(1:0, 0:0, 0:4)
HC 05 iClinic Banská Bystrica
Naposledy zmenené pred 4 rokmi

Základná časť je teda za nami a môžeme sa tešiť na jej nadstavbu a neskôr aj na vypäté súboje play-off. Celým nasledujúcim priebehom Tipsport ligy vás budeme aj naďalej sprevádzať na Onlajnoch, a preto verím, že nám zostanete verní aj naďalej. Tak dočítania!

Pre Banskú Bystricu znamená toto víťazstvo fakt, že do nadstavbovej časti vstúpia z prvého miesta v tabuľke. Druhý Slovan na ňu stráca 2 body. Naopak, Detvania začnú nadstavbovú časť na dvanástom mieste, a teda ako posledný tím, ktorý sa do nadstavbovej časti dostal. V dnešnom zápase však Medvede nepodali zlý výkon, v poslednej časti už ale na favorita jednoducho nestačili. Za oba výkony aj celú základnú časť si hráči oboch celkov vyslúžili potlesk od svojich fanúšikov. Do Detvy totiž pricestovali aj fanúšikovia hostí.

Detva nedokázala svoj jednogólový náskok proti favoritovi udržať a Banská Bystrica hneď v 1. minúte tretej tretine vyrovnala stav zásluhou Mihálika. Následne hostia zvýšili obrátky a tlak na domácich hráčov sa stupňoval. V 7. minúte po peknej akcii dostal hostí do vedenia Kriška a o necelých desať minút zvyšoval nádherným presilovkovým gólom Mlynarovič. Bystričanom ale nestačilo vedenie o dva góly a ešte 2 sekundy pred koncom napokon uzavreli skóre zápasu, keď Hričina strelil štvrtý gól svojho tímu.

59:58

Banská Bystrica dala gól!

Bystričania ešte zvýšili svoj náskok 2 sekundy pred koncom! Stupka vystrelil na bránku Detvy, Zalivin puk nepokryl, ale iba vyrazil a rovno na číhajúceho TOMÁŠA HRIČINU, ktorý ho následne prekonal.
Asistencie: Václav Stupka, Patrik Maier.

59:15

Golian čisto vypichol puk Maierovi a nedovolil hosťom rozprúdiť ďalší kolotoč.

58:40

Zalivin vytiahol výborný zákrok vyrážačkou, keď vychytal z ľavej strany strieľajúceho Jääskeläinena.

58:25

Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Gachulinec – 2 min., hákovanie).

58:10

Bystrica nezostala spať a naďalej sa snaží aktívne hrať.

56:28

Nádherná kombinácia hostí! Hohmann poslal krížnu prihrávku na ľavú stranu Jääskelainenovi, ktorý ďalšou krížnou prihrávkou nádherne našiel SAMUELA MLYNAROVIČA a ten sa nemýlil.
Asistencie: Joona Anttoni Jääskeläinen, Cason Hohmann

56:11

Hohmannovi v poslednej chvíli vložil do prihrávky hokejku Mons.

55:40

Southorn vyslal tvrdú ranu od modrej, no nebola presná.

55:20

Bystričania sa hneď usadili v útoku a začali točiť puk, no napokon Zalivin zakryl puk lapačkou.

54:48

Hohmann viedol puk smerom od mantinelu v útočnej tretine, snažil sa vyhnúť Čachovi, no ten pred ním nechal kolenom a Hohmann zostal ležať na ľade.

53:51

Jendroľ sa dostal po pravej strany do útoku, vystrelil od mantinelu, ale tento puk nevyrobil žiadne väčšie nebezpečenstvo.

53:19

Mlynarovič spoza ľavého kruhu vystrelil, jeho strela ale mierila nad.

53:06

Hostia v plnom počte.

52:38

Opäť vyhodený puk, o čo sa postaral Cardwell, no následne sa Detva rýchlo vrátil späť do pásma a z ľavej strany vystrelil Ščurko. Melicherčík jeho strelu zastavil.

52:09

Detvania sa dostali do útočnej tretiny, no pásmo hneď aj stratili, pretože hostia vyhodili puk.

51:34

Strelu Klímu vyrazil Melicherčík len na ochrannú sieť.

51:06

Klíma spravil dobrú kľučku na obrancu, no následne bol podrazený.

50:29

Král bol úplne sám pred brankárom hostí, dostal peknú prihrávku, no zblízka sa nedokázal presadiť.

50:14

Zakázané uvoľnenie Detvy.

49:53

Andersons nahodil do útočného pásma, tam však nebol nikto a žiadna útočná akcia z toho nebola.

49:18

Hneď po buly chcel vystreliť Gašpar, no jeho strela bola zblokovaná.

47:30

Obrovský tlak hostí, najprv Zalivina neprekonal zblízka Hohmann, neskôr sme boli svedkami krásnej kombinácie medzi Southornom a Jääskelainenom, ktorá takisto neskončila gólom, no domáci hráči nevedeli, kde im hlava stojí!

46:53

Hosťom sa podarilo trochu vyšachovať domácu obranu, Owens krásne poslal z pravej strany krížnu prihrávku, na ktorú nedočiahol domáci obranca, na MARTINA KRIŠKU a ten už do odkrytej brány nemal problém zakončiť.
Asistencie: Christopher Owens, Marek Bartánus.

46:34

Bartanus sa dopustil zakázaného uvoľnenia, hra sa sťahuje pred Melicherčíka.

46:04

Cardwell bol veľmi dobre napádaný domácimi hráčmi a napokon pokazil prihrávku v obrannom pásme. Pomohli mu však spoluhráči a Banská Bystrica sa vydala do stredného pásma.

45:15

Nepresná prihrávka Hohmanna a len tak tak, že sa Detvania nedostali do nebezpečného protiútoku. Domáci sa však puk aj tak zmocnili, no zastavil ich ofsajd.

44:28

V šanci sa ocitol Kriška, keď mu pred bránu veľmi pekne prihral spoza brány Bartánus, no brankár Detvy odolal.

44:10

Snahu Detvy prerušil Hričina a snažil sa založiť novú akciu. Dobre vrátil ale Klíma.

43:37

Zakázané uvoľnenie Detvy, hra sa presťahuje pred Zalivina, domáci navyše nesmú striedať.

43:10

Brankár Detvy zastavil ďalšiu tvrdú strelu od modrej. Pukov smerujúcich na neho stále pribúda.

42:51

Opäť mela pred Zalivinom, ktorý ležal už ďaleko od brány, no Hohmann, nedokázal pretlačiť puk do siete a obrancovia ho napokon odpratali. Bystrica ale zvyšuje tlak.

42:20

Vhadzovalo sa po ľavej strane Zalivina, Mihálik sa hneď snažil natlačiť pred súperovho brankára.

40:37

Hohmann dostal prihrávku na ľavej strane, puk pekne poslal na stred, kde si nakorčuľoval VLADIMÍR MIHÁLIK a ten presne zamieril a vymietol ľavý horný roh Zalivinovej brány.
Asistencie: Cason Hohmann, Jordan Hickmott.

40:01

Po druhej tretine vedie Detva nad Banskou Bystricou 1:0. Tretia tretina sa začne približne o 19:40.

40:00

39:29

Vhadzovanie po pravej ruke Alexandra Zalivina.

39:10

Puk putuje až ku bránke Marcela Melicherčíka.

39:01

Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:44

Banská Bystrica kombinuje v útočnom pásme.

38:17

38:12

Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Jendroľ – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

38:01

Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

37:44

Detva je v pásme, kombinuje, ale zatiaľ je to bez streľby.

37:09

Domáci sú v útočnom pásme, Melicherčík zatiaľ nemusel zasahovať.

36:17

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Stupka – 2 min., sekanie).

36:09

Domáci hokejisti Detvy ale hrajú nesmierne obetavo a je vidieť, že veľmi túžia získať tri body.

35:34

Ďalšia výborná šanca v podaní hostí, tentoraz neuspel znovu Southorn, ktorému pokazil radosť skvelý Zalivin.

35:01

Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny, Detva stále vedie na domácom ľade nad Banskou Bystricou 1:0.

34:29

Obrovská šanca v podaní Bartánusa, ktorý sa individuálne dostal do zakončenia. Z ľavej strany sa natlačil pred Zalivina, no puk do jeho siete neprepasíroval.

33:53

33:04

Detva hrá síce sympaticky, ale v tejto presilovej hre sa jej príliš nedarí.

32:33

Domáci sa v úvode presilovej hry zatiaľ nedokázali dostať do útočného pásma.

31:53

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Hohmann – 2 min., sekanie).

31:52

Banskobystričania chybovali v rozohrávke, domáci to nedokázali využiť, ale budú hrať aspoň presilovú hru.

31:22

Stále sa hrá bez prerušenia, oba tímy striedajú počas hry.

30:55

Gachulinec pálil zo záklonu, puk tak netrafil úplne ideálne.

30:34

Domáci Podpoľanci kombinujú v útočnom pásme, Čenka putoval na ľad, ale vylučovať sa nebude.

30:01

Máme za sebou polovicu zápasu, Detva zatiaľ prekvapujúco stále vedie 1:0, treba však povedať, že domáci hrajú do týchto momentov veľmi dobrý zápas.

29:33

Znovu sa hrá dlho bez prerušenia hry, do týchto chvíľ je však zápas absolútne vyrovnaný.

29:00

Tvrdá strela Ladislava Ščurka v zaujímavej pozícii, domáci kapitán ale mieril nad bránku Marcela Melicherčíka.

28:23

Ďalšia výborná akcia Detvy, Melicherčíkovu pozornosť preveril Martin Podešva.

28:05

Strela domácich bola zrazená na ochrannú sieť. Detva hrozí najmä z rýchlych protiútokov.

27:30

V Detve máme reklamnú prestávku, najmä tréner hostí Dan Ceman má svojim zverencom čo povedať.

27:14

Nepríjemná strela Rastislava Gašpara z ľavej strany, v permanencii bola lapačka Marcela Melicherčíka.

26:22

Hra sa prelieva zo strany na stranu, domáci sa v náročných momentoch bránia aj vyhodením puku, tentoraz to ale nebude zakázané uvoľnenie.

25:53

Hrá sa v pomerne rýchlom tempe, domácich ženú dopredu skvelí fanúšikovia pod Poľanou.

25:01

Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Detva stále vedie nad Banskou Bystricou 1:0.

24:55

Hostia sa dostávajú do tempa a v týchto momentoch poriadne zatápajú obrane Detvy.

24:33

Obrovská šanca hostí, Martin Kriška sa rútil sám na Zalivina, ale napokon blafákom brankára Detvy neprekonal!

24:04

Valentova strela bola zrazená, domáci napriek tomu ostávajú v útočnom pásme.

23:31

Prvá formácia Baranov sa snaží presadiť sa v útočnom pásme, je to však až príliš kostrbaté.

22:52

Šoltés nahodil puk na bránku domáceho tímu, Zalivin však puk s prehľadom skryl vo svojej lapačke.

22:17

Detvania stále napádajú rozohrávku Bystrice aj s dvojicou hráčov, je to nesmierne fyzicky náročný štýl hry.

21:44

Tvrdé boje za bránkou domáceho tímu, puk putoval napokon na hokejku Hričinu, ktorého našiel Bartánus. Výborný zákrok predviedol Alexander Zalivin.

21:02

Hostia znovu útočia, Detva ale výborne bráni prechod stredným pásmom a následne sa domáci bránia aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

20:47

Domáci v plnom počte.

20:20

Hostia okamžite v útočnom pásme, ešte dohrávajú presillovú hru z prvej tretiny.

20:01

Úvodné buly druhej tretiny v prospech Banskej Bystrice.

20:01

Po prvej tretine vedie Detva nad Banskou Bystricou 1:0. Druhá tretina sa začne približne o 18:50.

20:00

19:44

Obrovská šanca Detvy, Maroš Surový sa dostal do úniku počas oslabenia, mieril však nad Melicherčíkovu bránku!

19:25

Domáci sa oslobodzujú a poslali puk cez všetky čiary.

19:05

Obrovská šanca hostí, puk však v rozhodujúcom momente preskočil čepeľ Jääskeläinenovej hokejky.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:47

Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Fekiač Frederik – 2 min., sekanie).

18:33

Na ľavom krídle znovu operuje aktívny Ščurko, z veľkého uhla tentoraz Melicherčíka neprekvapil.

18:01

Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

17:23

Detvania napádajú rozohrávku súpera s dvomi hráčmi, vcelku sa im tak darí kaziť hru Baranov.

16:34

V závere prvej tretiny sa tempo zápasu opäť zvyšuje, hráčom Banskej Bystrice sa však nedarí prelomiť domáci obranný val.

15:59

Výborný výkon dnes predvádza kapitán domácich Ladislav Ščurko, tentoraz nabil do výbornej pozície Královi, ktorý však opäť nemieril presne.

15:33

Oliver Turan skúsil strelu z veľkého uhla, Melicherčík bol pozorný.

15:01

Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny, Detva stále vedie nad Banskou Bystricou 1:0.

14:07

Po ďalšej strele hostí v podaní Václava Stupku musela byť v permanencii Zalivinova lapačka.

13:48

Banskobystričania sa pomaličky začínajú zahrievať na prevádzkovú teplotu, Zalivin musel znovu zasahovať.

13:20

Jordan Southorn skúsil strelu z ľavej strany z veľkého uhla, Alexander Zalivin sa ale nenechal prekabátiť.

12:09

Azda prvá zaujímavejšia akcia hostí, Lunter s Gaborom a Fafrákom však puk do siete Zalivina nedostali.

11:49

Domáci fanúšikovia ženú svoj tím dopredu, Detva hrá zatiaľ veľmi aktívne.

11:23

Znovu sa hrá dlho bez prerušenia, vidíme však veľa nepresností na oboch stranách.

10:47

Banská Bystrica si zatiaľ vážnejšiu šancu nevypracovala, Zalivin má v prvej časti hry pomerne nečakane veľa voľna.

10:01

Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Detva stále vyhráva nad Banskou Bystricou 1:0.

09:31

Ďalší útok Detvy je zastavený pre postavenie mimo hru, Maroš Surový bol príliš rýchly.

08:58

Opäť sa hrá pomerne dlho bez prerušenia, hostia dnes v úvode zápasu robia nezvykle veľa chýb vo vlastnom obrannom pásme.

08:13

Domáci útočník Mons sa dostal do dobrej pozície, Melicherčík bol ale znovu pozorný.

07:23

Domáci sú smerom dopredu veľmi aktívni, Král našiel Ščurka, ktorý však v tomto momente netrafil puk úplne ideálne.

06:59

Ďalšia nepríjemná strela v podaní domáceho tímu, Melicherčík bol pozorný.

06:42

Vhadzovanie v strednom pásme, bližšie k bránke domáceho tímu.

06:17

Hostia už kombinujú pri prechode do útočného pásma, nedarí sa im však vytvoriť si súvislejší tlak.

05:42

Frederik Fekiač predviedol výborný obranný zákrok, tesne pred strelou vypichol Lunterovi puk.

05:01

Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Detva zatiaľ vedie nad Banskou Bystricou 1:0.

04:49

Hostia spod Urpína sú akoby zaskočení vývojom zápasu, naopak, domáci sa snažia priaznivé okolnosti využiť čo najviac vo svoj prospech.

04:09

Krížna strela českého útočníka v službách Detvy Zdeňka Krála, Melicherčík ale nemusel zasahovať.

03:13

Hra sa prelieva zo strany na stranu, pomerne dlho sa hrá bez prerušenia, oba tímy tak striedajú svoje formácie počas hry.

02:22

Zápas má hneď v úvode výborné tempo, Banskej Bystrici ide o veľa. Ak Barani vyhrajú, tak sa stanú víťazmi základnej časti našej najvyššej súťaže.

01:43

Hostia sa však okamžite snažia o vyrovnanie, Nemčík však nepochodil.

01:14

Detva dala gól!
Prekvapenie hneď na úvod zápasu, LADISLAV ŠČURKO z ľavej strany strelou švihom prekvapil Melicherčíka a otvoril skóre zápasu! Asistencie: Zdeněk Král.

01:01

Nemčík nahodil puk od modrej čiary na bránku domáceho tímu, Zalivin si nebol istý, ale situáciu zvládol.

00:36

Prvá strela v zápase patrí nováčikovi v drese hostí Stupkovi, Zalivin ale s jeho pokusom nemal žiadny problém.

00:01

Úvodné buly zápasu v prospech hostí z Banskej Bystrice.

00:01

Doznela štátna hymna Slovenskej republiky, o malú chvíľu sa začne samotný zápas.

HC 07 WPC Koliba Detva: Zalivin (Bátory) – Gachulinec, Andersons, Golian, Turian, Fekiač F., Jendroľ, Lalík, Čenka – Gašpar, Valent, Surový M. – Ščurko, Podešva, Král – Mons, Klíma, Čacho – Fekiač V., Ľupták

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Melicherčík (Gajan) – Southorn, Mihalik, Nemčík, Cardwell, Maier, Owens, Žiak – Jääskeläinen, Hickmott, Hohmann – Šoltéš, Mlynarovič, Stupka – Kriška, Bartánus, Hričina – Lunter, Gabor, Fafrák

Rozhodca: Valach, Orolin – Rojík, Konc.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.