Zagrapan tesne minul opustenú domácu bránku a pri puku opäť domáci.

Oddychový čas domácich.

58:57

Zakázané uvoľnenie Poprad.

58:22

Nitra s pukom v útočnom pásme ale hostia sa dobre bránia a nepúšťajú Corgoňov do zakončenia.

56:54

Rychlík vyrazil strelu Žitného na hokejku Kollára, s ktorého dorážkou si následne rovnako úspešne poradil.

55:47

Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred domácim brankárom. Predchádzajúce sekundy sa domáca štvrtá formácia nevedela vymaniť z tlaku hostí. Hru prerušil až zákrok domáceho brankára.

53:55

Nitra zakladá útočnú akciu z hĺbky obranného pásma. Na vyrovnanie jej už veľa času nezostáva.

52:48

Puk na domácej striedačke a hra je prerušená.

52:26

Bjalončíkova strela končí na hrudi domáceho brankára.

51:43

Šťastný nahodil puk na Rychlíka, ktorý sa neponáhľal s rozohrávkou a Nitra poľahky získala útočné pásmo.

51:30

Dlhšie sa hrá bez prerušenia.

50:11

Tvrdoň mohol pridať aj tretí gól po skvelej prihrávke od Slováka. Rychlík ale dobre zasiahol a stav sa nemení.

48:22

Brániaci Vitaloš prihral nečakane osamotenému protihráčovi Bjalončíkovi, s ktorého strelou z prvej si Cowley poradil.

47:50

Odrazený puk skončil na tribúne a hra je prerušená. Vhadzuje sa v strednom pásme.

46:37

Vhadzuje sa v strednom pásme.

46:15

Zagrapan prenechal v útočnom pásme puk Preisingerovi, ten páli bez prípravy a Cowley puk chytá do lapačky.

45:01

Zagrapanova strela z prvej končí na ľavej tyčke domácej bránky.

44:47

Skokan nebezpečne vystrelil z medzikružia a domáci brankár jeho pokus s námahou vyrazil

43:33

Pomer striel v druhej tretine bol 6:16, celkovo po druhej tretine 25:26.

42:33

Poprad v rýchlom protiútoku zakombinoval a Cowley musel zasahovať.

41:58

Nitra pokračuje v aktivite s pukom v útočnom pásme. Zrejme nás čaká zaujímavá tretia tretina.

40:31

Nitra dala gól!
Nitra v úvode tretiny znižuje stav stretnutia na rozdiel dvoch gólov. Kombinácia Cardwell, Slovák a MAREK TVRDOŇ na konci ktorej bolo presné zakončenie Tvrdoňa tentokrák k pravej tyčke z rovnakého miesta ako pri prvom góle. Asistencie: Marek Slovák, Jacob Cardwell.

39:15

Pomer síl na ľade sa vyrovnáva pri vylúčení Skokana za hákovanie unikajúceho Šišku.

39:10

Šiška v oslabení skúsil strelou od modrej pozornosť brankára hostí.

38:45

Zákrok domáceho brankára a hra je prerušená. Pomer striel po prvej tretine bol 19:10, v tej druhej by sa strely Corgoňov dali spočítať na jednej ruke zatiaľ.

38:05

Poprad si zahrá presilovku pri vylúčení Mezeia.

37:39

Zagrapan prihral na pravú stranu cez celú širku puk na Matúša Paločka, s ktorého strelou z prvej si Cowley poradil.

37:26

37:12

36:22

Puk pri brankárovi hostí a obe mužstvá striedajú počas hry.

35:22

Po reklamnej prestávke si hostia zahrajú presilovku pri vylúčení Šišku za hákovanie. Poprad pri signalizovanom vylúčení hral vyše minútu v šestici a kombinoval v útočnom pásme avšak Kamzíci nevymysleli nič prekvapivé a hru nakoniec prerušil zákrok domáceho brankára.

33:37

Hostia mohli pridať ďalší gól, ale Haščákova strela z pravej strany tesne minula svoj cieľ.

32:30

Nitra opäť v zovretí Kamzíkov pred vlastným brankárom. Poprad hrá ako vymenený oproti prvej tretine.

31:39

Poprad dal gól!
Nitra je zrelá na uterák. MAREK ZAGRAPAN vypichol puk Nemcovi pri rozohrávke, vymenil si ho so Svitanom a prvý menovaný po nezištnej prihrávke už nemal problém prekonať z predbránkového priestoru bezmocného domáceho brankára. Asistencie: Patrik Svitana.

29:52

Poprad sa dostáva do dvojgólového vedenia. PETER BJALONČÍK sa dostal z pukom na os klziska, vystrelil a jeho strelu zblokoval Vitáloš rovno na hokejku Bjalončíka a hráč hostí následným druhym pokusom prekonal Cowleyho. Asistencie: Marcel Haščák.

28:55

Vhadzuje sa pred domácim brankárom. Na ľade je druhý útok domácich bez Lantošiho, ktorý sa už v druhej tretine neobjavuje na ľade a jeho miesto v útoku zaujal Žitný.

28:02

Nitra bola nedôrazná pred vlastným brankárom a hostia sa vďaka tomu dostávajú do vedenia. MIKE DALHUISEN bekendovým pokusom pretlačil puk za ležiaceho domáceho brankára. Asistencie: Miroslav Preisinger, Lukáš Handlovský.

27:33

Ofsajd Nitra.

27:19

Švarného strelu Rychlík vyrazil iba pred seba a následne si poradil aj s dorážkou Minárika a hra je prerušená.

26:40

Poprad citeľne zlepšil pohyb v druhej tretine a hra sa odohráva viacej v obrannom pásme domácich.

26:05

Mešár sa ocitil zoči voči domácemu brankárovi. Jeho bekendové zakončenie letelo nad bránku Corgoňov.

24:45

23:48

Vhadzuje sa pred domácim brankárom.

23:24

Svitana prihral na ľavú stranu Haščákovi, ktorého tvrdú strelu z prvej Cowley s námahou vyrazil a jeho spoluhráči poslali puk až k Rychlíkovi.

22:44

Poprad si zahrá presilovku pri vylúčení Pupáka.

21:42

20:59

Skokan prihral spoza bránky Vandasovi, ktorého strelu z prvej zastavil Cowley skvelým zákrokom pravým betónom.

20:01

Začala sa druhá tretina.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:44

Poprad už mohol vyhrávať, po tom čo Nitra zle rozohrávala. Do úniku sa dostal Haščák a tiesnený Mezeiom vystrelil ale brankár domácich odčinil svoje predchádzajúce zaváhanie a puk chytá do lapačky.

18:26

Poprad vyrovnáva stav stretnutia po veľkej chybe domáceho brankára, ktorý zastavil za bránkou nahodený puk do pásma a LUKÁŠ HANDLOVSKÝ mu ho nečakane vypichol a dopravil do opustenej domácej bránky. Bez asistencie.

18:15

17:54

Nitra poslal puk k brankárovi hostí a obe mužstvá striedajú.

17:12

Haščákova strela z prvej bola nepresná. Pri puku však stále hostia.

16:13

Poprad si zahrá prvú presilovku v stretnutí pri vylúčení Hrnku za seknutie.

14:49

Po reklamnej prestávke sa vhadzuje pred brankárom hostí.

14:00

6 minút pred koncom tretiny Lantoši odkráčal s bolestivou grimasou predčasne do kabín. Uvidíme či sa domáci hráč ešte predstaví v zápase.

13:45

Kollár prihral puk poza obrancov hostí na Štastného. Ten skúsil strelu k vzdialenejšej tyčke, ktorá bola nepresná.

12:57

Nepresná rozohrávka Corgoňov a píska sa zakázané uvoľnenie.

12:17

Vandas skúšal prekvapiť Cowleyho spoza bránky ale domáci brankár dobre zasiahol a hra je prerušená. Nasledovala menšia strkanica medzi Cardwellom a Vandasom. Pomer síl na ľade sa však nemení.

12:02

Zakázané uvoľnenie Nitra.

10:59

Hasčákovu strelu z veľkého uhla Cowley bez problémov chytá.

10:01

09:02

Hostia sa vymanili z veľkého náporu a sú s pukom už v útočnom pásme. V predchádzajúcich minútach ich podržal brankár Rychlík.

08:12

Brankár hostí je teraz v kanonáde a jeho spoluhráči sú zovretí vo veľkom tlaku.

07:27

Daudovu strelu od modrej vyrazil Rychlík iba pred seba a dorážka Žitného minule tesne ľavú tyčku.

06:36

Ďalší ofsajd hostí a prerušená hra. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v strednom pásme.

06:03

Ofsajd Poprad. Hra je v týchto minútach rozkúskovaná a nemá potrebné tempo.

05:43

Matej Paločko si to s pukom namierol spoza branky na os klziska, vystrelil ale jeho pokus letel nad bránku domácich.

05:22

Puk za bránkou hostí a obe mužstvá striedajú počas hry.

04:13

Vhadzuje sa pred Rychlíkom. Na vhadzovanie si však počkáme nakoľka bránka hostí je mimo svojej pozície a je potreba pomoci od domácich rolbárov.

03:38

Nitra využíva presilovku a dostáva sa do vedenia vďaka gólu MAREKA TVRDOŇA, ktorý dostal prihrávku na pravý kruh, zamieril a strelou k ľavej tyčky prestrelil brankára hostí. Asistenciie: Marek Slovák, Tomáš Hrnka.

02:45

Matúš Paločko poslal v útočnej snahe k ľadu Švarného a Nitra si zahrá presilovku.

02:30

Hudecova strela od modrej neprešla cez hradu tiel pred domácim brankárom.

01:07

Kollár zakombinoval s Lantošim v útočnom pásme avšak tesne pred zakončením si Corgoni nerozumeli a pri puku hostia.

00:29

Slovák prihral na ľavú stranu Hrnkovi, ktorého následná príklepová strela bola zblokovaná na ochrannú sieť.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Po hymne je všetko pripravené na úvodné buly.

Aktéri zápasu sú už na ľade. Popradčania si dali načas. Domáci hráči a rozhodcovia museli na nich čakať takmer 2 minúty.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Cowley – Mezei, Cardwell, Švarný, Vitaloš, Pupák, Nemec, Knižka – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Lantoši – Holešinský, Dauda, Žitný – Minárik, Šiška, Škvarek – Stümpel

HK Poprad: Rychlík – Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Drgoň, Repe, Hudec, Hajnik, Kramár – Vandas, Preisinger, Handlovský – Mešár, Skokan, Haščák – Svitana, Zagrapan, Livingston – Paločko Matúš, Bjalončík, Paločko Matej

Rozhodca: Baluška, Výleta – Synek, Durmis.

V 12. kole hokejovej Tipos Extraligy sa v Nitra aréne predstaví HK Poprad. Nitra po návrate z karantény v extraligových zápasoch pokračuje tam kde skončila pred nútenou pauzou a to je v zbieraní výhier bez straty bodu. Na svojom konte ich už má 7 a je na čele tabuľky. Poprad z rovnakého počtu zápasov získal 16 bodov a je tretí. Stratu bodov Kamzíci zaznamenali v prvom vzájomnom stretnutí pod Tatrami, kedy prehrali s Nitrou 2:3. Zhodne 2:3 avšak po predĺžení prehral Poprad aj v nedeľu s Detvou. Na ihriskách súperov sú Kamzíci zatiaľ neporazení, naposledy bodovali naplno po výhre 6:3 v Trenčíne. Nitra na vlastnom ľade zdolala v utorok Michalovce 5:3. V drese Corgoňov prvý extraligový zásah dosial ho veku 16 rokov, 8 mesiacov, 26 dní Šimon Nemec a v tabuľke najmladších strelcov extraligy mu patrí šieste miesto, kedy na piatom mieste je Samuel Buček o deň mladší.
Či sa Nitre podarí udržať na víťaznej vlne alebo si Poprad vráti požičané a preruší sériu Corgoňov sa dozviete aj z nášho textového prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.