Budapešť dáva gól! Gól strelil SCHLEKMANN. Asistencie Bodó, Garát.

Gól strelil KOLLÁR. Asistencie M. Versteeg.

Budapešť dáva gól! Gól strelil KLEMPA. Asistencie Nagy.

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Sofron – 2 min., sekanie).

24:00

Gól strelil SCHEIDL. Asistencie Yellow Horn, Blackwater.

20:01

V prvej tretine sme nevideli ani jeden gól. Oba tímy si dokázali vypracovať šance, no brankári predvádzali spoľahlivé zákroky.
Druhá tretina sa začne o 19:52.

20:00

19:40

Nitra je v závere tretiny aktívna, videli sme koncovky Šišku aj Čaládiho, stav zostáva bezgólový.

18:28

Terbócs znenazdajky zakončil zblízka, Nagy pozorný.

17:50

Ani Yellow Horn s prihrávkou neuspel a Budapešti sa podarilo oslobodiť.

16:43

Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Pozsgai – 2 min., hákovanie).

16:43

Hostia išli dopredu, Buček sa ocitol v nebezpečnej pozícii, no Bálizs jeho strelu zlikvidoval vyrážačkou.

15:30

Terbócsova individuálna akcia, natlačil sa do koncovky, no netrafil bránu.

14:42

Kollár naskočil z trestnej lavice a oslobodil svoj tím.

14:16

Nitra je v neľahkej situácii, bráni sa v trojici. Sofron nabil Macaulayovi, ktorý pálil z prvej, Nagy pohotovo zasiahol a Nitra sa mohla oslobodiť.

13:50

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 2 min., nedovolené bránenie).

13:01

Budapešť tlačí, má útočné pásmo a vytvára si šance.

12:30

Vylúčenie v tíme HK Nitra (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odsedí Kollár.

11:21

Čaládiho tvrdý príklep z veľkého uhla, Bálizs všetko videl a zasiahol, no puk mu vypadol, o malú chvíľu zakončoval z otočky Lušňák, len do stredu brány.

10:50

Zakázané uvoľnenie na strane Nitranov, hra sa sťahuje pred Nagya.

09:37

Yellow Horn našiel M. Versteega, ktorého strela z pravej strany bola zrazená na ochrannú sieť.

09:10

K. Versteeg je pri chuti, zakončil bekhendom spomedzi kruhov, Bálizs s úspešným zákrokom.

08:37

Dopredu išiel Buček a aj vystrelil, Kollár ešte dorážal, skóre sa nemení.

07:35

Csányi korčuľoval po pravom krídle a snažil sa prihrávať, no skĺzol mu puk. Ešte Fominykh udržal útočné pásmo, no len na chvíľu. Na druhej strane prišlo okamžité zakončenie domáceho hráča.

06:25

Pupák nahodil puk na bránu, Bálizs bez problémov vyrazil pred seba.

04:43

McNally zadovkou našiel Šišku, ktorý zakončoval bekhendom chrbtom k bráne, s jeho pokusom si Bálizs poradil.

03:53

Nitrianska obrana dáva príliš veľa priestoru hráčom maďarského celku, Szücs taktiež na dvakrát neuspel, zaskvela sa Nagyova lapačka.

03:11

Domáci teraz poriadne vystrašili hráčov Nitry, Sofron sa dostal do dobrej streleckej pozície medzi kruhy, podarilo sa mu aj dorážať, no puk za Nagya neprepasíroval!

00:51

Mezei začína útok svojho tímu, vybral si Blackwatera.

00:01

MAC Budapešť: Bálizs – Carlisle, Macaulay, Garát, Busenius, Pozsgai, Orbán, Schlekmann, Fejes – Orban, Strech, Sofron – Szücs, Terbócs, Klempa – Szigeti, Pitt, Bodó – Kreisz, Nagy, Loczi

HK Nitra: Nagy – McNally, M. Versteeg, Mezei, Morrison, Pupák, Kubka, Rácz, Hrušík – K. Versteeg, Kollár, Buček – Blackwater, Yellow Horn, Scheidl – Fominykh, Minárik, Csányi – Čaládi, Šiška, Lušňák

Rozhodca: Baluška, Kókai – Crman, Soltész.

O 19:00 je v Budapešti na programe zápas 5. kola nadstavby skupiny B medzi MAC Budapešť a HK Nitra.

V skupine, v ktorej sa bojuje o dve miestenky do play off, je BUDAPEŠŤ na predposlednej piatej priečke. Má rovnako bodov ako štvrté Nové Zámky, šiesta Detva stráca štyri body. Budapešť prehrala štyri z posledných šiestich zápasov, naposledy neuspela v Michalovciach, Dukle podľahla 0:3.

NITRA sa naďalej trápi, v uplynulých šiestich stretnutiach získala len sedem bodov za dve výhry a jednu prehru po predĺžení. V minulom kole Nitrania doma vysoko podľahli Miškovcu 1:6. Hokejisti spod Zobora bojujú o postupovú priečku do play off, práve na Miškovec strácajú v tabuľke tri body.

Mužstvá odohrali v aktuálnej sezóne štyri vzájomné zápasy, trikrát zvíťazila Nitra, jedenkrát sa z výhry tešila Budapešť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.