ sa snažil prekvapiť Vošvrdu, no poslal puk mimo.

52:14

Bjalončík si prebral puk na pravom krídle, strieľal z kruhu, namieril to však iba do betónu Tomeka.

51:35

Vandas v strednom pásme posúval puk Handlovskému, jemu sa však nepodarilo prehodiť puk cez protihráča.

50:02

Török sa pretláčal dopredu po pravom krídle, bol však odzbrojený a nedostal sa do zakončenia.

49:03

Hickmott mierne pochybil vzadu, k zakončeniu sa dostal Dávid Hajnik, bekhendom z dobrej pozície strieľal mimo.

47:41

Michalovčania boli znovu v pásme, McCormack nahadzoval od modrej čiary, Vošvrda veľa toho nevidel. Našťastie pre neho, puk letel vedľa.

47:08

Spoza ľavého kruhu nahadzoval puk McCormack. Pred bránku korčuľoval Lalancette, ktorý sa to pokúšal jemne tečovať a Vošvrda chvíľu nevedel, kde má puk.

46:14

Kamzíci získali pásmo, z ľavého kruhu z otočky strieľal Haščák. Tomek nedovolil Popradčanom dorážať a spoľahlivo zakročil.

45:58

Nepresnosť sa udiala aj na popradskej strane. Skončilo sa to zakázaným uvoľnením a hra sa sťahuje pred Vošvrdu.

45:39

Chalupa pri mantineli manévroval s pukom, na modrú čiaru však Southornovi neponúkol presnú prihrávku a hostia prišli o pásmo.

45:17

Marek Mašlonka zachytil popradskú rozohrávku na modrej čiare a ihneď to nahadzoval na bránu. Vošvrda bol pripravený a bezpečne lapačkou zachytával.

44:42

Galamboš zachytil uniknutý puk za pravým kruhom. Nahadzoval pred bránku, kde bol Regenda, ktorý však nedokázal tečovať alebo dorážať.

43:56

Popradčania rozbiehali novú akciu, Drgoň si však nerozumel so Svitanom a nedostal presnú prihrávku.

42:40

Bartánus strieľal spomedzi kruhov. Chcel využiť zrejme to, že Hickmott prebehol popred Vošvrdu. Strela bola nakoniec nepresná.

42:08

Mešár nabral rýchlosť po pravom krídle a skúsil to švihom z pravého kruhu cez obrancu Louisa, mieril však na plexisklo.

41:42

Mešár si už nespracoval dlhú prihrávku na útočnú modrú čiaru, je z toho zakázané uvoľnenie.

40:40

Úvod tretej tretiny je zatiaľ veľmi pokojný, oba tímy sú si vedomé aktuálneho stavu a určite nechcú veľa riskovať.

40:01

Prostredná tretina priniesla úvodné dva góly stretnutia. V 28. minúte najprv otvoril skóre Southorn a v závere vyrovnal gólom do šatne Handlovský. V tretej tretine je teda všetko otvorené.

40:00

39:25

Poprad dal gól!
Kamzíci napokon presilovú hru využili. Vandas vybojoval puk v pásme pri mantineli, našiel na ľavom krídle vo výhodnej pozícii LUKÁŠA HANDLOVSKÉHO, ktorý delovkou z prvej á la Ovečkin vyrovnal na 1:1.
Asistencia: Michael Vandas.

39:18

Zagrapan posunul medzi kruhy Handlovskému, ktorý pálil z prvej, no mieril vedľa.

38:22

Domácim táto presilovka zatiaľ nevychádza, líšky už dvakrát úspešne vyhodili puk preč z obranného pásma.

37:38

Poprad získava v závere druhej tretiny presilovku. Tomáš Török dostáva dve minúty za hákovanie.

37:28

Popradským hokejistom nevyšla rozohrávka, skončilo sa to zakázaným uvoľnením, vraciame sa pred Vošvrdu.

37:12

Popradčania sa snažili ešte niečo vyťažiť z popresilovkového tlaku, no nevyšlo im to. Hru otočili hostia, Galamboš vykorčuľoval dopredu po pravom krídle, vystrelil spoza kruhu a namieril to priamo do Vošvrdovej lapačky.

36:00

Domáci ostali v útočnom pásme po vyhratom buly, Drgoň pálil od modrej, ale jeho delovka popri mantineli vyletela von z pásma.

35:37

Skokan vybojoval puk v rohu klziska a posunul medzi kruhy Patrikovi Svitanovi. Jeho strela švihom bola nebezpečná, ale vynikajúci Tomáš Tomek predviedol svoju rýchlu lapačku.

34:47

Uvidíme presilovú hru Popradu. Dve minúty za podrazenie dostáva Peter Galamboš.

34:28

Nahodený puk od Vandasa spoza ľavého kruhu letel pred bránku, kde korčuľoval jeho spoluhráč, Tomek bezpečne hokejkou vyrazil.

34:04

Sameli Ventelä nedovolil do útočného pásma preniknúť Patrikovi Svitanovi. Pomohol mu potom McCormack a Michalovčania sa ujali puku.

33:28

Matej Paločko si spracoval prihrávku na ľavom krídle, spoza kruhu nastrelil priamo do Tomekovej lapačky.

33:01

Kamzíci po buly udržali útočné pásmo, od modrej čiary nahadzoval Repe a Tomáš Tomek dokázal bezpečne zachytiť strelu.

32:37

Dalhuisen ešte získal puk v útočnom pásme. Posunul okamžite pred bránku voľnému Vandasovi, ktorému však puk nesadol a odrazil puk na plexisklo.

32:05

Haščák si vymenil pozíciu so Svitanom, následne sa k puku dostal Skokan medzi kruhmi, Michalovčania mu ho vypichli smerom k Tomekovi, ktorý pre istotu prikryl.

31:27

Popradčania si po prechode do útočného pásma nerozumeli, Dalhuisen zaváhal na modrej čiare a je z toho ofsajd.

31:16

Hostia poriadne zamestnávali domácich počas ich rozohrávky spoza brány. Napokon sa podarilo aj Hickmottovi vybojovať puk. Po chvíľu však bola bránka posunutá a hra je prerušená.

30:52

Rozohrávka Michalovčanom veľmi nevyšla, hra sa znovu sťahuje do obranného pásma hostí po zakázanom uvoľnení.

29:34

Táto presilovka hostí nie je do týchto chvíľ veľmi úspešná, zatiaľ sa líškam nedarí usadiť sa v útočnom pásme a pomaly sa presilovka chýli ku koncu.

28:42

Michalovčania rozbehli ďalšiu presilovku. Z ľavého kruhu to strelecky skúšal Šoltés, namieril priamo do Vošvrdu.

27:54

Michalovčania budú mať ďalšiu presilovkovú príležitosť. Mike Dalhuisen si odsedí dve minúty za hákovanie.

27:27

Dukla Michalovce dala gól!
Dukla expresne využíva presilovú hru a dostáva sa do vedenia. Po vyhratom buly sa puku ujal na modrej čiare JORDON SOUTHORN, ktorý využil, že Vošvrda cez Galamboša veľa toho nevidí a strela švihom skončila v jeho bráne.
Asistencie: Dávid Šoltés, Peter Galamboš.

27:22

Presilovku si zahrajú hokejisti Michaloviec. Dávid Hajnik dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

27:07

Klbko hráčov pri mantineli v obrannom pásme Dukly šermovalo o puk, napokon ho získali domáci hráči.

26:08

Christophe Lalancette prešiel sám cez celé klzisko, napokon bol Dalhuisenom zahnaný k zadnému mantinelu a k zakončeniu sa nedostal.

25:29

Domáci si vytvorili dobrú šancu. Skokan posunul Svitanovi za pravým kruhom, ktorý našiel prihrávkou pred bránku Haščáka, ten však šancu nevyužil a napálil to do Tomekovej lapačky.

25:04

Michalovčania zaútočili znovu, Regenda za ľavým kruhom prenechal puk Törökovi, ktorý to skúsil švihom a Vošvrda ihneď zakročil.

24:31

Takáč peknou krížnou prihrávkou na ľavý kruh našiel Dávida Šoltésa, ktorý to skúsil delovkou z prvej, bránu však minul.

23:42

McCormack zaviezol puk do pásma, ich prvá útočná snaha v presilovke však nevyšla. Popri mantineli Popradčania vyhodili puk preč.

23:05

Dávid Skokan smeruje zo situácie pred vhadzovaním priamo na trestnú lavicu. Dostáva dve minúty za zdržiavanie hry.

22:48

Haščák sa tentokrát presunul na modrú čiaru. Po prihrávke Svitanu strieľal, mieril to však len na plexisklo a líšky sa potom oslobodili.

22:17

Poprad sa už usadil v útočnom pásme. Svitana chvíľu váhal, potom však krížom dokázal presunúť puk na Marcela Haščáka. Jeho strela z prvej letela na rameno Tomeka. Posunutá bola aj brána.

21:14

V úvode presilovky Dalhuisenov nahodený puk od modrej čiary ďaleko neprešiel, letel na protihráča a hostia sa oslobodili.

20:51

Presilovka pre Poprad. Hráčska lavice Michaloviec dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.

20:29

Blízko ku gólu mali domáci, Haščák z ľavého kruhu dával krížom na Skokana, ktorý ešte do výhodnejšej pozície pripravil strelu pre Ulrycha, ten však trestuhodne netrafil odkrytú bránu.

20:07

Hneď v úvode tretiny vyrazil dopredu po krídle Skokan, ktorý zakončoval z kruhu, mieril do betónu Tomeka.

20:01

Úvodná tretina priniesla chaotický hokej z oboch strán, zopár svetlejších momentov priniesli Michalovčania, ktorí boli rozhodne hokejovejší ako Poprad.

20:00

19:28

McCormack z rohu klziska výbornou prihrávkou našiel pred bránkou Lalancettea, ktorý to skúšal z prvej, napálil do Vošvrdu.

19:18

Takáč presunul hru na pravú krídlo na Juraja Majdana, ktorý to skúsil švihom spoza kruhu, Vošvrda bol pripravený.

18:52

Southorn korčuľoval po ľavom krídle, ukazoval sa mu na opačnej strane Takáč, neponúkol mu však presnú prihrávku.

18:12

Michalovčania získali pásmo, Török zakončoval bekhendom z veľkého uhla, pre Vošvrdu to bol ľahký zákrok lapačkou.

17:52

Mešár sa pustil medzi trojicu protihráčov a pomedzi kruhy rozhodne cesta neviedla. Otočiť hru chcel Regenda, tiež však ďaleko nedošiel.

17:02

Handlovského strelu spoza pravého kruhu stihol tečovať jemne Preisinger, Tomek stihol včas reagovať.

16:34

Svitana dlhou krížnou prihrávkou v útočnom pásme hľadal pred bránkou Skokana, neposlal mu však presný puk.

15:36

Chalupa s Mašlonkom vyrazili do protiútoku po neúspešnej popradskej akcii. Mašlonku však dokázal čistým bodyčekom odzbrojiť domáci obranca.

14:44

Útočné pásmo ešte postrážil Ťavoda a posúval nakrátko puk Törökovi, ktorý pálil spomedzi kruhov. Strela letela vedľa.

14:07

Hru otočil Handlovský, ktorý prenechával za pravým kruhom Vandasovi, ten strieľal z uhla a Tomek bezpečne vyrážal.

13:24

Brejčák nie veľmi šťastne riešil rozohrávku. Puk mu uchmatol Majdan, posunul ho pred bránku Šoltésovi, ktorý stihol rýchlo zakončiť, no Vošvrda odolal.

12:30

Skokanovi na modrej čiare unikla Drgoňova prihrávka a domáci o útočné pásmo prišli. Otočiť hru sa snažil Bartánus, veľa toho však nevymyslel.

12:05

Marek Mašlonka síce korčuľoval za vyhodeným pukom, súboj oň napokon prehral a skončilo sa to zakázaným uvoľnením.

11:26

Michalovčania sa dostali do útočného pásma, usadili sa a od modrej po prihrávke pálil Ventelä. Jeho delovku sa snažil tečovať Török, mierilo to na ochrannú sieť.

10:48

Vandas korčuľoval po pravom krídle, dostal sa do uhlu a prakticky spred bránkovej čiary zakončoval. Tomek nemal problém s touto strelou.

09:22

Bjalončík otočil hru a posunul puk na modrú čiaru Ulrychovi, ktorý sa k strele neodhodlal a vrátil puk spoluhráčom.

08:24

Livingston z obranného pásma posúval puk jemne popri mantineli, zakázané uvoľnenie je zrušené, Michalovčania musia pokračovať v hre.

07:52

Jurij Repe nemal veľmi komu prihrávať, rozhodol sa pokračovať sám do útočného pásma. Nahadzoval puk na Tomeka, ktorý pre istotu prikrýval.

07:06

Vystrelený puk zo stredného pásma skončil na michalovskej striedačke a vhadzovať sa bude po reklamnej pauze.

06:43

Rozohrávka Michalovciam teraz veľmi nevyšla, skončilo sa to zakázaným uvoľnením a vhadzuje sa po pravici Tomeka.

05:46

Ján Ťavoda nijak nešetril popradského mladíka Hajnika, ktorého telom zlikvidoval pri zadnom mantineli.

05:12

Nahodenú žabku do útočného pásma spracoval Livingston, ktorý chcel ihneď strieľať, puk mu však napokon unikol.

04:31

Preisinger prekorčuľoval poza bránku a doviedol puk až na modrú čiaru k Dalhuisenovi, ktorý nahodil puk na bránu a Tomek ho bezpečne zachytil v lapačke.

03:39

Po osi ihriska dopredu prenikol Samuel Takáč, ktorý strieľal spoza obrancu od modrej čiary. Jeho zakončenie nebolo presné.

03:14

Individuálne to skúsil obranca Ulrych, ktorý prenikol po pravom krídle, strieľal jemne z kruhu, triafal do betónov Tomeka.

02:54

Matej Paločko si spracoval prihrávku na ľavom kruhu, vzápätí si však posunul ďaleko dopredu a prišiel oň pri zadnom mantineli.

02:22

Török spoločne s Regendom vybojovali puk v strednom pásme a ihneď od modrej čiary otočili hru. Török strieľal spoza ľavého kruhu, namieril do Vošvrdovej lapačky.

01:17

Vandas s Ulrychom si mierne skomplikovali rozohrávku z obranného pásma, napokon však akosi dostali puk aspoň do strednej tretiny.

00:36

Hostia ostali v útočnom pásme, od modrej čiary pálil Southorn. Strela bola tečovaná, skončila v rohu hracej plochy.

00:17

Zo stredného pásma nahodil puk na bránku Bartánus, Vošvrda poľahky vyrazil strelu do rohu klziska, kde o puk hráči bojujú.

00:01

Na ľade máme už oba celky, čaká nás štátna hymna.

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Repe, Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Mešár, Zagrapan, Livingston – Hajnik, Bjalončík, Matej Paločko – Jevoš

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Mihálik, Southorn, Ventelä, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia, Ragan – Takáč, Hickmott, Bartánus – Šoltés, Lalancette, Majdan – Regenda, Galamboš, Török – Chalupa, Češík, Mašlonka

Rozhodca: Šefčík, Tvrdoň – J. Konc ml., Synek.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 15. kola Tipos Extraligy, v ktorom uvidíme aj východniarsky duel medzi HK Poprad a HK Dukla Ingema Michalovce. Stretnutie sa začína o 18:00.

Popradskí hokejisti majú rozhodne veľkú pohodu na hokejkách. Ťahajú štvorzápasovú víťaznú šnúru, ktorú začali 11. novembra v Trenčíne, kde triumfovali 3:6, následne zdolali Nitru 2:4, Slovan Bratislava 4:1 a v poslednom kole Tipos Extraligy zdolali Banskú Bystricu 2:5. Kamzíci sa vďaka týmto výhram vyšvihli v tabuľke na líderskú pozíciu, kde majú aktuálne 25 bodov a skóre 43:20, ktoré je najlepšie spomedzi všetkých tímov.

Michalovčania sú v rozhodne inej forme ako ich dnešný súper. Dukla prehrala v Tipos Extralige päť zápasov za sebou a vedenie klubu sa odhodlalo k zmene na trénerskom poste. Miroslava Chudého vystriedal fínsky kormidelník Tomasz Juhani Valtonen. Líšky teda veria, že sa po výmene trénera dokážu prepracovať k víťazstvu po dlhšej dobe. Michalovce v posledných kolách ligy prehrali s Novými Zámkami 3:2 po predĺžení, s Bystricou 4:6, so Slovanom 7:4 a s Nitrou 5:3. V tabuľke patrí Michalovciam 8. miesto so ziskom 14 bodov a skóre 39:42.

V aktuálnej sezóne to bude už piate meranie síl medzi Popradom a Michalovcami. Vo všetkých zatiaľ uspeli Podtatranci, ktorí zdolali v príprave Michalovce 4:2, následne v Kaufland Cup-e Poprad porazil Michalovce 0:2 a 0:1 a 6. novembra v Tipos Extralige triumfoval Poprad na Zemplíne 3:5. Oba tímy sa už počas tejto sezóny stihli dostatočne zoznámiť, Michalovčania však čakajú stále na prvú výhru vo vzájomnom zápase v sezóne 2020/21. Uvidíme, či sa im to podarí práve dnes na ľade súpera.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.