4 : 1
(2:1, 1:0, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

V tretej tretine Slovan nedokázal zatlačiť Poprad a nestrelil kontaktný gól. Počas powerplay sa gólom do prázdnej brány presadil Haščák a spečatil víťazstvo Popradu 4:1 nad Slovanom Bratislava.

59:06

Vošvrda to prehodil centrom na modrú čiaru Svitanovi, ktorého šli podporiť Skokan s Haščákom, no napokon Svitana o puk prišiel.

58:26

Studenič sa pretláčal popri zadnom mantineli, prešiel k bránke a skúšal to z otočky, no nepresne.

58:00

Nahodený puk zo stredného pásma zastavil hokejkou Vošvrda a pre istotu aj prikryl.

57:13

Poprad dal gól!
Kamzíci zrejme pečatia víťazstvo v zápase. MARCEL HAŠČÁK vybojoval puk zo skrumáže v obrannom pásme, prehodil si ho do stredného pásma a jemne nahodil do bránky.
Bez asistencie.

57:00

Puk je v obrannom pásme Popradu, no domáci ho držia pri mantineli.

56:16

Vhadzuje sa v obrannom pásme Popradu a bránka Slovana je už bez Durného.

56:16

Oddychový čas pre Slovan Bratislava.

56:16

Marián Studenič prekorčuľoval po ľavom krídle, šiel poza bránu, následne to vracal pred bránkovisko, ale prihrávku zastavil brankár Vošvrda a pokryl puk.

55:41

Slovan v strede klziska prišiel o puk, prebral ho Handlovský a posunul dozadu na obrancov.

54:36

Nahodený puk zo stredného pásma smeroval priamo do lapačky brankára Vošvrdu a hra je prerušená.

54:02

Brendan O'Donnell sa šikovne preštrikoval cez Dalhuisena, následne zakončil forhendom zblízka, no bránku netrafil.

53:21

Livingston zastavil nedôraznú Leeho rozohrávku, korčuľoval mu tam už spoluhráč, vrátil sa však dozadu aj hráč Slovana.

52:49

Po dlhých šesť a pol minútach je hra prerušená. Poprad sa previnil zakázaným uvoľnením a vhadzovať sa bude pred Vošvrdom.

52:06

O'Donnell bekhendovou prihrávkou medzi kruhy hľadal Gašpara, no tomu strela z prvej vôbec nesadla.

51:32

Handlovský sa preštrikoval cez jedného protihráča, snažil sa pomedzi kruhy predrať do zakončenia, potom však o puk už pred zakončením prišiel.

50:24

Svitana zamieril s pukom do pásma, nemal včas skorú podporu od svojich spoluhráčov a už nedokázal zaútočiť.

49:53

Milan Kytnár tvrdo vypálil spoza ľavého kruhu, jeho delovka letela tesne vedľa Vošvrdovej brány.

49:06

Durný teraz trochu zaváhal v rozohrávke, prišiel o puk za bránkou a musel sa rýchlo vrátiť. Popradskí hráči však jeho zaváhanie nevyužili.

47:18

Popradskí hráči sa teraz nikam neponáhľali, zastavili sa v obrannom pásme a pohodlne čakajú, kým dostriedajú.

46:11

Odrazený puk od zadného mantinelu uviazol na Durného zadnej sieti, pre istotu ho brankár Slovana prikryl.

45:52

Matúš Paločko posunul na modrú čiaru Kramárovi, ktorý vystrelil, namieril to však priamo do lapačky Durného.

45:07

Livingston krížnou prihrávkou našiel Hudeca za ľavým kruhom, jeho strelecké zakončenie letelo na Durného betón.

44:24

Lee krížnou prihrávkou našiel Studeniča, ktorý vnikol do pásma, no veľa toho tam nevymyslel, nebola z toho žiadna strela na bránku.

42:54

Hudecov nahodený puk od modrej čiary smeroval priamo na výstroj Durného, ktorý nemal problémy so zákrokom.

42:10

Repeho nahodený puk od modrej čiary Durný zachytil do lapačky a pre istotu ho podržal až do prerušenia hry.

41:33

Spoza ľavého kruhu vypálil Ulrych, jeho delovka letela na výstroj gólmana Durného.

40:53

Takmer to vyzeralo tak, že už hostia budú vylúčení za príliš veľa hráčov na ľade, napokon stihli bez chýb prestriedať.

40:01

V prvej časti druhej tretiny bol rozhodne aktívnejší bratislavský Slovan, hostia však vyrovnať nedokázali. V 34. minúte skóroval Handlovský a po 40 minútach teda Poprad nad Slovanom vedie 3:1.

40:00

39:46

Pred Bačikom sa otváral priestor medzi kruhmi, napokon mu kľučka na protihráča nevyšla.

38:48

Gašpar posunul puk na O'Donnella, ktorý však napokon prišiel o puk a domáci sa opäť oslobodili.

38:14

Hostia sa už usadili v útočnom pásme, spomedzi kruhov to skúšal Urbánek, mieril na Vošvrdove betóny.

37:31

Poprad bude hrať v oslabení. Domáci chybne striedali a sú z toho dve minúty pre hráčsku lavicu za príliš veľa hráčov na ľade.

36:36

O'Donnell dával v obrannom pásme puk Gašparovi, túto prihrávku však prečítal Vandas, i keď už potom nemal komu prihrávať.

35:22

V situácii troch proti dvom mal puk na hokejke Peter Bjalončík, ktorý sa to spomedzi kruhov rozhodol riešiť individuálne. Strelou bránu netrafil.

34:45

Popradčania napádali rozohrávku belasých a napokon po kostrbatých prihrávkach sa Slovan previnil zakázaným uvoľnením.

33:48

Napriek menšej streleckej aktivite Popradu v druhej tretine strieľajú kamzíci gól. Vandas udržal na hokejke puk medzi kruhmi, prevzal si ho LUKÁŠ HANDLOVSKÝ, ktorý nenápadnou strelou prestrelil pomedzi Durného betóny.
Asistencia: Michael Vandas.

32:48

Bačik sa kľučkou snažil obohrať Ulrycha, puk mu unikol do rohu klziska a hostia ostali v útočnom pásme. Valach vypálil od modrej, namieril priamo do Vošvrdovej lapačky.

31:55

Štajnoch dokázal zachrániť útočné pásmo a posúval za pravý kruh Patrikovi Bačikovi, ktorý to skúšal príklepom a napálil do lapačky domáceho gólmana.

30:51

Studenič najprv stratil puk na pravom kruhu, potom ho rýchlo získať späť a následne krížom dával Brendanovi O'Donnellovi, ktorý z prvej pálil, no iba do Vošvrdu.

29:53

Preisinger sa ďalšiemu ofsajdu vyhol, nepokazil to Vandasovi, ktorý korčuľoval po krídle a následne preveril Durného ľahkou strelou.

29:35

Haščák chcel rýchlo otočiť hru na útočnú modrú, kde mal postaveného Skokana, napokon z toho bol ofsajd.

28:47

Matúš Paločko zakončoval z pravého kruhu bekhendom, gólman Durný bol úspešný v zákroku.

28:18

Mešár si všimol Mareka Hudeca, ktorý dočiahol na trošku dlhšiu prihrávku. Zrýchlil pomedzi obrancov a strelou spomedzi kruhov trafil ľavú žrď.

28:00

Rastislav Gašpar sa rozkorčuľoval cez stredné pásmo, následne prešiel medzi kruhy a preveril domáceho gólmana priamou strelou.

27:31

Obranca Štajnoch sa rozbehol po ľavom krídle a vyskúšal to strelecky z kruhu. Gólman Vošvrda mal lapačku pripravenú a úspešne zasiahol.

26:57

Hostia udržali útočné pásmo a od modrej čiary to skúšal kapitán Sersen. Vošvrda mal odkrytý výhľad a bezpečne telom zastavil strelu.

26:18

Zagrapan takou žabkou posunul puk krížom na Svitanu, ktorý to nastreľoval spoza pravého kruhu, netrafil však priestor bránky.

25:38

Krížna prihrávka z ľavej strany od Studeniča neprešla na O'Donnella, domáci sa potom dokázali oslobodiť a zabránili belasým, aby sa dostali do väčšieho tlaku.

24:55

Ranford si síce na modrej čiare spracoval puk, ale potom mu už spoluhráči vbehli do pásma a je z toho postavenie mimo hry.

24:32

Slovan vďaka dobrej práci v útočnom pásme vybojoval presilovku. Dve minúty za držanie dostáva Jurij Repe.

23:33

Už po skončení presilovky ostali ešte domáci v útočnom pásme. Puk potom skončil pri zadnom mantineli a prikrývalo ho klbko hráčov. Hlavný rozhodca sa rozhodol hru prerušiť.

22:46

Preisinger krížom presúval hru na pravý kruh Skokanovi, ktorý okamžite vystrelil švihom a Durný musel kryť puk na hrudi.

22:27

Handlovský dával pred bránku Livingstonovi, ktorý sa snažil obtočiť okolo protihráča, strela mu však nevyšla, pretože mu unikol puk z hokejky.

21:41

Po trošku krkolomnom založení akcie sa domácim podarilo dostať do útočného pásma a rozostaviť sa.

21:06

Uvidíme prvú presilovku Popradu. Nerijus Ališauskas dostáva 2+10 minút za vrazenie na mantinel. Bol to naozaj nepríjemný zákrok na Preisingera.

20:42

Slovanisti začali druhú tretinu tlakom na popradskú bránku, veľa však z toho nevyťažili, videli sme asi dve nepresné strely.

20:01

Máme po úvodnej dvadsaťminútovke, v ktorej sme videli tri góly. Popradčania šli do vedenia už v 2. minúte po góle Handlovského, následne skóroval v 13. minúte Skokan, no vedenie v závere tretiny skresal domácim Ranford po peknej akcii.

20:00

19:46

Slovan Bratislava dal gól!
Hostia strieľajú domácim gól do šatne po chybe v popradskej rozohrávke. Puku sa ujal Studenič na pravom kruhu, ktorý to dal pred bránku Kytnárovi. Ten sa neulakomil a ešte vyšperkoval akciu prihrávkou na BRENDANA RANFORDA, ktorý sa už z prvej zblízka nemýlil.
Asistencie: Milan Kytnár, Marián Studenič.

19:08

Slovanistom vyšla rozohrávka formou kolmej prihrávky do stredného pásma. Puk si prebral Milan Kytnár, pokračoval dopredu po krídle a strelou vyskúšal Vošvrdovu lapačku.

18:19

Rozohrávka Popradčanom v tejto chívli vôbec nevyšla. Píska sa zakázané uvoľnenie a hra sa vracia pred domácu bránku.

17:54

Kundrik už v útočnom pásme po ďalšom súboji prenechal puk domácim a hostia odišli v hojnom počte striedať.

17:09

Kundrik si v útočnom pásme pomohol prihrávkou na Ožvalda. Domáci hráči im však pri mantineli v rohu klziska nič nedarovali.

16:11

Valach si vymenil puk s Ranfordom a pálil od modrej čiary. Puk po zákroku poskakoval pred Vošvrdom, Popradčania ho stihli skoro upratať preč.

15:42

Založenie popradskej akcie teraz nebolo úspešné, skončilo sa to ofsajdom a hra je prerušená.

15:01

Drgoň vzal puku O'Donnellovi v strednom pásme a pokračoval dopredu. Nevystrelil, ale hľadal niekoho spätnou prihrávkou na modrú čiaru. Puk nik nezachytil.

14:32

Sersenov nahodený puk zo stredného pásma letel priamo do lapačky Vošvrdu, ktorý pred napádajúcimi protihráčmi pre istotu počkal na prerušenie hry.

13:58

Hostia sa udržali v útočnom pásme, strelecky to od modrej čiary vyskúšal Martin Štajnoch. Jeho zakončenie bolo zblokované a puk vyletel na ochrannú sieť.

13:16

Repe na pravom kruhu prenechal puk pre Livingstona, ktorý to nahadzoval priamo na bránu a Durný úspešne dokázal zasiahnuť.

12:24

Kamzíci idú do dvojgólového vedenia. Po vyhratom buly sa k puku na modrej dostal Ulrych, ktorý to nahadzoval pred bránku a šikovne to tečoval DÁVID SKOKAN.
Asistencia: Petr Ulrych.

12:12

Haščák posúval ľahučký puk od mantinelu pred bránku. Korčuľoval mu tam Skokan, Durný zasiahol ihneď hokejkou.

11:57

Durný musel hokejkou konať, no odstrelil puk iba na hokejku Matúša Paločka, ktorý potom dával spätnú bekhendovú prihrávku pred bránku. Gólman Slovana ju však hneď pre istotu prikryl.

11:14

Kundrik vymyslel veľmi sympatickú prihrávku z pravého kruhu. Obtočil sa a krížom našiel Dominika Jendeka, ktorý zakončoval spred bránkoviska, triafal však len do Vošvrdu.

10:36

Lee poriadne zozadu vymasíroval Svitanu, ktorý aj padol na ľad, nejednalo sa však o nedovolený zákrok v obrannom pásme Slovana.

10:04

Livingston korčuľoval za nahodeným pukom, ale bolo to už neskoro, je z toho zakázané uvoľnenie Popradu.

09:14

Ranford korčuľoval za strateným pukom k zadnému mantinelu, napokon sa mu ho získať nepodarilo. Domáci hokejisti otočili hru, ale previnili sa ofsajdom.

08:28

Vandas po naskočení na ľad sa ihneď zapojil do ofenzívneho ťaženia domácich. Od modrej skúšal nahadzovať Dalhuisen, mieril však vedľa.

07:31

Druhá slovanistická presilovková formácia zatiaľ nie je úspešná v založení útoku, hosťom sa nedarí preniknúť do pásma.

06:58

Slovan po vyhratom buly sa ihneď ujal puku a dobre začal presilovku. Prišla strela od modrej od Leeho, ktorá bola zblokovaná a puk skončil na ochrannej sieti.

06:17

Prvú presilovkovú možnosť majú k dispozícii hostia. Michael Vandas dostáva dve minúty za hákovanie.

05:56

Vandas ťahal v súboji s Urbánkom za kratší koniec. Hráč Slovana vzal puk v rohu klziska a počkal, kým spoluhráči dostriedajú.

05:32

Durný si musel dať pozor na nahodený puk z Drgoňovej hokejke, po ktorom korčuľoval Haščák. Po Sersenovej snahe je následne však z toho iba zakázané uvoľnenie.

04:44

Mladík v dnešnej zostave Slovana Antonio Ožvald upokojil situáciu po nástupe na ľad, posunul dozadu na obrancov, ktorí čakajú na čerstvých hráčov.

03:54

Dobrú myšlienku v útočnom pásme mal Kytnár, ktorý spätnou prihrávkou medzi kruhy hľadal Ranforda, posunul mu to však meter dozadu.

03:32

Studenič napádal rozohrávku Dalhuisena, ktorý sa dokázal zo situácie „vymotať“ a aj rozohrával krížom do stredného pásma.

02:53

Marcel Haščák to skúsil svojou typickou strelou švihom, tentokrát spomedzi kruhov a Roman Durný musel použiť svoj betón.

02:34

Buček napádal popradskú rozohrávku a spôsobil mierne problémy Popradčanom. Tí to však po pár sekundách zvládli a dokázali rozohrať.

01:42

Zagrapan sa dostal v útočnom pásme k odrazenému puku, presúval ho na opačnú stranu klziska, no tam už nemal pripravených spoluhráčov.

01:06

Popradskí hokejisti idú veľmi rýchlo do vedenia. Brejčák si spracoval prihrávku na modrej čiare a vypálil smerom na bránku, pred ktorou clonil LUKÁŠ HANDLOVSKÝ a strelu úspešne tečoval.
Asistencie: Daniel Brejčák, Mike Dalhuisen.

00:52

Nahodený puk z ľavého krídla nerobil problém pre gólmana Vošvrdu, ktorý ho pohodlne prikryl.

00:01

Oba tímy už prichádzajú na ľadovú plochu. Popradčania sa predstavia v bielych dresoch a hostia z Bratislavy v tmavomodrých. Čaká nás štátna hymna SR.

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Ulrych, Dalhuisen, Brejčák, Hudec, Repe, Kramár – Haščák, Skokan, Mešár – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Svitana – Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko – Hajnik

HC Slovan Bratislava: Durný (Beke) – Sersen, Ališauskas, Bačik, Štajnoch, Lee, Valach, Beňo – Buček, Ožvald, Rapáč – Ranford, Kytnár, Studenič – Gašpar, Urbánek, O'Donnell – Kundrik, Petráš, Jendek

Rozhodca: Müllner, Žák – Junek, Ordzovenský.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zaujímavého zápasu 13. kola Tipos Extraligy, v ktorom HK Poprad na svojom štadióne privíta HC Slovan Bratislava. Stretnutie sa začína o 18:00.

Popradčania sa po návrate z karantény vcelku dobre rozbehli, z piatich zápasov prehrali iba jedenkrát, a to doma s Detvou 2:3 po predĺžení. Naposledy sa kamzíci predstavili dvakrát na klziskách súperov. Pod hradom Matúša Čáka v Trenčíne triumfovali 3:6 a v piatok pripravili aj prvú porážku Nitry v tejto sezóne, nad ktorou zvíťazili 2:4. Popradu v tabuľke po 8 odohraných zápasoch patrí 3. miesto so ziskom 19 bodov a skóre 34:17.

Bratislavský Slovan mal trošičku slabší nástup do nového ročníka Tipos Extraligy, no belasí už stabilizovali svoje výkony a aktuálne sú v tabuľke štvrtí práve za dnešným súperom z Popradu. Slovan ťahá priaznivú štvorzápasovú šnúru výhier, ktorú začal na ľade Nových Zámkov, kde zvíťazil 0:3, následne zdolal bez inkasovaného gólu aj Košice 0:2, s Banskou Bystricou si poradil vysoko 7:2 a v poslednom kole doma zdolal aj Michalovce 7:4. Slovan má na konte 14 bodov a skóre 30:21.

V rámci tohto ročníka našej najvyššej hokejovej súťaže pôjde o druhé vzájomné stretnutie Popradu a Slovanu. V tom úvodnom na štadióne Ondreja Nepelu triumfovali Podtatranci 1:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.