4 : 1
(0:0, 2:1, 2:0)
HC Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred 4 rokmi

Brutálny hokej. Tento pojem pravdepodobne najlepšie vystihuje šesťdesiat minút v Michalovciach. Postarali sa o to oba celky. Dukla vstúpila víťazne do novej sezóny, keď po dvoch góloch Bartánusa, jednom Lalancettea a Mašlonku si pripisujú do tabuľky prvé tri body. Ďakujem za pozornosť. Pekný zvyšok piatka.

59:59

Dukla Michalovce dala gól!
MAREK MAŠLONKA rozvlnil sieť prázdnej brány Slovana Bratislava presnou ranou z pravého kruhu. Asistencia: Peter Galamboš.

59:12

Ville Korhonen zrazil puk z bratislavských hokejok! Naozaj veľká obetavosť Zemplínčanov!

59:06

Z časového hľadiska by už Slovan nemal získať ani bod. Berieme to tak, že v hokeji je všetko možné. Vhadzovanie pri michalovskom bránkarovi.

59:00

Máme pred sebou posledných 60 sekúnd riadneho hracieho času.

58:45

Puk tentoraz neposlúchol domácich hráčov. Po jednom z jeho vyhodení sa píska zakázané uvoľnenie.

58:24

Ališauskas takmer podľahol nátlaku Korhonena. „Belasí“ ešte žijú.

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:32

Slovan zviera Duklu a drží ju v mimoriadnom tlaku. Naozaj fantastické divadlo na ľade vlaňajšieho nováčika. Tomáš Tomek maximálne v pozore.

56:50

Southorn mieril na opustenú bránku Slovana. Prihrávkou na ľavé krídlo ho chcel zrejme predĺžiť Marek Bartánus. Ešte gól a zaknihuje hetrik.

56:42

Roman Durný ostáva na striedačke! Hostia idú do vabanku a skúsia power-play! Šestica korčuliarov vpredu!

56:42

Slovan Bratislava oddychový čas!

56:42

Medzičasom sa skončil osobný trest útočníka Samuela Takáča a mieri už na striedačku.

56:18

Domáci hokejisti sa odlepili od vlastnej bránky a chvíľočku sa zdržali na druhej strane hracej plochy.

55:35

55:28

Poriadne krušné chvíle pre zverencov trénera Chudého. Až v tomto momente nastal pre nich hlboký výdych po predošlých pekelných minútach. Slovan predviedol neskutočnú presilovku. Narážal aj na prekážku menom Tomáš Tomek.

54:59

Michalovce hrajú s piatimi hráčmi.

54:39

Tak toto bol kanadský štýl početnej výhody „belasých!“ Diváci určite sú vo vare doma pri TV obrazovkách!

54:16

Neuveriteľný tlak Bratislavčanov! Puk nebezpečne poskakoval pri bránkovej čiare!

53:32

Ešte pálil aj Meszároš a famózny michalovský brankár! Šialený presilovkový úsek Slovana! Mužom týchto chvíľ skúsený gólman, ktorý posilnil Duklu v lete!

53:18

Opäť strelecký pokus toho istého hráča! Tomek sa teraz nachádza v ohni striel!

53:06

O´Donnell vyprášil betóny brankára Michaloviec Tomeka.

52:59

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (P. Regenda – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

52:24

Slovan potrebuje striedať. Andrej Meszároš počká, kým mu neprídu z lavičky čerství spoluhráči.

51:05

Jakub Sukeľ nenasmeroval puk do prázdnej brány Dukly!

50:19

Slovná výmena Matoušeka s Rapáčom! Už to vyzeralo, že chalani zhodia rukavice, ale rozmysleli si to!

49:31

48:38

Jedna hokejka Slovanistov v celku leží pri bránke a druhá zlomená hokejka Durného zavadzia pri hre. Stále však hráme. Výborné stretnutie na Zemplíne. Michalovce držia vedenie nad Slovanom Bratislava 3:1.

47:18

Záver polovice tretej tretiny má ľudovo povedané šťavu. Hrá sa vo vysokom tempe a vidíme na ľade perfektné momenty, ktoré by fanúšikovia ocenili. Škoda.

46:34

46:08

O´Donnell nevyzrel na Regendu, ktorý mu zachytil puk a vedel, čo s ním má urobiť. Michalovce ideálne zvládajú oslabenie pri vylúčení Samuela Takáča.

45:32

Regenda pri svojom extraligovom debute už zaznamenal bod pri treťom góle a teraz vyhodil puk do bezpečia.

45:00

Predchádzajúci nedovolený zákrok Takáča môže narobiť Michalovciam problémy v ďalšom priebehu duelu. Uvidíme, ako sa to celé skončí.

44:34

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Takáč – 2 min., vrazenie na mantinel + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel).

44:26

Marek Bartánus nezakončil presne! Inak by oslavoval hetrik!

44:01

Michalovce utekajú súperovi z Bratislavy znovu na rozdiel dvoch gólov. Z dorážky sa presadil CHRISTOPHE LALANCETTE, ktorý pravom betóne pokoril Romana Durného. Asistencie: Pavol Regenda a Jordan Hickmott.

43:50

Jeden z Michalovčanov sa pozrel vľavo a chcel nájsť niekoho z kolegov. Durný napokon vysunul hokejku, od ktorej sa puk odrazil a uviazol v ochrannej sieti.

43:29

Bruno Mráz ale zapracoval v strednom pásme. Hra sa teraz zdržiava v pásme domácich.

42:58

Hostia dostali puk poza Mihálika, ale chrbát mu kryl na modrej čiare Mašlonka.

42:39

Michalovce ponúkli Slovanistom útočné pásmo. Tomek už puk nevrátil do hry. Vhadzovanie po jeho pravej ruke.

41:51

Roman Durný zasahoval po tvrdej strele do jeho hrude z hokejky Mlynaroviča. Hosťom pomohlo aj to, že slovenský mladík mierne zmenšil strelecký uhol súperovi.

41:16

Hostia začínajú akciu od obrancu Štajnocha. „Belasí“ sa ale ďaleko nedostali.

40:36

Slovan Bratislava hrá s piatimi hráčmi.

40:27

Southorn si korčuľou pristavil puk a Michalovce ešte pokračujú v útočnej aktivite.

40:14

Patrik Bačik bol prvý pri puku, ktorý sa k nemu dostal od mantinelu, ale nešiel do priamej strely. Hneď na to sa však prerušila hra po zásahu Tomeka.

40:01

Tretia tretina sa začne o 19:50.

Druhá tretina už bola prajnejšia aj po gólovej stránke. Dvakrát prekonal Durného domáci Marek Bartánus, no na jeho druhý gól rýchlo našiel odpoveď Studenič. V každom prípade nám tretia tretina ponúkne ešte nesmierny boj o prvé ligové body.

40:00

39:34

Pracovník zimného štadióna dal rýchlo všetko do poriadku. Teraz sa však hra sťahuje pred Tomáša Tomeka.

39:15

Bránka Slovana Bratislava vysunutá zo svojho postavenia! Hlásateľka privolala technickú čatu a chvíľu nebudeme hrať!

39:15

Lalancette prihrával vľavo Matoušekovi, ktorý neubrzdil a došlo ku kontaktu s Durným! Dôrazného beka ukázal Ališauskas a vznikla mela! Vylučovať sa nebude!

39:01

Bačik v príležitosti! Tomek musel zasiahnuť!

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:36

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Bortňák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

38:09

Buček vystihol úmysel McCormacka a smeroval za pukom k mantinelu. Obzrel sa okolo seba, no proti nemu boli iba michalovskí hráči.

37:27

Takáč v páde chcel vyhrabať puk pre seba. Nakoniec ho iba posunul do palebnej pozície Litovčanovi Ališauskasovi. Tomek odpovedal lapačkou.

36:18

Vynikajúci zápas, ktorému chýba len publikum. Neviem si predstaviť, čo by sa dialo, keby tu sedelo zaručene vyše 3 500 divákov. Štadión by sa otriasal v základoch. Všetka česť aktérom, že aspoň pri televíznych obrazovkách robia pekné hokejové divadlo všetkým priaznivcom hokeja.

36:10

Kytnár sa drzo natlačil do bránkoviska Michaloviec! Tomek puk nepustil za svoj chrbát a Slovanisti neuspeli ani po následných viacerých dorážkach!

35:47

Michalovce oddychový čas!

34:47

Dávid Šoltés obišiel bránku Slovana, ale jeho pokus po ľade neskončil v bráne!

33:33

Samuel Buček vycvičil Ventelä, ale Tomáš Tomek mu nastavil vyrážačku!

32:53

Slovan je teraz zatlačený vo vlastnom pásme a nemôže ešte rozohrávať. Zemplínčania výborne pokrývali modrú čiaru v trojici.

31:51

31:44

Marek Mašlonka nabral skvelú rýchlosť. Do šance mieril s kolegami z útoku, ale zakončoval individuálne zľava. Durný zastavil puk betónom.

31:07

Slovan Bratislava dal gól!
Tak už čisté konto Tomeka je v tejto chvíli zmazané. Postaral sa o to MARIÁN STUDENIČ po výbornej strele k žrdi. Asistencia: Juraj Valach.

30:43

MAREK BARTÁNUS skvelou delovkou vymietol pavučinu brány Romana Durného. Nemal absolútne žiadnu šancu na reakciu. Myslím si, že aj samotný strelec Michaloviec bol prekvapený kúskom, akým sa prezentoval. Každopádne, Dukla vyhráva už 2:0. Bez asistencie.

30:13

Slovan Bratislava začína z hĺbky vlastnej tretiny zásluhou Štajnocha, ktorý doviedol svoje mužstvo do pásma.

29:23

Christophe Lalancette hľadal medzi kruhmi krajana Hickmotta, ktorému nakoniec aj servíroval puk. Nedokázal ho však trafiť v rýchlosti, ktorú mal.

29:04

Puk opustil ľadovú plochu po tom, ako sa dvaja hráči zrazili hokejkami.

28:17

Bartánus zrejme rozmýšľal nad druhým streleckým zápisom. Spoza brány hádzal puk na pravý betón Durného, ktorého trochu vystrašil, ale musíme povedať, že skvelý gólman „belasých“ mu nesadol na lep.

27:45

Ak by tu boli diváci, už by kričali gól. Dve šance Dukly sa gólom neskončili. Úspešný bol až MAREK BARTÁNUS strelou z ľavej strany do odkrytej časti bránky Slovana. Asistencia: Vladimír Mihálik.

27:08

Lalancette sa zamotal do svojich kľučiek, ktoré "vytiahol na Mráza. Slovan sa však k puku nedostal a navyše Michalovce už operujú v blízkosti Durného.

26:28

Jakub Sukeľ sa venoval preberaniu prihrávky pred útočnou modrou čiarou. Zároveň prišiel hvizd čiarového rozhodcu kvôli postaveniu mimo hry.

25:58

Roman Durný si strážil priestor pri pravej žŕdke a tam mu posielal puk Šoltés. Ten bol napokon tečovaný s prispením jedného z hráčov Slovana.

25:28

25:00

Znovu Pavol Regenda manévroval s pukom v útočnom pásme. Jendek mu nedal dýchať.

24:17

Na hrane, no Regenda stihol zachytiť zlú prihrávku Štajnocha. Hostia mali šťastie, že po nej gólovo nepykali.

23:43

Ľahká strela Bortňáka. Viacmenej náhodný puk, ktorý si našiel cestu ku Tomekovi a betónmi ho vytesnil do ľavej strany.

23:04

Náročná pozícia pre Kytnára. Puk bol mierne rýchlejší. Nemal už dosť miesta pre lepšiu strelu, no vyskúšal nahodený pokus z rohu. Tomek schoval puk do lapačky.

22:23

Ofsajd. Dopustili sa ho hostia z hlavného mesta. Vhadzovanie v stredovom kruhu.

21:54

O´Donnell to skúsil individuálne. Zo stredného pásma si nahodil puk k brankárovi Tomekov. Ten si nestihol dokorčuľovať.

21:36

21:26

Po viacnásobnom ponúkaní sa na zakončenie, volil švih od modrej čiary Kanaďan Southorn, ale puk bol zblokovaný.

21:00

Domáci si párkrát vystriedali puk, no do strely nešiel nikto. Čas sa zároveň kráti.

20:16

Tomek hneď so zákrokom. Puk si však len pridržal a nasledovala rozohrávka. Michalovce sa idú pokúsiť pretaviť presilovku na vedúci gól.

20:01

Druhá tretina sa začne o 18:49.

Skvelá úvodná tretina nového ročníka v Michalovciach bola nositeľom živého hokeja. Slovan dominoval približne desať minút tretiny. Následne bola Dukla trošičku lepšia a záver aj vďaka viacerým presilovkám chcela gólovo vyšperkovať. Šancu na pokračovanie sa jej naskytne po načatí prostrednej tretiny.

20:00

19:54

Slovan Bratislava hrá so štyrmi hráčmi.

19:51

Fantastický zákrok bratislavského gólmana! Southorn to mieril k žŕdke a po ňom netrafil poloprázdnu bránu Lalancette!

19:42

Lalancette zakončil na Durného, no ten sa predviedol pekným semaforom.

19:36

Pre „belasých“ to ešte môžu byť horúce záverečné chvíľky v prvej tretine.

19:36

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Maier – 2 min., krosček).

19:07

Hosťujúci brankár toho veľa nevidel, ale dokázal vytiahnuť lapačku proti strele McCormacka.

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:22

Roman Durný teraz podržal Slovan! Výborne zasiahol betónmi v zložitej situácii!

18:01

17:53

Ranford sa čochvíľa vráti do hry, ale Bratislavčania opäť budú musieť byť v pozore, aby pred koncom prvej časti hry ubránili presilovku Dukly.

17:53

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Bačik – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

16:49

Southorn vyskúšal pozornosť Durného strelou švihom. Šikovný slovanistický brankár zakročil.

16:20

Bartánus zabojoval pri červenej čiare a mohol rozohrávať na svojich spoluhráčov.

16:05

Slovan získal puk a poslal ho čo najďalej od Durného.

16:01

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Ranford – 2 min., podrazenie).

15:22

Michalovce vyhrali vhadzovanie a dostavila sa bomba Ťavodu z čiary. Zastavil ju ale les hokejistov v modrých dresoch.

15:18

14:39

„Líšky“ v tejto chvíli prebrali štafetu a pokúšajú sa byť nepríjemné pred Durným. Dávajú si to síce po rohoch, kde mali hostia svojich hráčov, ale čo – to dokázali predviesť.

14:08

Hickmott vyrazil nohami puk z hokejky Maiera, ktorý chcel hru Bratislavy potlačiť za modrú čiaru.

13:26

McCormack odstavil od puku Bortňáka, ale hneď mu prišiel na pomoc Samuel Buček. Slovan aj tak stráca pásmo.

11:56

Neprehľadná situácia po zakončení Meszároša! Puk sa krútil v bránkovisku Dukly a do brány sa ho snažili upratať Ranford s O´Donnellom! Michalovce to prežili!

11:15

Southorn posielal krížnu prihrávku do jazdy Mašlonkovi. Ranford urobil „rybičku“ a zastavil ho.

10:46

Mráz sa dostal na pravé krídlo a z kruhu vypálil solídnu strelu aj cez McCormacka. Michalovský brankár Tomek s úspešným zákrokom.

10:13

Dobrá rana Hickmotta od modrej čiary. Puk preletel tesne okolo ľavej žŕdky Durného brány.

09:57

Durný uchmatol puk do výstroja a prerušil hru.

09:43

Šoltés urobil vpredu prievan a srdnato išiel za každým pukom. Brániť ho prišiel Valach.

09:23

08:49

Východniari obsadili stredné pásmo viacerými hráčmi. Bratislavčania na okamih nevedeli nájsť cestu cez neho.

08:30

Vyše minúta úvodnej početnej výhody hostí je za nami. Tomáš Tomek ešte nečelil žiadnej presilovkovej strele.

08:19

Galamboš bol dotieravý a chcel odviesť maximum pre svoj tím. Napádal brankára Durného a možno keby mu v ceste neprekážal rozhodca, aj by dokázal niečo lepšie vymyslieť.

07:36

Slovan sa chvíľku usadil v útočnom pásme. Michalovce po zmocnení sa puku ihneď vyhadzovali cez všetky čiary.

07:23

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Korhonen – 2 min., nedovolené bránenie).

07:18

Šoltés vyštartoval do útočného pásma, ale dostal sa len do presily s trojicou „belasých“. Okrem toho hosťom pomohol s rozohrávkou Roman Durný.

07:06

06:45

Bruno Mráz a jeho strela! Iba do pripraveného Tomeka!

06:18

Maier nepustil Mlynaroviča cez obrannú modrú čiaru Dukly. Skúsený center z Popradu musel zacúvať aj s pukom na hokejke.

05:42

Michalovský náznak na založenie útoku preťali Slovanisti medzi červenou a modrou čiarou.

05:21

Opäť sa pískalo. Teraz to zapríčinila hra so zdvihnutou hokejkou. Buly po pravici Tomeka.

04:59

Dve dobré strely Slovana. Najprv zakončoval z ľavého uhla Štajnoch. Tomek puk stlmil betónmi a hneď na to sa chcel do streleckej listiny zapísať Studenič. Ani on neuspel pred michalovským gólmanom.

04:24

Harris si nabehol na dobrú prihrávku medzi dvoch Michalovčanov. Pri spätnej ceste do obrannej tretiny ho mierne vyblokoval Southorn.

04:02

Prvé sekundy súboja patrili aktívnej hre i dobrému tempu. Tentoraz v rozpätí niekoľko sekúnd je tu už tretíkrát prerušená hra.

03:44

Takáč po vykorčuľovaní zo striedačky rozvinul akciu zo stredného pásma. Po tom nasledovala nahrávka na Bartánusa a ten vyzval bratislavského brankára Durného na zákrok.

03:11

Hickmott sa dostal spod moci hostí od mantinelu až medzi kruhy. Romanovi Durnému ale nedal zabrať svojim streleckým pokusom.

02:49

Prvé prerušenie hry. Na svedomí ho mal ofsajd Slovana Bratislava. Vhadzovanie v strednom pásme.

02:32

Tomek nechcel nič riskovať a hoci išiel k nemu po puk Bdžoch, pod vplyvom napádania Slovanistov ho rozohral popri mantineli.

01:54

Mihálik svojou dlhou hokejkou udrel do puku v strednom pásme. Na chvíľu sa ho zmocnil Korhonen, ale v tomto momente to bolo všetko z jeho strany.

01:27

Kytnár si dokorčuľoval puk smerom do vlastnej tretiny. Zozadu ho atakoval Mlynarovič.

01:06

Dukla sa oslobodila. Puk je na druhej strane hracej plochy. Hostia okamžite vyrážajú dopredu.

00:40

Slovan zatvoril Michalovce v ich tretine a vytvára od samého úvodu dobrý tlak. Strela však ešte neprišla.

00:18

Ališauskas si chcel prebrať odrazený puk od mantinelu. Lalancette mu ho odstrelil preč.

00:01

HK Dukla Ingema Michalovce: T. Tomek – Ventelä, McCormack, Southorn, V. Mihálik ©, Ťavoda, Bdžoch, Ragan, Zekucia – P. Regenda, Lalancette, Hickmott – Takáč, Mlynarovič, Bartánus – Šoltés, Galamboš, Korhonen – Matoušek, Češík, Mašlonka.

HC Slovan Bratislava: Durný – Sersen ©, Ališauskas, Bačik, J. Valach, Meszároš, Štajnoch, Maier, Beňo – Ranford, Harris, O´Donnell – J. Sukeľ, Kytnár, Studenič – Buček, Bortňák, B. Rapáč – B. Mráz, Zigo, D. Jendek.

Rozhodca: Konc st., Štefík – Durmis, Frimmel..

Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní 1. kola nového ročníka Tipos extraligy 2020/21 medzi Michalovcami a Slovanom Bratislava.

MICHALOVCE vzbudili pozornosť v lete pri skladbe mužstva na novú sezónu. Pohľad na hráčsky menoslov evokuje atak najvyšších priečok, čo však neznamená, že sa to stane realitou. Celok vedený naďalej trénerom Miroslavom Chudým zaknihoval počas prípravných zápasov nie príliš optimálne výkony, ale v konečnom účtovaní slávil postup na domácom turnaji, keď prešiel cez Banskú Bystricu. Michalovce boli súčasťou stredajšieho protestu pred Úradom vlády SR, čo nakoniec pomohlo k tomu, aby sme aspoň mohli začať hrať kolektívne športy.

SLOVAN BRATISLAVA sa rovnako tak nevyhol letnej rekonštrukcii, ktorá sa udiala v rámci celého klubu. Od roku 1995 stál na čele „belasých“ Juraj Široký starší. Po štvrťstoročí ho vymenil majiteľ firmy ESET Rudolf Hrubý. Tím sa pripravil zo skúsených aj osvedčených hráčov, ktorí pokračujú v hlavnom meste. Kým začnú zámorské sezóny, budú brankár Roman Durný a útočník Marián Studenič pomáhať zástupcovi slovenskej extraligy.